Προς το περιεχόμενο

Πως να μην κάνουμε ορθογραφικά λάθει εκτός internet ??


nicoc89

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το θέμα ειναι απλο , υπάρχη τρόπος να μην κάνουμε ορθογραφικά λάθη εκτός internet? εδώ έχω βάλη ενα addon και δεν δουλευη αλλα οκ αν κάποια λέξη μου μοιάζη ανορθογραφει την διορθώνω με το google search copy paste και μου βγάζη.

Εκτος internet τι μπορούμε να κάνουμε ? αν για παράδειγμα θέλουμε να συμπληρώσουμαι κάποιες αιτησεις πως αποφευγουμε τα ορθογραφικά λάθει ? γιατι ειναι άσχημο .
 

thanks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 69
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Δεν δουλεύει το addon μάλλον.. :ph34r:

ναι ρε το λεω οτι δε δουλευει αλλα δε με νοιάζη αυτό για εκτός internet ρώτησα ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα ειναι απλό , υπάρχη  ΕΙ τρόπος να μην κάνουμε ορθογραφικά λάθη εκτός internet? Ε εδώ έχω βάλη-ΕΙ  [έ] ενα addon και δεν δουλευη [δουλεύει]αλλα οκ, αν κάποια λέξη μου μοιάζη -ΕΙ ανορθόγραφει η την διορθώνω με το google search copy paste και μου βγάζη-ΕΙ.

 

Εκτός internet τι μπορούμε να κάνουμε? ; Ανν για παράδειγμα θέλουμε να συμπληρώσουμαι -Ε κάποιες αιτήσεις πως αποφεύγουμε τα ορθογραφικά λάθει -Η? Γ γιατι ειναι άσχημο .

 

thanks

 

fixed

 

On-topic: Βάλε ορθογραφικό έλεγχο στο word/libreoffice, για να τον χρησιμοποιείς όταν γράφεις στον υπολογιστή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραία αλλα δε γίνεται να σε έχω μαζι να μου τα διορθώνεις εκτός internet , για εκτός ρωτάω , πως θα κάνω το fixed μόνος μου ? υπάρχη τρόπος ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραία αλλα δε γίνεται να σε έχω μαζι να μου τα διορθώνεις εκτός internet , για εκτός ρωτάω , πως θα κάνω το fixed μόνος μου ? υπάρχη τρόπος ?

 

 

Διάβασες τι έγραψα; Να χρησιμοποιείς επεξεργαστή κειμένου (word, write), με ορθογραφικό έλεγχο. Τι σχέση έχει το internet;

 

Για το γράψιμο σε χαρτί, όχι δεν υπάρχει εύκολος τρόπος, εκτός αν αρχίσεις το διάβασμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπαρχει και η λυση του να πας σχολειο ...

 

(office - spell check...)

 

πάλι ? δεν γίνεται , έχω τελειώσει ΤΕΕ και ΙΕΚ!!!!!!!! :-(

google glass! :P

 

 

ωραία ιδέα αλλα δεν υποστιρίζη Ελληνικά

Διάβασες τι έγραψα; Να χρησιμοποιείς επεξεργαστή κειμένου (word, write), με ορθογραφικό έλεγχο. Τι σχέση έχει το internet;

 

Για το γράψιμο σε χαρτί, όχι δεν υπάρχει εύκολος τρόπος, εκτός αν αρχίσεις το διάβασμα.

ε αυτό ρωτούσα , μηπως υπάρχη κάποιο μηχάνημα που παιρνάς σαν σκάνερ στο χαρτί και σου βγάζη διόρθωσει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν επιτρέπεται, έχεις δυσλεξία;

δεν ξέρω , πως μπορώ να το δω? υπάρχη εξέτασει ?

 

Πάντως οι περισσότεροι δεν θα το καταλάβουν καν ότι κάνεις λάθη, ειδικά τα πιο νέα παιδιά γράφουν χάλια. Οπότε μην αγχώνεσαι και πολύ! :-D

ε καλά το θέμα ειναι οτι δεν μου αρέση εμένα να κάνω ορθογραφικά , δεν ειναι μην με χαρακτηρίση ο καθε χλεχλες

 

trollεξία μάλλον.

αν ήθελα να κάνω πλάκα θα ρώταγα κάτι αστείο ... αυτό που ρωτάω ειναι σοβαρό νομίζω ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαρτί και μολύβι, και αντιγράφεις μικρά κειμενάκια, μισή ώρα την ημέρα, χωρίς τηλεόραση ανοιχτή, ή μουσική. Συγκεντρωμένος.

 

Από εφημερίδες, από άρθρα στο internet, από όπου σου αρέσει. Να συνηθίζει το χέρι σου. Τις λέξεις που δεν ξέρεις, να τις γράφεις μετά 2-3 φορές.   

 

 

Ναι, μπορείς να δεις αν έχεις δυσλεξία πηγαίνοντας σε κάποιο εξειδικευμένο κέντρο, κατά προτίμηση δημόσιο (για να μη σε βγάλουν με πρόβλημα για τα 50ρικα των συνεδριών). Δύσκολα μαζεύεται τώρα, γιατί η ιδανική ηλικία διάγνωσης είναι οι πρώτες τάξεις του Δημοτικού. Πολλοί όμως δάσκαλοι δεν ξέρουν να το εντοπίσουν, και κάνουν μεγάλη ζημιά στα παιδιά. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...