Προς το περιεχόμενο

Eurovision 2024 - Ελληνική συμμετοχή


Nabuko

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 39
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

ιδιαίτερο κομμάτι που σίγουρα θα συζητηθεί από κόσμο.
Επειδή μιλάμε όμως για διαγωνισμό και απώτερος σκοπός είναι η πρώτη θέση, θα κερδίσει κοινό και κριτική επιτροπή;
Πρόκειται για συμμετοχή εκτός eurovisionίστικου καλουπιού που περιέχει αρκετά ιδιαίτερα στοιχεία για το αφτί, σε αντίθεση με το number one που είχε ένα χαρακτηριστικό, την λύρα. Θα χρειαστεί χρόνο... Σάττι υπέροχη αλλα το κομμάτι μου κάθεται κάπως για τον διαγωνισμό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ότι το βιντεοκλίπ είναι χειρότερο του κομματιού. Δεν ξέρω βέβαια και τι μπάτζετ είχαν γενικώς από την ΕΡΤ φέτος

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

eurovision ειναι ήχος και εικόνα.
Μπορεί ο συνδυασμός να ειναι killer. We'll see.

Πάντως το μοναδικό κομμάτι που μου έχει μείνει rent free στο μυαλό είναι της Ισπανίας, Zorra.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Snoob είπε

Να ρωτήσω πόσα λεφτά σπαταλάμε σε αυτό το μνημείο του κιτς που ονομάζεται Eurovision;

Το Διοικητικό Συμβούλιο της ΕΡΤ ενέκρινε, την Δευτέρα (22/01), το συνολικό ποσό των 176.647,20 ευρώ (πλέον ΦΠΑ) για τη συμμετοχή της στη Eurovision 2024, σύμφωνα με σχετική απόφαση του Διοικητικού Συμβουλίου της Δημόσιας Ραδιοτηλεόρασης που αναρτήθηκε στη ΔΙΑΥΓΕΙΑ.

Επισημαίνεται πως τα χρήματα αυτα είναι σχετικά το σύνηθες ποσό για τη συμμετοχή της Ελλάδας στον διαγωνισμό τραγουδιού της Eurovision κατά τα τελευταία χρόνια. Φυσικά, δεν πρόκειται για το τελικό πόσο αλλά μόνο για το τέλος συμμετοχής καθώς σε αυτό θα προστεθούν και τα έξοδα για την ελληνική αποστολή στο Μάλμε της Σουηδίας (εμφάνιση – αποστολή και διαμονή).

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θα συμφωνήσω με τν nabuko αρχικά. Δεύτερον ενώ είναι ωραίο τραγούδι, αλλα έρχεται το "τα τα τα τα τα τα τα" και παει το τραγούδι, τι φάση? ποιος έγραψε τους στοίχους ?  λέτε αυτο το "τα τα τα τα τα τα τα τα τα" να υπνωτίσει την Ευρώπη ?

Επεξ/σία από BlackRose56
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Snoob είπε

Να ρωτήσω πόσα λεφτά σπαταλάμε σε αυτό το μνημείο του κιτς που ονομάζεται Eurovision;

 

53 λεπτά πριν, Nabuko είπε

Το Διοικητικό Συμβούλιο της ΕΡΤ ενέκρινε, την Δευτέρα (22/01), το συνολικό ποσό των 176.647,20 ευρώ (πλέον ΦΠΑ) για τη συμμετοχή της στη Eurovision 2024, σύμφωνα με σχετική απόφαση του Διοικητικού Συμβουλίου της Δημόσιας Ραδιοτηλεόρασης που αναρτήθηκε στη ΔΙΑΥΓΕΙΑ.

Επισημαίνεται πως τα χρήματα αυτα είναι σχετικά το σύνηθες ποσό για τη συμμετοχή της Ελλάδας στον διαγωνισμό τραγουδιού της Eurovision κατά τα τελευταία χρόνια. Φυσικά, δεν πρόκειται για το τελικό πόσο αλλά μόνο για το τέλος συμμετοχής καθώς σε αυτό θα προστεθούν και τα έξοδα για την ελληνική αποστολή στο Μάλμε της Σουηδίας (εμφάνιση – αποστολή και διαμονή).

Εχουν ηδη βγει και αλλα ποσα, που φτανουν περι τα 450-500κ. Και εχει ακομα...

  • Sad 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το άκουσα μόνο επειδή γούσταρα λίγο Σάτι από άλλα κομμάτια που δείχνει οτι έχει φωνή και μουσικά στέκεται. π.χ.

 

 

 

 

Νομίζω οτι το συγκεκριμένο όμως βγήκε από 5 λεπτη ενασχόληση ενώ κάποιος έχει πάει τουαλέτα και ψάχνει να σκοτώσει χρόνο.

Τραγική μουσική τραγικός στίχος, τραγικό βιντεοκλιπ σα πιτόγυρο. Λίγο από όλα και με σως για να γλιστράει.

θεωρώ οτι είμαστε φαβορί για τελευταία θέση. αν βέβαια σκηνική παρουσία και το λαηβ πάει τέλεια οκ...χτυπάμε 5άδα από το τέλος.

 

  • Like 5
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απαράδεκτο, ίσως και το χειρότερο τραγούδι που έχω ακούσει γενικώς. Το βίντεο είναι φρικτό. Πώς δέχτηκε να τραγουδήσει κάτι τέτοιο! 

  • Like 6
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...