Προς το περιεχόμενο

Apple: Το iPad Mini είναι πλέον επίσημο


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators

 

Τους μάμησαν τα πρέκια. Κρίμα που δεν κυκλοφορεί το Kindle Ελλάδα.

 

Και να κυκλοφορούσε στην Ελλάδα...

 

amazon_kindle_fire_vs_ipad_mini_v2-4.jpg

 

 

;)

 

Πηγή.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 210
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Όσον αφορά το iPad-mini.

 

Ο ένας κατασκευαστής σου δίνει 30% μεγαλύτερη οθόνη, αλουμίνιο αντί για πλαστικό, 5Mpixels κάμερα αντί για 1, 10% μεγαλύτερη αυτονομία (στην πράξη μάλλον μεγαλύτερη) και σου ζητά 80$ παραπάνω (30% παραπάνω χρήματα). Πού το παράξενο; Προσωπικά μόνο για την οθόνη θα τα χαλάλιζα τα 80$ παραπάνω.

Δεν ειναι $80 και 30% παραπανω, αλλα $130 και 65% παραπανω σε σχεση με το Nexus 7 16gb για την απλη εκδοση χωρις 3g.

Για την 32gb εκδοση με 3g, το nexus 7 32gb 3g κοστιζει $299 , ενω το iPad mini 32gb 3g κοστιζει $559, δηλαδη $260 και 87% παραπανω.

 

 

Να βαζουμε σωστα τα νουμερα για να μην δημιουργουνται λανθασμενες εντυπωσεις...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Για να δούμε λοιπόν!

 

Ipad mini review (score: 9!): http://www.theverge.com/2012/10/30/3576178/apple-ipad-mini-review

 

Ipad 4th generation review (score 9.3!): http://www.theverge.com/2012/10/30/3572974/apple-ipad-review-4th-generation

 

:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και να κυκλοφορούσε στην Ελλάδα...

 

amazon_kindle_fire_vs_ipad_mini_v2-4.jpg

 

 

;)

 

Πηγή.

 

ενω τωρα ας πουμε ειναι και γαμω..οτι να'ναι ο καθενας...ναι cellular ..οκ

 

 

ας το παμε κανονικα.

 

 

kindle = 199

ipadmini cellular= starts 459

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εδω ελεγαν οτι εχουν 67% περισσοτερη οθονη απο το nexus 7 στο browsing.. γιατι ? γιατι ετσι!

 

λες και δεν υπαρχει επιλογη για full screen , επισης το οτι σε μια οθονη μεγαλυτερης αναλυσης μπορεις να εχεις περισσοτερη πληροφορια ειναι κατι δευτερευον οταν δε μιλαμε για ρετινες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Παρεμπιπτόντως, η amazon αναγκάστηκε να αποσύρει τη διαφήμιση-συγκριτικό καθώς, όπως αποκαλύφθηκε, ισχυρίζονται ψευδώς ότι το iPad mini δεν έχει stereo μεγάφωνα, ενώ στην πραγματικότητα έχει.

 

Περισσότερα εδώ: http://www.macrumors.com/2012/10/31/ipad-mini-confirmed-to-carry-stereo-speakers/

 

 

 

ενω τωρα ας πουμε ειναι και γαμω..οτι να'ναι ο καθενας...ναι cellular ..οκ

 

 

ας το παμε κανονικα.

 

 

kindle = 199

ipadmini cellular= starts 459

 

Υποθέτω το "οτι να'ναι ο καθενας" αναφέρεται στη σύγκριση τιμών, η οποία είναι πραγματικά "ό,τι να'ναι" ως επιχείρημα αφού συγκρίνεις δύο ανόμοια πράγματα. Ξέχασες μάλιστα να βάλεις στην τιμή του Kindle Fire HD το ποσό που θα πληρώνουν οι χρήστες του για να ξεφορτωθούν τις διαφημίσεις...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρεμπιπτόντως, η amazon αναγκάστηκε να αποσύρει τη διαφήμιση-συγκριτικό καθώς, όπως αποκαλύφθηκε, ισχυρίζονται ψευδώς ότι το iPad mini δεν έχει stereo μεγάφωνα, ενώ στην πραγματικότητα έχει.

 

Περισσότερα εδώ: http://www.macrumors...tereo-speakers/

 

 

 

Υποθέτω το "οτι να'ναι ο καθενας" αναφέρεται στη σύγκριση τιμών, η οποία είναι πραγματικά "ό,τι να'ναι" ως επιχείρημα αφού συγκρίνεις δύο ανόμοια πράγματα. Ξέχασες μάλιστα να βάλεις στην τιμή του Kindle Fire HD το ποσό που θα πληρώνουν οι χρήστες του για να ξεφορτωθούν τις διαφημίσεις...

 

15$ είναι το ποσό για να ξεφορτωθεί τις διαφημίσεις, λιγότερο και από ένα από τα πολλά adapter της apple. Ο καθένας βγάζει από όπου μπορεί :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νιώθω πολύ μ@λ@κας που πριν έξι μήνες πήρα το iPad 3 και τώρα βγάζει το 4. Είναι πασίγνωστο σε όλους ότι η Apple δεν δίνει αναβαθμίσεις και δεν υποστηρίζει για 2-3 χρόνια παρωχημένα και παλιάς τεχνολογίας προϊόντα της. Και τι θα κάνω εγώ τώρα με το παμπάλαιο iPad 3;

 

Επίσης, νιώθω μ@λ@κας που πήρα πριν 1 μήνα το Nexus 7 16GB και ο κολλητός μου θα πάρει τα 32GB στην ίδια τιμή...

 

Από πού το πήρες το NEXUS που θα έχει τώρα στην ίδια τιμή το 32ρι.??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρεμπιπτόντως, η amazon αναγκάστηκε να αποσύρει τη διαφήμιση-συγκριτικό καθώς, όπως αποκαλύφθηκε, ισχυρίζονται ψευδώς ότι το iPad mini δεν έχει stereo μεγάφωνα, ενώ στην πραγματικότητα έχει.

 

Περισσότερα εδώ: http://www.macrumors...tereo-speakers/

 

 

 

Υποθέτω το "οτι να'ναι ο καθενας" αναφέρεται στη σύγκριση τιμών, η οποία είναι πραγματικά "ό,τι να'ναι" ως επιχείρημα αφού συγκρίνεις δύο ανόμοια πράγματα. Ξέχασες μάλιστα να βάλεις στην τιμή του Kindle Fire HD το ποσό που θα πληρώνουν οι χρήστες του για να ξεφορτωθούν τις διαφημίσεις...

 

πες μου ποσο ειναι να το βαλω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

πες μου ποσο ειναι να το βαλω.

 

Δεν ξέρω, εσύ πες μου.

Άλλωστε εσύ ανέφερες ως "επιχείρημα" για το iPad mini την τιμή του Fire HD (το οποίο ΔΕΝ διατίθεται στην Ελλάδα και το οποίο ΔΕΝ έχει καν "κανονικό" Android). :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω, εσύ πες μου.

Άλλωστε εσύ ανέφερες ως "επιχείρημα" για το iPad mini την τιμή του Fire HD (το οποίο ΔΕΝ διατίθεται στην Ελλάδα και το οποίο ΔΕΝ έχει καν "κανονικό" Android). :)

??

 

εγω δεν εγραψα πουθενα επιχειρηματα κ δεν υποστηριξα κανενα προιον :huh:

 

εγραψα διορθωση,στην εικονα που ποσταρες εσυ,ως και καλα διορθωση της original.

τουτεστιν,ο καθενας το παρουσιαζει οπως γουσταρει κ οπως τον συμφερει.

 

δεν κατεχω,δεν θα αγορασω και ουτε με ενδιαφερει ποιο προιον ειναι καλυτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

u mad?! :P

 

"I watched with a very jaded eye the new Nexus 7's and the reduction in price of the Nexus 7 16Gb to $200. Boy, was I pissed. I had JUST bought the 16Gb model ealier this month. Its a great tablet. I was worried that I was out of luck.

 

Well, a quick search through Google Play customer service states that there is Price Protection! Who knew? (!) So, I think they are sending me $50!

 

The only limit is that you have to make the request with 14 days. So, if you are as pissed as I was, shake a leg and request the cash back!

 

And, oddly enough, NO ONE IS TALKING ABOUT THIS!! So, tell everyone about this! Everyone!"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...