Προς το περιεχόμενο

Αυτή τη μορφή έχει η αποκατάσταση του προβλήματος στα πεντάλ επιτάχυνσης των Cybertruck της Tesla


Axlmon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

37 λεπτά πριν, tigergreg είπε

Ο  πανοπουλος   ταφτιαχνε  ετσι  πριν   20  χρονια....😂

Μηπως πας γυρευοντας ν ανοιξω το στομα μου για τον Σπυρετο ;

Σε λιγα χρονια ο Ελονας δεν θα πιανει μια μπροστα του ,χαρις  και στα

διαστημικα οχηματα εξερευνησης της Σεληνης που αναπτυσει και για αυτο

καθυστερει η τελικη εκδοση 1.1 του Chaos ! Τεσπα συντομα ανοιγουν οι προπαραγγελιες

και συντομα θα ακολουθησει η ηλεκτρικη εκδοση.

  • Haha 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 36
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

meanwhile οι μηχανικοι ειναι σε φάση φερε ενα καλσον ενα κρεμμυδι και μασα μια τσιχλα, φτυσε ααα ετοιμο

 

Επεξ/σία από paylidis
  • Like 1
  • Haha 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου θύμισε μια φάση που πήγαινα νέος φαντάρος Αθήνα με άδεια,έμεινε το λεωφορείο στην μέση της διαδρομής από ρωγμή στο δοχείο του ψυγείου,οι μισοί επιβάτες μάσαγαν τσίχλες και ο οδηγός τις κόλλαγε στην ρωγμή και τις ξέραινε με έναν αναπτήρα, εγώ και ένας άλλος φανταρός κάναμε καταδρομική στα κοντινά σπίτια για νερό και ευτυχώς η ευρεσιτεχνία κράτησε μέχρι τον Κηφισό και πήγα σπίτι μου.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στη ουσία όσοι κυκλοφορούν με αυτό το ανοξείδωτο θωρηκτό είναι beta testers. Και αλλοίμονο σε όσους εμπλακούν σε τροχαίο με αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, cpc464 είπε

Μου θύμισε μια φάση που πήγαινα νέος φαντάρος Αθήνα με άδεια,έμεινε το λεωφορείο στην μέση της διαδρομής από ρωγμή στο δοχείο του ψυγείου,οι μισοί επιβάτες μάσαγαν τσίχλες και ο οδηγός τις κόλλαγε στην ρωγμή και τις ξέραινε με έναν αναπτήρα, εγώ και ένας άλλος φανταρός κάναμε καταδρομική στα κοντινά σπίτια για νερό και ευτυχώς η ευρεσιτεχνία κράτησε μέχρι τον Κηφισό και πήγα σπίτι μου.

πω πω τι εμπειρία πέρασες ! τέλειο σενάριο μέσα σε Ελληνική ταινία 80s !

Επεξ/σία από GHZserv
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ο οδηγός είναι για να μην φύγει μέχρι μέσα κατά το τρύπημα και χαλάσει και την μπαταρία από κάτω υποθέτω....

Γιατί δεν μπορώ να καταλάβω επάνω σε τι πριτσινώνει το πεντάλ ??

Το βάζουν απλά στο πεντάλ για να κρατά το πεντάλ μέχρι μια γωνία σε σχέση με το πάτωμα ??

φτιάξανε ποδαράκι με το πριτσινι??

με πόση δύναμη αν πατήσει κάποιος χαλάει το "ποδαράκι" ?

Θα περάσουν υποχρεωτικά καλιμπραρισμα τα πόδια των οδηγών ??

Θα βάλουν μετρητή με οπτικο-ηχητική ένδειξη για να σηκώνεις πόδι ?

 

πόση χρήση αντεχει σαν υλικό το ποδαράκι και πόση το υλικό με το οποίο έρχεται σε επαφή ?

Τι θα χαλάσει πρώτο από τριβή και πόσο θα κοστίζει η αλλαγή του ??

(και κάθε πότε κάνουμε αλλαγή ρε διάολε ??)

Το υπερβολικό πενταλιασμα θα ακυρώνει την εγγύηση της εταιρείας για το εξάρτημα ??

 

Επεξ/σία από SoullessRider
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την ίδια πατέντα μας έκανε στα 10 μας ένας θείος στο χωριό στα ξύλινα αυτοκινητάκια που φτιάχναμε πριν 36 χρόνια...

Α ρε τεσλα, τα καλύτερα μυαλά μας πήρες

  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, paylidis είπε

meanwhile οι μηχανικοι ειναι σε φάση φερε ενα καλσον ενα κρεμμυδι και μασα μια τσιχλα, φτυσε ααα ετοιμο

 

Πολυ ωραιο.

Στο σημειο με το cd της γριβα ελιωσα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το να αλλάξουν την σχεδίαση της μοκέτας και τις διαστάσεις του πεταλ δηλαδή ούτε που περνάει από το μυαλό τους....

Οτι να ναι....

Ο μαστρογιωργος της γειτονιάς καυτερή πατεντα θα τους είχε βρει πάντως εάν τον ρωτούσαν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, SeNNinhA είπε

Το να αλλάξουν την σχεδίαση της μοκέτας και τις διαστάσεις του πεταλ δηλαδή ούτε που περνάει από το μυαλό τους....

Οτι να ναι....

Ο μαστρογιωργος της γειτονιάς καυτερή πατεντα θα τους είχε βρει πάντως εάν τον ρωτούσαν...

το να αλλάξουν ολόκληρο το πεντάλ και την μακέτα θα ήταν περισσότερο χρονοβόρο και κοστοβόρο.

Λογικά το πρόβλημα δεν είναι τόσο η μακέτα όσο ο κακός σχεδιασμός στο πεντάλ.

Εγώ δεν κατάλαβα τι ρόλο βαράει εκεί το πορτοκαλί κουτάκι στο πενταλ.

Επεξ/σία από The_Judas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, The_Judas είπε

το να αλλάξουν ολόκληρο το πεντάλ και την μακέτα θα ήταν περισσότερο χρονοβόρο και κοστοβόρο.

Λογικά το πρόβλημα δεν είναι τόσο η μακέτα όσο ο κακός σχεδιασμός στο πεντάλ.

Εγώ δεν κατάλαβα τι ρόλο βαράει εκεί το πορτοκαλί κουτάκι στο πενταλ.

Μια μοκέτα είναι. Πλαστική. Ελεος. Το εργοστάσιο σου βγάζει νεο σχήμα μεσα σε μια βδομάδα το πολύ.

Το πετάλ είναι επίσης ενα μεταλλικό κομμάτι. Βαζεις ενα σχεδιαστή να στο φτιάξει σε CAD μεσα σε μια ώρα και ενα CNC μηχάνημα να σου φτιάξει τα κομμάτια που θελεις να παραδώσεις άμεσα. Θα λες ότι ειναι και ολο στο χέρι όπως τα Ferrari. Ακόμη και ενας απλός τορναδώρος μπορεί να σου κάνει πεταλ καλλιγραφία μέσα σε μισή ώρα. 

Το πορτοκαλί κουτάκι ειναι για να σημαδέψει ο μαστρογιώργος την θέση που θα τρυπήσει το πετάλ.... Πατέντα στην πατέντα!!

ΕΛΕΟΣ με τις προχειροδουλειές της Tesla.

Μου αρέσει που εδωσαν και μόνοι τους το βίντεο.

Εγώ το λέω αυτό ΒΑΡΕΜΑΡΑ.

Λάθη γίνονται αλλα δεν τα διορθώνεις πρόχειρα και τσαπατσούλικα εαν εισαι μεγάλη εταιρεια. 

Τα σπασίματα δηλαδή πλαστικών να αρχίζουν να τα διορθώνουν με κολλητικές ταινίες...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...