Προς το περιεχόμενο

Apple: Το iPad Mini είναι πλέον επίσημο


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

.

 

 

 

Σου έθιξαν την αγαπημένη σου εταιρεία και χαρακτηρίζεις όλους όσοι δεν συμφωνούν μαζί σου "μικρά παιδιά;" Στις ΗΠΑ, την πατρίδα του καπιταλισμού, πάρα πολλοί κατηγορούν την Apple για την κίνησή της. Φυσικά υπάρχει και αυτή η κατηγορία καταναλωτών που λες. Για την ακρίβεια, η τωρινή στρατηγική της Apple σε αυτούς απευθύνεται, γιατί αυτοί θα τρέξουν να αγοράσουν το νέο σοκολατένιο αυγό....Εσύ που την έχεις θεοποιήσει, μάθε ότι μια εταιρική στρατηγική μπορεί να αποδειχθεί λανθασμένη και δεν είναι πρωτόγνωρο κορυφαίες εταιρείες από ένα στρατηγικό λάθος να πλήττονται καίρια. Θα δούμε πόσο θα της βγει η κίνηση πανικού

 

Λογική ενός fanboy...

 

 

Δεν έχω αγαπημένη εταιρία. Επαγγελματίας είμαι, καλύπτω τις τεχνολογικές ανάγκες 100+ ανθρώπων. Και MS και Google και Apple αγοράζω (όχι για μένα γιατί το αντέχει η τσέπη μου να πάρω το καλύτερο δυνατό οπότε παίρνω Apple ;) )

 

Ανθρώπους της δικής σου νοοτροπίας που γκρινιάζουν σχεδόν για τα πάντα τους θυμάμαι από τότε που θυμάμαι την Apple και πάντα η κίνηση και η στρατηγική που σχεδίαζε είναι κακή, και ήρθε το τέλος, και πάει την πατήσανε και έμεινε πίσω κλπ, κλπ, κλπ.

 

Και σε ρωτάω. Πήρες το iPad 3 με τον Α5X και τη Retina. Τι θα ήθελες να είχε κάνει η Apple;

 

1. Να σου χάριζε το καινούριο;

2. Να μην το έβγαζε καν;

3. Να μην έβγαζε το 3 τότε και να το έβγαζε τώρα μια και καλή;

4. Να έχει το καινούριο διαθέσιμο τώρα άλλα να περιμένει να το βγάλει σε 6 μήνες για να μην πληγωθείς;

 

Πες μου τι; Τι θα σε ευχαριστούσε να πάρω τον Τιμ ένα τηλέφωνο να του πω ποσό λάθος κάνει.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 210
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλυτερη Οθονη' date=' Επεξεργαστη, Ram και φθηνοτερο.... Χανει αλλου στην οπισθια καμερα αλλα σορρυ δεν εχω δει κανεναν να βγαζει φωτο με ταμπλετα.[/quote']

Το ipad 2 με ίδιο soc είναι πιο σβέλτο από διάφορα 4πυρηνα "τέρατα" οπότε εκτός από τα τεχνικά χαρακτηριστικά μιας συσκευής πρέπει να δούμε και πώς αποδίδει στην καθημερινή χρήση. Όπως και να 'χει η apple έκοψε κόστος εδώ πέρα. ;-)

 

Παρομοίως και με την οθόνη, αν είναι σαν του ipad 2 (που είναι) με μεγαλύτερο ppi τότε είναι καλύτερη του nexus έστω και αν η τελευταία βγαίνει σε μεγαλύτερη ανάλυση. Μία βόλτα σε κατάστημα θα αποδείξει του λόγου το αληθές ή όχι. :-)

 

Εκεί που το mini με εντυπωσίασε είναι το πάχος των 7 χιλιοστών και το απίστευτα μικρό βάρος (για την οθόνη των 7.9") των 308 γραμμαρίων ενώ συγχρόνως δεν έγινε συμβιβασμός στη διάρκεια ζωής της μπαταρίας. Εδώ το mini είναι σαφώς μπροστά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Και σε ρωτάω. Πήρες το iPad 3 με τον Α5X και τη Retina. Τι θα ήθελες να είχε κάνει η Apple;

 

1. Να σου χάριζε το καινούριο;

2. Να μην το έβγαζε καν;

3. Να μην έβγαζε το 3 τότε και να το έβγαζε τώρα μια και καλή;

4. Να έχει το καινούριο διαθέσιμο τώρα άλλα να περιμένει να το βγάλει σε 6 μήνες για να μην πληγωθείς;

 

Πες μου τι; Τι θα σε ευχαριστούσε να πάρω τον Τιμ ένα τηλέφωνο να του πω ποσό λάθος κάνει.

 

Σε "θαυμάζω" για τα "πειστικά" σου επιχειρήματα. :huh: Και ιδιαίτερα για την "πετυχημένη" ειρωνία σου. Αλλά έτσι φαίνεται ότι είναι όλα τα Apple fanboys, όπως και εσύ παραδέχεσαι ότι είσαι

 

Δεν έχω αγαπημένη εταιρία. Επαγγελματίας είμαι, καλύπτω τις τεχνολογικές ανάγκες 100+ ανθρώπων. Και MS και Google και Apple αγοράζω (όχι για μένα γιατί το αντέχει η τσέπη μου να πάρω το καλύτερο δυνατό οπότε παίρνω Apple ;) )

 

Το αφήνω ασχολίαστο αυτό...Και εμένα το αντέχει η τσέπη μου, αλλά γιατί άραγε δεν πρόκειται να ξαναπάρω Apple..?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eπειδη εμεις ειμαστε Haters, eτσι χαρακτηριζεται οποιος δεν προσκυναει την apple, διαβαστε και αυτα τα αρθρα μπας και καταλαβετε επιτελους τι εννοουμε.

 

http://gizmodo.com/5...crazy-expensive

http://www.techradar...-7-inch-1106596

 

 

δε διαφωνώ πουθενά.

 

είναι πιο ακριβό όπως είναι ΟΛΑ τα προϊόντα της Apple.

όποιο προϊόν της Apple βάλεις διπλά σε άλλο του ανταγωνισμού και συγκρίνεις spec by spec τότε το πόρισμα είναι πως η Apple σε κλέβει.

 

είχε ένα ενδιαφέρον στοιχείο η παρουσίαση χθες. παραδέχθηκαν πως ο ανταγωνισμός πούλησε πιο πολλές ταμπλέτες (και αυτές για τα κουνούπια μέσα) και μετά έδειξε τα ποσοστά από το web traffic από ταμπλέτες και η διαφορά ήταν χαώδης.

 

ο average joe καταναλωτής (στα ελληνικά ο ένας μικρός μητσος) αγοράζει τον ανταγωνισμό και σε μεγάλο ποσοστό μετά τις πρώτες μέρες το αφήνει στο ράφι. δε τον χρησιμοποιεί.

 

εκεί βασίζεται η επιτυχία του μήλου. στο user experience.

 

αν εσείς νιώθετε πιο μορφωμένοι τεχνολογικά και σας καλύπτει πλήρως μια πιο καλή σε προδιαγραφές συσκευή με το OS που έρχεται εννοείται κάλα κάνετε και την προτιμάτε.

 

αλλά. premium user experience και χαμηλη τιμουλα είναι κάτι που it's neeeeever gonna happen.

 

Σε "θαυμάζω" για τα "πειστικά" σου επιχειρήματα. :huh: Και ιδιαίτερα για την "πετυχημένη" ειρωνία σου. Αλλά έτσι φαίνεται ότι είναι όλα τα Apple fanboys, όπως και εσύ παραδέχεσαι ότι είσαι

 

Το αφήνω ασχολίαστο αυτό...Και εμένα το αντέχει η τσέπη μου, αλλά γιατί άραγε δεν πρόκειται να ξαναπάρω Apple..?

 

 

Δε μου απάντησες τελικά τι θα ήθελες να κάνει. Πες μου, Γιωργαρα θα ήθελα να κάνει έτσι ή να μην κάνει έτσι. Σοβαρά.

 

Φαντάζομαι κάτι του τύπου, να έβγαζε το Μάιο το iPad 3 με τον Α6Χ στα 400 δολλάρια και τώρα να έβγαζε τον Α7 με πρόγραμμα αντικατάστασης του παλιου με το νέο στα $50.

 

Κακώς πήρες Apple in the first play, δεν φτιάχνει τεχνολογία που απευθύνεται σε εσένα.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Σε "θαυμάζω" για τα "πειστικά" σου επιχειρήματα. :huh: Και ιδιαίτερα για την "πετυχημένη" ειρωνία σου. Αλλά έτσι φαίνεται ότι είναι όλα τα Apple fanboys, όπως και εσύ παραδέχεσαι ότι είσαι

[...]

 

Αν άφηνες τους χαρακτηρισμούς και παρέθετες επιχειρήματα (αντί να ψέγεις όλους τους άλλους για τη δήθεν έλλειψη αυτών), ίσως να υπήρχε καλύτερη εξέλιξη στην κουβέντα. Τώρα, το μόνο που καταφέρνεις είναι να γίνεσαι εμπαθής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε μου απάντησες τελικά τι θα ήθελες να κάνει. Πες μου, Γιωργαρα θα ήθελα να κάνει έτσι ή να μην κάνει έτσι. Σοβαρά.

 

Φαντάζομαι κάτι του τύπου, να έβγαζε το Μάιο το iPad 3 με τον Α6Χ στα 400 δολλάρια και τώρα να έβγαζε τον Α7 με πρόγραμμα αντικατάστασης του παλιου με το νέο στα $50.

 

Κακώς πήρες Apple in the first play, δεν φτιάχνει τεχνολογία που απευθύνεται σε εσένα.

 

Φυσικά και έκανα μεγάλο σφάλμα που πήρα το ipad 3...βλέπεις, έχει την καλύτερη οθόνη στα 10αρια, μέχρι στιγμής τουλάχιστον, και προσωπικά δίνω μεγάλη σημασία εκεί. Αλλά περίμενα υποστήριξη ισάξια με του ipad 2. Η αγαπημένη εταιρεία επέλεξε να κλείσει τον εμπορικό κύκλο ζωής του ipad 3 πρόωρα και άδοξα. 7 μήνες είναι πολύ λίγο, πόσο μάλλον για την κυρίαρχο της αγοράς. Ακόμη και άλλες εταιρείες αναθεωρούν την πολιτική τους στα tablets με τις πολλές ανανεώσεις και η Apple μας γυρίζει πίσω;

 

Και άσε εμένα, που απλά δεν μου αρέσει να με πιάνουν κορόιδο... Αλλά τόσοι εκατομμύρια καταναλωτές (σε παγκόσμιο επίπεδο) που έχουν προϋπολογίσει την αγορά ενός tablet μια φορά το χρόνο και κινητού επίσης άλλη μία, θεωρείς -εσύ που καλύπτεις τις τεχνολογικές ανάγκες τόσων ανθρώπων όπως λες- ότι δεν τους πείραξε αυτή η κίνηση;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Φυσικά και έκανα μεγάλο σφάλμα που πήρα το ipad 3...βλέπεις, έχει την καλύτερη οθόνη στα 10αρια, μέχρι στιγμής τουλάχιστον, και προσωπικά δίνω μεγάλη σημασία εκεί. Αλλά περίμενα υποστήριξη ισάξια με του ipad 2. Η αγαπημένη εταιρεία επέλεξε να κλείσει τον εμπορικό κύκλο ζωής του ipad 3 πρόωρα και άδοξα. 7 μήνες είναι πολύ λίγο, πόσο μάλλον για την κυρίαρχο της αγοράς. Ακόμη και άλλες εταιρείες αναθεωρούν την πολιτική τους στα tablets με τις πολλές ανανεώσεις και η Apple μας γυρίζει πίσω;

 

Και άσε εμένα, που απλά δεν μου αρέσει να με πιάνουν κορόιδο... Αλλά τόσοι εκατομμύρια καταναλωτές (σε παγκόσμιο επίπεδο) που έχουν προϋπολογίσει την αγορά ενός tablet μια φορά το χρόνο και κινητού επίσης άλλη μία, θεωρείς -εσύ που καλύπτεις τις τεχνολογικές ανάγκες τόσων ανθρώπων όπως λες- ότι δεν τους πείραξε αυτή η κίνηση;

 

Συγγνώμη αλλά δεν σε καταλαβαίνω! Δεν σταμάτησε η υποστήριξη του ipad 3 ούτε θα στερηθεί κάτι από τις επόμενες αναβαθμίσεις του ios. Εξακολουθείς να έχεις την super οθόνη, έναν super επεξεργαστή και την τελευταία έκδοση του ios.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

δε διαφωνώ πουθενά.

 

είναι πιο ακριβό όπως είναι ΟΛΑ τα προϊόντα της Apple.

όποιο προϊόν της Apple βάλεις διπλά σε άλλο του ανταγωνισμού και συγκρίνεις spec by spec τότε το πόρισμα είναι πως η Apple σε κλέβει.

 

είχε ένα ενδιαφέρον στοιχείο η παρουσίαση χθες. παραδέχθηκαν πως ο ανταγωνισμός πούλησε πιο πολλές ταμπλέτες (και αυτές για τα κουνούπια μέσα) και μετά έδειξε τα ποσοστά από το web traffic από ταμπλέτες και η διαφορά ήταν χαώδης.

 

ο average joe καταναλωτής (στα ελληνικά ο ένας μικρός μητσος) αγοράζει τον ανταγωνισμό και σε μεγάλο ποσοστό μετά τις πρώτες μέρες το αφήνει στο ράφι. δε τον χρησιμοποιεί.

 

εκεί βασίζεται η επιτυχία του μήλου. στο user experience.

 

αν εσείς νιώθετε πιο μορφωμένοι τεχνολογικά και σας καλύπτει πλήρως μια πιο καλή σε προδιαγραφές συσκευή με το OS που έρχεται εννοείται κάλα κάνετε και την προτιμάτε.

 

αλλά. premium user experience και χαμηλη τιμουλα είναι κάτι που it's neeeeever gonna happen.

 

 

 

 

Δε μου απάντησες τελικά τι θα ήθελες να κάνει. Πες μου, Γιωργαρα θα ήθελα να κάνει έτσι ή να μην κάνει έτσι. Σοβαρά.

 

Φαντάζομαι κάτι του τύπου, να έβγαζε το Μάιο το iPad 3 με τον Α6Χ στα 400 δολλάρια και τώρα να έβγαζε τον Α7 με πρόγραμμα αντικατάστασης του παλιου με το νέο στα $50.

 

Κακώς πήρες Apple in the first play, δεν φτιάχνει τεχνολογία που απευθύνεται σε εσένα.

 

Τα αρθρα νομιζω ειναι κατατοπιστηκοτατα. Δεν θα προσθεσω κατι αλλο και βαριεμαι καθε φορα που λεω την αποψη μου για κατι της Apple να γινετε ολο αυτο το πανηγυρι. Οταν μιλησα για το Android για το Support και τα updates ή για την Microsoft για τα windows phone 7.5 δεν ειδα αυτη την αντιδραση. Μαντεψτε γιατι;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικά και έκανα μεγάλο σφάλμα που πήρα το ipad 3...βλέπεις, έχει την καλύτερη οθόνη στα 10αρια, μέχρι στιγμής τουλάχιστον, και προσωπικά δίνω μεγάλη σημασία εκεί. Αλλά περίμενα υποστήριξη ισάξια με του ipad 2. Η αγαπημένη εταιρεία επέλεξε να κλείσει τον εμπορικό κύκλο ζωής του ipad 3 πρόωρα και άδοξα. 7 μήνες είναι πολύ λίγο, πόσο μάλλον για την κυρίαρχο της αγοράς. Ακόμη και άλλες εταιρείες αναθεωρούν την πολιτική τους στα tablets με τις πολλές ανανεώσεις και η Apple μας γυρίζει πίσω;

 

Και άσε εμένα, που απλά δεν μου αρέσει να με πιάνουν κορόιδο... Αλλά τόσοι εκατομμύρια καταναλωτές (σε παγκόσμιο επίπεδο) που έχουν προϋπολογίσει την αγορά ενός tablet μια φορά το χρόνο και κινητού επίσης άλλη μία, θεωρείς -εσύ που καλύπτεις τις τεχνολογικές ανάγκες τόσων ανθρώπων όπως λες- ότι δεν τους πείραξε αυτή η κίνηση;

 

 

Συγγνωμη αλλα εχεις πικραθει που δεν εχεις το πιο καινουριο και γινεσαι ανακριβης.

 

Ο κυκλος ζωης ενος προϊόντος κλεινει οταν τελειωσει το support για αυτον. Αν πχ το iOS 7 δε σου υποστηριζε το 3 θα ειχες χίλια δίκια.

 

Αν υπηρχαν εφαρμογες/παιχνιδια που δε θα μπορουσες να παιξεις θα ειχες χιλια δικια.

 

Αντιλαμβανεσαι ομως πως θα εχεις iOS 7, iOS 8 και πιθανον και iOS 9 στο iPad 3 σου ετσι;

 

Ο,τι μπορουσες να κανεις στο iPad 3 πριν βγει σημερα το 4 μπορεις να το κανεις και τωρα. Και δε νομιζω στα επομενα 1.5 − 2 χρονια να υπαρχει εφαρμογη που θα παιζει στο 4 και δε θα παιζει στο δικο σου.

 

Αρα; Απλα χαλιεσαι που εχεις το λιγο πιο παλιο. Αυτο ειναι για τριτη φορα συμπεριφορα μικρου παιδιου και τιποτε παραπανω.

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγγνώμη αλλά δεν σε καταλαβαίνω! Δεν σταμάτησε η υποστήριξη του ipad 3 ούτε θα στερηθεί κάτι από τις επόμενες αναβαθμίσεις του ios. Εξακολουθείς να έχεις την super οθόνη, έναν super επεξεργαστή και την τελευταία έκδοση του ios.

 

Εάν πιστέψω αυτά που λέει η ίδια η εταιρεία, όχι κάποιος hater, η συσκευή μου μόλις έγινε 50% λιγότερο αποτελεσματική σε σχέση με την κορυφή της αγοράς... Φυσικά το ipad 3 δεν πρόκειται να σταματήσει να υποστηρίζεται εν μια νυκτί. Ωστόσο, η κορυφή, δηλαδή το ipad 4, θα θέσει τον πήχη και για τις εφαρμογές και για τα παιχνίδια!

 

Πόσες φορές δεν έχουμε διαβάσει στο appstore αρνητικές κριτικές για νέες εφαρμογές, απλά και μόνο γιατί δεν υποστηρίζονται το ίδιο καλά σε ipad προηγούμενης γενιάς;! Δεν ανησυχούσα γι' αυτό το πράγμα και δεν πίστευα ότι θα υπήρχε τέτοιος λόγος ανησυχίας τουλάχιστον για άλλους 3-4 μήνες....μέχρι χθες!

 

 

Αρα; Απλα χαλιεσαι που εχεις το λιγο πιο παλιο. Αυτο ειναι για τριτη φορα συμπεριφορα μικρου παιδιου και τιποτε παραπανω.

 

Συνεχίζεις τους προσωπικούς χαρακτηρισμούς....μετά κατηγορούν εμένα οι moderators ότι γίνομαι δήθεν εμπαθής! Αρνούμαι να πέσω στο ίδιο επίπεδο, συγνώμη που δεν θα σου απαντήσω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακόμα δεν κατάλαβαν μερική... ότι ΔΕΝ Αποσύρθηκε το IPAD 3. Για κάποιο λόγο κάναν αλλαγή τον επεξεργαστή και το Connector. Το ίδιο μοντέλο είναι... δεν είδα να φωνάζει κάποιος, γιατί η AUDI, BMW, MERCEDES, μετά από 2-3 μήνες κάναν κάποια αλλαγή. Η στης τηλεοράσεις κλπ. Κάποιος λόγος υπάρχει.

 

Εγώ φαντάζομαι 2 σενάρια, γιατί η APPLE δεν είναι και τόσο χάζι.

 

1. Θέλουν να προωθήσουν τον lightning Connector όσο πιο γρήγορα γίνετε.

2. Το θέμα με την Samsung και τα δικαστήρια, τους έφερε σε σημείο αλλαγή επεξεργαστή (από άλλη εταιρία). Και έτσι αναγκάστηκε να κάνεις αυτές της κινήσεις. Αν δούμε, ότι σε ένα χρόνο από τώρα, θα έχουν βγει άλλα 3 μοντέλα IPAD, IPHONE, IPOD κλπ... θα είμαστε σίγουροι για την πορεία της, και την φιλοσοφία της!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον εγω λεω

πρωτον θα αγοραζα ipad μονο και μονο για καποιες εφαρμογες μουσικης επειδη συνθετο

δευτερον θεωρο (αποψη μου παντα) οτι οσοι παιρνουν Ipad και δεν το περνουν για μουσικη συγνωμη αλλα για μενα ειναι χαζοι και fashion victim.

τριτον αν δεν συνθετα μουσικη χιλιες φορες καλυτερα ειναι τα android.γιατι?γιατι για να μπορεις να λειτουργεις Ipad και να κανεις οτιδηποτε θα πρεπει να εχεισ σιγουρα macbook.μεταφορες και αλλα σχετικα.

τεταρτον.η apple οταν κολλησουν οι πωλησεις της κανει ενα ωραιο refresh σε tablet και περνει την τονοτικη της ενεση.ολοι ξερουμε παιδα οτι απο της αρχεσ δεν ειχε τετοια θεματα το ενα ipad απο το αλλο η apple.απλως λογω κρισης εχει και αυτη θεματα.και γιαυτο λανσαρει πιο μικρο και πιο φτηνο ipad.γιατι οπως λεει και η παροιμια αφτος εχει το καρπουζι αυτος εχει και το μαχαιρι.σιγα μην πουλουσε συνεχως το ipad 3 και αποφασισε να βγαλει ipad 4 ipad mini.

παντα οτι λεω δεν θιγω κανεναν στο φορουμ και ειναι πρωσοπικη μου αποψη(δεν εχω παρει ποτε ipad αλλα αναλογως την τιμη του μινι θα παρω ενα)<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<αυτο που ελεγα πριν για το μινι θα ανεβασει της πωλησεισ της

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον εγω λεω

πρωτον θα αγοραζα ipad μονο και μονο για καποιες εφαρμογες μουσικης επειδη συνθετο

δευτερον θεωρο (αποψη μου παντα) οτι οσοι παιρνουν Ipad και δεν το περνουν για μουσικη συγνωμη αλλα για μενα ειναι χαζοι και fashion victim.

τριτον αν δεν συνθετα μουσικη χιλιες φορες καλυτερα ειναι τα android.γιατι?γιατι για να μπορεις να λειτουργεις Ipad και να κανεις οτιδηποτε θα πρεπει να εχεισ σιγουρα macbook.μεταφορες και αλλα σχετικα.

τεταρτον.η apple οταν κολλησουν οι πωλησεις της κανει ενα ωραιο refresh σε tablet και περνει την τονοτικη της ενεση.ολοι ξερουμε παιδα οτι απο της αρχεσ δεν ειχε τετοια θεματα το ενα ipad απο το αλλο η apple.απλως λογω κρισης εχει και αυτη θεματα.και γιαυτο λανσαρει πιο μικρο και πιο φτηνο ipad.γιατι οπως λεει και η παροιμια αφτος εχει το καρπουζι αυτος εχει και το μαχαιρι.σιγα μην πουλουσε συνεχως το ipad 3 και αποφασισε να βγαλει ipad 4 ipad mini.

παντα οτι λεω δεν θιγω κανεναν στο φορουμ και ειναι πρωσοπικη μου αποψη(δεν εχω παρει ποτε ipad αλλα αναλογως την τιμη του μινι θα παρω ενα)<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<αυτο που ελεγα πριν για το μινι θα ανεβασει της πωλησεισ της

 

Sorry, αλλά δεν τα λες καλά. Ο Πατέρας μου, έχει κινητό Android, και το Ipad για την δουλεία του. Και μάντεψε - δεν το νοιάζει καθόλου η μουσική. Θέλει για τα Email του, το ΙΒΟΟΚ (έχει εγχειρίδια κλπ) και να είναι εύκολο στην χρήση. Ούτε MAC έχει. Το IPAD και κάθε Tablet είναι εργαλείο. Όποιος το αγοράζει απλά για να το έχει - ναι είναι victim - άλλα αφού μπορεί καλά κάνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ας απαντήσει γιατί είναι το μόνο ipad που αποσύρεται από την κυκλοφορία (="σκοτώνεται") σε τόσο σύντομο χρονικό διάστημα

 

lol,what? δηλαδη θα σταματησει και η κυκλοφορια του μολις βγει το 4; δεν θα βγαινει παραλληλα με αυτο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sorry, αλλά δεν τα λες καλά. Ο Πατέρας μου, έχει κινητό Android, και το Ipad για την δουλεία του. Και μάντεψε - δεν το νοιάζει καθόλου η μουσική. Θέλει για τα Email του, το ΙΒΟΟΚ (έχει εγχειρίδια κλπ) και να είναι εύκολο στην χρήση. Ούτε MAC έχει. Το IPAD και κάθε Tablet είναι εργαλείο. Όποιος το αγοράζει απλά για να το έχει - ναι είναι victim - άλλα αφού μπορεί καλά κάνει.

δεν το ειπα με κακια αλλα με τη γενικη αποψη των ελληνων.αλλα ολοι ξερουμε την γενικη αληθεια.(δεν εχω τιποτα με το μπαμπα σου και αφου μπορει και εδωσα τα λεφτα μαγκας.)αλλα ξερω ατομα που δεν εχουν να φανε και μπενουν με το κεφαλι μεσα για να παρουν Ipad ενω με λιγοτερα λεφτα μπορουσαν να παρουν 100 φορες πιο γρηγορο και καλυτερο απο το Ipad.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...