Προς το περιεχόμενο

Monitor-TV Samsung LT24E390EW 149€ @kotsovolos.gr [ΤΕΛΟΣ]


nikolakis2292

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

http://www.kotsovolos.gr/site/sound-vision/televisions/led-lcd/154255-samsung-lt24e390ew

 

Επόμενη τιμή στο skroutz 177.85€+ 2€ μεταφορικά:

https://www.skroutz.gr/s/6929813/Samsung-T24E390EW.html

Επεξ/σία από nikolakis2292
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 94
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μόλις παρέλαβα το συγκεκριμένο monitor - tv ( τελευταίο firmware 1005 μετά από αναβάθμιση μέσω USB ). Όντως όπως τα λένε τα παιδιά ποιο πάνω είναι τα πράγματα και ευτυχώς που δεν γυαλίζει  ( σε σχέση με κάτι αλλά IPS monitor που είχα  ).  Ευχαριστώ TS

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις παρέλαβα το συγκεκριμένο monitor - tv ( τελευταίο firmware 1005 μετά από αναβάθμιση μέσω USB ). Όντως όπως τα λένε τα παιδιά ποιο πάνω είναι τα πράγματα και ευτυχώς που δεν γυαλίζει  ( σε σχέση με κάτι αλλά IPS monitor που είχα  ). Εικόνα εξαιρετική με HDMI σύνδεση από το laptop και με ρύθμιση στο color tone - warm1.  Γνωρίζουμε τα σωστά settings για καλύτερη ποιότητα εικόνας; Ευχαριστώ TS

μια ερώτηση: κλείνει αυτόματα το μονιτορ όταν κλείσεις τον υπολογιστή ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

μια ερώτηση: κλείνει αυτόματα το μονιτορ όταν κλείσεις τον υπολογιστή ?

Κοίταξε , έχει στις ρυθμίσεις του μενού να κλείνει μετά από ένα χρονικό διάστημα ( όταν δεν βρίσκει σήμα ας πούμε στην τηλεόραση ). Από κει και πέρα όταν κλείνω τον υπολογιστή θέλει κάποια λεπτά μέχρι να σβήσει , άρα δεν γίνεται άμεσα το off. Δεν γνωρίζω αν υπάρχει ρύθμιση γι΄ αυτό αφού δεν την έχω ούτε μια μέρα και δεν το έχω ψάξει ακόμα. Υπάρχει και σε κάποια καταστήματα ( δεν έχουν ενημερώσει το σύστημα τους μου είπαν γι' αυτό και στο site λέει μόνο για αποστολή  ) που ρώτησα αλλά προσοχή στα εκθεσιακά , να ρωτάτε τον υπάλληλο από πριν και να τσεκάρετε την συσκευασία. 

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίταξε , έχει στις ρυθμίσεις του μενού να κλείνει μετά από ένα χρονικό διάστημα ( όταν δεν βρίσκει σήμα ας πούμε στην τηλεόραση ). Από κει και πέρα όταν κλείνω τον υπολογιστή θέλει κάποια λεπτά μέχρι να σβήσει , άρα δεν γίνεται άμεσα το off. Δεν γνωρίζω αν υπάρχει ρύθμιση γι΄ αυτό αφού δεν την έχω ούτε μια μέρα και δεν το έχω ψάξει ακόμα. Υπάρχει και σε κάποια καταστήματα ( δεν έχουν ενημερώσει το σύστημα τους μου είπαν γι' αυτό και στο site λέει μόνο για αποστολή  ) που ρώτησα αλλά προσοχή στα εκθεσιακά , να ρωτάτε τον υπάλληλο από πριν και να τσεκάρετε την συσκευασία. 

 

Σβηνει εντελως η παει σε κατασταση αναμομης οπως τα κανονικα monitor ? Αν σβηνει εντελως τοτε η καποιο προβλημα εχει το καλωδιο hdmi και δεν μπορει να δωσει εντολη να παει η οθονη σε κατασταση αναμονης  (μου εχει τυχει και αλλαξα καλωδιο) η ειναι tv-monitor και οχι monitor-tv οπως και η 27αρα LG που εχω που οταν κλεισεις τον υπολογιστη σου γραφει δεν υπαρχει σημα και μετα απο μερικα λεπτα σβηνει εντελως και μετα πρεπει να την αναψεις παλι απο το τηλεοκοντρολ δεν αναβει αυταματα μαζι με τον υπολογιστη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σβηνει εντελως η παει σε κατασταση αναμομης οπως τα κανονικα monitor ? Αν σβηνει εντελως τοτε η καποιο προβλημα εχει το καλωδιο hdmi και δεν μπορει να δωσει εντολη να παει η οθονη σε κατασταση αναμονης  (μου εχει τυχει και αλλαξα καλωδιο) η ειναι tv-monitor και οχι monitor-tv οπως και η 27αρα LG που εχω που οταν κλεισεις τον υπολογιστη σου γραφει δεν υπαρχει σημα και μετα απο μερικα λεπτα σβηνει εντελως και μετα πρεπει να την αναψεις παλι απο το τηλεοκοντρολ δεν αναβει αυταματα μαζι με τον υπολογιστη.

 

Εφόσον υπολογιστής και τηλεοπτικό σήμα συνδέονται σε διαφορετικές εισόδους, αν έχεις επιλεγμένη την είσοδο της τηλεόρασης γιατί να σβήσει μαζί με τον υπολογιστή η οθόνη;

Μου διαφεύγει κάτι; (δεν την έχω δουλέψει τη συγκεκριμένη)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εφόσον υπολογιστής και τηλεοπτικό σήμα συνδέονται σε διαφορετικές εισόδους, αν έχεις επιλεγμένη την είσοδο της τηλεόρασης γιατί να σβήσει μαζί με τον υπολογιστή η οθόνη;

Μου διαφεύγει κάτι; (δεν την έχω δουλέψει τη συγκεκριμένη)

 

Οταν ειναι σε τηλεοπτικο σημα λογικο ειναι να μην κλεισει οτι και να κανεις στον υπολογιστη αλλα οταν ειναι γυρισμενη σε καποια εισοδο πχ hdmi και σε αυτο το hdmi ειναι συνδεμενος ο υπολογιστης κανονικα αν ειναι πρωτα monitor και μετα tv θα πρεπει με το που σβησεις τον υπολογιστη να μπαινει σε κατασταση αναμονης οπως ολα τα monitor και οχι να σβηνει εντελως μετα απο μερικα λεπτα γιατι δεν υπαρχει σημα.

 

Η προηγουμενη που ειχα που ηταν πρωτα monitor και μετα tv και οταν εκλεινα τον υπολογιστη το πρασινο λεντακι (on) αντι για κοκκινο (off) γινοταν πορτοκαλι. Οταν αναβα τον υπολογιστη η οθονη αναβε μονη της απο πορτοκαλι σε πρασινο.

 

Αυτη που εχω τωρα που ειναι πρωτα tv και μετα monitor αν σβησω τον υπολογιστη δεν παει σε κατασταση αναμονης αλλα θα σβησει εντελος μετα απο μερικα λεπτα και οταν θα ξανα ανοιξω τον υπολογιστη δεν αναβει μονη της αλλα πρεπει να την αναψω εγω.

 

Αυτη ειναι η σπαστικη διαφορα αναμεσα σε ενα monitor-tv και σε ενα tv-monitor

 

Εχει τυχει σε φιλο σε απλο monitor μεσω καλωδιου hdmi να μην μπορει να μπει σε κατασταση αναμονης και δουλεψε μονο με καλωδιο απο dvi σε hdmi (η οθονη ειχε μονο hdmi και vga εισοδο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...