Προς το περιεχόμενο

Τα αναντικατάστατα FREEWARE που χρησιμοποιούμε!


nemos
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Συνέχεια εδώ

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λίγο αργοπορημένα η απάντηση, αλλά ίσως θα ήθελες να δοκιμάσεις το VirtualDub γι' αυτήν τη δουλειά.

 

Ευχαριστώ parsifal. Το ήξερα αυτό, αλλά ήλπιζα πως υπάρχει κάποιο φιλικότερο προς τον χρήστη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

VirtualVCR. Παλιό, κυρίως για TV tuners, δεν αναπτύσσεται πλέον. Αλλά θα την κάνει τη δουλειά...

 

Σε πάω με 1000!

Είσαι πολύ καλός σε θέματα video/multimedia!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πανάθεμα για pdf, πιο δυσχρηστο φορματ δεν πρέπει να έχει ξαναυπάρξει. Ελληνικά στο pdf, τα κάνεις copy και βγαίνουν περίεργα.. τα μετατρέπεις με δυο τρια freewares και το κάθε ένα βγάζει διαφορετικά, τρελά αποτελέσματα..

 

Μια βοήθεια για μετατροπή pdf σε word? Κάτι δοκιμασμένο, που αν είναι δυνατό να σώζει και εικόνες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

VirtualVCR. Παλιό, κυρίως για TV tuners, δεν αναπτύσσεται πλέον. Αλλά θα την κάνει τη δουλειά...

 

Πολύ καλό το VirtualVCR. Πολύ καλύτερη ποιότητα και ευχρηστεία από όσα εμπορικά προγράμματα δoκίμασα.

virtualvcr.sourceforge.net

 

Καλό είναι και το WinAVI Video capture.

http://www.winavi.com/download/WinAVI_Video_Capture.zip

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τη μεγάλη διαφορά θα την κάνει η ποιότητα του hardware-πηγή, ο καλογραμμένος driver γι' αυτό το hardware και ο video codec που θα επιλέξεις, μαζί με τις ρυθμίσεις του.

 

Βοηθάει βέβαια το πρόγραμμα που θα χρησιμοποιήσεις να είναι ελαφρύ σε πόρους που δεσμεύει και να παρέχει κάποιες έξτρα λειτουργίες (π.χ. έξυπνους αλγορίθμους που αντιμετωπίζουν το πρόβλημα του A/V desync σε μεγάλης διάρκειας captures).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εχει σίγουρα αναφερθεί - απλά αναφέρω τις πολύ καλές εντυπώσεις μου από το πρόγραμμα...

 

Ashampoo Burning Studio Free

(εκδόσεις που δοκίμασα: 6.61 κ 6.71)

 

Είναι πρόγραμμα για να γράφουμε cd/dvd. Με προβλημάτισε στην αρχή το ότι η εταιρία το δίνει τσάμπα όχι μέσα από το site της αλλά από sites όπως το http://www.download.com, αλλά όταν είδα ότι το προχωράει και σε εκδόσεις είπα να ασχοληθώ σοβαρά... και έπεσα στα καλύτερα: μιλάμε για μία εφαρμογή τύπου nero express με ελάχιστες αλλά άκρως απαραίτητες ρυθμίσεις και μηδενικά προβλήματα σε win 2000, xp, vista, 2003server!

Επεξ/σία από nemos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολοκληρωμένη σουίτα δωρεάν δεν θα βρεις. Καλύτερα βάλε avast ή avira για antivirus και αν θες και firewall βάλε το comodo. Ένα σε ένα πας σε επι πληρωμή προγράμματα, βλέπε kaspersky internet security.

Προσωπική γνώμη, δεν σου είναι απαραίτητο το firewall, καλύτερα να προσέχεις λίγο. Μην νιώθεις ανασφαλής χωρίς το firewall

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Members
Ξέρετε κάποιο πρόγραμμα που η media library του,να αναγνωρίζει ΟΛΑ τα αρχεία video?

Λέγοντας <<όλα>> εννοώ ".mkv" ".ts" ".dvix" κλπ.

 

Οι καλύτεροι "παντοπαίχτες" που ξέρω είναι ο KMPlayer και το VLC. Τώρα το αν παίζουν τα πάντα ανεξαιρέτως ή αν τους ξεφεύγει κάτι, δεν το ξέρω σίγουρα. Πάντως ότι τους έχω βάλει το έχουν παίξει μέχρι στιγμής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον δεν ήμουν σαφής.

Θέλω να έχει Media library όμως το Winamp π.χ,που κάνει scan τα folders που του ορίζεις, και να βλέπει εκτός από mp3,και όλα τα αρχεία video.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρετε κάποιο δωρεάν πρόγραμμα για να βάλουμε watermark σε φωτογραφίες;

Πολλές μαζί να κάνει και θα είναι κάτι απλό, ένα url.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...