Προς το περιεχόμενο

Nέο Galaxy Note8 από τη Samsung με Infinity Display 6,3 ιντσών και διπλή, κύρια κάμερα


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είναι ακριβό (day 1)? σίγουρα. Αν υπάρχουν στην Ελλάδα προπαραγγελίες? Σίγουρα θα υπάρχουν και ίσως πιο πολλές από όσες μπορούμε να φανταστούμε. (Με μια σιγουριά αποφυγής νέων αναφλέξεων)

Καλό θα ήταν ένα Poll που να απαντούσαν ειλικρινά όσοι θα το αγόραζαν στα 850€+.

Αυτό που προσπαθώ να καταλάβω πέρα από όλα όσα έχουν ειπωθεί, είναι αν το σασί το είχαν σχεδιάσει μαζί με του S8 και δεν μπορούσαν να αλλάξουν το καλούπι. Δεν μπορεί μετά τα όσα ακούσανε από όλους τους reviewers, haters και lovers της Samsung, για τη θέση του αισθητήρα δαχτυλικών και να κάνανε ουσιαστικά την ίδια "πατάτα". Απλά δεν γίνεται....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φήμες λένε..  Χωρίς ir ΔΕΝ χειρίζεσαι καμια tv, ακόμα και τις ολοκαινουριες. Το on/off ειναι σε ir. 

 

Το on/off υπαρχει και σε κουμπακι στην TV

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1K για τηλέφωνο; ΟΥΤΕ ΚΑΝ! Σιγά μην δίνουμε 3 μισθά για ένα smartphone. Άντε και πες ότι τα ΄χα να τα σπαταλήσω πάλι δε θα το έπαιρνα.

Βλέπεις το λάθος; δεν απευθύνεται σε ανθρώπους που χρειάζονται 3 μισθούς για να συγκεντρώσουν 1000€.

Όποτε το αν ο χ θα το παρει ή όχι, ειναι Αςχετο με το θεμα του τηλεφώνου.

Κι εγώ θεωρώ πια υπερβολικά τα 1000€ για κινητό αλλα εκει έχουν παει οι τιμές. Ευτυχως υπάρχουν πολλές επιλογές σε χαμηλότερα χρηματικά επίπεδα.

 

Ειναι ενα premium προϊόν που απευθύνεται σε συγκεκριμένο κοινό.

 

Υπάρχουν βέβαια κι αυτοί που καταχρεώνονται ή "πεινάνε" για να πάρουν κατι ακριβό και να το παίξουν κατι.... έχω ενα γνωστό που πήρε iPhone σε δόσεις και δε βγαίνει βόλτα για ενα φαγητο γιατί δεν έχει να πληρώσει τις δόσεις. Άλλοι αυτοί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

να την φοβαται καποιος που εχει το s7 η s8 ,το φοβαται και αυτος που εχει το iphone 6 h 7?

 

Δεν είναι δύσκολο να καταλάβεις το νόημα! Εκτός αν σε ενοχλεί η οποιαδήποτε αρνητική αναφορά/σκέψη, οπότε να την αφαιρέσω αν είναι!  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Πολύ σοβαρά μείον έχει πέραν από το κόστος και τη μπαταρία, 6.3" παντόφλα που να τη βάλεις;

 

Προσωπικά δεν θα το έπαιρνα για αυτούς τους παραπάνω λόγους, το μέγεθος, 

Μα η Samsung δεν παρουσίασε νέο τηλέφωνο.

 

Πρόκειται για μεγαλύτερη έκδοση των S8 και S8+.

 

Φυσικά και αν δεν θες μεγάλο κινητό δεν το παίρνεις. Δεν απευθύνεται σε εσένα...

Και δεν είναι τόσο μεγάλο όσο ακούγεται. Λίγο το ότι είναι bazeless τηλέφωνο, λίγο η αναλογία του είναι πολύ πιο μικρό από ένα κλασσικό 6.3 τηλέφωνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελπίζω έτσι να με δικαιολογήσετε κι εμένα όταν θα σκάσω 1000 + για το επόμενο iphone! Για να μην ξεχαστούμε το αναφέρω... :P

 

Μετάφραση: στα λόγια μου έρχεστε!   :devil:

Όχι δα, η πλειοψηφία και συγκεκριμένα οι Έλληνες μόνο όταν δίνεις 1000€ για κινητό άλλης μάρκας δικαιολογείσαι. Αν δώσεις 1000€ για Iphone είσαι πρόβατο, άσχετος κτλ. κτλ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι δύσκολο να καταλάβεις το νόημα! Εκτός αν σε ενοχλεί η οποιαδήποτε αρνητική αναφορά/σκέψη, οπότε να την αφαιρέσω αν είναι!  :)

φανταστηκα οτι μιλάς για την αντοχη της μπαταρίας και οχι για το μπαμ της μπαταριας ευνοητο και απο το σχολιο μου ,ειναι δυνατον να πιστεύει κανεις οτι ενας κολοσσός μετα την μεγαλη οικονομική καταστροφή που υπεστη θα το αφήσει να ξανασυμβεί? Δεν μιλαμε για το μαγαζακι του Μήτσου .Αστοχιες γινονται απ ολες τις κορυφαίες εταιρίες (εκατομμύρια αυτοκινητα ανακληθηκαν ) το θεμα ειναι οτι καποιοι το παραδέχονται με ανάκληση, μπονους εκπτώσεις και αλλες κανουν τον αμερικανο ( ξερω πια εταιρεία σου ηρθε στο μυαλο αλκα δεν υο λεω )
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Πάντως ο μονος μου ενδοιασμος (και δεν ειδα να αναφέρεται κατι ανάλογο) ειναι το κατα ποσο το design θα εξυπηρετει με το πενάκι.

Παιζει να του εκανα προπαραγγελια αν δεν το σκεφτόμουν αυτο. Περιμενω να δω καποια hands on και reviews και έφυγε ο προκάτοχός του :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς είναι πολύ μεγάλο, πολύ μακρόστενο και πολύ ακριβό (με αυτήν τη σειρά) για τα γούστα μου και τις δυνάμεις μου.

Και επειδή χωρίς stylus δεν την παλεύω, πολύ φοβάμαι ότι πρέπει να αρχίσω να κοιτάω για κανένα Note 7 FE. Εκτός και αν οι LG,Huawei πράγματι ετοιμάζουν κάτι ως υποκατάστατο του Spen και δεν τα κάνουν απλά κρεμαστάρια στα teasers τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα η Samsung δεν παρουσίασε νέο τηλέφωνο.

 

Πρόκειται για μεγαλύτερη έκδοση των S8 και S8+.

 

Φυσικά και αν δεν θες μεγάλο κινητό δεν το παίρνεις. Δεν απευθύνεται σε εσένα...

Και δεν είναι τόσο μεγάλο όσο ακούγεται. Λίγο το ότι είναι bazeless τηλέφωνο, λίγο η αναλογία του είναι πολύ πιο μικρό από ένα κλασσικό 6.3 τηλέφωνο.

Tα Note είναι τα αγαπημένα μου και με όσα έχουν βγάλει από το 5αρι και μετά απλά με απομακρύνουν απο τη σειρά. Οπότε.. Ναι για μένα που πάντα είχα έρωτα με αυτά απλά με ξενέρωσαν οι.. παντόφλες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι δα, η πλειοψηφία και συγκεκριμένα οι Έλληνες μόνο όταν δίνεις 1000€ για κινητό άλλης μάρκας δικαιολογείσαι. Αν δώσεις 1000€ για Iphone είσαι πρόβατο, άσχετος κτλ. κτλ.

Μην το λες, μια απο τα ιδια ειναι και εδω.Προτασεις απο σαβουρο-κινεζικα που θα επαιρναν αυτοι καθως ειναι εξυπνοι καταλωτες και εμεις κοροιδα.Στο μονο που συμφωνω ειναι οτι τουλαχιστον δεν μας λενε ασχετους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ουφ πια με την τιμη ,το τηλεφωνο ειναι για επαγγελματική χρηση που σημαινει το παιρνει επαγγελματιας,ας πουμε εγω ������,εχουμε και λεμε 1029 το τηλεφωνω -24% φπα που εκπιπτει = 830 ε - το dex 150 e (τι σοι επαγγελματίας εισαι αν δεν το παρεις ) =]680] ε πως σας φαινεται nοte 8 με 680 ε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που έχει σημασία δεν είναι τα τεχνικά χαρακτηριστικά αλλά να κοστίζει τουλάχιστον ενάμιση χιλιάρικο. Έχει γεμίσει ο τόπος από μπακατέλες των 500 και των 800 ευρώ.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...