Προς το περιεχόμενο

Τα αναντικατάστατα FREEWARE που χρησιμοποιούμε!


nemos
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Συνέχεια εδώ

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Διάβαζα για το MPC-HC οτι σταματάει η υποστήριξή του,απλά το κατέβασα να δω πως είναι.Link για το MPC-BE;

https://sourceforge.net/projects/mpcbe/files/MPC-BE/Nightly%20Builds%20%28from%20svn%20trunk%29/1.5.1%20%28build%202755%29%20beta/

 

αν εχεις 32αρια windows κατεβαζεις το x86installer.zip αλλιως το x64 αν εχεις 64αρια windows

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πολυ ωραιες οι ρυθμισεις και οι επιλογες του mpc-be, αλλα παναπαναβαρο. Καμια σχεση με τις απαιτησεις και την ταχυτητα του mpc-hc.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ ωραιες οι ρυθμισεις και οι επιλογες του mpc-be, αλλα παναπαναβαρο. Καμια σχεση με τις απαιτησεις και την ταχυτητα του mpc-hc.

πιο ελαφρυ το νιωθω εγω :blink:  anyway :) μετα πηγαινει στον smplayer. απιστευτος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://sourceforge.net/projects/mpcbe/files/MPC-BE/Nightly%20Builds%20%28from%20svn%20trunk%29/1.5.1%20%28build%202755%29%20beta/

 

αν εχεις 32αρια windows κατεβαζεις το x86installer.zip αλλιως το x64 αν εχεις 64αρια windows

 

 

Κατέβασα το latest version 1.5.1.2755.Χ64-installer.zip.Δηλαδή το 4ο απο πάνω.W7 64 bit εχω.

 

Εκανα extract και το set up έχει διαφορετικό εικονίδιο απο αυτό που έχει ο φάκελος αλλά πατώντας και τα 2 set up εμφανίζει το install με το ίδιο μέγεθος.Ποιά η διαφορά του συμπιεσμένου με το ασυμπίεστο εφόσον έχει το ίδιο μέγεθος και το συμπιεσμένο γίνεται install χωρίς extract;Αυτά με το Bandzip,με το Win Rar απ[οτι θυμ[αμαι αν δεν έκανες extract δεν έβγαζε το set up.

 

Το PC είναι παλιό(Socket 775),ανοίγει μέχρι και βαριά προγράμματα μουσικής.αλλά πόσο βαρύς να είναι 1 player;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε win 7 64, με την αντιστοιχη εκδοση, κανει περιπου πεντε δευτερολεπτα να ανοιξει ενα αρχειο. Ειτε με κανονικη εγκατασταση ειτε η φορητη εκδοση. Με την hc ανοιγει στιγμιαια.

Χρησιμοποιω τον potplayer 64 για ταινιες παντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Παιδιά καλησπέρα θέλω να ρωτήσω αν υπάρχει κανένα πρόγραμμα για να μπορώ να βλέπω την ταινία που έγραψα από την τηλεόραση στον υπολογιστή, το αρχείο είναι ts και ότι και αν δοκίμασα δυστυχώς δεν μπορεί να το μετατρέψει, ρώτησα από εκεί που πήρα την τηλεόραση και μου είπανε δεν γίνεται τίποτα γιατί είναι κλειδωμένο για πνευματικά δικαιώματα, και παίζει μόνο στην ίδια τηλεόραση που έγινε η εγραφη ούτε καν σε άλλη τηλεόραση. Παλιά που είχα έναν αποκωδικοποιητή πάλι δεν γινόταν το αρχείο να το δω στον υπολογιστή όμως με ένα προγραμα το alli dvr export έκανα την δουλειά μου το θέμα είναι τώρα τι γίνεται;  που ούτε και αυτό το προγραμα δεν κάνει πλέον

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να το δοκιμάσεις στον υπολογιστή με vlc, mpc-hc κτλ.

Αν παίζει καλώς. Αν το αρχείο είναι κλειδωμένο ισχύει αυτό που σου είπαν και δεν μπορείς να κάνεις κάτι, εκτός αν βάλεις πάλι τον αποκωδικοποιητή και να κάνεις εγγραφή σε αυτόν.

Μπόνους... μπορείς να βλέπεις και να γάφεις διαφορετικά κανάλια! ;).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν έχεις το κλειδί αποκρυπτογράφησης ίσως κάνεις κάτι. :)

Κατάλαβα :unsure: κρίμα και η tv  που πήρα αν το ήξερα θα έπαιρνα την F&U άλλα σε καλό θα μου βγει πάλι για την αλλαγή του σήματος εγώ όμως ήθελα για την εγράφη δεν πειράζει, οκ ευχαριστώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Παιδιά κανένα πρόγραμμα σαν το ogyoutube που να επιτρέπει το background play υπάρχει?? Το og σταμάτησε να υποστηρίζεται εδώ και καιρό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά κανένα πρόγραμμα σαν το ogyoutube που να επιτρέπει το background play υπάρχει?? Το og σταμάτησε να υποστηρίζεται εδώ και καιρό.

NewPipe

 

και opensource και δουλευει πολυ καλα

 

https://f-droid.org/packages/org.schabi.newpipe/

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

με τα openoffice/libreoffice,μπορώ να ανοίξω ένα αρχείο excel που έχει δημιουργηθεί με το ms office,να το επεξεργαστώ και μετά να ανοίξει απροβλημάτιστα και πάλι στο office;

 

ποιό θα προτείνατε ως πιο κοντινό/συμβατό με το office,που να τρέχει σταθερά χωρίς σημαντικά προβλήματα και να είναι πιο εύκολο στην εξοικίωση αν δουλεύεις παράλληλα και με office;

Επεξ/σία από musiccc444
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...