Προς το περιεχόμενο

κουπονι - Samsung UE32D6500 32" 3D LED - 399e


crusad

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εκανα εχτες resgistration με το serial number στην samsung.gr και μου ειπε οτι το προιον μου καταχωρηθηκε...λετε να κανω κ κανενα τηλεφωνο για πιο σιγουρα? οπως κ να χει η εγγυηση ειναι 2ετης κ ισχυει μονο με την προσκομηση της αποδειξης απο το καταστημα αγορας...οποτε...fuck-ατα...

 

Κι εγώ πήρα σήμερα τη Samsung για να ρωτήσω μια λεπτομέρεια για τη φόρμα καταχώρησης προϊόντος και μου είπαν ότι η φόρμα αυτή δεν είναι σε επίσημη λειτουργία ακόμα και ότι έτσι κι αλλιώς είναι μόνο για να ενημερώνομαι για νέα τους. Για εγγύηση πρέπει να έχω απόδειξη μαζί με την κάρτα πανευρωπαίκής εγγύησης. Οπότε... :cry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

@ Stalitsa7

και προς όλους

 

Όπως γνωρίζεις, παρακολουθώ αυτό το θέμα από το πρώτο post, χωρίς να έχω άμεσο ενδιαφέρον, αφού δεν παρήγγειλα τηλεόραση.

Σε έχω συγχαρεί, και δημόσια, για τον τσαμπουκά σου να διεκδικήσεις το προϊόν που αγόρασες και έζησα από κοντά όλη την περιπέτεια, τόσο τη δική σου όσο και των υπόλοιπων αγοραστών.

 

Τώρα, όμως, σου αναγνωρίζω, επί πλέον, και μία πράξη που την έκανες, άθελά σου, με μεγάλη καθυστέρηση, αν και η "γνωστή" σου ιδιοκτήτρια πιστεύω ότι ποντάριζε στα άμεσα αντανακλαστικά σου. Αναφέρομαι στο γεγονός ότι σήμερα μας αποκάλυψες ότι παρέλαβες 40άρα αντί 32άρας τηλεόρασης και μάλιστα από τα χέρια της κ. Πρεβεζάνου.

 

Μετά από την εξέλιξη όλης αυτής της υπόθεσης με τη μη παράδοση της τηλεόρασης, περνάει από το μυαλό μου ότι η κίνησή της αυτή είχε συγκεκριμένο σχέδιο και στόχο και απέβλεπε στο να αναφέρεις τότε, εκτός των αυθόρμητων εντυπώσεών σου, ότι παρέλαβες 40άρα, χωρίς επί πλέον επιβάρυνση, ώστε να την εμπιστευθούν και άλλοι αγοραστές και να πληρώσουν, απ' ευθείας στην ίδια και όχι στο GD, το επί πλέον ποσόν των 150 ευρώ, για τη μεγαλύτερη τηλεόραση. Εσύ, όμως, προφανώς χωρίς να ξέρεις το σχέδιό της, δεν ανέφερες το "δώρο" και, ευτυχώς, παρασύρθηκαν μόνον δύο αγοραστές, από όσους γνωρίζουμε, και κατέβαλαν το ποσόν των 150 ευρώ, τα οποία, βέβαια, είναι πολύ δύσκολο να τα διεκδικήσουν αυτοί που τα έδωσαν.

 

Ίσως, το αρχικό της σχέδιο ήταν να προσφέρει την τηλεόραση 32" στα 399 ευρώ, και γνωρίζοντας ότι η PixmaniaPro δεν είχε τη δυνατότητα να πουλήσει 375 + 25 =400 κομμάτια αυτής της τηλεόρασης, αποσκοπούσε στο να εισπράξει τις διαφορές των 150 ευρώ, από μεγάλο αριθμό αγοραστών, χωρίς την προμήθεια του GD, ώστε να μειώσει τη χασούρα της συνολικής προμήθειας του GD.

 

Ίσως ακούγεται "τρελό" σενάριο αλλά με αυτά που έχουμε ακούσει και μάθει ένα μήνα τώρα, αλλά, κυρίως, από την εξέλιξη των πολυάριθμων υποσχέσεων της "πολλά υποσχόμενης" κ. Πρεβεζάνου, νομίζω ότι είναι ένα σενάριο που μπορεί να βγει αληθινό. Το θέμα είναι εάν θα μάθουμε ποτέ το τι πραγματικά συνέβη μ΄αυτή την ιστορία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκανα εχτες resgistration με το serial number στην samsung.gr και μου ειπε οτι το προιον μου καταχωρηθηκε...λετε να κανω κ κανενα τηλεφωνο για πιο σιγουρα? οπως κ να χει η εγγυηση ειναι 2ετης κ ισχυει μονο με την προσκομηση της αποδειξης απο το καταστημα αγορας...οποτε...fuck-ατα...

 

Ρε παιδια δε ξερω..δεν νομιζω να ειναι μαιμου...θα φαινοταν καπου καπως....τοσο καλες απομιμησεις πια..? Η τηλεοραση γαμαει ..δεν παιζεται σε γενικες γραμμες...Τελοσπαντων ..ελπιζω να πανε ολα για ολους καλα..

 

Μαιμου οχι, refurbished ισως.......

 

Οπως και να εχει εδωσαν μερικες τηλεορασεις σαν "κραχτες" για να καθησυχασουν τους περισσοτερους και στο τελος, παγακια.

Προσωπικα εγω το βλεπω σαν οτι μπορει ελαχιστοι να βγηκατε "κερδισμενοι" αλλα εν μερη το κανατε σε βαρος αλλων αφου βγηκατε και ειπατε τα καλυτερα για το εν λογω καταστημα (δεν θα σχολιασω το οτι ποσταρατε τους αριθμους παραγγελιας πρωτοι για να λαβετε ευνοικοτερη μεταχειριση, αυτο εχει σχολιαστει ξανα), καθυσηχασατε οσους ειχαν παραγγειλει και στο τελος το χαος.......Με λιγα λογια εν μερη σας "χρησιμοποιησε" το εν λογο καταστημα για να "τραβηξει" το θεμα αυτο οσο τραβηξε....Αυτο δεν το λες ακριβως τυχη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

οπως κ να χει η εγγυηση ειναι 2ετης κ ισχυει μονο με την προσκομηση της αποδειξης απο το καταστημα αγορας...οποτε...fuck-ατα...

 

Πολυ σωστα, εγγυηση χωρις αποδειξη λιανικης πωλησης / τιμολογιο ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ, ειναι ορος που ισχυει απολυτα και αυστηρα πιστευω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι βρε salvation...στην φαση που γραφαμε τοτε..πριν ενα μηνα ..κ οταν εγω πρωτη εδωσα τον αριθμο μου δεν υπηρχαν θεματα του τυπου .."μη δινετε αριθμους..,ειναι απατεωνες ...θα εξυπηρετησουν εσας κ τους υπολοιπους οχι" ηταν ακομα πολυ φρεσκο δεν ξεραμε αν μιλαμε για απατεωνες και εγω προσωπικα κινηθηκα οπως ενιωθα.Δεν πιστευω οτι επραξα λαθος τοτε που σας καθησυχασα..Αν δεις ακομα κ δυο μερες μετα που εστειλα ενα τεραστιο ποστ ειπα να συνεχισετε να το ψαχνετε οσοι εχετε αμφιβολιες και να πατε απο κει και και και...μη ξεχνας οτι κατηγορηθηκα οτι ημουν κ βαλτη....Λοιπον το τελευταιο που θελω να ακουσω ηταν αυτο...οτι φταιω που σας καθησυχασα κιολας...Δεν ειπα τπτ τρομερο.Αυτο που μου συναιβει.Τωρα αν επιασε το κολπο της και καθησυχαστηκαν αυτοι που περιμεναν ε δολωμα εμενα τι να πω...ριξτα στους αλλους που δεν ειναι ΟΛΟΙ ΤΖΙΜΑΝΙΑ σαν εσενα...γιατι εσυ σαυτο το ποστ βρισκεσαι συνεχεια για να την λες σε ολους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το αν εισαι πραγματικα τυχερη θα φανει αν σου χαλασει, ή αποδειχτει οτι δεν ειναι αυθεντικη. προς το παρον, δεν μπορεις να ξερεις την πραγματικη της αξια. γιατι το ατομο που σου την πουλησε ειναι αναξιοπιστο και μπορει να μην αξιζει ουτε 150 ευρω

 

Με δεδομένο ότι, όπως αποδείχτηκε με βάση τα στοιχεία του scoopmail1, οι τηλεοράσεις πουλήθηκαν από το PixmaniaPro, δηλαδή μια επιχείρηση (Pixmania) που έχει ιστορία στις ιντερνετικές πωλήσεις και δεν είναι χθεσινό (έχω αγοράσει και ακριβά προϊόντα από αυτό), και όχι από την κ. Πρεβεζάνου που έκανε τη συγκεκριμένη προσφορά, μέσω του GD, στην ελληνική αγορά, νομίζω ότι είναι λάθος σου να δημιουργείς αμφιβολίες στα 8 άτομα που παρέλαβαν την τηλεόραση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με δεδομένο ότι, όπως αποδείχτηκε με βάση τα στοιχεία του scoopmail1, οι τηλεοράσεις πουλήθηκαν από το PixmaniaPro, δηλαδή μια επιχείρηση (Pixmania) που έχει ιστορία στις ιντερνετικές πωλήσεις και δεν είναι χθεσινό (έχω αγοράσει και ακριβά προϊόντα από αυτό), και όχι από την κ. Πρεβεζάνου που έκανε τη συγκεκριμένη προσφορά, μέσω του GD, στην ελληνική αγορά, νομίζω ότι είναι λάθος σου να δημιουργείς αμφιβολίες στα 8 άτομα που παρέλαβαν την τηλεόραση.

 

 

Όπως είχα γράψει και παλιότερα, η τηλεόραση είναι Γαλλικό μοντέλο. Το EPG σε μερικά κανάλια δεν εμφανίζεται σωστά, η αρίθμηση ξεκινάει από το 800 και πάνω και η μεταφορά λίστας καναλιών δεν δουλεύει επειδή είναι σε Γαλλική γλώσσα.

Θέλω να την πάω στην Samsung να μου αλλάξουνε το country code αλλά χωρίς απόδειξη δεν μπορώ.

Παρακαλώ να το επιβεβαιώσουν και οι υπόλοιποι που έχουν παραλάβει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αρχικη ρυθμιση ειναι για Γαλλια οντως αλλα με μια αλλαγη στο μενου επιλεγεις χωρα και ειναι ολα οκ..το εκανα στο αρχικο σεταρισμα κ δε θυμαμαι τωρα που ειναι.Θα το δω κ θα σου στειλω πμ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αρχικη ρυθμιση ειναι για Γαλλια οντως αλλα με μια αλλαγη στο μενου επιλεγεις χωρα και ειναι ολα οκ..το εκανα στο αρχικο σεταρισμα κ δε θυμαμαι τωρα που ειναι.Θα το δω κ θα σου στειλω πμ.

 

Αυτό που αναφέρεις δεν έχει σχέση με τα προβλήματα που έγραψα. Είναι απλά για την γλώσσα του μενού.

Το έκανα και εγω αλλά δεν άλλαξε τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι βρε salvation...στην φαση που γραφαμε τοτε..πριν ενα μηνα ..κ οταν εγω πρωτη εδωσα τον αριθμο μου δεν υπηρχαν θεματα του τυπου .."μη δινετε αριθμους..,ειναι απατεωνες ...θα εξυπηρετησουν εσας κ τους υπολοιπους οχι" ηταν ακομα πολυ φρεσκο δεν ξεραμε αν μιλαμε για απατεωνες και εγω προσωπικα κινηθηκα οπως ενιωθα.Δεν πιστευω οτι επραξα λαθος τοτε που σας καθησυχασα..Αν δεις ακομα κ δυο μερες μετα που εστειλα ενα τεραστιο ποστ ειπα να συνεχισετε να το ψαχνετε οσοι εχετε αμφιβολιες και να πατε απο κει και και και...μη ξεχνας οτι κατηγορηθηκα οτι ημουν κ βαλτη....Λοιπον το τελευταιο που θελω να ακουσω ηταν αυτο...οτι φταιω που σας καθησυχασα κιολας...Δεν ειπα τπτ τρομερο.Αυτο που μου συναιβει.Τωρα αν επιασε το κολπο της και καθησυχαστηκαν αυτοι που περιμεναν ε δολωμα εμενα τι να πω...ριξτα στους αλλους που δεν ειναι ΟΛΟΙ ΤΖΙΜΑΝΙΑ σαν εσενα...γιατι εσυ σαυτο το ποστ βρισκεσαι συνεχεια για να την λες σε ολους.

 

Συμφωνώ κι εγώ με τη Stalitsa7.Θα τ'ακούσουμε κι απο πάνω??

 

Με δεδομένο ότι, όπως αποδείχτηκε με βάση τα στοιχεία του scoopmail1, οι τηλεοράσεις πουλήθηκαν από το PixmaniaPro, δηλαδή μια επιχείρηση (Pixmania) που έχει ιστορία στις ιντερνετικές πωλήσεις και δεν είναι χθεσινό (έχω αγοράσει και ακριβά προϊόντα από αυτό), και όχι από την κ. Πρεβεζάνου που έκανε τη συγκεκριμένη προσφορά, μέσω του GD, στην ελληνική αγορά, νομίζω ότι είναι λάθος σου να δημιουργείς αμφιβολίες στα 8 άτομα που παρέλαβαν την τηλεόραση.

 

Έτσι μου'ρχεται να γράψω στο Pixmania για όλο το μπάχαλο. Λέτε να μου απαντήσουν?? :mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω χωρις να ειμαι σιγουρη : Μενου- κανάλι-Χώρα -Επιλεξτε τη χωρα σας για να μπορει η τηλεοραση να πραγματοποιησει σωστα τον αυτοματο συντονισμο των καναλιων μεταδοσης.

 

Αν δεν λειτουργησει πες μου να το ξανακοιταξω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι μου'ρχεται να γράψω στο Pixmania για όλο το μπάχαλο. Λέτε να μου απαντήσουν?? :mad:

Θα σου απαντήσουν, γιατί είναι επαγγελματίες, αλλά δεν θα σου πουν κάτι ουσιαστικό.

Δεν έχουν καμμία ευθύνη για όλο το θέμα. Αν όντως είχε γίνει καποια επικοινωνία μαζί τους από το InTheBox για μεγάλη παραγγελία, προφανώς δεν προχώρησε ποτέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω χωρις να ειμαι σιγουρη : Μενου- κανάλι-Χώρα -Επιλεξτε τη χωρα σας για να μπορει η τηλεοραση να πραγματοποιησει σωστα τον αυτοματο συντονισμο των καναλιων μεταδοσης.

 

Αν δεν λειτουργησει πες μου να το ξανακοιταξω.

 

Οτιδήποτε υπάρχει στο μενού το έχω βάλει στα ελληνικά και δεν άλλαξε τίποτα.

με την tv σε standby , πατάς INFO->MENU->MUTE->POWER και θα ξεκινήσει σε service mode.

Πατάς ΟΚ και κάπου σου λεει code set FRANCE_EU. Αυτό δεν αλλάζει από το μενού. Πρέπει να πάει σε τεχνικό.

(Πρόσεχε να μην αλλάξεις τίποτα στο service mode. Πατάς Power για να κλεισει.)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...