Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [Διαβάστε τα 3 πρώτα posts πριν ρωτήσετε]


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα,δεν ξερω αν εχει απαντηθει σε αυτο το θεμα αλλα θα κανω την ερωτηση μου.Θελω να κανω top up μεσω e-banking αλλα το ονομα μου στο e-banking ειναι με ελληνικους χαρακτηρες και στην εφαρμογη το εβαλα με αγγλικους χαρακτηρες αφου δεν γινεται να χρησιμοποιηθουν ελληνικοι.Το ερωτημα μου ειναι πως θα γινει η ταυτοποιηση οτι εγω εστειλα τα λεφτα ετσι ωστε να πιστωθουν απτην τραπεζα στον λογαριασμο μου της Revolut?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ευχαριστώ πολυ. Νόμιζα ότι θα μου δείξει επιλογη να διαλέξω εαν θέλω balance η πιστωτικη. 

Ευχαριστω και παλι

90% αν στο paypal σου έχεις άλλο νόμισμα από αυτό που γίνεται η αγορά δε θα σε χρεώσει καθόλου από το balance του paypal και θα χρησιμοποιηθεί μόνο η κάρτα σου.

Εμένα σήμερα αυτό συνέβη πάντως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ππ στέλνει το 4ψηφιο κωδικό άμεσα, δηλαδή μόλις πατήσεις Έντερ, όσο αφορά τις ελληνικές τράπεζες νομίζω δεν χρειάζεται να σχολιάσουν τι ρόλο βαρανε

 

Απόδειξη της λειτουργίας των συστημάτων τους είναι ότι αν τους πάρεις τλφ τότε σου λενε τον κωδικό και ας μην τον βλέπεις εσυ στο ebanking σου

 

Παραδόξως εμένα δεν μου τον είπαν , μου είπαν ότι θα περιμένω 1-2 μέρες και πραγματικά την δευτερη φάνηκε ο 4 ψηφιος .  Από ότι φαίνεται λοιπόν τρώω πόρτα απο το paypal για να μην δίνει 4 ψήφιο . Να  κάνω ένα ερώτημα στην Rev ή κατευθείαν στο PP  λέτε ? Με βλέπω για το 2ο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα,δεν ξερω αν εχει απαντηθει σε αυτο το θεμα αλλα θα κανω την ερωτηση μου.Θελω να κανω top up μεσω e-banking αλλα το ονομα μου στο e-banking ειναι με ελληνικους χαρακτηρες και στην εφαρμογη το εβαλα με αγγλικους χαρακτηρες αφου δεν γινεται να χρησιμοποιηθουν ελληνικοι.Το ερωτημα μου ειναι πως θα γινει η ταυτοποιηση οτι εγω εστειλα τα λεφτα ετσι ωστε να πιστωθουν απτην τραπεζα στον λογαριασμο μου της Revolut?

 

Απο την εφαρμογή μόλις κάνεις top up σου βγάζει ένα πεδίο reference . Αυτό λογικά ειναι προσωποιημένο και κάπως σχετιζεται με τον κάτοχο της εφαρμογής δλδ εσένα . Αυτο το πεδίο το συμπληρώνεις  στο εμβασμα . 

Απο την εφαρμογή μόλις κάνεις top up σου βγάζει ένα πεδίο reference . Αυτό λογικά ειναι προσωποιημένο και κάπως σχετιζεται με τον κάτοχο της εφαρμογής δλδ εσένα . Αυτο το πεδίο το συμπληρώνεις  στο εμβασμα . 

 

Γιατί να έχει πρόβλημα η revolut ? Αυτοί λεφτά θέλουνε . Ο περιορισμός είναι εσωτερικός  και νομίζω είναι 500 € μηνιαίως . Θα ναι από 1 ή 50 λογαριασμούς . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θελω να κανω top up μεσω e-banking αλλα το ονομα μου στο e-banking ειναι με ελληνικους χαρακτηρες και στην εφαρμογη το εβαλα με αγγλικους χαρακτηρες αφου δεν γινεται να χρησιμοποιηθουν ελληνικοι.Το ερωτημα μου ειναι πως θα γινει η ταυτοποιηση οτι εγω εστειλα τα λεφτα ετσι ωστε να πιστωθουν απτην τραπεζα στον λογαριασμο μου της Revolut?

Ότι είπε ο από πάνω συν ότι όλα τα εμβάσματα φεύγουν με λατινικούς χαρακτήρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με leupay κάρτα δεν είχα κανένα πρόβλημα, από την στιγμή που εκδίδετε στο εξωτερικό η κάρτα που προτείνεις δεν θα υπάρχει πρόβλημα.

 

άκυρο, η κάρτα που προτείνεις δεν είναι από το εξωτερικό, είναι στιλ viva wallet

...και εδω γινετε συζήτηση για την ρεβολυτ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...και εδω γινετε συζήτηση για την ρεβολυτ

 

μάλλον δεν κατάλαβες το σχόλιο μου. το παιδί ρώτησε εάν μπορεί να κάνει top up στη revolut με την κάρτα που έγραψε. του επιβεβαίωσα ότι με κάρτα εξωτερικού, στην προκειμένη περίπτωση leupay κατάφερα να ανεβάσω χρήματα στη revolut. επίσης μην ξεχνάς ότι εγώ ήμουν ο πρώτος που μίλησα για revolut, αλλά πάντα να ψάχνεις το καλύτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το καλυτερο ειναι σχετικο για τον καθενα! Η Revolut δεν εχει χρεωσεις η Leupay εχει!

 

μα αυτό λέω και εγώ δεν είπα τι είναι καλύτερο ούτε πρότεινα κάτι άλλο, είπα ψάξε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Γνωρίζει κάποιος να μου απαντήσει αν η Revolut δέχεται μεταφορά μόνο από ένα λογαριασμό (e-banking)?

Απο πολλούς αρκει ο λογαριασμος να ειναι στο ιδιο ονομα με την καρτα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μας που δεν έχουμε Smartphone ή για αυτούς που έχουν Windows Phone δεν υπάρχει τρόπος να χρησιμοποιήσουμε το Revolut, σωστά; Ήδη προσπάθησα μέσω Bluestacks ανεπιτυχώς...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μάλλον δεν κατάλαβες το σχόλιο μου. το παιδί ρώτησε εάν μπορεί να κάνει top up στη revolut με την κάρτα που έγραψε. του επιβεβαίωσα ότι με κάρτα εξωτερικού, στην προκειμένη περίπτωση leupay κατάφερα να ανεβάσω χρήματα στη revolut. επίσης μην ξεχνάς ότι εγώ ήμουν ο πρώτος που μίλησα για revolut, αλλά πάντα να ψάχνεις το καλύτερο.

Συμφορουμίτες μην υποστηρίζετε την αλφα ή την βήτα κάρτα με "ποδοσφαιρικό πάθος " :-D  Συμφωνώ με τον noah.johnson οτι πρέπει να ψάχνουμε το καλύτερο και να μοιραζόμαστε τις σχετικές πληροφορίες.  

Είναι όντως αλήθεια οτι η Revolut μπορεί να φορτιστεί άμεσα μέσω LeuPay με μηδέν κόστος !   Το αντίθετο δεν γινεται τζάμπα, δηλαδή να φορτιστεί η κάρτα της LeuPay απο άλλη κάρτα δωρεάν. Εγω προσωπικά πριν φύγω ταξίδι εξωτερικό όπου χρησιμοποιησα και τις δυο κάρτες για να μην περιμένω το έμβασμα που θα έστελνα και στη μια και στην άλλη περίπτωση κατάφερα (δεν ξερω πως έγινε δεκτή) και φόρτωσα την LeuPay με ελληνική κάρτα  Πειραιώς (WeBuy) με ενα Χ ποσό άμεσα με προμήθεια 2% και στη συνέχεια άμεσα και πάλι (για λόγους ασφαλείας) μετέφερα το Χ/2 ποσό δωρεάν απο την LeuPay στη Revolut. Iσως αυτή η πληροφορία να είναι χρήσιμη σε κάποιους.

Για μας που δεν έχουμε Smartphone ή για αυτούς που έχουν Windows Phone δεν υπάρχει τρόπος να χρησιμοποιήσουμε το Revolut, σωστά; Ήδη προσπάθησα μέσω Bluestacks ανεπιτυχώς...

Eγκατέστησες σωστά το Bluestacks ;  Μερικοί συμφορουμίτες έχουν αναφέρει οτι τα έχουν καταφέρει με τον συγκεκριμένο τρόπο σε Η/Υ όχι σε windows phone !  Καλύτερος PC emulator για Android προς το παρόν δεν υπάρχει.  

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To bluestacks το χρησιμοποιω με επιτυχια στο λαπτοπ, περιμενοντας την αντικατασταση του κινητου....

 

ειναι πολυ καλο αλλα απο οτι διαβασα μετα απο καποιον καιρο δοκιμης (το bluestacks, οχι την revolut) πρεπει να το αγορασεις εχει καποιες χρεωσεις ή να κατεβαζεις καθε μερα ενα προτινομενο app

 

οποτε ειναι λυση αναγκης οχι μακροχρονια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Κι εγω επιβεβαιωνω οτι , δοκιμαζοντας με bluestacks χθες σε υπολογιστη με win10, λειτουργησε κανονικα η εφαρμογη του Revolut. Απλα σου στελνει στην αρχη τον εξαψηφιο κωδικο στο τηλεφωνο σου με απλο SMS και τον εισαγεις στο πεδιο που πρεπει και προχωρας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...