Προς το περιεχόμενο

Θεαματική αύξηση κερδών για τη Netflix μετά τα μέτρα αντιμετώπισης του διαμοιρασμού κωδικών


Axlmon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

22 λεπτά πριν, Tlykog είπε

Ήταν που όλοι "θα το έκοβαν για να την τιμωρήσουν που τους ξεσκέπασε"....:D😆

απο την 4άδα της παρέας μας (και άλλοι 2 που εναλλάχθηκαν στην πορεία) κανείς δεν το συνέχισε μετά απ'αυτό. Επομένως εαν στον μικρόκοσμο της παρέας μου έχουμε μηδέν στους έξι, θα συμβαίνει και σε πάρα πολύ άλλο κόσμο. Άρα.... κόψτε τέτοιου είδους αυθαίρετα συμπεράσματα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 61
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

47 λεπτά πριν, Tlykog είπε

Ήταν που όλοι "θα το έκοβαν για να την τιμωρήσουν που τους ξεσκέπασε"....:D😆

Εγω παντως το εκοψα. Κυριως γιατι δεν εχει τιποτα περα απο σαβουρες του κιλου.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, chrisxkar είπε

Από ότι φαίνεται οι ''μη οικονομολόγοι'' διαβάζουν την ανακοίνωση θρίαμβου και αγνοούν την 12% πτώση της μετοχής.Παρόλα αυτά σαν χρήστης ποσός με ενδιαφέρει αν έρθει κανένα hbo το νετφλιξ θα φάει αποχαιρετισμό.Για την ώρα Ελλάδα μόνο το disney είναι ο ανταγωνισμός του (γιατι το πραιμ είναι ανέκδοτο) το οποίο ντίσνει είναι τραγικό

https://unboxholics.com/news/tech/113190-telos-oi-koinoi-logariasmoi-sto-disney-plus-kai-mathame-akrivos-to-pote

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, newlynx said:

Woke, πειρατεία, μόνο stremio, θα κλείσει η εταιρία...
Που πήγαν οι ειδικοί παντογνώστες ρε παιδιά;

Αυτοί που έχουν ρίξει μαύρο στο Netflix λόγω woke ή αυτοί που έβλεπαν περιεχόμενο πειρατικά αμφιβάλλω πως ήταν συνδρομητές ούτως ή άλλως. Το αν θα της έβγαινε της Netflix η απόφαση ή όχι θα κρινόταν καθαρά από τα άτομα που τη χρησιμοποιούσαν ήδη την πλατφόρμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
24 minutes ago, Homecinemakias said:

απο την 4άδα της παρέας μας (και άλλοι 2 που εναλλάχθηκαν στην πορεία) κανείς δεν το συνέχισε μετά απ'αυτό. Επομένως εαν στον μικρόκοσμο της παρέας μου έχουμε μηδέν στους έξι, θα συμβαίνει και σε πάρα πολύ άλλο κόσμο. Άρα.... κόψτε τέτοιου είδους αυθαίρετα συμπεράσματα.

Wait, επειδή η ΔΙΚΗ σου παρέα δε συνέχισε, βγάλαμε ΕΜΕΙΣ αθαίρετα συμπεράσματα? 

Τα νούμερα της Netflix άλλα λένε πάντως.. μάλλον εσύ έβγαλες αυθαίρετο συμπέρασμα ότι επειδή 4 νοματαίοι κόψατε το netflix, το έκοψε όλος ο κόσμος..

by the way και εγώ έχω κόψει.. αλλά αυτό δε σημαίνει ότι ο κόσμος κάνει ότι κάνουμε εμείς εδώ στο Ελλαδιστάν, με τα 750€ μισθό.

Επεξ/σία από polaki
  • Like 6
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 minutes ago, sarisn said:

εγω δεν το ανέφερα ως sharing εναλλακτική ως εναλλακτικη συνδρομητικη σκέτο

Δεν είμαι ικανοποιημένος με το netflix ήδη από το 2020 και μετά η ποιότητα περιεχομένου έχει καθοδική πορεία απλά δεν έχω καλή εναλλακτική το disney ήρθε με κουτσουρεμένο περιεχόμενο μία ελπίδα είχα με το hbo αλλά δεν ήρθε ποτέ

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, jack124 said:

Ωραία κατεβάστε τιμή τώρα. Τι όχι? 

Ακομα και να την κατεβαζε ειναι πιθανο στην Ελλαδα μονο να ανεβαινε!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πριν λιγο καιρο ακουσα  στο τρενο μια παρεα πιτσιρικαρια να μιλανε για ενα εργο ή μια σειρα, δεν καταλαβα καλα το ονομα.

ρωταει ο ενας στον αλλον> Hast du Netflix? (εχεις νετφλιξ)

Ja, aber nur Disney..kann nicht sehen    (ναι αλλα ειναι Dinsey...δεν μπορω να το δω.)

(η ολη ιστορια ειναι στο bold)

 

Επεξ/σία από BertaJourdan
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω απορω παντως ποιος βλεπει νετφλιξ. Ειλικρινα το ανοιγω κ το κλεινω. Κ αν βαλω κατι βλεπω 2 λεπτα κ παιζω με το κινητο στο τελος. 800 σειρες 100 ταινιες κ ολα τριτοδευτερα κ αδιαφορα.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ το σταμάτησα πάντως.  Φαντάζομαι και πολύς κόσμος το ίδιο.  Όσο προχωράει η τεχνολογία τόσο προχωρά και η γνώση.  Και όσο προχωρά η γνώση και ο κόσμος μαθαίνει τις "εναλλακτικές" παράλληλα με την ακρίβεια που ανεβαίνει και αυτή πιστεύω το μεγαλύτερο ποσοστό χρηστών θα αποχωρήσει... Τώρα είναι μια απλή ανάσα γιατί ο κόσμος είναι απλά μπερδεμένος.  Όταν ξεκαθαρίσει το τοπίο και δει ότι δεν συμφέρει τότε να δω τι ανακοινώσεις θα βγάζουν.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 minutes ago, Homecinemakias said:

απο την 4άδα της παρέας μας (και άλλοι 2 που εναλλάχθηκαν στην πορεία) κανείς δεν το συνέχισε μετά απ'αυτό. Επομένως εαν στον μικρόκοσμο της παρέας μου έχουμε μηδέν στους έξι, θα συμβαίνει και σε πάρα πολύ άλλο κόσμο. Άρα.... κόψτε τέτοιου είδους αυθαίρετα συμπεράσματα.

Και εμείς (4 οικογένειες) το κόψαμε τελείως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, polaki είπε

Wait, επειδή η ΔΙΚΗ σου παρέα δε συνέχισε, βγάλαμε ΕΜΕΙΣ αθαίρετα συμπεράσματα? 

Τα νούμερα της Netflix άλλα λένε πάντως.. μάλλον εσύ έβγαλες αυθαίρετο συμπέρασμα ότι επειδή 4 νοματαίοι κόψατε το netflix, το έκοψε όλος ο κόσμος..

by the way και εγώ έχω κόψει.. αλλά αυτό δε σημαίνει ότι ο κόσμος κάνει ότι κάνουμε εμείς εδώ στο Ελλαδιστάν, με τα 750€ μισθό.

Όλα τα στατιστικά είναι αυθαίρετα. Εξαρτάται πως τα διαβάζεις.... (Δεν λέω ότι τα διαβάζω εγώ σωστά) 

Η σύνδεση της αύξησης συνδρομητών με τους κανόνες αποτροπής διαμοιρασμού κωδικών δεν αποδεικνύεται.  Είναι μια εκτίμηση που βολεύει τη Netflix η οποία μπορεί να είναι αληθής μπορεί και όχι...

πχ δεν καταλαβαίνω ο ρυθμός αύξησης συνδρομητών να άλλαξε ιδιαίτερα. Μοιάζει σαν να μην έκανε διαφορά ούτε θετικά ούτε αρνητικά.

https://www.statista.com/statistics/250934/quarterly-number-of-netflix-streaming-subscribers-worldwide/

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Homecinemakias είπε

απο την 4άδα της παρέας μας (και άλλοι 2 που εναλλάχθηκαν στην πορεία) κανείς δεν το συνέχισε μετά απ'αυτό. Επομένως εαν στον μικρόκοσμο της παρέας μου έχουμε μηδέν στους έξι, θα συμβαίνει και σε πάρα πολύ άλλο κόσμο. Άρα.... κόψτε τέτοιου είδους αυθαίρετα συμπεράσματα.

Όταν οι συνδρομητές και τα κέρδη ανεβαίνουν ο μικρόκοσμος σου ή ο δικός μου δεν είναι αντιπροσωπευτικά.

9 λεπτά πριν, Dimitris_1981 είπε

Όλα τα στατιστικά είναι αυθαίρετα. Εξαρτάται πως τα διαβάζεις.... (Δεν λέω ότι τα διαβάζω εγώ σωστά) 

Η σύνδεση της αύξησης συνδρομητών με τους κανόνες αποτροπής διαμοιρασμού κωδικών δεν αποδεικνύεται.  Είναι μια εκτίμηση που βολεύει τη Netflix η οποία μπορεί να είναι αληθής μπορεί και όχι...

πχ δεν καταλαβαίνω ο ρυθμός αύξησης συνδρομητών να άλλαξε ιδιαίτερα. Μοιάζει σαν να μην έκανε διαφορά ούτε θετικά ούτε αρνητικά.

https://www.statista.com/statistics/250934/quarterly-number-of-netflix-streaming-subscribers-worldwide/

Από τη στιγμή που κάποιοι κόπηκαν από τις υπηρεσίες, τότε το να κρατάς τα ίδια ποσοστά είναι αύξηση.

24 λεπτά πριν, georgiosmag είπε

Εγώ το σταμάτησα πάντως.  Φαντάζομαι και πολύς κόσμος το ίδιο.  Όσο προχωράει η τεχνολογία τόσο προχωρά και η γνώση.  Και όσο προχωρά η γνώση και ο κόσμος μαθαίνει τις "εναλλακτικές" παράλληλα με την ακρίβεια που ανεβαίνει και αυτή πιστεύω το μεγαλύτερο ποσοστό χρηστών θα αποχωρήσει... Τώρα είναι μια απλή ανάσα γιατί ο κόσμος είναι απλά μπερδεμένος.  Όταν ξεκαθαρίσει το τοπίο και δει ότι δεν συμφέρει τότε να δω τι ανακοινώσεις θα βγάζουν.  

Ποιον νόμιμο τρόπο βρήκες να το αντικαταστήσεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...