Προς το περιεχόμενο

Μην πετάτε τίποτα! Χαρίστε το εδώ! [part 2]


paredwse

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τελικά το γρουσουζεψατε τόσο με την πρόσκληση, που τελικά ακόμα και αυτός που κατέληξε στο email του, δεν την χρησιμοποίησε, και έληξε !

 

Ίσως αν την πουλούσα να έπιανε τόπο! Με ποια καρδιά να συνεχίσω το ξεσκαρτισμα, όταν μαζεύουμε πράγματα, ή υπηρεσίες μόνο για την συλλογή, και όχι γιατί πραγματικά το χρειαζόμαστε.

 

Θα κάνω άλλη μια προσπάθεια, και ελπίζω να μην απογοητευτω τελείως και τα βάλω όλα στα σκουπίδια

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα πρέπει όμως να έχεις τρόπο και διεύθυνση σε χώρα που στέλνουν, γιατί δυστυχώς στην Ελλάδα δεν στέλνουν. Υπάρχουν πολλοί τρόποι να το ξεπεράσεις, και όποιος την πάρει, ελπίζω να τους γνωρίζει, για να μην πάει στράφι...

 

Aφου γνωριζεις εσυ τους τροπους, γιατι δεν εξαργυρωνεις την προσκληση εσυ; Θα μου πεις δεν θες να δωσεις λεφτα να αποκτησεις κατι που δεν σου χρειαζεται. Βαλε παντως την προσκληση σου και σε αγγελια εδω μεσα, δωρεαν.

Οσοι γνωριζουν, δεν κοιτανε καθε μερα το θεμα "χαριζεται"..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμ αφού δεν την έδωσες στον evo...

 

 

:P

Την έδωσα στον evo, που την έδωσε στον evangelou, που την έδωσε σε ένα άλλο του φίλο, που την χρειαζόταν, αλλά δεν παράγγειλε!

 

Aφου γνωριζεις εσυ τους τροπους, γιατι δεν εξαργυρωνεις την προσκληση εσυ; Θα μου πεις δεν θες να δωσεις λεφτα να αποκτησεις κατι που δεν σου χρειαζεται. Βαλε παντως την προσκληση σου και σε αγγελια εδω μεσα, δωρεαν.

Οσοι γνωριζουν, δεν κοιτανε καθε μερα το θεμα "χαριζεται"..

Έχω το συγκεκριμένο κινητό, γι'αυτό και έλαβα 3 προσκλήσεις που έληγαν σε 7 ημέρες. Παράγγειλα 2 κινητά για ένα φίλο και ένα συνεργάτη που το ήθελαν, έβαλα στο fb για 2 ημέρες και κανένας από τους φίλους μου δεν ήθελε να προβεί σε αγορά, και για να μην πάει χαμένη, την έβαλα εδώ.

 

Εδώ συνήθως χαρίζονται πράγματα που είτε δεν λειτουργούν όπως πρέπει, αλλά μπορεί να χρησιμοποιηθούν ως ανταλλακτικά, είτε έχει σταματήσει η χρήση τους από τον ιδιοκτήτη τους, είτε απλά το λάβαμε δωρεάν και το προωθούμε. Κατά καιρούς έχω δώσει scanner, motherboard, οθόνη, μνήμες κλπ, και έχω λάβει προσκλήσεις σε tracker κλπ. Δεν μου είχε κοστίσει κάτι η πρόσκληση για να την "λυπάμαι", αλλά είμαι σίγουρος ότι κάποιοι στο forum του oneplus θα χαιρόντουσαν να την λάμβαναν. Τελικά, ο φίλος του φίλου του φίλου δεν την χρησιμοποίησε, και δεν χάρηκε κανείς. ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά εγώ ένα καλό πήγα να κάνω και θα βγω και φταίχτης :P

 

Είχα δει ένα status του evangelou που ζητούσε invite, μετά από 2 μέρες έβαλες το invite εδώ και είπα να κάνω μια καλή πράξη και να κρατήσω την θέση για να μην την χάσει. Το διευκρίνισα αμέσως σε πμ άρα από εκεί και πέρα είμαι καλυμμένος. Δεν φταίω εγώ που πήγε στράφι, αντιθέτως σε βοήθησα για να βρεις κάποιον που να το θέλει. Εξάλλου δεν είναι εύκολο να το πάρει κάποιος από την στιγμή που δεν στέλνει Ελλάδα.

 

Ότι έχεις να δώσεις που να είναι εύκολο να το παραλάβει κάποιος, καλοδεχούμενο. 

 

Φιλικά πάντα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α κουφαλίτσα την πήρες τελικά που κλαιγόσουν :P

 

Πλάκα κάνω. :P

Δεν φταις εσύ ρε λολ

 

Απλά καλό είναι να την παίρνει αυτός που ενδιαφέρεται χωρίς να περνάει από 150 χέρια :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά εγώ ένα καλό πήγα να κάνω και θα βγω και φταίχτης :P

 

Είχα δει ένα status του evangelou που ζητούσε invite, μετά από 2 μέρες έβαλες το invite εδώ και είπα να κάνω μια καλή πράξη και να κρατήσω την θέση για να μην την χάσει. Το διευκρίνισα αμέσως σε πμ άρα από εκεί και πέρα είμαι καλυμμένος. Δεν φταίω εγώ που πήγε στράφι, αντιθέτως σε βοήθησα για να βρεις κάποιον που να το θέλει. Εξάλλου δεν είναι εύκολο να το πάρει κάποιος από την στιγμή που δεν στέλνει Ελλάδα.

 

Ότι έχεις να δώσεις που να είναι εύκολο να το παραλάβει κάποιος, καλοδεχούμενο. 

 

Φιλικά πάντα :)

Το είχες διευκρινήσει, και παρόλα αυτά, για να αυξήσω τις πιθανότητες σας, σε κράτησα μέσα στις κληρώσεις. 

 

Φυσικά και δεν φταις εσύ, αλλά η όλη κατάσταση με στράβωσε. Τελικά ο evangelou μπορούσε να ανταπεξέλθει στο οικονομικό κομμάτι, και τελικά την έδωσε σε ένα φίλο, που την "κατοχύρωσε" (claim) και δεν την χρησιμοποίησε!

 

Όσον αφορά τα υπόλοιπα που έχω να δώσω, δεν υπάρχει τρόπος να επιβεβαιώσεις ότι κάποιος τα θέλει, και δεν είναι ένας (ρακο)συλλέκτης! Θα την βγάλω την λίστα σύντομα, και θα δείξει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλάκα κάνω. :P

Δεν φταις εσύ ρε λολ

Ναι αλλά λογάριαζε χωρίς το ξενοδόχο :P

Παρόλο που ήθελε να εξυπηρετήσει

Στη πυρά λοιπόν! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαριζεται   συλλεκτικος   σκληρος   δισκος   1,2   γιγα   quantum fireball 1280at   σε   καλη   κατασταση   οπως   δειχνει.

 

disk.png

 

Παραλαβη   μονο   στην   εδρα   μου  πισω   απο  εφετειο/αρειο  παγο.

 

Ποσταρετε   πρωτα   εδω   και   αμεσα   στειλτε   πμ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι το χαριζεις φιλε ?  :-D

 

Γιατι   ειμαι   γενναιοδωρος...... :-D  :-)  :shock:  :eek:

 

 

http://www.ebay.com/itm/Hard-Drive-IDE-Disk-Quantum-Fireball-TM-TM12A012-1280AT-/200617331995

 

 

 

 

 

 

 

 

ΡΟΥΜΠΟΣ   Ε? :-)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

1.2 GB;

Για πια χρονιά μιλάμε;

Δεν μου χρειαζεται εμενα, απλα ρωταω.

1995-1996

Εdit:busted :-D

..και φυσικα υπαρχει παντα καποιος που θα εχει κανει παρουσιαση επι του θεματος :-D

Σεπτεμβριος 1996 ο σκληρος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...