Προς το περιεχόμενο

Nέο Galaxy Note8 από τη Samsung με Infinity Display 6,3 ιντσών και διπλή, κύρια κάμερα


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ότι κάνει κάποιος με ενα δαχτυλίδι των 1000 ευρώ... με ένα ποδήλατο των 1000 ευρώ με μια κάμερα των 1000 ευρώ... βγάζεις την κ@@@λα σου...

 

Αυτή την ενοχική φιλοσοφία στην χώρα μας ποτέ δεν την κατάλαβα.. μια ζωή την έχουμε!  Μέχρι και στην γλώσσα μας έχει παρεισφρήσει η μιζέρια...

 

πχ μην δούμε κάτι ακριβό ή καλό να μην ειναι αγιοβασιλιάτικο... ο χαρακτηρισμός θα είναι "επαγγελματικό" πχ στην περιγραφή του e-shop ή στην αναφορά σε μια εφημερίδα ή στις μεταξύ μας συζητήσεις.. στο εξωτερικό δεν έχουν τέτοια συμπλέγματα.. τα επαγγελματικά πράματα είναι όντως επαγγελματικά δηλαδή πχ εξεζητημένα εργαλεία που δεν έχουν καμία άλλη χρήση πέρα απο το να κάνουν μια συγκεκριμένη δουλειά για ένα συγκεκριμένο επάγγελμα χαρακτηρίζονται ως professional εδώ μην δούμε πχ οθόνη να κάνει πάνω απο 300 ευρώ... επαγγελματική οθόνη...

 

λογικο αυτο τυπε να γινεται στην χωρα μας ....δεν ειμαστε στην σουηδια ή την ελβετια  .....ειμαστε σε χωρα που μας τα παιρνουν ολα !!! τωρα για το μια ζωη την εχουμε ...και αλλοι τα λεγανε παλιοτερα αλλα τους λογαριασμους τους ,τους πληρωνουμε εμεις επειδη μια ζωη την ειχανε και ξοδευανε αβερτα επειδη αγοραζαν κοσμηματα των 1000 .ποδηλατα των 1000 ετσι για την κ@@@λα τους ,δεν πληρωσαν τις δοσεις και οι τραπεζες τα παιρνουν και απο αυτους που δεν εκαναν την Κ@@@λα τους  !!! εν παση περιπτωση αυτες οι φρασεις τεινουν να εχουν γινει μοτο των πιτσιρικαδων οταν θελουν να αποκτησουν κατι !! 1000 ευρω για κινητο οτι και να λες δεν προσφερει τιποτα περισσοτερο απο ενα κινητο μεσο των 400 ευρω ....μην αναγαγουμε την λεξη "πανακριβο" σε "μιζερια" διοτι σημαινει οτι μιλας και γραφεις εκ τους ασφαλους και εκτος ελλαδος τυπε !!! Εδω μετραμε μνημονια ....οποτε ο κοσμος πολλες φορες θα μιζεριαζει και θα εχει δικιο ....τωρα εαν ζεις στα βορεια προαστια ,τοτε παω πάσο ,αλλα θα πρεπει να γραφεις σε προσωπικο επιπεδο την αποψη σου οσον αφορα εσενα για το οικονομικο και οχι τους υπολοιπους γενικα.....και αλλοι εχουν λεφτα αλλα δεν κανουν και ετσι !!!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα τα ακριβά κινητά της Samsung είναι αντικειμενικά καλά και πάντα δείχνουν τον δρόμο για τις εξελίξεις. Η σειρά note της Samsung είναι κινητά που σε βγάζουν για πλάκα μια τετραετία και πραγματικά είναι διαμαντάκια.

Για τα ελληνικά δεδομένα όμως αυτή την στιγμή τα 1000+ είναι πραγματικά πάρα πολλά χρήματα.

Το κακό φυσικά ξεκίνησε από τα κινέζικα, αλλά αυτό είναι άλλη κουβέντα και όποιος πραγματικά κοιτάει και ξέρει πως κινείται η αγορά των κινητών καταλαβαίνει. Οπότε η Samsung ας μου επιτραπεί ο όρος έχει όλο το δικαίωμα να βγάζει κινητό των 1000 ευρώ!

Όμορφο και τεχνολογικά μπροστά όμως απλησίαστο.

 

Όπως ένα Tesla αυτοκίνητο!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιο Note σε βγάζει 4 χρόνια? Αν μιλάς για μεχρι το 3 τότε ισως. Το N4 στα 3 χρόνια θα έχει κάψει μητρική (μου έχουν καεί 2 σε 2,5 χρονια) , το 5αρι αποτυχία, το 6αρι δεν υπήρξε και το 7αρι έκανε μπαμ. Σε κάθε περίπτωση για να μην το κουράζουμε, φοβερή συσκευή ΦΑΊΝΕΤΑΙ (ο χρόνος θα δείξει αν όντως ειναι) αλλά όπως και να χει το χιλιάρικο ακόμα και να μπορείς να το διαθέσεις δε χωνευεται

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο εξωτερικο που απευθυνεται η συσκευη αυτη κυριως οι περισσοτεροι αγοραζουν με συμβολαια.

Μονο ο Ελληναρας παντου αναφερει τα μετρητα(γιατι λεφτα υπαρχουν..).

Ακομα βλεπω ολοι οι επαγγελματιες που δεν βολευονται με s8 βλεπω στο θεμα αυτο μαζευτηκαν.

Γιατι δεν γραφετε απλα οτι γουσταρετε το κινητο να τελειωνει το θεμα.Τι επαγγελματικη χρηση και πρασινα αλογα.

Δεν θα παρει καποιος για επαγγελματικη χρηση ενα macbook/surface για να παιξει με το πενακι του note 8 ...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πισω απο τις εταιριες υπαρχουν αλλοι..το 1000αρικο εγινε μονιμο ποια..θες κινητο σαν κ αυτο γινε πλουσιος..το πως δε με ενδιαφερει...αλλα κοψε το λαιμο σου.κ βρες τα φραγκα...αλλιως εισαι ενα τιποτα ..αυτα τα μυνηματα περνανε δυστηχως στη κοινωνια ...κ καποτε αγοραzα κ εγω sammy iphone ...μου εφυγε η τρελα ευτυχως...οσοι εχουν ας το παρουν οσοι το χρειαζονται για τη δουλεια τους το ιδιο οι αλλοι...να το σκεφτουν καλυτερα...οι εποχες αλλαζουν απο εμας..οχι απο τις εταιριες...(νοκια,σονυ,htc,moto)...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

”Η καλύτερη στον κόσμο” κάμερα: Υπάρχει ήδη στο S8/S8 plus
”Η καλύτερη στον κόσμο” οθόνη: Υπάρχει ήδη στο S8/S8 plus
Επεξεργαστής: S8/S8 plus

Μπράβο ρε ... το ίδιο ακριβώς τηλέφωνο απλά 300 εκατοστάρικα πιο πάνω. 

με πενάκι 


 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

”Η καλύτερη στον κόσμο” κάμερα: Υπάρχει ήδη στο S8/S8 plus

”Η καλύτερη στον κόσμο” οθόνη: Υπάρχει ήδη στο S8/S8 plus

Επεξεργαστής: S8/S8 plus

 

Μπράβο ρε ... το ίδιο ακριβώς τηλέφωνο απλά 300 εκατοστάρικα πιο πάνω. 

 

με πενάκι 

 

 

s8 εχεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικα πιστευω οτι το Note 8 ειναι γι αυτους που ξερουν την πραγματικη του αξια τι πραγματικα αξιζει η σειρα Note δεν ειναι για τον οποιοδιποτε. Η χρηση του πενακιου ειναι μεγαλη θεωρια με το τι μπορεις να κανεις με ενα πενακι δεν παιρνεις απλα σημειωσις οπως ενα σημειωματαριο αλλα κανεις πολλα περισσοτερα. Μονο οσοι ες γνωριζουν τι παει να πει Νοτε θα το αγορασουν ειτε με συμβολαιο ειτε με δωσεις τον μηνα στην τραπεζα ειτε με μετρητα ενα απ αυτα τα τρεια θα ναι το πιο βολικο πιστευω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τέτοια τιμή θα έπρεπε να είναι τέλειο και με αυτή την μπαταρία τέλειο δεν είναι.

 

Εγώ που έχω το τηλέφωνό μου για επαγγελματική χρήση, έχω 5000mah με το 1/4 της τιμής.

 

Όσο για το πενάκι, είναι όντως τόσο πρακτικό; Μου φαίνεται άβολο, χωρίς να το έχω δοκιμάσει.

 

Κανενα κινητο με τετοια spec και οθονη δεν κρατα ολη μερα ειδικα αν μιλαμε για screen on time οπου κανενα δεν ξεπερνα τις 6-8 ωρες στην καλυτερη. Αν θες μεγαλυτερη αυτονομια πας σε οθονες 720-1080p.  

 

Η τεχνολογια στις μπαταριες ειναι ακομα πισω αλλα τουλαχιστον φορτιζει πολυ γρηγορα κατι που πολλα κινητα με μεγαλες μπαταριες δεν υποστηριζουν με λιγες εξαιρεσεις που δεν αξιζουν καν συγκριση με το Note.

 

Απο κει και περα για το πενακι εχω να πω αναθεμα την ωρα που το επιασα στα χερια μου με το Note Edge μου γιατι πολυ απλα ειπα στον εαυτο μου οτι δεν θα μπορσω ποτε ξανα να παω σε αλλη συσκευη χωρις ενεργο πενακι. Αν εισαι επαγγελματιας και κανεις χρηση email, σημειωσεων κτλ και μαθεις το πενακι, απλα δεν θα μπορεις να χρησιμοποιησεις αλλο κινητο και στο υπογραφω.

 

Το κοστος κτησης ειναι παραλογο τωρα στην αρχη αλλα μετα απο λιγους μηνες θα πεσει κατω απο τα 750 Ευρω οποτε και θα αποτελεσει το επομενο κινητο μου.

 

Ολα αυτα στα γραφω με το πενακι μου τοση ωρα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιο Note σε βγάζει 4 χρόνια? Αν μιλάς για μεχρι το 3 τότε ισως. Το N4 στα 3 χρόνια θα έχει κάψει μητρική (μου έχουν καεί 2 σε 2,5 χρονια) , το 5αρι αποτυχία, το 6αρι δεν υπήρξε και το 7αρι έκανε μπαμ. Σε κάθε περίπτωση για να μην το κουράζουμε, φοβερή συσκευή ΦΑΊΝΕΤΑΙ (ο χρόνος θα δείξει αν όντως ειναι) αλλά όπως και να χει το χιλιάρικο ακόμα και να μπορείς να το διαθέσεις δε χωνευεται

 

Τα τελευταια 4 χρονια εχω κρατησει 1 Note 4 (λευκο, το πουλησα και πηρα Edge λευκο) και ενα Note Edge μαυρο (μου εκλεψαν το λευκο). Κανενα δεν παρουσιασε το παραμικρο. Απλα σταθηκες ατυχος. Το 5αρι το εκαψε η Samsung με την αλλοπροσαλη επιλογη λανσαρισματος σε ελαχιστο κοσμο. Το 6 δεν υπηρξε ποτε για λογους πολιτικης/προκαταληψης και το 7αρι το εβγαλε ο ISIS. 

 

Το 8αρι φαινεται να ειναι ολα οσα ηταν το 7αρι συν καποια κολπακια στην καμερα (τρομερο το 2Χ οπτικο ζουμ). Αν ειναι οντως ετσι προκειται για την καλυτερη Android συσκευη με τον 2ο να κοιταζει απο μακρυα.

 

Η τιμη ειναι παραλογη γενικα και οχι μονο για Ελλαδα. Οταν πεσει κοντα σε η κατω απο 750Ε θα αποτελεσει το επομενο Note μου αφου πολυ απλα δεν μπορω να κρατησω πλεον αλλη συσυεκυη.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο εξωτερικο που απευθυνεται η συσκευη αυτη κυριως οι περισσοτεροι αγοραζουν με συμβολαια.

Μονο ο Ελληναρας παντου αναφερει τα μετρητα(γιατι λεφτα υπαρχουν..).

Ακομα βλεπω ολοι οι επαγγελματιες που δεν βολευονται με s8 βλεπω στο θεμα αυτο μαζευτηκαν.

Γιατι δεν γραφετε απλα οτι γουσταρετε το κινητο να τελειωνει το θεμα.Τι επαγγελματικη χρηση και πρασινα αλογα.

Δεν θα παρει καποιος για επαγγελματικη χρηση ενα macbook/surface για να παιξει με το πενακι του note 8 ...

 

Εγω που λογω δουλειας γραφω συνεχεια email, κραταω σημειωσεις και κανω εναν τονο αλλα πραγματα πειραζει που με βολευει τρομερα το πενακι η πρεπει να τα βαζουμε ολα σε ενα τσουβαλι και να συγκρινουμε ανομοια πραγματα? Αυτα που αναφερεις εχουν αλλες χρησεις σε αλλα περιβαλλοντα. Δεν μπορω να κουβαλαω το Book/Surface οπου παω. Δεν εχει ιδια φορητοττητα με το Note. Οταν η τιμη πεσει θα αξιζει ρεαλιστικα η αγορα του.

 

Παντα υπαρχουν αυτοι που θα το παρουν λογο τεχνολογικης τρελας και θα τα σκασουν τωρα η μετα. Αυτο δεν αναιρει το γεγονος οτι απο καταβολης της η σειρα Note ειναι ιδιαιτερη και απευθηνεται σε συγκεκριμενο market segment.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο εξωτερικο που απευθυνεται η συσκευη αυτη κυριως οι περισσοτεροι αγοραζουν με συμβολαια.

Μονο ο Ελληναρας παντου αναφερει τα μετρητα(γιατι λεφτα υπαρχουν..).

Ακομα βλεπω ολοι οι επαγγελματιες που δεν βολευονται με s8 βλεπω στο θεμα αυτο μαζευτηκαν.

Γιατι δεν γραφετε απλα οτι γουσταρετε το κινητο να τελειωνει το θεμα.Τι επαγγελματικη χρηση και πρασινα αλογα.

Δεν θα παρει καποιος για επαγγελματικη χρηση ενα macbook/surface για να παιξει με το πενακι του note 8 ...

 

Πολυ σωστο αυτο που λες για τα συμβολαια, αλλα προυποθετει και να υπαρχουν τα αναλογα συμβολαια για να γινει. Εδω το ξεχνας απλα, η πολιτικη επιδοτησεων και ανανεωσεων ηταν,ειναι και θα ειναι σε επιπεδο απατης. Υπαρχει σωστη υποδομη στις περισσοτερες εταιριες τηλεπικοινωνιων και αγοραζουν σχεδον τζαμπα με ενα αρκετα λογικο συμβολαιο τις μεγαλες συσκευες.

 

Mετα με αυτα που γραφεις το χαλας λιγο.. Γιατι παντα πρεπει να κανετε μια γενικευμενη και αοριστη διαπιστωση επειδη εγραψαν ενας δυο οτι το χρησιμοποιουν για επαγγελματικη χρηση; Και ακομη και ετσι να ειναι γιατι γιατι ενοχλειστε; Απιθανο θεωρεις δηλαδη να υπαρχει κοσμος που οντως δεν τον καλυπτει το S8 και θελει το Note; Σε πληροφορω οτι για ενα διαστημα που το χρησιμοποιουσα με βολευε αφανταστα για να επεξεργαζομαι excelakia  και powerpoint να επιλεγω και να ανοιγω καρτελες που με το χερι ηταν δυσκολο να κανω, και περαν της δουλειας καραγουσταρα που μπορουσα με ενα πενακι να γραψω μια σημειωση στο κινητο, να επιλεξω κατι χωρις χερια να λερωνουν την οθονη, να τραβηξω ευκολα ενα screenshot και να το βαλω καπου απ'ευθειας κτλ κτλ.. Ειναι πολυ ωραια αισθηση το κινητο με πενακι. Δεν πεθανα οταν το αφησα αλλα ειναι πραγματικα πολυ ωραιο να το εχεις..

 

Στο κατω κατω αναφορα θα σας δωσουν για το πως θα το δικαιολογησουν κιολας; Εσεις γιατι κοπτεστε για το πως το χαρακτηριζουν αυτοι και δεν ασχολειστε απλα με το αν κανει για εσας ή οχι; Γιατι παντα πρεπει να σας ενοχλει ο διπλανος σας για το τι κανει και πως το δικαιολογει; 

Αν εσυ εχεις καταληξει οτι η συσκευη ειναι ασυμφορη οικονομικα, ενα πενακι δεν αξιζει τιποτα παραπανω, τα specs της δεν ειναι τπτ το ιδιαιτερο και γενικα δεν σου κανει ρε παιδι μου για τους X λογους σου, γουστο σου και καπελλο σου, γιατι πρεπει παραταυτα να τσιγκλας τον διπλανο σου για το πως δικαιολογει την αγορα του; 

 

Δεν ειμαστε καμια "πλουσια" χωρα, αλλα ουτε και στις "πλουσιες" χωρες ο κοσμος πεταει χρημα.. Απλα υπαρχουν υποδομες και σοβαρες παροχες, για αυτο και ειναι πιο ευκολο ενα τετοιο κινητο να αποκτηθει στην Αγγλια ή στην Ιαπωνια ή στις ΗΠΑ π.χ απο οτι εδω, και λογικο ειναι. Αν η Cosmote,Voda,Wind σου εδιναν ομως ενα σεβαστο διχρονο συμβολαιο και τζαμπα την συσκευη θα σου ελεγα εγω ποσοι απο αυτους που τωρα κραζουν ασυστολα θα ετρεχαν σαν Μπολτ στα καταστηματα day 1 να το παρουν.. 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...