Προς το περιεχόμενο

Τα αναντικατάστατα FREEWARE που χρησιμοποιούμε!


nemos
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Συνέχεια εδώ

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Υπαρχει κανα καλο δωρεαν προγραμματακι που να σου μετακινει σε φακελλο με βαση το ετος και το μηνα αρχεια βιντεο που εχεις σκορπια στο σκληρο και να σου εντοπιζει και τα διπλα; Ειχα βρει ενα πολυ καλο για εικονες με βοηθησε να αρχειοθετησω τις σκορπιες φωτογραφιες μου αλλα δεν μπορω να βρω αντιστοιχο για βιντεο :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Οχι δεν θα εχεις. Αρκει να εχει τελειωσει η δοκιμαστικη περιοδος απο το malwarebytes. Αλλα για ποιο λογο να κανεις καθε μερα scan? Ειναι ανουσιο.

 

επειδη μπαινω σε τορρεντ σαιτς καθε μερα μερα και κατεβαζω.

να σε ρωτησω αν αγορασω αδεια για ενα χρονο μπορω να το περασω σε ενα πισι οσες φορες θελω δηλαδη αν κανω φορματ κλπ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδη μπαινω σε τορρεντ σαιτς καθε μερα μερα και κατεβαζω.

να σε ρωτησω αν αγορασω αδεια για ενα χρονο μπορω να το περασω σε ενα πισι οσες φορες θελω δηλαδη αν κανω φορματ κλπ 

ναι μετα απο format μπορεις να ξαναβαλεις την ιδια αδεια. Οσο για τα torrents και παλι δεν εχεις φοβο. Ειδικα αν προσεχεις τι κατεβαζεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι μετα απο format μπορεις να ξαναβαλεις την ιδια αδεια. Οσο για τα torrents και παλι δεν εχεις φοβο. Ειδικα αν προσεχεις τι κατεβαζεις...

 

προσεχω αλλα ποτε δεν ξερεις 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα παίδες. Υπάρχει κανένα καλό και έμπιστο προγραμματατακι που να μετατρέπει τα mp3,ogg,κλπ σε midi?? Η ζητάω πολλά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για καθαρισμο του συστηματος απο αχρηστα αρχεια κατι αλλο εκτος απο ccleaner ?

Υπαρχει το Wipe 2017, αλλα με το τελευταιο ccleaner εισαι καλυμμενος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ok απορια το CCEnhancer τι ειναι ?

ειναι ενα addon του ccleaner που σου δινει την δυνατοτητα να διαγραφεις αρχεια απο πολλα προγραμματα τα οποια δεν εχει μεσα το ccleaner απο μονο του

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχω μια παλιά αναμνηστική ταινία σε DVD .

Ξέρω πως να πάρω από μέσα το αρχείο με το video αυτό που δεν ξέρω είναι πως να πάρω από μέσα τους υπότιτλους- λεζάντες. Ιδανικά θα ήθελα να πάρω τις λεζάντες- υπότιτλους σε ξεχωριστό αρχείο ώστε να μπορώ να αλλάξω η να προσθέσω κάτι.

Είδα κάτι για extract μέσω του winx DVD ripper το οποίο ειναι free.

Το έχει δοκιμάσει κανείς? ή έχει να προτείνει κάποιος κάποιο άλλο κατάλληλο?

Ευχαριστώ.

 

 

Υ.Γ.Δεν είναι free.

 

Υ.Γ2. Το έκανα με το format factory.

Επεξ/σία από Creta1
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Έχω μια παλιά αναμνηστική ταινία σε DVD .

Ξέρω πως να πάρω από μέσα το αρχείο με το video αυτό που δεν ξέρω είναι πως να πάρω από μέσα τους υπότιτλους- λεζάντες. Ιδανικά θα ήθελα να πάρω τις λεζάντες- υπότιτλους σε ξεχωριστό αρχείο ώστε να μπορώ να αλλάξω η να προσθέσω κάτι.

Είδα κάτι για extract μέσω του winx DVD ripper το οποίο ειναι free.

Το έχει δοκιμάσει κανείς? ή έχει να προτείνει κάποιος κάποιο άλλο κατάλληλο?

Ευχαριστώ.

 

 

Υ.Γ.Δεν είναι free.

 

Υ.Γ2. Το έκανα με το format factory.

Στα dvd οι υπότιτλοι είναι σε μορφή bitmap και όχι κειμένου. Ο μόνος τρόπος για να πάρεις επεξεργάσιμο αρχείο είναι να τους μετατρέψεις με ocr. Από πρόγραμμα δες το subrip.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Υπαρχει κανενα προγραμμα για μιξη ηχου/μουσικης/ dj το οποιο να αναγνωριζει αυτοματα το τεμπο και το ρυθμο/bit των τραγουδιων ωστε να επιλεγει/προτεινει την βελτιστη σειρα μιξης?

 

Θελω να φτιαξω 1-2 cd για το αυτοκινητο με mp3s αλλα βαριεμαι να καθομαι να ακουω και να προσπαθω να βαλω εγω στη σειρα 50+ τραγουδια, ωστε να μην ειναι ανακατεμενα αργα, γρηγορα, ψηλου/χαμηλου τεμπο κτλ.

 

Φανταζομαι δεν υπαρχει αλλα η ελπιδα πεθαινει τελευταια.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Irfanview είσαι τόσο καλό πρόγραμμα και ελεύθερο, και τόσα χρόνια ακόμα πατώντας ESC χάνουμε την δουλειά που έχουμε κάνει καθως κλεινει το προγραμμα χωρις να ρωτησει τιποτα, ουτε αν θελουμε να κανουμε αποθηκευση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το IrfanView έχει επιλογή όταν πατάς το ESC να περιμένει επιβεβαίωση προτού κλείσει.

Options > Properties/Settings > Start/Exit options > Warning on ESC program exit.

 

Αυτό που με "χαλάει" στο IrfanView είναι ότι έχει μόνο ένα επίπεδο αναίρεσης (undo), κατά τ' άλλα είναι άψογο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...