Προς το περιεχόμενο

Nέο Galaxy Note8 από τη Samsung με Infinity Display 6,3 ιντσών και διπλή, κύρια κάμερα


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators

φανταστηκα οτι μιλάς για την αντοχη της μπαταρίας και οχι για το μπαμ της μπαταριας ευνοητο και απο το σχολιο μου ,ειναι δυνατον να πιστεύει κανεις οτι ενας κολοσσός μετα την μεγαλη οικονομική καταστροφή που υπεστη θα το αφήσει να ξανασυμβεί? Δεν μιλαμε για το μαγαζακι του Μήτσου .Αστοχιες γινονται απ ολες τις κορυφαίες εταιρίες (εκατομμύρια αυτοκινητα ανακληθηκαν ) το θεμα ειναι οτι καποιοι το παραδέχονται με ανάκληση, μπονους εκπτώσεις και αλλες κανουν τον αμερικανο ( ξερω πια εταιρεία σου ηρθε στο μυαλο αλκα δεν υο λεω )

Προφανώς και αναφέρομαι στον προβληματισμό μου σχετικά με την αυτονομία. Φανταζομουν πως σε ένα κινητό που το πλασάρεις σαν επαγγελματικό, βάζεις μια μεγαλύτερη μπαταρία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 222
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Προφανώς και αναφέρομαι στον προβληματισμό μου σχετικά με την αυτονομία. Φανταζομουν πως σε ένα κινητό που το πλασάρεις σαν επαγγελματικό, βάζεις μια μεγαλύτερη μπαταρία.

Αφου σε ενδιαφέρει η αυτονομια γιατι επελεξες iPhone?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tα Note είναι τα αγαπημένα μου και με όσα έχουν βγάλει από το 5αρι και μετά απλά με απομακρύνουν απο τη σειρά. Οπότε.. Ναι για μένα που πάντα είχα έρωτα με αυτά απλά με ξενέρωσαν οι.. παντόφλες

Δεν είναι τόσο μεγάλη διαφορά μεταξύ των παλιών Note και του Note 8.

 

Το Note 8 είναι και bazeless και έχει διαφορετική αναλογία άρα το μέγεθος είναι το ίδιο αν δεν είναι μικρότερο στο Note 8. Ίσως είναι μόνο πιο ψηλό το Note 8

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Αφου σε ενδιαφέρει η αυτονομια γιατι επελεξες iPhone?

Επιλέγω iPhone για το λειτουργικό του, την ταχύτητα και τη σταθερότητα του αρχικά. Στη συνέχεια επιλεγω το plus γιατί η αυτονομία του με καλύπτει (κάτι που δεν κάνει το απλό 7). Επιπλέον δεν βάφτισε ποτέ κανείς το iPhone plus "επαγγελματικό" κινητό όπως κάνουν με το note.

 

Και γενικώς μου κάνει εντύπωση που σε μια συσκευή με οθόνη 6"+ βάζεις τέτοια μπαταρία. :)

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα κανιβαλιστεί από το s8+. Πέρασε η εποχή που το πενάκι εντυπωσίαζε. Εννοείται ότι θα βγάζει κορυφαίες φωτογραφίες και θα φέρει κορυφαία οθόνη, αλλά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που να μην έλεγε ρε μαλακες στο τέλος ότι στην χώρα μας θα κυκλοφορήσει με 1029€...το αιώνιο ελληνικό πρόβλημα...διαβαζετε τίτλο και κατευθείαν να αποτυπώσετε την μαλακια σας σε ένα κομμεντ... περιεχόμενο ποτέ!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ουφ πια με την τιμη ,το τηλεφωνο ειναι για επαγγελματική χρηση που σημαινει το παιρνει επαγγελματιας,ας πουμε εγω ������,εχουμε και λεμε 1029 το τηλεφωνω -24% φπα που εκπιπτει = 830 ε - το dex 150 e (τι σοι επαγγελματίας εισαι αν δεν το παρεις ) =]680] ε πως σας φαινεται nοte 8 με 680 ε?

Το Note 8 είναι τηλέφωνο για επαγγελματική χρήση. Μάλιστα.

Γιατί που θα πάει ο "επαγγελματίας" χωρίς ένα πενάκι για σημειώσεις... Ποιος θα σε πάρει στα σοβαρά με ένα στυλό και ένα μπλοκ σημειώσεων...

 

 

Και μετά ειρωνευόμαστε αυτούς που λένε ότι τα MacBook είναι για DJ's.

 

 

Όπως είπε και ένα άλλο μέλος πιο πάνω, μη νιώθετε τύψεις και ανασφάλειες επειδή θα αγοράσετε ένα πανάκριβο κινητό (ή οτιδήποτε αλλο) χωρίς να το χρειάζεστε πραγματικά. Πείτε απλά ότι θα το κάνετε επειδή το γουστάρετε αντί να λέτε βλακώδεις δικαιολογίες περί "επαγγελματικής χρήσης". Αυτά μόνο γέλιο προκαλούν.

 

Το Note δεν απευθύνεται σε "επαγγελματίες" μιας και αυτοί μπορούν να κάνουν άνετα τη δουλειά τους και με μια mid-range συσκευή. Απευθύνεται σε αυτούς που έχουν την οικονομική δυνατότητα να το αποκτήσουν και είναι λίγο πορωμένοι με την τεχνολογία.

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τέτοια τιμή θα έπρεπε να είναι τέλειο και με αυτή την μπαταρία τέλειο δεν είναι.

 

Εγώ που έχω το τηλέφωνό μου για επαγγελματική χρήση, έχω 5000mah με το 1/4 της τιμής.

 

Όσο για το πενάκι, είναι όντως τόσο πρακτικό; Μου φαίνεται άβολο, χωρίς να το έχω δοκιμάσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Όσο για το πενάκι, είναι όντως τόσο πρακτικό; Μου φαίνεται άβολο, χωρίς να το έχω δοκιμάσει.

Ειναι εξαιρετικά πρακτικό. Γι'αυτό αν δεις η πλειοψηφία των κατόχων μοντελων της σειρας, δυσκολα αλλάζουν συσκευη.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...