Προς το περιεχόμενο

Κατάστημα JMC Tech


Aric

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 84
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

35 λεπτά πριν, just_a_dude είπε

Ακύρωσα και εγώ. Πέρασε πάνω από ένας μήνας. Μίλησα τώρα και ούτε που ήξεραν, είπαν μπορεί και μετά το Πάσχα. Ε καλά κρασιά.

Καλή ανάσταση θες να πεις 😋

  • Haha 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, just_a_dude είπε

Ακύρωσα και εγώ. Πέρασε πάνω από ένας μήνας. Μίλησα τώρα και ούτε που ήξεραν, είπαν μπορεί και μετά το Πάσχα. Ε καλά κρασιά.

Τι προσπάθησες να πάρεις και εσύ... πρωτάρης είσαι? 

Έπεσες στα δίχτυα του Blue? Δεν ρωταγες τον @Tambas91 που σε καθοδηγεί σωστά τόσο καιρό 

  • Haha 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, valantis123 είπε

Τι προσπάθησες να πάρεις και εσύ... πρωτάρης είσαι? 

Έπεσες στα δίχτυα του Blue? Δεν ρωταγες τον @Tambas91 που σε καθοδηγεί σωστά τόσο καιρό 

χαχα όχι, εχω ξαναπάρει αλλά δεν άργησε τόσο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 λεπτά πριν, valantis123 είπε

Τι προσπάθησες να πάρεις και εσύ... πρωτάρης είσαι? 

Έπεσες στα δίχτυα του Blue? Δεν ρωταγες τον @Tambas91 που σε καθοδηγεί σωστά τόσο καιρό 

Εγώ του είπα ότι θα παραλάβει μαζί με το release των νέων 3D :P

  • Haha 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ και 4-5 φίλοι μου έχουμε πάρει απο το JMC, όλοι στο τέλος παραλάβαμε. απλά εμένα στην πρώτη παραγγελεία πάλι Πάσχα με είχανε στο περίμενε 25 μέρες και στο τέλος μου κάνανε επιστροφή χρημάτων γιατι δεν βρίσκανε το προιον. πιστεύω ότι 8/10 μέσα σε 45 μέρες παραλαμβάνουν και 2/10 κάνουν επιστροφή χρημάτων. εγώ θα ξανα αγόραζα από εκεί, δεν ξέρω μόνο τι παίζει αν χρειαστείς εγγύηση, αλλά είδαμε και άλλα γνωστα μαγαζιά της Αθήνας με τσουχτερή τιμή τι ταλαίπα μας έχουν περάσει...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μην κάνετε μάγκα τον κάθε κατεργάρη που θέλει να βγάλει λεφτά με τα δικά σας χρήματα.15-30 παράδοση = όχι στοκ,αγοράζει με τα δικά σας λέφτα.

Γιατί στην τελική και πλάτη του βάζετε και μπορεί να μην πάρετε το προϊον σας ποτέ με την γνωστή δικαιολογία μετά από 30 ημέρες "τελικά δεν βρέθηκε στον προμηθευτή"

Προτιμήστε να δώσετε και να βοηθήσετε έναν επαγγελματία 20,30,50ε παραπάνω που έχει κάνει επένδυση και έχει βάλει τα λεφτά του σε ρίσκο.

Επεξ/σία από kyr123
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, kyr123 είπε

Προτιμήστε να δώσετε και να βοηθήσετε έναν επαγγελματία 20,30,50ε παραπάνω που έχει κάνει επένδυση και έχει βάλει τα λεφτά του σε ρίσκο.

Συμφορουμίτη, αν ήταν μονο 20ευρώ διαφορά, δεν θα ασχολούταν κανεις με τέτοια καταστήματα.

Ειδικά σε κινητά, βγάζουν ματι οι τιμές. Μιλάμε για κοντά 300ευρώ διαφορά σε σχέση με skroutz

image.png.30fa2b961bb94781cfb4aa63128776a6.png

image.png.99e31cd4dd151d76ce977282e39f0164.png

image.png.ea409f2c3a311c19650e65787a68c19c.png

image.png.5b8ecc19e443b3d1bc688b0b12aec98a.png

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
54 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Συμφορουμίτη, αν ήταν μονο 20ευρώ διαφορά, δεν θα ασχολούταν κανεις με τέτοια καταστήματα.

Ειδικά σε κινητά, βγάζουν ματι οι τιμές. Μιλάμε για κοντά 300ευρώ διαφορά σε σχέση με skroutz

image.png.30fa2b961bb94781cfb4aa63128776a6.png

image.png.99e31cd4dd151d76ce977282e39f0164.png

image.png.ea409f2c3a311c19650e65787a68c19c.png

image.png.5b8ecc19e443b3d1bc688b0b12aec98a.png

 

Όντως τώρα είδα την απίστευτη διαφορά τιμής.Ακόμα χειρότερα που το έχει 300ε κάτω από το πιο τζαμπατζίδικο του Skroutz. Στην τιμή που τα πουλάει δεν αγοράζουν ούτε κατά διάνοια οι μεγάλες αλυσίδες από την ίδια την Apple που μιλάμε για χιλιάδες κομμάτια.

Εξάλλου υπάρχει λόγος που το συγκεκριμένο κατάστημα έχει φάει άκυρο από το Skroutz στα κινητά. Δεν ξέρω τι να πω εγώ δεν θα αγόραζα ποτέ από τέτοιο μαγαζί. Θα δώσω και 300ε παραπάνω να έχω το κεφάλι μου ήσυχο. Όποιος έχει να δώσει 1000 για κινητό έχει να δώσει και 1300. Εγώ δεν έχω γενικά πάντως 😋

 

Επεξ/σία από kyr123
  • Like 2
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, kyr123 είπε

Όντως τώρα είδα την απίστευτη διαφορά τιμής.Ακόμα χειρότερα που το έχει 300ε κάτω από το πιο τζαμπατζίδικο του Skroutz. Στην τιμή που τα πουλάει δεν αγοράζουν ούτε κατά διάνοια οι μεγάλες αλυσίδες από την ίδια την Apple που μιλάμε για χιλιάδες κομμάτια.

Εξάλλου υπάρχει λόγος που το συγκεκριμένο κατάστημα έχει φάει άκυρο από το Skroutz στα κινητά. Δεν ξέρω τι να πω εγώ δεν θα αγόραζα ποτέ από τέτοιο μαγαζί. Θα δώσω και 300ε παραπάνω να έχω το κεφάλι μου ήσυχο. Όποιος έχει να δώσει 1000 για κινητό έχει να δώσει και 1300. Εγώ δεν έχω γενικά πάντως 😋

 

τι εννοείς το κεφάλι σου ήσυχο; Πληρώνεις με κάρτα και αν δεν στο φέρουν στον ένα μήνα που λένε (ή 1 μήνα και 5-10 μέρες ανάλογα την υπομονή που έχεις) κάνεις ακύρωση (γίνεται μέσα από το site του μαγαζιού) και στα γυρνάνε πίσω στην κάρτα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, just_a_dude είπε

τι εννοείς το κεφάλι σου ήσυχο; Πληρώνεις με κάρτα και αν δεν στο φέρουν στον ένα μήνα που λένε (ή 1 μήνα και 5-10 μέρες ανάλογα την υπομονή που έχεις) κάνεις ακύρωση (γίνεται μέσα από το site του μαγαζιού) και στα γυρνάνε πίσω στην κάρτα.

Εμ δεν είναι μόνο η πληρωμή φίλε μου και εν τέλη εάν πάρεις το προϊόν η όχι.

Είναι και η εγγύηση.Που δυστυχώς οι περισσότεροι δεν έχουν ιδέα. Μία βόλτα στις κριτικές Google του καταστήματος να κάνεις θα δεις ότι αρκετοί έχουν θέμα με την εγγύηση.

Το κατάστημα δεν αναγνωρίζει το πρόβλημα και φυσικά όταν απευθύνεται ο κόσμος στις αντιπροσωπείες τρώει την πατάτα και το άκυρο όταν μαθαίνει ότι τα προϊόντα είναι εκτός Ε.Ε και δεν αναγνωρίζετε η εγγύηση

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, kyr123 είπε

Εμ δεν είναι μόνο η πληρωμή φίλε μου και εν τέλη εάν πάρεις το προϊόν η όχι.

Είναι και η εγγύηση.Που δυστυχώς οι περισσότεροι δεν έχουν ιδέα. Μία βόλτα στις κριτικές Google του καταστήματος να κάνεις θα δεις ότι αρκετοί έχουν θέμα με την εγγύηση.

Το κατάστημα δεν αναγνωρίζει το πρόβλημα και φυσικά όταν απευθύνεται ο κόσμος στις αντιπροσωπείες τρώει την πατάτα και το άκυρο όταν μαθαίνει ότι τα προϊόντα είναι εκτός Ε.Ε και δεν αναγνωρίζετε η εγγύηση

οκ fair point. Ωστόσο η εγγύηση στην Ελλάδα είναι ένα μελανό σημείο. Ακόμη και μεγάλες αλυσίδες προσπαθούν να την αποφύγουν, ειδικά αν πέσουν σε κάποιον που δεν ξέρει και πιστέψει ότι τους πει. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, just_a_dude είπε

οκ fair point. Ωστόσο η εγγύηση στην Ελλάδα είναι ένα μελανό σημείο. Ακόμη και μεγάλες αλυσίδες προσπαθούν να την αποφύγουν, ειδικά αν πέσουν σε κάποιον που δεν ξέρει και πιστέψει ότι τους πει. 

Από εκεί πλουτίζουν αυτοί οι άνθρωποι αδερφέ μου. Από την άγνοια των καταναλωτών και φυσικά την απουσία του κράτους

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 9/4/2024 στις 11:21 ΜΜ, nickol-us είπε

Εν αναμονή παραγγελίας κι εγώ αλλά μόλις στην 3η εβδομάδα.

Στο παρελθόν είχα πολύ θετική εμπειρία από τον εν λόγω μαγαζί καθώς είχα πάρει τον 9600kf στο ιστορικό χαμηλό του από εκεί. Δε χρειάστηκε ούτε προπληρωμή καθώς τότε είχε ανοιχτό το δικαίωμα της αντικαταβολής ακόμη και στα μη διαθέσιμα προϊόντα.

Γενικά διαβάζω πολύ συχνά πλέον αρνητικά σχόλια, κρατάω ωστόσο πάντα πισινή.... θα ξέρω σε λίγο καιρό αν και απ'οτι καταλαβαίνω η φάση είναι και λίγο τζακπότ. Τουλάχιστον αισθάνομαι μια ασφάλεια οτι στη χειρότερη θα πάρω τα λεφτά μου πίσω.

Προσωπικά παρήγγειλα κάρτα γραφικών στα 190€ (από 215€ τιμή σκρούτζ για 4-10 μέρες παράδοση) και για να είμαι ειλικρινής, έχω αρχίσει σοβαρά να σκέφτομαι αν όντως αξίζει τον κόπο αυτό το ~10%.

 

 

Όλα καλά με την δική μου παραγγελία η οποία εκπληρώθηκε με επιτυχία.

Τρομάζω ναι μεν με τα σχόλια, ωστόσο και η δεύτερη εμπειρία μου με το κατάστημα εξελίχθηκε θετικά (η πρώτη ήταν 3 χρόνια πίσω, όταν υπήρχε ακόμη η δυνατότητα αντικαταβολής).

Παραλαβή ακριβώς σε 1 ημερολογιακό μήνα, η ανταπόκριση στα email (ένα για επιβεβαίωση παραγγελίας και ένα για την εξέλιξη της) ήταν άμεση.

Αν αξίζει κανείς να περιμένει τόσο διάστημα, με πιθανότητα ενδεχομένως να μην παραλάβει θα πρέπει να το κρίνει ο ίδιος, σύμφωνα με τα λεφτά που γλιτώνει.  Εγώ για κέρδος 20-25€ στα 210€ (~10%) θα έλεγα οτι μπορεί και να μην άξιζε αλλά πήραμε την υλοποίηση που θέλαμε στην χαμηλότερη τιμή της αγοράς.

 

1.png.f329e1229ac4adf5dca1861931517096.png2.png.7aade953dfb8f50b9aa19eb80988ac9a.png

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω παραγγείλει αρκετές φορές από εκεί. Κάτι που το βιαζόμουν πολύ πήρα τηλέφωνο, με βεβαιωσαν οτι υπάρχει άμεσα διαθέσιμο κ όντως την επόμενη μέρα ήταν Αθήνα.

Γενικά έχω πολύ θετική άποψη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...