Προς το περιεχόμενο

Battlefield 3


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

Και πολύ καλά έκανε, γιατί οι αλλαγές είναι τόσες πολλές που λίγοι θα κάτσουν να τις διαβάσουν όλες. Προσωπικά μου αρκεί να ξέρω τις σημαντικότερες από αυτές.

 

Αυτές για τα αεροπλάνα εννοείς φυσικά ε; :P

 

(για μένα αυτές είναι, όπως και ό,τι μπορεί να χτυπήσει το αεροπλάνο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators

φαίνεται κάποιος δεν διαβάζει καλά τα posts :P

 

Με πήραν τα γεράματα. :P

 

Δεν παρατήρησα ότι είχες βάλει παντού μπλε. :oops:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι αλλαγές στο ΑΕΚ με προβλημάτισαν. Μήπως να ξαναγυρίσω στο AK-74M? :unsure:

Προς το παρόν δεν έχει αλλάξει τίποτα , όταν βγάλουνε με το καλό το patch , το ξανασκέφτεσαι :P .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι το πειραξανε το AEK αυξανοντας recoil και μειωνοντας το accuracy σε μακρινες αποστασεις με τον στοχο .

 

Άντε μετά απ'αυτά να βρούνε λεφτά για να μην τους αποκλείσει η UEFA

:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω άμα είναι οι τελευταίοι nvidia drivers η το game αλλα σε full μάχη ότι graphs sets και να έχω πέφτει στα 25 fps...για το ράφι το βλέπω το game.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το σίγουρο είναι ότι με το Patch έχουν πέσει τα FPS..

Από εκεί που τα έβαζα όλα Ultra + 4xMSAA, το έχω στο High/noAA για να παίζει όπως πρέπει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εψαξα κατι τελευταια, και θα ηθελα να το μοιραστω μαζι. Μπορει να βοηθησει πολλους.

 

Για οσους δεν το γνωριζουν, το παιχνιδι εχει δυο ειδη Anti-aliasing (το 'κλασσικο' Deferred και το Post ή αλλιως FXAA). To μεν πρωτο ειναι καλυτερο filtering αλλα εχει μεγαλυτερο performance hit. To δευτερο 'θολωνει' την εικονα ωστε να μην φαινονται ασχημα οι ακρες των textures.

 

Kαποιοι τυποι λοιπον βρηκαν εναν τροπο να 'πειραξουν' το FXAA ωστε να ειναι καλυτερη η ποιοτητα του:

 

http://forums.electronicarts.co.uk/battlefield-3-pc/1454675-better-sharper-custom-fxaa-injector.html

 

Βασικα αυτο που κανει ειναι με καποια αρχεια στο BF3 φακελο να αλλοιωνει το FXAA και τα χρωματα του παιχνιδιου (εαν το θελει καποιος). Οταν βγηκε πριν απο περιπου 3 μηνες πολλοι ειχαν απορια εαν ειναι punkbuster-friendly, και τελικα απο οτι φαινεται δεν υπαρχει κανενα απολυτως προβλημα (μεχρι που και καποιοι απο το PB το χρησιμοποιουν στο παιχνιδι!).

 

 

Εχει πολλες χρησεις το συγκεκριμενο, απο το να φτιαχνεις τα χρωματα μεχρι το blurriness των textures, που δεν θα τις απαρυθμισω (δειτε τον συνδεσμο για περισσοτερα).

 

Η χρηση για μενα ειναι η εξης:

 

1. Μειωνω την αναλυση του παιχνιδιου και ανεβαζω τις ρυθμισεις στο HIGH.

2. Αυξανω το sharpness απο τον injector ωστε να μην φαινεται θολο (λογω αναλυσης μικροτερης της native).

3. Αυξανω το field of view ωστε να δινει το effect της μεγαλυτερης αναλυσης.

4. Φτιαχνω το saturation ωστε το παιχνιδι να εχει καλυτερα χρωματα.

 

Το αποτελεσμα ειναι θεαματικο σε αποδοση και εικονα. Το προτεινω ανεπιφιλακτα για μια δοκιμη.

 

ΥΓ. Επειδη δεν ειναι GUI αλλα word-based, για να αλλαζεις τις ρυθμισεις επι τοπου, μπαινεις στο game, πατας PAUSE (δεν κανει pause, απλα κανει disable τον injector). Αλλαζεις τις τιμες και ξαναπατας PAUSE (αφου σωσεις το αρχειο) για να δεις την διαφορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...