Προς το περιεχόμενο

Κατάστημα JMC Tech


Aric

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 82
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγώ έκανα μια παραγγελία στις 14/3/24,

Σημερα είναι 22/4 και δεν έχω παραλάβει και στο τηλ με πηγαίνουν από εβδομάδα σε εβδομάδα .

εν τέλη ακύρωσα την παραγγελία έκανα και καταγγελία στο υπουργείο ανάπτυξης και να δόυμε εάν πάρω τα χρήματα μου πίσω .

μεινετε μακριά από το κατάστημα .

κατι παραπλήσιο ήταν και το eshop που έκλεισε στην Λάρισα πριν ένα μήνα .

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, VezouviosGr είπε

Εγώ έκανα μια παραγγελία στις 14/3/24,

Σημερα είναι 22/4 και δεν έχω παραλάβει και στο τηλ με πηγαίνουν από εβδομάδα σε εβδομάδα .

εν τέλη ακύρωσα την παραγγελία έκανα και καταγγελία στο υπουργείο ανάπτυξης και να δόυμε εάν πάρω τα χρήματα μου πίσω .

μεινετε μακριά από το κατάστημα .

κατι παραπλήσιο ήταν και το eshop που έκλεισε στην Λάρισα πριν ένα μήνα .

 

Ποιο eshop έκλεισε στην Λάρισα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα παραγγείλει 17/2, περάσαν 6 εβδομάδες και το προιόν δεν ήρθε,  στέλνω email και μου λένε να γίνει εκ νέου η παραγγελία ή να ακυρώσω. Ακυρώνω αρχές του μήνα και το ποσό επιστράφηκε σήμερα 22/04. Απλά κρίμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
4 hours ago, Age4Greeks said:

Ακυρώνω αρχές του μήνα και το ποσό επιστράφηκε σήμερα 22/04. Απλά κρίμα.

Εντός 14 ημερών ή παραπάνω? Αν είναι παραπάνω, τότε σηκώνει καταγγελία, δεν προβλέπεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Age4Greeks είπε

Είχα παραγγείλει 17/2, περάσαν 6 εβδομάδες και το προιόν δεν ήρθε,  στέλνω email και μου λένε να γίνει εκ νέου η παραγγελία ή να ακυρώσω. Ακυρώνω αρχές του μήνα και το ποσό επιστράφηκε σήμερα 22/04. Απλά κρίμα.

καλη καρδια ρε :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 hours ago, Age4Greeks said:

Είχα παραγγείλει 17/2, περάσαν 6 εβδομάδες και το προιόν δεν ήρθε,  στέλνω email και μου λένε να γίνει εκ νέου η παραγγελία ή να ακυρώσω. Ακυρώνω αρχές του μήνα και το ποσό επιστράφηκε σήμερα 22/04. Απλά κρίμα.

Παρήγγειλες gadget ή PC Hardware,γιατί σύμφωνα με τον Blu αν είναι το τελευταίο,το μαγαζί και κατ'επέκταση ο καταναλωτής το παραλαμβάνει από προμηθευτή κατά 99.9%..

Επεξ/σία από Westbaum
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχω κάνει τουλάχιστον 7-8 παραγγελίες μέσω σκρουτζ από το συγκεκριμένο κατάστημα τον τελευταίο χρόνο - μάλιστα περιμένω μία εντός της εβδομάδος - και ποτέ δεν αντιμετώπισα πρόβλημα. Εκτός από κάποια καθυστέρηση, όπως αναφέρθηκε, αλλά έτσι κι αλλιώς αν θυμάμαι καλά γράφει "4-10 εργάσιμες". Ποτέ δεν πήρε περισσότερο από 2 εβδομάδες. Ίσως είναι θέμα συγκεκριμένων προϊόντων; Προφανώς δεν αγοράζω ποτέ κάτι με παράδοση "σε 10-30 ημέρες".

Επεξ/σία από BLiTzER
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν αναφέρεσαι σε μένα, πάντα prepaid. Η τελευταία παραγγελία μου, που παραδόθηκε σήμερα στον κούριερ και θα παραλάβω σε 1-2 ημέρες, είχε γίνει 14/4. Παρόμοια εμπειρία είχα και με όλες τις άλλες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, BLiTzER είπε

Αν αναφέρεσαι σε μένα, πάντα prepaid. Η τελευταία παραγγελία μου, που παραδόθηκε σήμερα στον κούριερ και θα παραλάβω σε 1-2 ημέρες, είχε γίνει 14/4. Παρόμοια εμπειρία είχα και με όλες τις άλλες.

Ναι σε σας απάντησα , αλλά από ότι έχω καταλάβει το συγκεκριμένο κατάστημα κάνει μια διάκριση ωσο αναφορά της παραγγελίες μέσω Σκρουτζ και "αναγκαστικά " της παραδίδει σχετικά κανονικά ή ελάχιστα καθυστέρημενα . Ωσον αφορά το Best Price αλλά και από το Site βλέπω ότι υπάρχει μεγάλο πρόβλημα με της μη παραδώσεις και με της ακυρώσεις μέτα από 1 μήνα αφού έχουν δεχτεί την παραγγελία πράγμα που το παρακολουθώ και το κάνει συνέχεια να χάνει Stars και Rank στα reviews ωσο και αν προσπαθούν να το balancaρουν με Fake δικά τους !! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, BLiTzER είπε

Έχω κάνει τουλάχιστον 7-8 παραγγελίες μέσω σκρουτζ από το συγκεκριμένο κατάστημα τον τελευταίο χρόνο - μάλιστα περιμένω μία εντός της εβδομάδος - και ποτέ δεν αντιμετώπισα πρόβλημα. Εκτός από κάποια καθυστέρηση, όπως αναφέρθηκε, αλλά έτσι κι αλλιώς αν θυμάμαι καλά γράφει "4-10 εργάσιμες". Ποτέ δεν πήρε περισσότερο από 2 εβδομάδες. Ίσως είναι θέμα συγκεκριμένων προϊόντων; Προφανώς δεν αγοράζω ποτέ κάτι με παράδοση "σε 10-30 ημέρες".

δεν υπαρχει το jmc στο skroutz ,μαλλον για αλλο μαγαζι μιλας

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, Aric είπε

Ναι σε σας απάντησα , αλλά από ότι έχω καταλάβει το συγκεκριμένο κατάστημα κάνει μια διάκριση ωσο αναφορά της παραγγελίες μέσω Σκρουτζ και "αναγκαστικά " της παραδίδει σχετικά κανονικά ή ελάχιστα καθυστέρημενα . Ωσον αφορά το Best Price αλλά και από το Site βλέπω ότι υπάρχει μεγάλο πρόβλημα με της μη παραδώσεις και με της ακυρώσεις μέτα από 1 μήνα αφού έχουν δεχτεί την παραγγελία πράγμα που το παρακολουθώ και το κάνει συνέχεια να χάνει Stars και Rank στα reviews ωσο και αν προσπαθούν να το balancaρουν με Fake δικά τους !! 

Ένας είμαι οπότε ο ενικός αρκεί. :D Ναι, μπορεί να είναι έτσι. Μόνο μέσω σκρουτζ έχω κάνει αγορές. Απλά μου κάνει εντύπωση γιατί συνήθως έχει πολύ καλές τιμές και το έχω προτιμήσει αρκετές φορές. Γιατί να μην παραγγείλει από σκρουτζ κάποιος, όμως;

5 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

δεν υπαρχει το jmc στο skroutz ,μαλλον για αλλο μαγαζι μιλας

Εκτός αν υπάρχει άλλο με ακριβώς το ίδιο όνομα, αμφιβάλλω.

image.png.9383324732751302d629adf41823077e.png

Επεξ/σία από BLiTzER
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, BLiTzER είπε

Ένας είμαι οπότε ο ενικός αρκεί. :D Ναι, μπορεί να είναι έτσι. Μόνο μέσω σκρουτζ έχω κάνει αγορές. Απλά μου κάνει εντύπωση γιατί συνήθως έχει πολύ καλές τιμές και το έχω προτιμήσει αρκετές φορές. Γιατί να μην παραγγείλει από σκρουτζ κάποιος, όμως;

Εκτός αν υπάρχει άλλο με ακρβώς το ίδιο όνομα, αμφιβάλλω.

image.png.9383324732751302d629adf41823077e.png

Α στο σκρουτζ πουλαει μονο αυτα που εχει διαθεσιμα η συντομα διαθεσιμα ,στο best price δουλευει την παπατζα

Επεξ/σία από akoinonitos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, BLiTzER είπε

Ένας είμαι οπότε ο ενικός αρκεί. :D Ναι, μπορεί να είναι έτσι. Μόνο μέσω σκρουτζ έχω κάνει αγορές. Απλά μου κάνει εντύπωση γιατί συνήθως έχει πολύ καλές τιμές και το έχω προτιμήσει αρκετές φορές. Γιατί να μην παραγγείλει από σκρουτζ κάποιος, όμως;

Εκτός αν υπάρχει άλλο με ακριβώς το ίδιο όνομα, αμφιβάλλω.

image.png.9383324732751302d629adf41823077e.png

Όχι για το ίδιο λέμε , JMCtech  ,αλλά μάλλον υσχει αυτό που λέει ο φίλος από πάνω . Στο Σκρουτζ είναι συνεπείς αλλά το Best Price στα προϊόντα με διαθεσιμότητα 15-30 ημέρες εκεί είναι το όλο πρόβλημα ... Μου κάνει εντύπωση πως ένα μαγαζι λειτουργή με αυτόν τον τρόπος γιατί αφενός δεν δίνει καμία ενημέρωση , για την διαδικασία σε μια πλατφόρμα ενώ στην άλλη είναι "συνεπής" σχετικά... Έχεις *αγοράσει πότε με Τιμολόγιο ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...