Προς το περιεχόμενο

Battlefield 3


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 6,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δοκιμασε τα εξης:

 

1. Απενεργοποιηση οποιουδηποτε anti-aliasing απο τα γραφικα της καρτας. Mηπως ειναι το Μorphological πανω;

2. Παιξε με το vsync

3. Η αναλυση του dekstop να ειναι native.

4. Εχεις την καρτα overclock; Εχεις αρκετα watt στο psu;

1.2.3. Έχω δοκιμάσει όλες τις ρυθμίσεις. Σε off, σε low, στο custom τα είχα κατεβάσει όλα και όλες τις αναλύσεις.

Τι είναι το Μorphological.

4. Όχι δεν έχω κάνει overclock στην κάρτα, μόνο στον επεξεργαστή αλλά και πριν το overclock είχε το ίδιο πρόβλημα. Το PSU είναι 1000W. To PC είναι στην υπογραφή μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά συγνώμη αλλα προσπαθώ να βγάλω άκρη με την #@$@%$@% ΕΑ και δεν μπορώ. Επειδη έχω ίντερνετ μέσω ιντερνετ στικακι και δεν μπορώ να κατεβάσω το Back to Karkand (Μου έκαναν δώρο το Limited Edition). υπάρχει τρόπος να κατεβάσω με direct link το update ή να παίξω το παιχνίδι χωρίς να πρέπει να κάνω την ενημέρωση?

 

ευχαριστώ εξαρχής για την βοήθεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως φταίνε οι οδηγοί ;

Μόνο στο BF3 έχεις αυτό το πρόβλημα ;

Έχω δοκιμάσει και τους τελευταίους Stable και τους Beta drivers της nVidia.

Ναι, μόνο στο BF3 έχω το πρόβλημα.

 

Σε ξένα sites είχα βρει οτι είναι πρόβλημα του παιχνιδιού και πρέπει να γίνει απενεργοποίηση του hyperthreading από το Bios. Όμως αν θυμάμαι καλά αυτή είναι τεχνολογία των Pentium 4 γιατί δεν βρήκα τίποτα ρυθμίσεις για hyperthreading στις ρυθμίσεις του Bios.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το hyperthreading αφορά όσους έχουν Core i7 επεξεργαστές.

 

Θα σου πρότεινα να δοκιμάσεις ένα defrag στο σκληρό και να τσεκάρεις θερμοκρασίες συστήματος. Αν όλα δείχνουν καλά και το πρόβλημα παραμένει δοκίμασε επανεγκατάσταση. Επίσης, τσέκαρε και το Nvidia control panel, μήπως γίνονται force τίποτα φίλτρα από κει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως μου φαίνεται παράξενο. Έχω ελέγξει τον σκληρό με το Hard Disk Sentinel και δεν έχει κάποιο πρόβλημα. Επίσης προχθές έκανα format στον σκληρό με τα Windows, δηλαδή έκανα νέα εγκατάσταση και στο παιχνίδι. Από το nVidia Control Panel δοκίμασα να βάλω το Anisotropic και Antialiasing στο Off και άλλες διάφορες ρυθμίσεις αλλά κάνει τα ίδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε τι αναλυση παιζεις; Full HD σε 40αρα οθονη; Μου φαινεται λιγο δυσκολο να το τραβαει η GTX260 αυτο...

 

Σε ποσα frames παιζεις; Πεφτουν αποτομα οταν κινησε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΜΗΝ κανεις κατευθιαν απεγκατασταση-εγκατασταση

δοκιμασε πρωτα επανεγκατασταση απο το origin

δεξι κλικ στο battlefield 3 και reinstall

 

αυτο με τους σερβερς μου το κανε και μενα και μαλιστα με τον αγαπημενο μου :(

caspian border 24h conquest large 3000tickets

ειχα και μικρο ping (90) και επαιζα caspian border συνεχομενα

ελπιζω να μου τον ξαναεμφανισει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε τι αναλυση παιζεις; Full HD σε 40αρα οθονη; Μου φαινεται λιγο δυσκολο να το τραβαει η GTX260 αυτο...

 

Σε ποσα frames παιζεις; Πεφτουν αποτομα οταν κινησε;

Ξαναλέω το έχω δοκιμάσει σε όλες τις αναλύσεις. Σε 640x480 έπαιζε στα 70fps και υπήρχε ακόμα το πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, έκανα search και βρήκα αυτό:

http://www.youtube.com/watch?v=bVN3RQKYvAk

 

WorldRender.SpotLightShadowmap­Resolution 256

RenderDevice.TrippleBufferingEnable 0

RenderDevice.ForceRenderAheadL­imit 1

 

Έκανα τις ρυθμίσεις που γράφει και το παιχνίδι παίζει κανονικά σε 1920x1080 στο Medium στα 30fps.

 

Ευχαριστώ πολύ! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

WorldRender.SpotLightShadowmap­Resolution 256 : Η αναλυση των shadows, default ειναι 1024, εγω το εχω 512

RenderDevice.TrippleBufferingEnable 0: Σε μερικους εαν το εχεις 1 αυξανει fps εαν εχεις vsync πανω, δεν μου εκανε διαφορα.

RenderDevice.ForceRenderAheadL­imit 1: Το εχω στο 2 εγω, οσο μεγαλυτερο value τοσα frames γινονται render νωριτερα και το παιχνιδι ειναι πιο smooth. Απο την αλλη χανεις λιγο στο lag, σαν να εχεις μεγαλυτερο ping, οπως σε βολευει.

 

Υπαρχει και μια ακομα επιλογη CS shadows κατι, μου δινει 3-4 fps οταν ειναι disabled, ψαξτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...