Προς το περιεχόμενο

ΑΕΛ


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 551
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ρε φίλε τώρα κοροϊδευόμαστε;;; Πάω τώρα ανοίγω ένα blog και βγάζω τον ΠΑΟΚ πρωταθλητή... ΆΝΟΙΞΕ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΣΟΥ !!!! Δεν είχες ομάδα, έπεσες. Τέλος !!!

 

Κοίτα, επειδή φαίνεσαι να την ψάχνεις τη δουλειά και να μην πηγαίνεις με τυφλό φανατισμό, αν θέλεις ψάξε να βρεις άρθρα σε κάποιο site αθλητικών που εμπιστεύεσαι ως κάπως πιο αντικειμενικό (δεν ξέρω αν υπάρχει και κανένα που να είναι εντελώς αντικειμενικό, δεν το νομίζω όμως γιατί θα το είχε φάει η μαρμάγκα), και ψάξε να δεις τα 10 πρώτα παιχνίδια της ΑΕΛ. Θα διαπιστώσεις ότι η Λάρισα ήταν σχεδόν πάντα καλύτερη από τον αντίπαλο της. Σε ένα πρωτάθλημα 30 αγώνων, όταν στα πρώτα 10 παίζεις καλύτερα και χάνεις στις λεπτομέρειες και έχεις τη διαιτησία συνεχώς απέναντί σου, είναι λογικό μετά να πέφτεις και από μόνο σου, χωρίς τη βοήθεια κανενός.

 

Εδώ μας ρίχνουν πλέον οι ίδιοι που δηλώνουν "οπαδοί" αυτής της ομάδας.

 

Δε πιστεύω, όμως, ότι υπάρχει ομάδα που να αντέχει τέτοια πίεση. Όποτε κάποια ομάδα αντιμετωπίστηκε τόσο αισχρά, πάντα έπεφτε κατηγορία. Έχω ήδη αναφέρει παραδείγματα άλλων ομάδων (που μάλιστα αντιπαθούσα).

 

Ενδεικτικά, για να σε βοηθήσω αν σκοπεύεις να ανοίξεις τα μάτια σου και να μην είσαι στα τυφλά:

1η αγωνιστική κερδίσαμε.

2η αγωνιστική:

http://www.contra.gr/matchStories/288117.html

Η ΑΕΛ έχασε την ευκαιρία να βρεθεί μόνη στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα καθώς έμεινε στο 0-0 με την Καβάλα, η οποία πήρε τον πρώτο της βαθμό στο πρωτάθλημα.
...γκολ δεν υπήρξε ποτέ καθώς ο βοηθός υπέδειξε τον αμυντικό της ΑΕΛ σε θέση οφ-σάιντ. Από το ριπλέι, πάντως, φαίνεται πως ο Βενετίδης είναι στην ίδια ευθεία με τους αμυντικούς της Καβάλας.

3η αγωνιστική:

http://www.contra.gr/matchStories/289008.html

Η ΑΕΛ είχε τις ευκαιρίες, ο Ηρακλής το γκολ.
...ο διαιτητής Χαραλαμπίδης δεν είδε καθαρό πέναλτι του Χοσέμι στον Μπλάζεκ

4η αγωνστική:

http://www.contra.gr/matchStories/290066.html

Η ΑΕΛ στο 1/3 του γηπέδου, η Κέρκυρα κλεισμένη στο καβούκι της

5η αγωνιστική:

http://www.contra.gr/matchStories/291149.html

Η ΑΕΛ παρότι έπαιζε με 10 παίκτες από το 25ο λεπτό κατάφερε στο αμέσως επόμενο διάστημα να δημιουργήσει ευκαιρίες για γκολ.

Το συγκεκριμένο site δεν αναφέρει κάτι, αλλά προσωπική άποψη είναι ότι αν δίνονταν τέτοιες κόκκινες κάρτες, κανένα παιχνίδι δε θα τέλειωνε 11-11.

 

Άμα έχεις όρεξη συνέχισε και στα υπόλοιπα.

 

Εξήγησέ μου αν θέλεις, ποια ομάδα πιστεύεις ότι θα άντεχε τέτοια αντιμετώπιση (που συνεχίστηκε, απλά δεν έχω όρεξη να συνεχίσω).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου εγώ δεν διαφωνώ ότι σας έσφαξαν, όόόλους τους σφάζουν ! Είναι άχρηστοι οι διαιτητές μας, εξυπηρετούν τα συμφέροντα των μεγάλων (με τον φόβο απόλυσης) κλπ.. Αλλά όπως όλες οι ομάδες της superleague, πρέπει να παίζεις για να κερδίζεις ΚΑΙ την διαιτησία...

 

 

Ποια ομάδα θα άντεχε τέτοια πίεση;;; Όποια είχε ομάδα που να παίζει ΠΑΝΩ απ'την διαιτησία! Θα το πάω πάλι στον ΠΑΟΚ, μετά από ματς που δεν πήραμε λόγω διαιτησίας κατεβαίνω τις κερκίδες και ακούω να βρίζουν διαιτητές κλπ, και πετάγεται ένας σοφός να λέει: "Αυτός σου φταίει;;; Βάλ'τους 4 γκολ και ας κάνουν ό,τι θέλουν μετά".. Και εκεί πατάω κι εγώ!

 

 

Μεταξύ μας, νιώθω τόση αηδία μέσα μου που σου αποδεικνύω ότι διαφθορά είναι το αυτονόητο και πρέπει να μάθεις να ζεις με αυτήν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου εγώ δεν διαφωνώ ότι σας έσφαξαν, όόόλους τους σφάζουν ! Είναι άχρηστοι οι διαιτητές μας, εξυπηρετούν τα συμφέροντα των μεγάλων (με τον φόβο απόλυσης) κλπ.. Αλλά όπως όλες οι ομάδες της superleague, πρέπει να παίζεις για να κερδίζεις ΚΑΙ την διαιτησία...

 

 

Ποια ομάδα θα άντεχε τέτοια πίεση;;; Όποια είχε ομάδα που να παίζει ΠΑΝΩ απ'την διαιτησία! Θα το πάω πάλι στον ΠΑΟΚ, μετά από ματς που δεν πήραμε λόγω διαιτησίας κατεβαίνω τις κερκίδες και ακούω να βρίζουν διαιτητές κλπ, και πετάγεται ένας σοφός να λέει: "Αυτός σου φταίει;;; Βάλ'τους 4 γκολ και ας κάνουν ό,τι θέλουν μετά".. Και εκεί πατάω κι εγώ!

 

 

Μεταξύ μας, νιώθω τόση αηδία μέσα μου που σου αποδεικνύω ότι διαφθορά είναι το αυτονόητο και πρέπει να μάθεις να ζεις με αυτήν...

 

Κατά τη γνώμη μου, δεν υπάρχει καμία ελληνική ομάδα που παίζει πάνω από τη διαιτησία. Αφού ξεσκιζόμαστε σε όλα τα παιχνίδια να βγάλουμε το 1-0, τι πιο πάνω; Έχουμε καμιά Μπαρτσελόνα στο ελληνικό πρωτάθλημα που να βάζει 4 γκολ σε κάθε παιχνίδι και δεν το ήξερα; Μετά το πρώτο γκολ όλοι κάθονται. Άμα δε σε προστατέψει η διαιτησία, θα έχεις πρόβλημα.

 

Παράδειγμα, η ήττα από τον Ολυμπιακό με 1-0 στη Λάρισα, όπου είχαμε αφενός διάφορα καραγκιοζιλίκια για να μην γίνει ο αγώνας (ψευτο-τραυματισμοί. καθόλου καθυστερήσεις κτλ) και βέβαια όταν ήρθε η ώρα να δοθεί το πέναλτι, "σφυράμε" αδιάφορα.

 

Δεν μπορεί να αδικούνται ΟΛΕΣ οι ομάδες από τη διαιτησία. Μεταξύ μας παίζουμε. Κάποιες ομάδες προφανώς ευνοούνται και κάποιες αδικούνται. Ή τουλάχιστον ευνοούνται αλλά ΚΑΙ αδικούνται.

 

Η Λάρισα φέτος έχει αδικηθεί πάνω από δέκα φορές και έχει ευνοηθεί μετά βίας δύο (που δεν έπαιξαν και κανέναν ρόλο, γιατί βαθμούς από διαιτητική εύνοια, δεν έχουμε πάρει). Δεν είναι λοιπόν το ίδιο πράγμα. Καταλαβαίνω ότι όσοι καταλαβαίνουν το ελληνικό πρωτάθλημα ως "Ολυμπιακός, ΠΑΟ, ΑΕΚ, ΠΑΟΚ, Άρης και Οι Άλλοι", δεν ασχολούνται και δεν τους ενδιαφέρουν αυτά τα πράγματα, αλλά είναι υπαρκτά. Αφήστε τουλάχιστον να τα λέμε.

 

Όπως την εβδομάδα που έπαιζαν Ολυμπιακός και ΠΑΟ με δύο άλλες ομάδες και ευνοήθηκαν και οι δύο, και βγαίναν όλοι και λέγανε "ε, εντάξει, μια εύνοια για τον έναν και μια για τον άλλον, έμεινε το 50-50". Λες και οι άλλες ομάδες δεν υπάρχουν!

 

Και να σου πω το χειρότερο: όσο όλες οι άλλες ομάδες αντιμετωπίζονται με τέτοια έλλειψη σεβασμού, δε θα στρώσει ποτέ το ελληνικό πρωτάθλημα. Γιατί όποιος πάει να φτιάξει κάτι, να δημιουργήσει ανταγωνιστικότητα, τον βάζεις αμέσως στη... "θέση" του, για να μάθει. Και αυτό είναι τεράστιο πρόβλημα και για τις "μεγάλες" ομάδες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και να σου πω το χειρότερο: όσο όλες οι άλλες ομάδες αντιμετωπίζονται με τέτοια έλλειψη σεβασμού, δε θα στρώσει ποτέ το ελληνικό πρωτάθλημα. Γιατί όποιος πάει να φτιάξει κάτι, να δημιουργήσει ανταγωνιστικότητα, τον βάζεις αμέσως στη... "θέση" του, για να μάθει. Και αυτό είναι τεράστιο πρόβλημα και για τις "μεγάλες" ομάδες.

 

+100000000 ! Εδώ είναι μεγάλη αλήθεια.. Γενικά, τι να πρωτοφτιάξεις;;; Από την στιγμή που παίζουν φράγκα όλα είναι προσχεδιασμένα :/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κριμα για την Αελ που πηρε τον Κωστενογλου... ο καλυτερος Ελληνας προπονητης που ποναει οσο κανεις συναδελφος του την Λαρισα ειναι ελευθερος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τέτοια ώρα, τέτοια λόγια...

 

Τουλάχιστον, έχω πειστεί πλέον για τα καλά ότι οι αποφάσεις μου και οι κρίσεις μου ήταν σωστές και δεν αφορούσαν την πτώση της Λάρισας (δηλαδή η κρίση μου δεν επηρεάστηκε από οπαδικά αισθήματα). Είναι ολοφάνερο ότι υπάρχει γενικότερη κρίση και επίδειξη δύναμης. Εύχομαι μόνο να τους ξεφύγει από τον έλεγχο η κατάσταση και να την πληρώσουν.

 

Τουλάχιστον αυτή τη φορά φαίνεται να υπάρχει μια καλή μερίδα φιλάθλων μεγάλων ομάδων που καταλαβαίνουν το γενικότερο πρόβλημα και όχι μόνο το δικό τους ή δε δικαιολογούν καταστάσεις με το "έλα μωρέ, τι θέλετε κι εσείς, αυτό σας φταίει, αφού μπλα μπλα" κτλ κτλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ωραίο παιχνίδι το Λάρισα - Άρης και τίμιο!

 

Μακάρι να ήταν (τουλάχιστον) έτσι τα παιχνίδια και ας πέφταμε και στη δεύτερη κατηγορία. Τουλάχιστον θα είχε μια αξία όταν θα ανεβαίναμε ξανά. Ούτε και θυμάμαι πόσο καιρό είχα να δω καλό παιχνίδι από Ελλάδα και διαιτητή που να μη σφυράει συνεχώς και να κλέβει με το έτσι θέλω την παράσταση.

 

Κρίμα που δε μας έκατσε το αποτέλεσμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Ημίχρονο ΑΕΛ - ΑΕΚ:

 

Πάντως δεν μπορείτε να πείτε: πέφτουμε στη β' εθνική με χιούμορ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα πια, τίποτα δεν έχει σημασία απ' ότι κι αν κάνουμε. Όλα είναι στο χέρι του "θεού".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eχοντας περασει ενα μεγαλο μερος της ζωης μου στην Λαρισα και εχοντας παρατηρησει μερικα πραγματα στον φιλαθλο κοσμο της, θα ηθελα του χρονου η σεζον στην Β εθνικη να ξεκινησει καταστροφικα για την ΑΕΛ για να κοψω αντιδρασεις ορισμενων φιλαθλων.

 

Μετα ας κανει ενα εκπληκτικο πρωταθλημα και ας ανεβει εθνικη, δεν εχω κατι με την ομαδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...