Προς το περιεχόμενο

κουπονι - Samsung UE32D6500 32" 3D LED - 399e


crusad

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω πως είναι δυνατόν ένα τόσο καταρτισμένο από άποψη τεχνολογίας και τεχνογνωσίας άτομο (σύμφωνα τουλάχιστον με αυτά που έχω βρει από διάφορες πηγές στο νετ) να επιλέγει τέτοιους πλάγιους τρόπους? Κάτι δεν μου κολλάει σε όλη αυτή την ιστορία. Μήπως δεν είναι μόνο η κ. Πρεβεζάνου πίσω από όλη αυτη την ιστορία? Μήπως υπάρχουν κι άλλοι και την χρησιμοποιούν και την εκβιάζουν κι έχει μπλέξει κατά κάποιο τρόπο? Τόσα έχουμε ακούσει και τόσα έχουμε δει μέχρι τώρα (π.χ. με τα καλοκαιρινά στο ποδόσφαιρο και τα γεγονότα τοκογλυφίας πριν λίγους μήνες Θεσσαλονίκη)

 

 

[offtopic]Λόγω επικαιρότητας και θεματολογίας σας ποστάρω και δυό ποιήματα που βρήκα στο διαδίκτυο από τον μεγάλο σατυρικό ποιητή μας Γεώργιο Σουρή, έτσι για να ευθυμίσουμε λιγάκι (ή μήπως να δυσφορίσουμε?)

Μπορείτε να ενημερωτείτε γι' αυτόν στην Wikiedia, την Ελεύθερη Εγκυπλοπέδια. Υπόψην ότι γραφτήκανε πριν 1+ αιώνα πριν αλλά η διαχρονικότητα τους ας κριθεί από όσους τα διαβάσουν.

 

“Μυρωμένοι Στίχοι” Όσοι έχουν πολύ έντονα αναπτυγμένο το αίσθημα της αισθητικής παρακαλούνται να μην το διαβάσουν. Ουδεμία ευθύνη φέρω για την αισθητική οδύνη που τυχόν θα υποστούν!

 

Τίποτε δεν απόμεινε στον κόσμο πια για μένα,

όλα βρωμούν τριγύρω μου και φαίνονται χεσμένα.

Όλα σκατά γενήκανε και ο δικός μου κώλος

σκατά εγίνηκε κι αυτός, σκατά κι ο κόσμος όλος.

 

Μόνο σκατά φυτρώνουνε στον τόπο αυτό τον άγονο

κι όλοι χεσμένοι είμαστε, σκατάδες στο τετράγωνο.

Μας έρχεται κάθε σκατάς, θαρρούμε πως σωθήκαμε,

μα μόλις φύγει βλέπομε πως αποσκατωθήκαμε.

 

Σκατά βρωμάει τούτος δω, σκατά βρωμά κι εκείνος,

σκατά βρωμάει το σκατό, σκατά βρωμά κι ο κρίνος.

Σκατά κι εγώ, μες στα σκατά, και με χαρτί χεσμένο

ό,τι κι αν γράψω σαν σκατό προβάλλει σκατωμένο.

 

Σκατά τα πάντα θεωρώ και χωρίς πια να απορώ,

σκατά μασώ, σκατά ρουφώ, σκατά πάω να χέσω,

απ’ τα σκατά θα σηκωθώ και στα σκατά θα πέσω.

 

Όταν πεθάνω χέστε με, τα κόλλυβά μου φάτε

Και πάλι ξαναχέστε με και πάλι ξαναφάτε,

μα απ’ τα γέλια τα πολλά κοντεύω ν’ αρρωστήσω

και δεν μπορώ να κρατηθώ, μου φεύγουν από πίσω.

 

Σκατά ο μεν, σκατά ο δε, σκατά ο κόσμος όλος

κι απ’ το πολύ το χέσιμο μου πόνεσε ο κώλος!

 

 

“Ποιος είδε κράτος λιγοστό”

 

Ποιος είδε κράτος λιγοστό

σ’ όλη τη γη μοναδικό,

εκατό να εξοδεύει

και πενήντα να μαζεύει;

 

Να τρέφει όλους τους αργούς,

νά ‘χει επτά Πρωθυπουργούς,

ταμείο δίχως χρήματα

και δόξης τόσα μνήματα;

 

Νά ‘χει κλητήρες για φρουρά

και να σε κλέβουν φανερά,

κι ενώ αυτοί σε κλέβουνε

τον κλέφτη να γυρεύουνε;

 

Όλα σ’ αυτή τη γη μασκαρευτήκαν

ονείρατα, ελπίδες και σκοποί,

οι μούρες μας μουτσούνες εγινήκαν

δεν ξέρομε τί λέγεται ντροπή.

 

Σπαθί αντίληψη, μυαλό ξεφτέρι,

κάτι μισόμαθε κι όλα τα ξέρει.

Κι από προσπάππου κι από παππού

συγχρόνως μπούφος και αλεπού.

 

Θέλει ακόμα -κι αυτό είναι ωραίο-

να παριστάνει τον ευρωπαίο.

Στα δυο φορώντας τα πόδια που ‘χει

στο ‘να λουστρίνι, στ’ άλλο τσαρούχι.

 

Σουλούπι, μπόι, μικρομεσαίο,

ύφος του γόη, ψευτομοιραίο.

Λίγο κατσούφης, λίγο γκρινιάρης,

λίγο μαγκούφης, λίγο μουρντάρης.

 

Και ψωμοτύρι και για καφέ

το «δε βαρυέσαι» κι «ωχ αδερφέ».

Ωσάν πολίτης, σκυφτός ραγιάς

σαν πιάσει πόστο: δερβέναγάς.

 

Δυστυχία σου, Ελλάς, με τα τέκνα που γεννάς!

 

Ώ Ελλάς, ηρώων χώρα, τι γαϊδάρους βγάζεις τώρα;

 

Πηγή κειμένων: Κάδος Ανατύπωσης[/url][/offtopic]

 

Το διαδίκτυο έχει αποκτήσει τεράστια δύναμη και αποτελεί ένα μεγάλο όπλο στην αναζήτηση της αλήθειας γι' αυτό θέλουν να το καθυποτάξουν από εξουσίες μέχρι μαφιόζικες οργανώσεις. Όπως και στην πραγματική ζωή υπάρχει η σύκρουση μεταξύ του καλού και του κακού, έτσι γίνετε κι εδώ και δεν διαφοροποιείτε σε κάτι πέρα απ' το τι εννοεί και πως αντιλαμβάνεται ο καθένας την έννοια του καλού κπλ(=και πάει λέγοντας).

Όπως και νά 'χει από εμάς εξαρτάται να καθαρίσουμε να σκατά από την κοινωνία μας και την χώρα μας και μη περιμένετε να το κάνουν αυτοί που έχουν τη δύναμη αλλά όχι τη θέληση!

Ας αρχίσουμε από εδώ από το χώρο μας

Επεξ/σία από vviolent
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

gstore,

 

είναι ιδιαίτερα θλιβερό, κάποιος επιχειρηματίας (που ούτε κάν ελληνικά δεν ξέρει να γράφει ) να παίζει με τον πόνο και την δικαιολογημένη αγωνία κάποιων ανθρώπων (και εγώ ανήκω σε αυτούς ) που περιμένουν ένα προιόν που πλήρωσαν να το παραλάβουν.

 

Και όχι μόνο αυτό να κάνοει και διαφήμιση πόσο καλό σαίτ έχει αυτός και πόσο απατεώνες είναι άλλοι.

 

Αυτό δεν είναι επιχειρηματικότητα αλλά για μένα είναι κατάντια ή απόγνωση επιχειρηματική. Θλιβερό πόσα σκαλοπάτια μπορεί κανείς να πέσει ένας άνθρωπος για να πουλήσει θάβοντας άλλους. Κατάντια......

 

Αγόρασα και εγώ την τηλεόραση και περιμένω. Δεν είμαι χαρούμενος αλλά είμαι ψύχραιμος. Και αυτο γιατί την πιστωτική μου κάρτα την χρέωσε το goldendeals που δεν νομίζω να είναι τόσο αφελής και να εξαργυρώσει κωδικό χωρίς να υπάρχει κάποιο αποδεικτικό. Αυτό θα έπρεπε κάποιος που το παίζει επιχειρηματίας που έχει κάνει ντέαλ να το ξέρει.

 

Για να δούμε ποιός θα είναι ο επόμενος που θα παίξει με την αγωνία ανθρώπων για να πουλήσει κάτι.

 

Δεν βλέπω φίλε μου που ακριβώς έπαιξα με το πόνο σας αλλά περιγραφή της πραγματικότητας έκανα και εσύ το πήρες ως διαφήμιση του site μου. Γνωρίζω καλά τι γίνεται στο ιντερνετ και στα διάφορα deal sites. Επίσης από τη στιγμή που έγραψα ότι πρέπει να πάρετε να χρήματα σας πίσω για ποιό λόγο θεωρείς ότι δεν είμαι μαζί σας αλλά με τους απατεώνες πραγματικά δε καταλαβαίνω.

 

Anyway μάλλον παρεξήγησες τα λόγια μου και αυτά που γράφω και μάλλον δεν είδες ότι δεν έκανα πουθενά στο post μου διαφήμιση παραμόνο για το ποιος είμαι στην υπογραφή μου.

Το ότι κάποιοι λειτουργούν αντιεπαγγελματικά δεν σημαίνει ότι όλοι φέρονται με τον ίδιο τρόπο ούτε ότι πρέπει όλους να τους τσουβαλιάζετε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

gstore

 

Ημουν σαφέστατος σε αυτά που έγραψα. επαναλαμβάνω...

 

Αγόρασα την τηλεόραση μέσω Goldendeals και αυτό μου χρέωσε την πιστωτική κάρτα.

 

Στην χειρότερη περίπτωση θα πάρω πίσω τα χρήματά μου, και εγώ και όλοι οι άλλοι αγοραστές απο το Goldendeals πίσω. Και σίγουρα θα γνωρίζεις ότι λεφτά δεν δίνει το Goldendeals σε κανέναν πωλητή πρίν αποσταλεί το προίον και εξαργυρωθεί το κουπόνι.

 

Υπάρχει τηλεφωνική επικοινωνία όχι μόνο με το Goldendeals αλλά και με άλλα σαίτ που έκανα για να μάθω πως λειτουργεί το σύστημα. Δεν ήθελα να βρεθώ προ εκπλήξεων και έκανα κάποια τηλέφωνα.Αρα τα λεφτά τα κρατάει το Goldendeals.

 

Αυτό που εγώ πιστεύω προσωπικά είναι ότι δεν μπορεί να βρεί να παραδόσει τα προιόντα που ίσως είχε κλείσει.

 

Μόνο ενας άμυαλος θα προσπαθούσε κατά την γνώμη μου να κάνει ντέαλ με λεφτά που ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΡΕΙ αν δεν παραδόσει προιόν.

 

Γράφετε....

 

Δυστυχώς για εσάς τους καταναλωτές που έχετε αγοράσει τα συγκεκριμένα deals έχετε πέσει σίγουρα θύμα απάτης...

 

πως έπεσα εγώ θύμα απάτης όταν αγόρασα απο Goldendeal? Είναι απατεώνας το Goldendeals? Είμαστε με τα καλά μας?

 

Επιμένω λοιπόν ότι μέσα στην στενοχώρια μας προσπαθείτε να μας ωθήσετε διαφημιστικά στο κατάστημά σας. Γι αυτό και η εγγραφή σας με αυτό το Nik και τα λοιπά. Θλιβερό λοιπόν πόσα σκαλοπάτια μπορεί να πέσει κανείς επαγγελματικά , να θέλει πάνω στην αβεβαιότητα και στενοχώρια ανθρώπων να οικοδομήσει...και να διαφημίσει το δικό του μαγαζί.

 

Αναφέρετε ότι είσαστε κατάστημα απο το 2007. Δηλαδή το πρώτο εξάμηνο λειτουργίας σας θα έπρεπε οι καταναλωτές να σας θεωρήσουνε ως αντι-επαγγελματία? Η ότι δημιουργήσατε μια επιχείρηση με σκοπό την απάτη? Είμαστε με τα καλά μας?

 

Η δική μου πρόταση είναι , ας βγεί κάποιος υπέυθυνα απο το Goldendeals να μας εξηγήσει υπεύθυνα τι γίνεται. Θα είναι και η μόνη αξιόπιστη εξήγηση και όχι απο τον καθε επιχειρηματία που μέσω "σπασμένου τηλεφώνου" μεταφέρει ότι τον βολεύουν?

 

Δεν φαντάζομαι για παράδειγμα να σας πήρε τηλ η ACS στο κατάστημα και να σας είπε ψάχνουμε την κυρία τάδε, ή μας χρωστάει τόσα η κυρία. Σωστά?

 

Ούτε και επειδή κάνατε 5-6 ντεαλ να σας πήρε (αντί να πάρει εμάς που πληρώσαμε την τηλεόραση ) το Goldendeals και να σας είπε τον πόνο του ....

 

και τέλος πάντων δεν φαντάζομαι όσοι μιλούν ελληνικά να σας κάλεσαν τηλ για να σας πούν και αυτοί τον πόνο τους .....

 

 

τα κροκοδείλια δάκρυά σας λοιπόν αλλού! Τόσο φτηνή ειλικρινά και χαμηλού επιπέδου διαφήμιση δεν έχω ξαναδεί στην ζωή μου. Θα έπρεπε να ντρέπεστε ειλικρινά! Και να ακυρώσουμε ένα κουπόνι όλοι το κατέχουμε. Ακόμα και ημερομηνία να έχει περάσει. Το έχω κάνει γιατί ήμουν ένα διάστημα μεγάλο άρρωστος και μόνο τα κουπόνια δεν με ενδιέφεραν. Και πήρα τα λεφτά μου και μετά απο 3,5 μήνες πίσω.Ακέραια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

gstore

 

Ημουν σαφέστατος σε αυτά που έγραψα. επαναλαμβάνω...

 

Αγόρασα την τηλεόραση μέσω Goldendeals και αυτό μου χρέωσε την πιστωτική κάρτα.

 

Στην χειρότερη περίπτωση θα πάρω πίσω τα χρήματά μου, και εγώ και όλοι οι άλλοι αγοραστές απο το Goldendeals πίσω. Και σίγουρα θα γνωρίζεις ότι λεφτά δεν δίνει το Goldendeals σε κανέναν πωλητή πρίν αποσταλεί το προίον και εξαργυρωθεί το κουπόνι.

 

Υπάρχει τηλεφωνική επικοινωνία όχι μόνο με το Goldendeals αλλά και με άλλα σαίτ που έκανα για να μάθω πως λειτουργεί το σύστημα. Δεν ήθελα να βρεθώ προ εκπλήξεων και έκανα κάποια τηλέφωνα.Αρα τα λεφτά τα κρατάει το Goldendeals.

 

Αυτό που εγώ πιστεύω προσωπικά είναι ότι δεν μπορεί να βρεί να παραδόσει τα προιόντα που ίσως είχε κλείσει.

 

Μόνο ενας άμυαλος θα προσπαθούσε κατά την γνώμη μου να κάνει ντέαλ με λεφτά που ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΡΕΙ αν δεν παραδόσει προιόν.

 

Γράφετε....

 

Δυστυχώς για εσάς τους καταναλωτές που έχετε αγοράσει τα συγκεκριμένα deals έχετε πέσει σίγουρα θύμα απάτης...

 

πως έπεσα εγώ θύμα απάτης όταν αγόρασα απο Goldendeal? Είναι απατεώνας το Goldendeals? Είμαστε με τα καλά μας?

 

Επιμένω λοιπόν ότι μέσα στην στενοχώρια μας προσπαθείτε να μας ωθήσετε διαφημιστικά στο κατάστημά σας. Γι αυτό και η εγγραφή σας με αυτό το Nik και τα λοιπά. Θλιβερό λοιπόν πόσα σκαλοπάτια μπορεί να πέσει κανείς επαγγελματικά , να θέλει πάνω στην αβεβαιότητα και στενοχώρια ανθρώπων να οικοδομήσει...και να διαφημίσει το δικό του μαγαζί.

 

Αναφέρετε ότι είσαστε κατάστημα απο το 2007. Δηλαδή το πρώτο εξάμηνο λειτουργίας σας θα έπρεπε οι καταναλωτές να σας θεωρήσουνε ως αντι-επαγγελματία? Η ότι δημιουργήσατε μια επιχείρηση με σκοπό την απάτη? Είμαστε με τα καλά μας?

 

Η δική μου πρόταση είναι , ας βγεί κάποιος υπέυθυνα απο το Goldendeals να μας εξηγήσει υπεύθυνα τι γίνεται. Θα είναι και η μόνη αξιόπιστη εξήγηση και όχι απο τον καθε επιχειρηματία που μέσω "σπασμένου τηλεφώνου" μεταφέρει ότι τον βολεύουν?

 

Δεν φαντάζομαι για παράδειγμα να σας πήρε τηλ η ACS στο κατάστημα και να σας είπε ψάχνουμε την κυρία τάδε, ή μας χρωστάει τόσα η κυρία. Σωστά?

 

Ούτε και επειδή κάνατε 5-6 ντεαλ να σας πήρε (αντί να πάρει εμάς που πληρώσαμε την τηλεόραση ) το Goldendeals και να σας είπε τον πόνο του ....

 

και τέλος πάντων δεν φαντάζομαι όσοι μιλούν ελληνικά να σας κάλεσαν τηλ για να σας πούν και αυτοί τον πόνο τους .....

 

 

τα κροκοδείλια δάκρυά σας λοιπόν αλλού! Τόσο φτηνή ειλικρινά και χαμηλού επιπέδου διαφήμιση δεν έχω ξαναδεί στην ζωή μου. Θα έπρεπε να ντρέπεστε ειλικρινά! Και να ακυρώσουμε ένα κουπόνι όλοι το κατέχουμε. Ακόμα και ημερομηνία να έχει περάσει. Το έχω κάνει γιατί ήμουν ένα διάστημα μεγάλο άρρωστος και μόνο τα κουπόνια δεν με ενδιέφεραν. Και πήρα τα λεφτά μου και μετά απο 3,5 μήνες πίσω.Ακέραια!

 

Το να ερίζεις και να χαρακτηρίζεις ασταμάτητα σε ένα post και την ουσία χάνεις και χαμηλώνεις το επίπεδο της συζήτησης.

Δεν θα κάνω καν το κόπο να μπω στην αντιπαράθεση μαζί σου , εδώ υπάρχουν άλλα προβλήματα.

 

Καλη συνέχεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

gstore,

 

εχω μάθει στην ζωή μου να λέω ελεύθερα την γνώμη μου.

 

Και επειδή πιάστηκες στα πράσα με τον μανδύα των κροκοδείλιων δακρυών και απο επιχειρήματα δεν υπήρχε πια κανένα απο πλευράς σου σταματάς την επικοινωνία.

 

Καλά κάνεις λοιπόν στο καλό (και να σκέφτεσαι πρίν γράφεις) και άσε εμάς εδώ να βρούμε ΜΟΝΟΙ μας χωρίς ΜΠΑΜΠΑΚΑ του ιντερνέτ την λύση. Μπορεί να έχεις εμπειρία απο το 2007 σχετικά με το ιντερνέτ αλλά και εμείς είμαστε πρίν το 2007 γεννημένοι και δεν τρώμε κουτόχορτο κάνοντας μπέ!

 

Υπάρχει λεβέντες ένας εδώ μέσα που δεν ξέρει τι πρέπει να κάνει?

Υπάρχει ένας που δεν μπορεί να καλέσει το Goldendeals και να κάνει ακύρωση?

 

Κάτι τελευταίο....

 

Γράφεις... εδώ υπάρχουν άλλα προβλήματα. Μήπως πήρες και εσύ τηλεόραση και ντρέπεσαι να μας το πείς? Δεν περιμένω και δεν θέλω απάντηση.

 

Στο τέλος θα βρούμε το δίκιο μας! 100%

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

gstore,

 

εχω μάθει στην ζωή μου να λέω ελεύθερα την γνώμη μου.

 

Και επειδή πιάστηκες στα πράσα με τον μανδύα των κροκοδείλιων δακρυών και απο επιχειρήματα δεν υπήρχε πια κανένα απο πλευράς σου σταματάς την επικοινωνία.

 

Καλά κάνεις λοιπόν στο καλό (και να σκέφτεσαι πρίν γράφεις) και άσε εμάς εδώ να βρούμε ΜΟΝΟΙ μας χωρίς ΜΠΑΜΠΑΚΑ του ιντερνέτ την λύση. Μπορεί να έχεις εμπειρία απο το 2007 σχετικά με το ιντερνέτ αλλά και εμείς είμαστε πρίν το 2007 γεννημένοι και δεν τρώμε κουτόχορτο κάνοντας μπέ!

 

Υπάρχει λεβέντες ένας εδώ μέσα που δεν ξέρει τι πρέπει να κάνει?

Υπάρχει ένας που δεν μπορεί να καλέσει το Goldendeals και να κάνει ακύρωση?

 

Κάτι τελευταίο....

 

Γράφεις... εδώ υπάρχουν άλλα προβλήματα. Μήπως πήρες και εσύ τηλεόραση και ντρέπεσαι να μας το πείς? Δεν περιμένω και δεν θέλω απάντηση.

 

Στο τέλος θα βρούμε το δίκιο μας! 100%

 

Ειλικρινα ΔΕΝ καταλαβαινω γιατι αρπαχτηκες με οσα ειπε ο αλλος. Ναι Μπορει να διαφημισε λιγο το καταστημα του αλλα απλα ηθελε να "Τεκμηριωσει" το ποιος ειναι οποτε προς τι ολος αυτος ο χαμος ? Εδω μεσα το θεμα ειναι η Samsung και το InTheBox οποτε ας μην βγαινουμε εκτος θεματος και γεμιζουν οι σελιδες με ατοπα ποστ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστά,

 

το θέμα είναι η τηλεόραση που περιμένω πώς και πώς όπως και ΟΛΟΙ μας! Η ξαδέρφη μου περιμένει και τηλεόραση και ψηφιακή!

 

το θέμα δεν είναι ένα κατάστημα που θέλει να κάνει πάνω στην αβεβαιότητά μας διαφήμιση το δικό του τίμιο μαγαζί.

 

Και όταν διαβάζω τέτοια πράγματα (ατεκμηρίωτα κιόλας) ...την ψάχνει η ACS κτλ και δεν μας λέει ποιός τα είπε (Υπεύθυνα...να βγεί φορώντας παντελόνια και να πεί ο ΚΥΡΙΟΣ ΤΑΔΕ απο την ACS με πήρε και μ είπε ψάχνουμε την κυρία) για να τα διασταυρώσουμε τότε βγαίνω απο τα ρούχα μου. Και βγαίνω απο τα ρούχα μου γιατί ρίχνει λάδι στην φωτιά των συναισθημάτων μας!

 

Ισως όμως να είναι τόσο απελπισμένος απο την κρίση που δεν βρίσκει άλλο τρόπο να διαφημίσει την επιχείρησή του! Τότε τα παίρνω όλα πίσω και προσθέτω πως απλά τον...λυπάμαι! Και τον λυπάμαι βαθύτατα .....

 

Ας κάνουμε μια αγορά λοιπόν και απο το www.g-store.gr να δεί άσπρη μέρα! Καμιά έκπτωση θα μας κάνετε σε κάποιο προιόν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες μην τσακώνεστε εγώ είμαι σε χειρότερη θέση από όλους σας. Πλήρωσα την τηλεόραση και πήγα ΕΚΤΟΣ Golden DEals. Ελπίζω να μην είναι φούσκα γιατι ΑΝ είναι, εκτός απο το γεγονός ότι θα την παλούκώσω όταν τη βρω (γιατί θα τη βρώ) θα έχω χάσει και τα λεφΤά μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες μην τσακώνεστε εγώ είμαι σε χειρότερη θέση από όλους σας. Πλήρωσα την τηλεόραση και πήγα ΕΚΤΟΣ Golden DEals. Ελπίζω να μην είναι φούσκα γιατι ΑΝ είναι, εκτός απο το γεγονός ότι θα την παλούκώσω όταν τη βρω (γιατί θα τη βρώ) θα έχω χάσει και τα λεφΤά μου.

 

Τι εννοείς;

Πλήρωσες για την αγορά της τηλεόρασης απ' ευθείας το InTheBox και όχι με την αγορά κουπονιού;

Εάν ΝΑΙ, τότε δεν έχεις την κάλυψη της επιστροφής χρημάτων από το GD και το θέμα σου παίρνει μεγαλύτερες διαστάσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα στοιχεία που δίνεις, ως πωλητής, σ' εμάς τους καταναλωτές, σχετικά με τις διαδικασίες πωλήσεων προϊόντων και υπηρεσιών, είναι πολύτιμα γιατί μαθαίνουμε αφενός περισσότερα γύρω από το θέμα αυτό αφετέρου αποκτούμε εμπειρίες για να μπορούμε να προφυλαχθούμε, μελλοντικά, σε αντίστοιχες αγορές μας.

 

Για τους όρους και τις συμφωνίες μεταξύ των πωλητών και των deal sites υπάρχει σχετικό thread και όλα αυτά τα στοιχεία που παραθέτεις θα μπορούσαν να αναρτηθούν εκεί.

 

Καλό θα είναι να περιοριστούμε, σ' αυτό το thread, στο θέμα της κάλυψης ΟΛΩΝ των μελών αυτού του forum που δεν παρέλαβαν τηλεόραση και να αποφύγουμε τις αντιπαραθέσεις μεταξύ μας, οι οποίες δεν ωφελούν και δεν προσφέρουν βοήθεια στους περισσότερους αναγνώστες.

 

Συμφωνώ με την πρότασή σου, για την ομαδική αντιμετώπιση του θέματος, δεδομένου άλλωστε ότι είχα προτείνει το ίδιο ακριβώς πριν από 3 μέρες (post #718, σελ 72), αμέσως μόλις έγινε γνωστή η πονηρή, κατά την άποψή μου, ανακοίνωση του InTheBox, με την οποία ενημερώνονταν οι πελάτες για επιστροφή των χρημάτων, μετά την 1/3, χωρίς, όμως, να αναφέρει ότι η επιστροφή θα γίνει από το GD !!!

 

Από inthebox.gr:

 

"Αγαπητοί πελάτες,

 

Πολλοί έχετε εκδηλώσει την ανησυχία σας για την παραλαβή των προϊόντων Panasonic Lumix FT3 και Samsung 32'' D6500 που αγοράσατε μέσω της προσφοράς μας στο GoldenDeals.gr.

Σας καλούμε να μην ανησυχείτε, καθώς όσοι δεν έχετε παραλάβει τα προϊόντα σας μέχρι την 01/03/12, θα επιστραφούν τα χρήματά σας.

 

Με εκτίμηση,

Η ομάδα του InTheBox."

 

 

Απευθυνόμενος και προς το νέο μέλος keraki, ζητώ να πέσουν οι τόνοι, όπως έχουν ζητήσει και άλλοι, γιατί το θέμα μας δεν είναι οι αντιπαραθέσεις, αλλά η επίλυση του προβλήματος των (44-8 =) 36 γνωστών, μέχρι σήμερα, μελών που δεν έχουν παραλάβει την τηλεόραση (post #760 σελ 76)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστά' date='

 

το θέμα είναι η τηλεόραση που περιμένω πώς και πώς όπως και ΟΛΟΙ μας! Η ξαδέρφη μου περιμένει και τηλεόραση και ψηφιακή!

 

το θέμα δεν είναι ένα κατάστημα που θέλει να κάνει πάνω στην αβεβαιότητά μας διαφήμιση το δικό του τίμιο μαγαζί.

 

Και όταν διαβάζω τέτοια πράγματα (ατεκμηρίωτα κιόλας) ...την ψάχνει η ACS κτλ και δεν μας λέει ποιός τα είπε (Υπεύθυνα...να βγεί φορώντας παντελόνια και να πεί ο ΚΥΡΙΟΣ ΤΑΔΕ απο την ACS με πήρε και μ είπε ψάχνουμε την κυρία) για να τα διασταυρώσουμε τότε βγαίνω απο τα ρούχα μου. Και βγαίνω απο τα ρούχα μου γιατί ρίχνει λάδι στην φωτιά των συναισθημάτων μας!

 

Ισως όμως να είναι τόσο απελπισμένος απο την κρίση που δεν βρίσκει άλλο τρόπο να διαφημίσει την επιχείρησή του! Τότε τα παίρνω όλα πίσω και προσθέτω πως απλά τον...λυπάμαι! Και τον λυπάμαι βαθύτατα .....

 

Ας κάνουμε μια αγορά λοιπόν και απο το www.g-store.gr να δεί άσπρη μέρα! Καμιά έκπτωση θα μας κάνετε σε κάποιο προιόν?[/quote']

 

Χαλάρωσε φίλε. Κάνεις την τρίχα τριχιά. Έχεις κάποια δίκια αλλά το παραγ^^%*σες με τους χαρακτηρισμούς σου. Δεν το ξερε ο άνθρωπος να σβήσει το μαγαζί του απο την υπογραφή του για να μη θεωρηθεί διαφήμιση. Άντε ηρεμήστε.

 

Sent from my iPad using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας φορέσω τα παντελόνια μου όπως ζήτησες υπεύθυνα και να σου παραθέσω τα παρακάτω:

 

1)Ο Κυριος Παπακωνσταντινόπουλος Γιώργος υπεύθυνος για την Αττική στην ACS είναι ο άνθρωπος που συνεργάζομαι εγώ με την ACS και είχε την ατυχία να κάνει συμβόλαιο συνεργασίας με τη κυρία Πρεβεζάνου. Το συμβόλαιο της δεν έχει πάνω από 3 μήνες που έγινε και οφείλει στην ACS 3.500 ευρώ για αποστολές που έκανε Ιανουάριο-Φεβρουάριο 2012. Επίσης επειδή προφανώς ήξερε ότι θα ρίξει κανόνι γενικότερο έστελνε μέχρι και αυθυμερόν αποστολές που στοιχίζουν τιμή τιμοκαταλόγου 17.50 ευρώ + φπα.

Μήπως θέλεις να σου δώσω και το τηλέφωνό του ή πείστικες;

 

2)Γνωρίζω και το ποσό που θα σασ επιστρέψει η Goldendeals σύντομα θες να στο παραθέσω και αυτό; Γνωρίζω επίσης και τη ζημιά που υπέστει το Goldendeals σε νούμερα να στα παραθέσω και αυτά;

 

Ούτε ανταγωνιστής μου να ήσουν και κάνεις έτσι. Όσο για τη λύπηση σου για εμένα την αφήνω τελείως ασχολίαστη.

 

Όσο για το θέμα καλό θα ήταν να κινηθείτε νομικά και ομαδικώς όχι ο καθένας μόνος του και να δώσετε και μία έκταση σε ΜΜΕ αν κάποιος έχει τις άκρες μήπως και τα μελλοντικά λαμόγια δεν επιχειρήσουν κάτι ανάλογο.

 

 

 

ΥΓ. Περίπου πριν από ένα χρόνο η Goldendeals υπέστη ζημιά κοντά στα 70.000 ευρώ από ένα κέντρο περιποίησης νυχιών κτλ που πούλησε πακέτο σε καταναλωτές και έκλεισε από Κηφισιά/Κολωνάκι και εξαφανίστηκε.Θέλεις και άλλα στοιχεία για να καταλάβεις ότι δεν λέω ότι με φωτίσει ο θεός;

θα παρουμε πισω τα λεφτα μας η θα ψαξουμε για δικηγορους;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα παρουμε πισω τα λεφτα μας η θα ψαξουμε για δικηγορους;

 

Δεν θα ρισκάρει η Goldendeals να μη σας επιστρέψει τα λεφτά σας , το θέμα είναι πως η Πρεβεζάνου φένεται να τη βγάζει καθαρή και η GD για να σώσει τα προσχήματα και το όνομά της θα αποζημιώσει θέλει δε θέλει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα ρισκάρει η Goldendeals να μη σας επιστρέψει τα λεφτά σας , το θέμα είναι πως η Πρεβεζάνου φένεται να τη βγάζει καθαρή και η GD για να σώσει τα προσχήματα και το όνομά της θα αποζημιώσει θέλει δε θέλει.

 

κρατω καποια επιφυλαξη για το αν θα επιστρεψει η goldendeals τα λεφτα μας, και για το τι ρολο παιζουν κι αυτοι, γενικοτερα. θα ειμαι σιγουρη μονο οταν τους δω να επιστρεφουν λεφτα, γιατι μεχρι τωρα απο αναβολη σε αναβολη το πανε και αυτοι. οταν τους ρωτησα τι θα γινει με τους τοκους που θα πρεπει να πληρωσουμε στην πιστωτικη μεχρι να επιστραφουν τα λεφτα μας, μου ειπαν οτι δεν μπορουν να κανουν κατι, οπως το περιμενα. εχω αναφερει ηδη το γεγονος στη ΓΓ καταναλωτη, και υπαρχουν κι αλλες υπηρεσιες που πιθανως να τους αφορα το θεμα. ΣΔΟΕ, διωξη ηλεκτρονικου εγκληματος, κλπ κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...