Προς το περιεχόμενο

To topic του sportsdirect.com


nfeel

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όπως έγραψα πριν μερικές μέρες η DHL άργησε να μου στείλει στείλει το δέμα, είτε λόγω αγροτών είτε δικού της σφάλματος.

Δεν έχει σημασία πάντως. Έστειλα ένα μήνυμα στο Sports Direct αναλύοντας ακριβώς το πρόβλημά μου και οι τύποι μου κάνανε full refund στα μεταφορικά δηλαδή 10.99€ !!! Πραγματικοί επαγγελματίες!!!! Ορίστε και το μέιλ που μου στείλανε:

 

Thank you for your email,

 

 

I am sorry to learn your original postage paid is still outstanding on this order.

We have since processed a refund on the outstanding amount onto your account and depending on your bank's procedures this may take up to 28 days to clear back to your original method of payment.

 

If you have any further queries regarding this order please do contact me.

 

 

Kind regards,

 

Chris

 

Customer Services

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Amex από ο,τι έχουν πει μέχρι στιγμής.

αν γνωρίζετε, με όλες τις American Express της Alpha Bank; Και τις χρεωστικές; Το να ρωτήσουμε την τράπεζα, δεν νομίζω να ξέρουν να απαντήσουν!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχει δοκιμασει κανεις να κανει παραγγελια με την χρεωστικη amex της alpha; την δοκιμασα σε αλλο σαιτ του εξωτερικου με μπλουζακια (qwertee.com) και περασε κανονικα

 

Φίλε, ποιά χρεωστική amex Alpha Bank, γιατί έχει αρκετές η τράπεζα νομίζω... Δοκίμασες ξανά από τότε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν επιστρεφεις κατι για αλλαγη μεγεθους, πληρωνεις εσυ τα μεταφορικα για να παει εκει, και σου στελνουν το αλλο με δικη τους χρεωση.

Επισης αν εχεις πληρωσει με Paypal, μπορεις να ζητησεις να σου επιστρεψουν τα μεταφορικα απο εκει, εως 30$.

https://www.paypal.com/webapps/mpp/returns

Αν κοστισει πανω απο 30€ (γιατι 30€ ειναι) δεν μπορεις να κανεις καθολου επιστροφη ? Ή σε αποζημιώνουν μέχρι 30€ (και πληρωνεις εσυ για οτιδηποτε παραπανω )??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν κοστισει πανω απο 30€ (γιατι 30€ ειναι) δεν μπορεις να κανεις καθολου επιστροφη ? Ή σε αποζημιώνουν μέχρι 30€ (και πληρωνεις εσυ για οτιδηποτε παραπανω )??

Σε αποζημιώνουν μέχρι 30 όσο παραπάνω και αν πλήρωσες νομίζω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε, ποιά χρεωστική amex Alpha Bank, γιατί έχει αρκετές η τράπεζα νομίζω... Δοκίμασες ξανά από τότε;

καλησπερα. την amex aplha bank την παιρναει χωρις την διαδικασια με τα 2 paypal?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνωριζει καποιος ποσο ειναι το ποσοστο που κραταει η τραπεζα στα χρηματα που στελνεις με το request money?ισχυει οτι ειναι δεσμευμενα για 20 ημερες;αν μεινουν καποια χρηματα μετα την αγορα στο balance πχ 3 ευρω συνεχιζουν να υπαρχουν στην καρτα σου η ειναι ποια περασμενα στο λογαριασμο paypal;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα

 

Απλά θα περιγράψω την εμπειρία μου , και την παραγγελία που έκανα πριν από μέρες :

Η παραγγελία μου έγινε στις 16/2/16 15.03 και το pick up.μέσω συγγενικού προσώπου που μένει στην Αγγλία. H παράδοση στο σπίτι μου Αθήνα Πέμπτη 25/2/16 -14.00 μία μέρα πριν από την προγραμματισμένη 26/2/16.

 

Έχω τις παρακάτω διαστάσεις : 1.76 ύψος , περιφέρεια στήθους 102 cm περιπου , περιφέρεια μέση 98 cm (φοράω παντελόνι 34, και φόρμες adidas+nike medium) και παπούτσια κανονικά και αθλητικά 42 1/2 - 43 ανεξάρτητα μάρκας χωρίς πρόβλημα προτιμώ για άνεση το 43. Παράγγειλα τα παρακάτω :

Everlast Luxury Hooded Poly Fleece Mens
55009226350
Colour Charcoal      Στενό - εφαρμοστό και το μανίκι ίσα στο καρπό, αλλά "ανοίγει", το καλύτερο θα ήταν το medium
Size Small
 
 
1 £8.00 £8.00
Everlast Hooded Bomber Jacket Mens
60613022350  
Colour Navy
Size Small
  Επίσης στενό εφαρμοστό όπως το πιο πάνω,αλλά και αυτό αν και είναι διαφορετικής υφής, ανοίγει. Έχει ένα λευκό σημαδάκι, αλλά δεν σκοπεύω να το γυρίσω - καλύτερο θα ήταν το medium για την κλασσική αεράτη φόρμα της everlast.       

 
 
1 £18.00 £18.00
Everlast Alysia Mens Running Shoes
12901403290
Colour Black  Καλή εφαρμογή, Value for money
Size 9 (43)
 
 
1 £12.00 £12.00
Lonsdale 2 Stripe Closed Hem Joggers Mens
48503926350
Colour Charcoal/Black
Size Small
 
Κανονική εφαρμογή πάνω μου , ούτε φαρδύ , ούτε στενό, λίγο πιο μεγάλο στο μήκος, αλλά οκ.
 
1 £7.99 £7.99
Lonsdale Zipped Hoodie Mens
53500326350
Colour Charcoal/Black
Size Small
Μια χαρά , και όχι αεράτη , όπως έχω διαβάσει σε άλλα σχόλια, λίγο πιο μακρία σε μήκος από τις everlast hoodies.
 
1 £10.99 £10.99
  Subtotal £56.98   Delivery £9.16   Discount £0.00   Total £66.14

 

Συμπερασμα : Με ύψος 1,76, και περιφέρεια στήθους λίγο ανοιχτή προς τα 100 cm, και παντελόνι φορμας (nike + adidas medium) kai jean 34 ,προτίμησε φουτερ και φόρμα small σε Lonsdale, και Medium σε Everlast. hoodies και φορμες. Παπούτσι everlast 43, συνήθως 9 αγγλικό , είναι οκ. ΑΓΟΡΑ ΠΑΝΤΑ ΜΕ PAYPAL, (Δυστυχώς συγγενής μου που μένει Αγγλία προτίμησε χωρίς , αν και  δεν σκοπεύω να κάνω επιστροφές).Ζητώ συγνώμη για το μήκος του μυνήματος, αλλα σκοπός είναι να βοηθήσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησεπερα..αν μπορει να απαντησεις καποιος με την amex  πρεπει να γινει η διαδικασια με τα 2 paypal ξανα..η την δεχεται κανονικα την καρτα?

 

#4876

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...