Προς το περιεχόμενο

Κατάστημα JMC Tech


Aric

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι με το multicopter τι παιχτηκε δεν ξερω ακριβως. Παντως ενα nvme που ειχα παρει πριν 2-3 χρονια δεν μπορεσα να το περασω στα εξοδα λεει η λογιστρια κατι συμβαινει με αυτο το τιμολογιο και το αφησα ετσι. Τους εκλεισαν κανονικα καμια σχεση με το σοβαρο foxstore. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, Arkin είπε

Ναι με το multicopter τι παιχτηκε δεν ξερω ακριβως. Παντως ενα nvme που ειχα παρει πριν 2-3 χρονια δεν μπορεσα να το περασω στα εξοδα λεει η λογιστρια κατι συμβαινει με αυτο το τιμολογιο και το αφησα ετσι. Τους εκλεισαν κανονικα καμια σχεση με το σοβαρο foxstore. 

Ε και το FoxStore δεν ειναι κανα σοβαρο, με επαιρναν τηλεφωνο να με δωσουν δωροκαρτα να αλλαξω κριτικη 

  • Haha 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 9/4/2024 στις 1:43 ΜΜ, Aric είπε

Καλησπέρα σε όλους . Έχει γίνει μια παραγγελία από το συγκεκριμένο κατάστημα και βλέπω ότι υπάρχει μεγάλη καθυστέρηση και συνεχώς δικαιολογίες . Υπάρχει κανείς που να έχει παραγγείλει και να έχει παραλάβει τελικά από το συγκεκριμένο κατάστημα έστω και αρκετά καθυστερημένα...διοτη από μερικά comments που έχουν έχω άρχει να απορώ εάν στελνουν και τπτ στο τέλος . Σχολιαστέ για πρόσφατες αγορές και εμπειρίες από το συγκεκριμένο κατάστημα 👇

είναι εξαιρετικοί , έχω παραγγηλει από αυτοθσ ναι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 25/04/2024 at 21:05, nickol-us said:

 

 

Όλα καλά με την δική μου παραγγελία η οποία εκπληρώθηκε με επιτυχία.

Τρομάζω ναι μεν με τα σχόλια, ωστόσο και η δεύτερη εμπειρία μου με το κατάστημα εξελίχθηκε θετικά (η πρώτη ήταν 3 χρόνια πίσω, όταν υπήρχε ακόμη η δυνατότητα αντικαταβολής).

Παραλαβή ακριβώς σε 1 ημερολογιακό μήνα, η ανταπόκριση στα email (ένα για επιβεβαίωση παραγγελίας και ένα για την εξέλιξη της) ήταν άμεση.

Αν αξίζει κανείς να περιμένει τόσο διάστημα, με πιθανότητα ενδεχομένως να μην παραλάβει θα πρέπει να το κρίνει ο ίδιος, σύμφωνα με τα λεφτά που γλιτώνει.  Εγώ για κέρδος 20-25€ στα 210€ (~10%) θα έλεγα οτι μπορεί και να μην άξιζε αλλά πήραμε την υλοποίηση που θέλαμε στην χαμηλότερη τιμή της αγοράς.

 

1.png.f329e1229ac4adf5dca1861931517096.png2.png.7aade953dfb8f50b9aa19eb80988ac9a.png

 

Η απόδειξη αγοράς που έστειλε  είναι ονομαστική , περιγράφη αναλυτικά το μοντέλο της κάρτας ? 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, leros2004 είπε

Η απόδειξη αγοράς που έστειλε  είναι ονομαστική , περιγράφη αναλυτικά το μοντέλο της κάρτας ? 

Για την ακρίβεια κόπηκε τιμολόγιο και ναι το προϊόν είχε την ακριβές περιγραφή

Vga SAPPHIRE Pulse RADEON RX 6600 8GB Gaming GDDR6 (uefi)

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 25/4/2024 στις 9:05 ΜΜ, nickol-us είπε

Όλα καλά με την δική μου παραγγελία η οποία εκπληρώθηκε με επιτυχία.

Τρομάζω ναι μεν με τα σχόλια, ωστόσο και η δεύτερη εμπειρία μου με το κατάστημα εξελίχθηκε θετικά (η πρώτη ήταν 3 χρόνια πίσω, όταν υπήρχε ακόμη η δυνατότητα αντικαταβολής).

Παραλαβή ακριβώς σε 1 ημερολογιακό μήνα, η ανταπόκριση στα email (ένα για επιβεβαίωση παραγγελίας και ένα για την εξέλιξη της) ήταν άμεση.

Αν αξίζει κανείς να περιμένει τόσο διάστημα, με πιθανότητα ενδεχομένως να μην παραλάβει θα πρέπει να το κρίνει ο ίδιος, σύμφωνα με τα λεφτά που γλιτώνει.  Εγώ για κέρδος 20-25€ στα 210€ (~10%) θα έλεγα οτι μπορεί και να μην άξιζε αλλά πήραμε την υλοποίηση που θέλαμε στην χαμηλότερη τιμή της αγοράς.

Το κέρδος είναι σημαντικό αναμφίβολα αλλά - ξέρω γω - 1 μήνα μετά έχει "μπαγιατέψει" και η επιθυμία σου για το είδος...

btw στην περίπτωση υπάρχει και ένας άλλος αντικειμενικός λόγος καθυστέρησης... τώρα το συνέδεσα... ο άνθρωπος είναι στο καρπενήσι... δηλαδή πιό βουνό και πιό τέρμα Θεού δε γινόταν... Σκεφθείτε τώρα πρέπει να' ρθει το βαπόρι από την κίνα στον πειραιά, να φύγει φορτωτική το εμπόρευμα για καρπενήσι (που πόσο συχνά θα έχει φορτηγό για κει) και από κει να το πάρει το κούριερ να το ξαναφέρει στην Αθήνα... είναι αυτό που λέμε μέσω βορείου πόλου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάθισα και διάβασα όλο το thread βραδιάτικα.. 

Είμαι το φρέσκο δείγμα. Παραγγελία 23/4 με προπληρωμή και έκδοση τιμολογίου. Το προϊόν είναι ένας επεξεργαστή Η/Υ. Η καλύτερη τιμή με διαφορά 50€ από τον επόμενο.

Η διαθεσιμότητα που έδινε είναι 15-30 εργάσιμες. Σε σημερινή επικοινωνία με email απάντησαν εντός της ημέρας οτι αναμένεται να παραλάβουν εντός των 15 ημερών. Το τηλέφωνο το θεωρώ απρόσιτο καθώς έκανα 4 προσπάθειες σε 2 μέρες δεν το σήκωσαν ποτε σε σημείο που έπεφτε η γραμμή.

Μου λείπουν 3 κομμάτια για την ολοκλήρωση του υπολογιστή που ανάλογα τις ευκαιρίες που θα βρω θα τα πάρω ( θεωρώ μέχρι το τέλος του μήνα ), οπότε το λες και ότι το βιάζομαι .

I’ll keep you posted για το πως πήγε , πάντως εάν εμφανιστεί και ιδιαίτερα εν μέσω αύξησης τιμών στους x3d θα είναι το παζάρι της χρονιάς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαιρετικη η εξυπηρετηση στις παραγγελιες που εχω κανει ως τωρα στο JMCTECH.

Δεν ειχα καποιο παραπονο. 

Καλο θα ηταν καποιος διαχειριστης να αλλαξει το ονομα του thread, καθως εχουν συζητηθει καταστηματα και ειδικα απο επαρχια που ποναει οικονομικα, και οχι μονο ενα. 

 

Επεξ/σία από cortaN@
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...