Προς το περιεχόμενο

Mini PC Firebat T8 Pro Plus Intel N100 / 16 GB RAM / 512 GB SSD ~127 €


zacharis1955

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, JDimi είπε

Καλησπέρα,

Θέλω κάτι πολύ οικονομικό για πάρα πολύ βασική χρήση, youtube και word κυρίως.

Αυτό και μια οθόνη η υπάρχει κάποιο λαπτοπ με τιμή κοντά στα 200 που να είναι οκ;

Αυτό.ή .https://rb.gy/w7plm2

Επεξ/σία από zacharis1955
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 140
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ευχαριστώ τον ''Ζάχαρης'' που τόσα χρόνια φροντίζει να ξεμένω απο λεφτά με τις προσφορές που βρίσκει και του εύχομαι τη δεύτερη θέση στο πρωτάθλημα. Πλάκα κάνω. 

Να είμαστε καλά με υγεία και πάντα τα καλύτερα σου εύχομαι ΄΄Ζάχαρης''. 

 

Έριξα μια παραγγελία.

==========================================================================================

Δυστιχώς δεν μου δέχεται τον κωδικό.

Your order amount, after discounts and excluding shipping fees, doesn't reach the minimum spend requirement for this coupon code. Once you reach the minimum spend requirement, you can reapply this coupon code.

Επεξ/σία από michael150583
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερώτηση σχετικά με το shipping choice από aliexpress : Σε πολλά προϊόντα έχω παρατηρήσει , όπως και στο συγκεκριμένο , δεν έχει επιλογή aliexpress shipping.Την εμπιστεόμαστε αυτή την αποστολή ; Γιατί τώρα τελευταία κάτι ψιλολόγια που μου τα έστειλαν χωρίς aliexpress shipping , αφενός οτι περίμενα κανα 2μηνο  , αφετέρου δεν παρέλαβα ποτέ.Χάθηκαν στη διαδρομή.Έχει αλλάξει κάτι στον τρόπο αποστολής ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, michael150583 είπε

Δυστιχώς δεν μου δέχεται τον κωδικό.

Your order amount, after discounts and excluding shipping fees, doesn't reach the minimum spend requirement for this coupon code. Once you reach the minimum spend requirement, you can reapply this coupon code.

Μήπως πληρώνεις σε $$; Δοκίμασε τον κωδικό AE12ZNAF, εγώ αυτό έβαλα και μου βγήκε 131$ (124€ από Revolut).

Επίσης βλέπω προτείνουν και τον κωδικό 24AN12. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το browsing είναι γρήγορο παιδιά? Δηλαδή αρκετά tabs και εναλλαγές, παράλληλα με YouTube? Από θόρυβο έντονο η νορμάλ?

Επεξ/σία από JohNickZ
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, musiccc444 είπε

Εχει windows 11 και οι drivers δεν νομίζω να είναι πρόβλημα, καθώς το hardware που έχει, καλύπτεται λογικά και  από τους drivers που αναγνωρίζουν αυτόματα τα windows.

-Σκέφτομαι να το πάρω για να τρέχω αποκλειστικά το Traktor Pro, πιστεύω θα το σηκώσει(;).

-Έχει dual channel memory;

-Ο ssd αλλάζει για να βάλω κάποιον πιο "ποιοτικό" και να κάνω ένα clean install στο λειτουργικό;

Thanks!

Σύμφωνα με κάποια review (εάν και δεν αναφέρεται ξεκάθαρα στις προδιαγραφές του) πρέπει να περιλαμβάνει 2 channels των 4096 ΜΒ το καθένα άρα σύνολο 8 GB και άρα dual channel.

Το μοναδικό πράγμα που μπορεί να αλλάξει κάποος είναι ο M.2 SATA SSD δίκσος που διαθέτει (ο οποίος διατίθεται στην 2242 μορφή και όχι στη συνηθισμένη 2280). 

Μνήμη και επεξεργαστής είναι ενσωματωμένα (soldered) στη μητρική και δεν μπορεί κάποιος να κάνει κάτι άλλο. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Έγινε αλλαγή τίτλου σε Mini PC Firebat T8 Pro Plus Intel N100 / 16 GB RAM / 512 GB SSD ~127 €
1 ώρα πριν, JPaxilleas είπε

Σύμφωνα με κάποια review (εάν και δεν αναφέρεται ξεκάθαρα στις προδιαγραφές του) πρέπει να περιλαμβάνει 2 channels των 4096 ΜΒ το καθένα άρα σύνολο 8 GB και άρα dual channel.

...

?????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

image.png.1db6032b8c407136313b86e8b639fe62.png

Η intel λέει ότι είναι single channel η RAM είτε DDR4 είτε DDR5. Κανονικά η DDR5 είναι το κάθε dimm 2x32bit αντί για 1x64 που ήταν η πιο παλιές DDR (1~4).
Δεν ξέρω τώρα πως το βλέπει αυτό αν είναι 1x64 ή 2x32. Έχω ένα minipc με αυτήν την cpu αλλά 4x2.5gbps ethernet και 8gb ram DDR5 αλλά τρέχει καθαρό pfSense οπότε δεν μπορώ να δω το memory config του.
Αν έχετε πληροφορίες σχετικά πείτε εδώ για να μάθω και εγώ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, JDimi είπε

Καλησπέρα,

Θέλω κάτι πολύ οικονομικό για πάρα πολύ βασική χρήση, youtube και word κυρίως.

Αυτό και μια οθόνη η υπάρχει κάποιο λαπτοπ με τιμή κοντά στα 200 που να είναι οκ;

Στα 129,90€ https://www.pc-shop.gr/Desktops/dell-optiplex-7040-sff-refurbished-core-i5-6500-8gb-ram-ddr4-256gb-ssd?fbclid=IwAR0Q2l6F5HZzAiRqHE0Y6-rVXF0SfrdC2hArjp9ySJtdNCXAdKoPzAzZFuw_aem_AYNQ54DKLq6KErGlEgbgDNLFqfvnDR9K7c8uCFWYI_5JKeXOLVFr9VFkLeZHnCHATihAFwGqF0ask7AlKKEAmMxJ
παρε οποια οθονη θες :)  

το βαζω απλα Σαν εναλλακτικη, αν καποιος θελει να σχολιασει τα θετικα ή αρνητικα αυτου εδω εναντιoν του mini PC του TS. Και εμενα με ενδιαφερουν αυτα τα 2.

Επεξ/σία από Vault13
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 minutes ago, Vault13 said:

Στα 129,90€ https://www.pc-shop.gr/Desktops/dell-optiplex-7040-sff-refurbished-core-i5-6500-8gb-ram-ddr4-256gb-ssd?fbclid=IwAR0Q2l6F5HZzAiRqHE0Y6-rVXF0SfrdC2hArjp9ySJtdNCXAdKoPzAzZFuw_aem_AYNQ54DKLq6KErGlEgbgDNLFqfvnDR9K7c8uCFWYI_5JKeXOLVFr9VFkLeZHnCHATihAFwGqF0ask7AlKKEAmMxJ
παρε οποια οθονη θες :)  

το βαζω απλα Σαν εναλλακτικη, αν καποιος θελει να σχολιασει τα θετικα ή αρνητικα αυτου εδω εναντιoν του mini PC του TS. Και εμενα με ενδιαφερουν αυτα τα 2.

Βγάλε μόνο το tracking από το link.
Τώρα σαν σχόλιο το ένα είναι 12ης γενιάς με ότι αυτό συνεπάγεται και του link είναι 6ης με ότι επίσης και αυτό συνεπάγεται 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μόνο single channel υποστηρίζει ο n100 παιδιά.

"The Alder Lake-N chips only support single channel memory with up to DDR5-4800, DDR4-3200 or LPDDR5-4800."

https://www.notebookcheck.net/Intel-Processor-N100-CPU-Benchmarks-and-Specs.678956.0.html

Επεξ/σία από Millennium
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, zacharis1955 είπε

?????

Φίλε zacharis1955 κοίταζα τον Intel Celeron N5095, οπότε σωστά τα ερωτηματικά σου. Ο Ν100 έχει 1 single channel όπως σωστά αναφέρει και ο φίλος Millennium.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Έγινε αλλαγή τίτλου σε Mini PC Firebat T8 Pro Plus Intel N100 / 16 GB RAM / 512 GB SSD ~127 €
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Doubt είπε

Μισή μνήμη, μισός "δίσκος". Δεν τα βλέπω συγκρίσιμα.

Bios updates, καλυτερη μαρκα(=χρονος ζωης,ποιοτητα υλικων), cpu με +20% στο passmark, περισσοτερες θυρες, καλυτερη υποστηριξη(marketshare}

Επεξ/σία από Vault13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...