Προς το περιεχόμενο

Τα αναντικατάστατα FREEWARE που χρησιμοποιούμε!


nemos
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Συνέχεια εδώ

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μηπως ξερει καποιο παιδακι κανενα freeware προγραμμα για να κλειδωνουμε αρχεια σε στικακια κ να μην μπορει να τα δει ανθρωπος -πλην ημων?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Members
μηπως ξερει καποιο παιδακι κανενα freeware προγραμμα για να κλειδωνουμε αρχεια σε στικακια κ να μην μπορει να τα δει ανθρωπος -πλην ημων?

 

Δοκίμασε το truecrypt.

 

Πρακτικά, δημιουργεί έναν εικονικό σκληρό δίσκο τον οποίο μπορείς να κρύψεις κιόλας και που για να τον ανοίξεις χρειάζεται να χρησιμοποιήσεις το πρόγραμμα (το οποίο είναι και portable) κι επιπλέον να τον ξεκλειδώσεις με το password που έχεις επιλέξει. Ο δίσκος που δημιουργεί εμφανίζεται σαν αρχείο με την κατάληξη .tc αν θυμάμαι καλά, οπότε, και να το δει κανείς, θα το περάσει για αρχείο αγνώστου ταυτότητας...

 

α, επίσης το πρόγραμμα τρέχει και σε Linux και mac

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασε το truecrypt.

 

Πρακτικά, δημιουργεί έναν εικονικό σκληρό δίσκο τον οποίο μπορείς να κρύψεις κιόλας και που για να τον ανοίξεις χρειάζεται να χρησιμοποιήσεις το πρόγραμμα (το οποίο είναι και portable) κι επιπλέον να τον ξεκλειδώσεις με το password που έχεις επιλέξει. Ο δίσκος που δημιουργεί εμφανίζεται σαν αρχείο με την κατάληξη .tc αν θυμάμαι καλά, οπότε, και να το δει κανείς, θα το περάσει για αρχείο αγνώστου ταυτότητας...

 

α, επίσης το πρόγραμμα τρέχει και σε Linux και mac

 

θενξ gsarig ,

σε πρωτη αναγνωση φαινεται πολυ καλο προγραμματακι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και βρέθηκα σε αυτό το thread μετά από καιρό,να προτείνω το καλύτερο για μένα ως τώρα εργαλείο αναζήτησης αρχείων και φακέλων στον υπολογιστή (desktop search tool),το οποίο με έχει εντυπωσιάσει λόγω ταχύτητας κυρίως (ακαριαία αναζήτηση..!!),είναι το Everything.Να σημειώσω εδώ ότι λειτουργεί μόνο σε NTFS σκληρούς.

Το πρόγραμμα δεν λειτουργεί με την μέθοδο indexing,αλλά με πρόσβαση στο NTFS raw Master File Table,γι'αυτό και είναι τόσο γρήγορο.

Περισσότερα στη σελίδα του προγράμματος (έχει και portable έκδοση που χρησιμοποιώ προσωπικά και είμαι πολύ ικανοποιημένος).

Αναντικατάστατο freeware για μένα...

 

ΦΑΚ...................................δις ιζ φάκιν φαστ!

 

Ωραίος!

(...κι άμα βρω κάτι αποτελεσματικό για την τριχόπτωση, θα στο στείλω με τη σειρά μου...:P)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Members

Γενικά ένα πολύ ωραίο site για να ανακαλύπτεις δωρεάν προγράμματα είναι το http://www.freewaregenius.com/

 

Ενημερώνεται πολύ συχνά και παρουσιάζει νωρίς πολύ αξιόλογα προγράμματα - π.χ. το everything το είχε παρουσιάσει ήδη από το Νοέμβριο.

 

Αξίζει σίγουρα πιστεύω να μπει στον RSS Reader σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητοί συμφορουμήτες ευχαριστώ για τις προτάσεις σας, κάποιες είναι πραγματικά αξιόλογες. Θα ήθελα όμως αν είναι δυνατόν να μου προτείνετε ένα freeware για αρχειοθέτηση dvd (όχι ταινιών συγκεκρημένα αλλά δεδομένων γενικότερα π.χ. μουσική, αρχεία βίντεο, εφαρμογές, εικόνες, κ.λ.π.).

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα ένα πρόβλημα με το "Everything", όταν έκανα δεξί κλικ σε κάποιο αρχείο, έβγαζε error και έκλεινε.

Έκανα ένα post στο official forum και η λύση δόθηκε με αντικατάσταση του .exe:

http://www.voidtools.com/Everything-1.2.1.375b.zip

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα!

 

Ζητάω συγνώμη προκαταβολικά μιας και δεν έχω ψάξει καθόλου το forum και λογικα θα υπάρχει παρόμοιο thread..Τέσπα here we go :

 

Ψάχνω τελείως free προγράμματα για registry cleanup και για να αφαιρέσω τους drivers από την κάρτα γραφικών.'Οποιος γνωρίζει κάποιο site ας δώσει link γιατί ότι εχω βρει ως τώρα απαιτούσε αγορα και έκανε μονο scan..

 

Κάτι τελευταιο και άσχετο με το παρών..Το προβλημα τελικά με το atkmdag μου έχει δημιουργήσει πονοκέφαλο...Έχω φάει το κόσμο και δεν έχω βρει κάποια λυση.Οποιαδήποτε βοήθεια ευπρόσδεκτη!

 

system spec : vista 32/intel quad 9550/ati radeon 4870

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για free registry cleaner, το ccleaner. Ειδικά για τους drivers της gou, μετά το unistall τρέξε το driver sweeper. Δεν είμαι σίγουρος ότι χρειάζεται μετά το ccleaner, αλλά κακό δε θα κάνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΦΑΚ...................................δις ιζ φάκιν φαστ!

 

Ωραίος!

(...κι άμα βρω κάτι αποτελεσματικό για την τριχόπτωση, θα στο στείλω με τη σειρά μου...:P)

 

Εγώ χρησιμοποιώ το Google Desktop αλλά με χαλάει που λειτουργεί μέσω http και το βρίσκω κάπως ανασφαλές. Εκτός αυτό απαιτεί κάπου στα 7,5mb..

 

Στα ίδια επίπεδα είναι και το Everything? Επίσης έχει κάποιο shortcut key?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...