Προς το περιεχόμενο

Nέο Galaxy Note8 από τη Samsung με Infinity Display 6,3 ιντσών και διπλή, κύρια κάμερα


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θετικες η απόψεις γενικα,ειδικα και με την μπαταρια ,βεβαια οι περισσοτεροι υποστηριζουν οτι οκ καλο αλλα οχι για αυτην την τιμη ( αν και νομιζω αυτο το γνωριζαμε ολοι και πιο πριν) και αφου εφαγα ακυρο απο το public τους ακυρωσα και εγω και ηα περιμενω ,στα γερμανικα φορουμ ειναι ολοι σίγουροι οτι σε 1-2 μηνες θα εχει σημαντικη πτώση. Και ενα ασχετο σχόλιο, πολυ γελαω με κατι αγγελιες που πουλανε το note 8 930+ χωρις το dex

Υou did well.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 222
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Super Moderators

Τι θες να πουμε δηλαδη, τα εχουμε πει και δει ολα.Τωρα διαβαζουμε τα reviews στο αλλο topic και στο net και αν ολα ειναι καλα θα το αγορασουμε.

Μια χαρά είναι τα reviews δεν είδα κάτι σημαντικά αρνητικό. Η χρήση με το πενάκι έγινε ακόμη πιο πρακτική, η κάμερα τα πάει πιο καλά από το s8, η μπαταρία μια χαρά, άρα κάποιος που μπορεί να το πάρει δε νομίζω πως πρέπει να ανησυχεί για κάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά είναι τα reviews δεν είδα κάτι σημαντικά αρνητικό. Η χρήση με το πενάκι έγινε ακόμη πιο πρακτική, η κάμερα τα πάει πιο καλά από το s8, η μπαταρία μια χαρά, άρα κάποιος που μπορεί να το πάρει δε νομίζω πως πρέπει να ανησυχεί για κάτι.

Δεν διαφωνω, αλλα αν εισαι τοσα χρονια στο εμποριο οσα ειμαι εγω και εχεις μαθει να αγοραζεις στην χαμηλοτερη δυνατη τιμη δεν αλλαζεις ευκολα συνηθειες.
 
Το S8 του γιου μου το πηρα 532 ημουνα και τυχερος γιατι μετα απο μια εβδομαδα πηγε 570.
 
Κατι παρομοιο θα κανω και με το Note 8.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν θα πέσει αρκετά το Note 8, θα ανακοινωθεί το S9. Σίγουρα θα φτάσει η στιγμή που θα αποτελεί μια τίμια αγορά, αλλά το γεγονός ότι θα φοράει "παλιό" soc, θα στείλει κόσμο στα νέα μοντέλα με τις καλύτερες αυτονομίες και ταχύτητες κι ας μην έχουν spen. Το ένα και μοναδικό fail του Note 8 είναι η αυτονομία του, καλύτερα s8+.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μη συγκρίνετε διαφορετικά πράγματα. 

 

Άλλο το target group του Note και άλλο του S8+

 

H θες πενάκι και έχεις σκοπό να το δουλεύεις οπότε είναι μονόδρομος το Note ή δε καίγεσαι οπότε s8+ δαγκωτό.

 

Το να περιμενεις να πέσει η τιμή του Note και στο τέλος να φεύγεις με το S9 αγκαλιά σημαίνει ότι απλά δεν το έχεις ανάγκη το πρώτο εκ των πραγμάτων. Παρε το S8+ και απόλαυσε το και μη περιμένεις πότε θα πέσει το note.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε παιδια δεν ειπα οτι θα το παρω το πασχα, και σε αυτο το topic και σε αλλα που αφορουν το Note 8 εχω πει οτι θα το παρω τα χριστουγεννα.

 

Δεν φταιτε βεβαια εσεις αλλα εγω με το "κατι παρομοιο θα κανω με το Note 8" που εγραψα το οποιο σας μπερδεψε, αλλα στο χομπυ παντα ξεφευγω λιγο απο τις αρχες μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μη συγκρίνετε διαφορετικά πράγματα.

 

Άλλο το target group του Note και άλλο του S8+

 

H θες πενάκι και έχεις σκοπό να το δουλεύεις οπότε είναι μονόδρομος το Note ή δε καίγεσαι οπότε s8+ δαγκωτό.

 

Το να περιμενεις να πέσει η τιμή του Note και στο τέλος να φεύγεις με το S9 αγκαλιά σημαίνει ότι απλά δεν το έχεις ανάγκη το πρώτο εκ των πραγμάτων. Παρε το S8+ και απόλαυσε το και μη περιμένεις πότε θα πέσει το note.

Αυτό είναι μύθος, ίδιο target group ακριβώς έχουν, εκτός αν πιστεύουμε ότι όσοι αγοράζουν note, αγοράζουν μόνο note. Το spen, όσο χρήσιμο και μοναδικό κι αν είναι, είναι απλώς η δικαιολογία να αγοράσεις το μεγαλύτερο και πιο ακριβό μοντέλο. Άσε που η φωνητική πληκτρολόγηση έχει βελτιωθεί τόσο πολύ, που καθιστά τις σημειώσεις με το spen εντελώς άχρηστες.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Αυτό είναι μύθος, ίδιο target group ακριβώς έχουν, εκτός αν πιστεύουμε ότι όσοι αγοράζουν note, αγοράζουν μόνο note. Το spen, όσο χρήσιμο και μοναδικό κι αν είναι, είναι απλώς η δικαιολογία να αγοράσεις το μεγαλύτερο και πιο ακριβό μοντέλο. Άσε που η φωνητική πληκτρολόγηση έχει βελτιωθεί τόσο πολύ, που καθιστά τις σημειώσεις με το spen εντελώς άχρηστες.

Θα ειχε σιγουρα ενδιαφερον να βλεπαμε αν το αγοραστικο κοινο του Note αγοραζει μονο τη συγκεκριμενη σειρα πλακα πλακα, γιατι ομολογω πως μου φαινεται κουλο να διαβαζω σε διαφορα threads καποιον να ειναι αναμεσα στο (οποιοδηποτε) Note και καποια αλλη συσκευη. Θελω να πω, αν χρησιμοποιεις το spen τοτε απλα δεν εχεις εναλλακτικη. Αν παλι δεν το χρησιμοποιεις, γιατι να μπεις στη διαδικασια να παρεις το Νote, οταν υπαρχουν τοσες εναλλακτικες...

 

Παντως δεν συμφωνω με τιποτα πως οι σημειωσεις με το spen ειναι αχρηστες λογω της φωνητικης πληκτρολογησης. Οσο ακριβης και να ειναι, δεν μπορω να σκεφτω ενα σεναριο που θα ειμαι on the go και θα υπαγορευω προτασεις επι προτασεων στο κινητο μου και ο κοσμος δε θα με περασει για τρελο :lol: Και βασικα, screw the image, γιατι να ακουνε ολοι τι θελω να σημειωσω?

Ασε που ειναι τελειως διαφορετικα να εχεις τις σημειωσεις σε χειρογραφο και να κανεις oποιο edit θελεις, ενω στη φωνητικη σιγουρα θα μπερδευτεις, θα χασεις τον ειρμο κ.ο.κ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:X

 

 

Samsung's Galaxy Note8 is not getting support for 4K 60fps video capture

 

 

Earlier today, it was reported that Samsung updated its product listing for the Galaxy Note8 to say that the device will support 4K video capture at 60fps. As it turns out, that was just a typo, Samsung has confirmed to Neowin, and the product listing once again says 30fps.

Even though the information came from an official product listing, it was a bit curious. Qualcomm's Snapdragon 835 chipset only supports 4K capture at 30fps, and that's the SoC that the device uses in the United States. Interestingly, international variants use Samsung's in-house Exynos 8895 processor, which can support 4K capture at up to 120fps.

What that means is that if Samsung wanted to implement the feature, it would only be able to do so on certain models of the Galaxy Note8.

Since Apple isn't limited by Qualcomm's hardware, it's now the only company that sells a phone with the feature. The iPhone 8 and 8 Plus are available for pre-order now, and the iPhone X will be available in November, all of which support 4K 60fps video recording.

 

Unfortunately, if you live in the Android world and can't wait to get your hands on the feature, you'll likely have to wait until the spring round of flagships, which will include the Galaxy S9.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψιλοανούσιο χαρακτηριστικό κατά τη γνώμη μου, αλλά στη μάχη των εντυπώσεων τουλάχιστον, χάνει πόντους η Samsung

Aν εχεις 4κ tv η' μονιτορ δεν ειναι καθολου ανουσιο αλλα παρα πολυ καλο feature  ,κατι που θα εχουν ολα τα premium  smartphones  σε 1-2 χρονια .

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aν εχεις 4κ tv η' μονιτορ δεν ειναι καθολου ανουσιο αλλα παρα πολυ καλο feature  ,κατι που θα εχουν ολα τα premium  smartphones  σε 1-2 χρονια .

Δεν έχεις άδικο σ'αυτό. Το βλέπω λίγο υπό το δικό μου πρίσμα, που προσωπικά το βίντεο δε με ενδιαφέρει τόσο ή αν με ενδιέφερε ίσως να έπαιρνα κάποια κάμερα γι'αυτή τη δουλειά. Για μένα η smartphone κάμερα είναι να απαθανατίσεις σε λίγα δευτερόλεπτα μια στιγμή που θες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά εχω 4k tv εδω και 3 χρονια. Επισης γραφω σε 4k video απο το S6 edge plus που ειχα παρει οταν βγηκε. Για εμενα μετραει και πολύ γιατι αρκετες φορες αναγκάζομαι να γραφω σε 2k@60fps με μοντα καμερα για γρήγορη δραση. Ο 8895 είναι σίγουρα ικανος αλλα δεν ξερω τι είδους σύμφωνια παίζει καυω απο το τραπέζι με qualcomm.. Ας ελπίσουμε οτι θα το δουμε στο S9 γιατι περαν της διπλης καμερας ειναι το μονο που μου λειπει απο το κατα τα αλλα άριστο S8 plus μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...