Προς το περιεχόμενο

LeuPay MasterCard και LeuPost


Braker1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 4,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καλησπέρα, πόσες μέρες περίπου θέλει για να κάνει verify. Έχω στείλει τα στοιχεία μου από τις 12/1.

 

λογικά θα πρέπει να λάβεις την κάρτα και να τη συνδέσεις για να ολοκληρωθεί το verification.

 

--------------------

 

κάτι άλλο..... τα IBAN της Satabank έχουν 31 ψηφία έχει αντιμετωπίσει κάνεις πρόβλημα σε αποδοχή εμβασμάτων από άλλες τράπεζες ;;; 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Program Emboss name Card account Payment from Delivery method Order total   big_card_021.pngLeuPay Currency: EUR

ΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧ

ΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧ

EUR Account EUR Account Postal services 10.00 EUR

 

 

Χθες άνοιξα το λογαριασμό και έστειλα άμεσα τα έγγραφα για το verification. Γιατί εμφανίζει "Order Total" 10.00 EUR από τη στιγμή που επέλεξα απλό ταχυδρομείο (Postal Services);

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβως την ιδια ερωτηση θα εκανα αμεσως τωρα

Μ γραφει για 10 ευρω ενω πατησα postal services ακριβως για να μην πληρωσω.

Τελικα θα δωσουμε 10αρικο για την καρτα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να ρωτήσω κάτι ακόμα. συζήτηση να γίνεται....

η Leupay συνεργάζεται πλέον με τη sata bank. Το IBAN που μας δίνει είναι της sata bank.

δηλαδή τώρα εμείς θεωρούμαστε πελάτες της sata bank;

τι θέλω να πω...

ας πούμε ότι η leupay βαράει διάλυση. οι λογαριασμοί μας θα παραμείνουν στην τράπεζα ή είναι "συνδεδεμένοι" με την leupay οπότε γιοκ;

 

επίσης γιατί όταν τσεκάρω εδώ το iban, Μου λέει .. This IBAN is incorrect

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να ρωτήσω κάτι ακόμα. συζήτηση να γίνεται....

η Leupay συνεργάζεται πλέον με τη sata bank. Το IBAN που μας δίνει είναι της sata bank.

δηλαδή τώρα εμείς θεωρούμαστε πελάτες της sata bank;

τι θέλω να πω...

ας πούμε ότι η leupay βαράει διάλυση. οι λογαριασμοί μας θα παραμείνουν στην τράπεζα ή είναι "συνδεδεμένοι" με την leupay οπότε γιοκ;

 

επίσης γιατί όταν τσεκάρω εδώ το iban, Μου λέει .. This IBAN is incorrect

 

δοκίμασε εδώ . η leupay και η satabank είναι το ίδιο πράγμα, όπως και η ipay με την satabank. πολύ πιθανόν να υπάρχει και άλλη τράπεζα που ίσως να μην την γνωρίζουμε επι του παρόντος. ασφάλεια δεν παρείχε ούτε η ipay και βέβαια το αναγράφουν στους όρους και προυποθέσεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μου το έβγαλε οκ το site που παράθεσες.

 

να ρωτήσω κάτι ακόμα που μάλλον έχει ειπωθεί.

τα εισερχόμενα εμβάσματα είναι δωρεαν, απ όλες τις χώρες της ΕΕ?

αν μου στείλει κάποιος χρήματα από αγγλία θα μου χρεώσει το εισερχόμενο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μου το έβγαλε οκ το site που παράθεσες.

 

να ρωτήσω κάτι ακόμα που μάλλον έχει ειπωθεί.

τα εισερχόμενα εμβάσματα είναι δωρεαν, απ όλες τις χώρες της ΕΕ?

αν μου στείλει κάποιος χρήματα από αγγλία θα μου χρεώσει το εισερχόμενο;

η LeuPay δεν σου κραταει χρηματα για εισερχομενα εμβασματα απο οπου και να στα στειλουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

δοκίμασε εδώ . η leupay και η satabank είναι το ίδιο πράγμα, όπως και η ipay με την satabank. πολύ πιθανόν να υπάρχει και άλλη τράπεζα που ίσως να μην την γνωρίζουμε επι του παρόντος. ασφάλεια δεν παρείχε ούτε η ipay και βέβαια το αναγράφουν στους όρους και προυποθέσεις. 

 

 

Στη σελίδα 14 της Malta Today έκδοση 26 Νοεμβρίου 2014 φαίνονται το ΔΣ και οι μέτοχοι της Satabank PLC.

 

Τα ίδια και σε iPayiCardGiftcards.

 

Γενικό κουμάντο σε όλες τις υπηρεσίες (LeuPay, MyPOS, LeuPost) και τράπεζες (Satabank, iPay) κάνει η Intercard Finance (iCard).

 

Εδώ και η ανακοινωση συνεργασίας της Pax με την iCard για τα τερματικα MyPOS

 

σχετικά με την ασφάλεια να αναφέρω (για να μη γίνονται παρερμηνείες) πως οι λογαριασμοί LeuPay δεν παρέχουν ασφάλεια καταθέσεων έως 100.000 euro. Ασφάλεια στις συναλλαγές κτλ φυσικά και παρέχουν και γι' αυτό και έχουν λάβει τη σχετική πιστοποίηση PCI-DSS.

 

Βέβαια από ότι έχω μάθει μελλοντικά θα είναι εφικτό οι χρήστες LeuPay / MyPOS να ανοίξουν και λογαριασμό ταμιευτηρίου στη Satabank και φυσικά εκεί θα έχουν ασφάλεια καταθέσεων έως 100.000 euro καθώς και τόκους καταθέσεων και άλλα χρηματοπιστωτικά προϊόντα.

Επεξ/σία από Braker1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερα,

 

Θα ηθελαν να αναφερω και την δικια μου εμπειρια σχετικα με leupay kai leupost.

Καταρχας να πω οτι την προηγουμενη εβδομαδα εκανα αντικατασταση της debit mastercard πειραιως με νεα, η οποια δεν ειχε κανενα προβλημα στο να περασει και στο Paypal αλλα και στο Leupay.

 

Προσφατα αντιμετωπισα ενα προβλημα αγορας απο το amazon.fr το οποιο δεν μου δεχτηκε καμια καρτα απο ελληνικη τραπεζα και ειπα να δοκιμασω το leupay και leupost..

Θα ηθελα να αναφερω οτι ειμαι απο αυτους που δυσκολα γενικα στελνουν δικα τους εγγραφα με τοση ευκολια και ειδικα ταυτοτητες κτλ σε αγνωστες μεχρι στιγμης διευθυνσεις και εταιρειες και ετσι ακουγοντας για το leupost και οτι προσφερει virtual mastercard ειπα να δοκιμασω.

 

Ετσι ανοιξα λογαριασμο leupay οντως σε 5 λεπτα και πολυ ευκολα.Αμεσως μετα κατεβασα το app leupost και εκανα και εκει εγγραφη μεσα σε 5 λεπτα και αμεσως αμεσως απεκτησα μια virtual καρτα για αγορες στο εξωτερικο χωρις πολλα πολλα .

 

Το επομενο βημα και πιο σημαντικο ηταν οτι εκανα μεταφορα απο τη χρεωστικη μου πειραιως στο leupay την ιδια στιγμη και χωρις την αναμονη του εμβασματος με προμηθεια ενος ευρω, 100 ευρω ηθελα + 1 ευρω η προμηθεια = 101 ευρω.

 

Αμεσως μετα εστειλα χωρις προμηθεια το ποσο στο leupost και εκανα την αγορα μου ομορφα και ωραια.

Ειναι μια αριστη λυση ειδικα για αμεσες αγορες και χωρις την αναμονη του εμβασματος.

Δεν εμπιστευομαι βεβαια καμια εταιρεια τετοιου τυπου ακομα γιαυτο και θα προτεινα να υπαρχει μηδενικο υπολοιπο και οταν θελουμε να αγορασουμε κατι να μεταφερουμε το ποσο που θελουμε.

 

Πιστευω η επιφυλαξη σε τετοιου ειδους εταιρειες σωζει.

Ικανοποιημενος παντως 100% μεχρι στιγμης.

Επεξ/σία από sunnyboy66
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερα,

 

Θα ηθελαν να αναφερω και την δικια μου εμπειρια σχετικα με leupau kai leupost.

Καταρχας να πω οτι την προηγουμενh εβδομαδα εκανα αντικατασταση της debit mastercard πειραιως με νεα, η οποια δεν ειχε κανενα προβλημα στο να περασει και στο Paypal αλλα και στο Leupay.

 

Προσφατα αντιμετωπισα ενα προβλημα αγορας απο το amazon.fr το οποιο δεν μου δεχτηκε καμια καρτα απο ελληνικη τραπεζα και ειπα να δοκιμασω το leupau και leupost..

Θα ηθελα να αναφερω οτι ειμαι απο αυτους που δυσκολα γενικα στελνουν δικα τους εγγραφα με τοση ευκολια και ειδικα ταυτοτητες κτλ σε αγνωστες μεχρι στιγμης διευθυνσεις και εταιρειες και ετσι ακουγοντας για το leupost και οτι προσφερει virtual mastercard ειπα να δοκιμασω.

 

Ετσι ανοιξα λογαριασμο leupay οντως σε 5 λεπτα και πολυ ευκολα.Αμεσως μετα κατεβασα το app leupost και εκανα και εκει εγγραφη μεσα σε 5 λεπτα και αμεσως αμεσως απεκτησα μια virtual καρτα για αγορες στο εξωτερικο χωρις πολλα πολλα .

 

Το επομενο βημα και πιο σημαντικο ηταν οτι εκανα μεταφορα απο τη χρεωστικη μου πειραιως στο leupay την ιδια στιγμη και χωρις την αναμονη του εμβασματος με προμηθεια ενος ευρω, 100 ευρω ηθελα + 1 ευρω η προμηθεια = 101 ευρω.

 

Αμεσως μετα εστειλα χωρις προμηθεια το ποσο στο leupost και εκανα την αγορα μου ομορφα και ωραια.

Ειναι μια αριστη λυση ειδικα για αμεσες αγορες και χωρις την αναμονη του εμβασματος.

Δεν εμπιστευομαι βεβαια καμια εταιρεια τετοιου τυπου ακομα γιαυτο και θα προτεινα να υπαρχει μηδενικο υπολοιπο και οταν θελουμε να αγορασουμε κατι να μεταφερουμε το ποσο που θελουμε.

 

Πιστευω η επιφυλαξη σε τετοιου ειδους εταιρειες σωζει.

Ικανποιημενος παντως 100% μεχρι στιγμης.

 

όλα αυτά τα έκανες αφού έγινε verified (standard) ο λογαριασμός σου ή πριν ;;; 

 

αν μπορείς (και αν έχει NFC το Android κινητό σου) δοκίμασε να κάνεις και μια πληρωμή σε φυσικό κατάστημα με χρήση της LeuPost εφαρμογής.

-------------------------------------------

 

Μου στείλανε σήμερα τις αιτήσεις για να ανοίξει κάποιος προσωπικό ή εταιρικό λογαριασμό στη Satabank (με τόκους, εγγύηση καταθέσεων έως 100.000 euro κτλ).

 

Συνημμένες έχω τις αιτήσεις και στο κάτω μέρος των αιτήσεων υπάρχουν και τα στοιχεία επικοινωνίας με τη τράπεζα.

 

 

Το καλό είναι πως αν κάποιος έχει ήδη πιστοποιημένο λογαριασμό LeuPay ή MyPOS δεν χρειάζεται να καταθέσει εκ νέου τα έγγραφα για επιβεβαίωση / πιστοποίηση (υπάρχει όμως πιθανότητα η τράπεζα να ζητήσει επιπλέων έγγραφα).

 

EDIT: αρκετά ακόμα έγγραφα καθώς και οι αιτήσεις που ανέβασα υπάρχουν και στο: https://www.sata-bank.com/en/store/documents 

 

 

Satabank - Etairikos Logariasmos.pdf

Satabank - Prosopikos Logariasmos.pdf

Επεξ/σία από Braker1
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όλα αυτά τα έκανες αφού έγινε verified (standard) ο λογαριασμός σου ή πριν ;;; 

 

αν μπορείς (και αν έχει NFC το Android κινητό σου) δοκίμασε να κάνεις και μια πληρωμή σε φυσικό κατάστημα με χρήση της LeuPost εφαρμογής.

-------------------------------------------

 

Μου στείλανε σήμερα τις αιτήσεις για να ανοίξει κάποιος προσωπικό ή εταιρικό λογαριασμό στη Satabank (με τόκους, εγγύηση καταθέσεων έως 100.000 euro κτλ).

 

Συνημμένες έχω τις αιτήσεις και στο κάτω μέρος των αιτήσεων υπάρχουν και τα στοιχεία επικοινωνίας με τη τράπεζα.

 

 

Το καλό είναι πως αν κάποιος έχει ήδη πιστοποιημένο λογαριασμό LeuPay ή MyPOS δεν χρειάζεται να καταθέσει εκ νέου τα έγγραφα για επιβεβαίωση / πιστοποίηση (υπάρχει όμως πιθανότητα η τράπεζα να ζητήσει επιπλέων έγγραφα).

Ολα αυτα τα εκανα χωρις να εχει γινει verified ο λογαριασμος μου σαν basic δηλαδη και ετσι προκειται να το αφησω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολα αυτα τα εκανα χωρις να εχει γινει verified ο λογαριασμος μου σαν basic δηλαδη και ετσι προκειται να το αφησω.

 

τι όρια σου δίνει για μεταφορές από κάρτα μιας και είσαι Basic.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...