Προς το περιεχόμενο

Το mAigov αποκτά δυνατότητα αυτόματης έκδοσης εγγράφων με τη συναίνεση των πολιτών


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν ξέρω τι εμπειρία έχετε, εγώ πάντως όσες φορές κι αν το χρησιμοποίησα μια χαρά μου απάντησε σε ότι κι αν έψαχνα, από έκδοση βεβαιώσεων μέχρι ερωτήσεις για το τι χαρτιά χρειάζονται για να κάνω κάτι. Ούτε μία φορά δε σκάλωσε, ούτε μία φορά δε μου απάντησε άλλα αντ'άλλων. Και εννοείται ότι το συνεχίζω να το χρησιμοποιώ.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με λίγα λόγια γενικά μιλώντας , για όσους δεν σηκώνονται από καναπέ και βαριούνται ίσως να φανεί καλό , οι άλλοι που έχουν θέματα με εκδόσεις και λάθος συμπληρώσεις και προβλήματα με προσωπικά στοιχεία , μακριά , άλλωστε η κυβέρνηση τρέχει στατιστικά και πάει με το «σχέδιο» 🙃. Υπάρχουν παραδείγματα και σε στερημένες χώρες 3ης κατηγορίας, που τα τρέχει σε συγκεκριμένες εφαρμογές τίποτα περισσότερο. Κάτι που οι δικοί μας , να τους πάει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Chatbot = κάνει μόνο συνομιλία, δεν εκδίδει και δεν καταχωρεί τίποτα.

*Μπορεί να είμαι και λάθος

 

Anyway, αν δεν έχει ουρά, σφραγίδες, ταλαιπωρία, δεν είναι δημόσιο, τέλος. Απομίμηση είναι. Δείτε κανένα παλιό κλιπ Ψάλτη, Χάρρυ Κλυνν, ΑΜΑΝ κλπ για να καταλάβετε. Βγαλμένα από τη ζωή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, sony.400 είπε

Που τι ξέρεις?

ALBANIA.PNG

αυτο ειναι σφαλμα του βοηθου..!  κανονικα θα επρεπε να απαντησει στην ιδια γλωσσα....... που θα το καταλαβει ο αλλος? :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 minutes ago, cabdik said:

αυτο ειναι σφαλμα του βοηθου..!  κανονικα θα επρεπε να απαντησει στην ιδια γλωσσα....... που θα το καταλαβει ο αλλος? :D

Τώρα που βρήκαμε bug,λες να μας κόψουν επιταγή όπως κάνει η microsoft?? Ή τουλάχιστον μια φοροελάφρυνση! 😂

Επεξ/σία από sony.400
  • Haha 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, PadPoet είπε

Με ενδιαφέρει να λέμε τα σύκα σύκα και την σκάφη σκάφη. Από την στιγμή που διαφημίζεται σαν ΑΙ bot ενώ είναι ένα απλό chatbot σαφώς και θα είναι πολύ περιορισμένο στις απαντήσεις που δίνει και αυτά που κάνει ή υποτίθεται ότι μπορεί να κάνει. Ένα glorified "if then else" είναι το chatbot σε πολύ γενικές γραμμές, τα AI bots δεν έχουνε καμία σχέση με αυτό το πράμα.

Αλλά οκ, η κυβέρνηση και οι κυβερνήσεις γενικά στην Ελλάδα είναι όλο λόγια και από ουσία πολύ λίγα ή τίποτα. Τα ξέρουμε και τα έχουμε ζήσει στο πετσί μας.  Εδώ έχουνε βγει τόσα ψηφιακά tools πλέον για τον πολίτη και το δημόσιο συνεχίζει να μεγαλώνει. Στο τέλος θα έχουμε ΑΙ να κάνουν τα πάντα για εμάς ΑΛΛΑ θα πρέπει να τα επικυρώσει και ένας ΔΥ για κάποιος μαγικό και ανεξήγητο λόγο που ούτε 10 skynet μαζί δεν μπορούν να καταλάβουν.

Για να λέμε τα σύκα σύκα και την σκάφη σκάφη, οποιοδήποτε chatbot είναι AI. Εσύ ονομάζεις ΑΙ μια πολύ συγκεκριμένη τεχνολογία, τα chatbots που υλοποιούνται με χρήση μεγάλων transformer decoders. Και αυτό ΑΙ είναι, αλλά δεν είναι το ΑΙ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
On 26/04/2024 at 18:46, ggelhsva said:

Και εσύ που ξέρεις πότε παντρεύτηκε ο άλλος;

Wild guess

σε συνδυασμό με το ότι είμαστε στο insomnia:

κανείς σε διαβάζει ολόκληρα τα άρθρα 

Επεξ/σία από transparent
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...