Προς το περιεχόμενο

Αυτοκίνητα με υγραέριο. Γνώμες


algait

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ειδα στην περιοχη μου πανω στην μαραθωνος στο πικερμι ενα μαγαζι που λεγεται AUTOGAS TUNING εχουμε καμια αποψη για την δουλεια τους γιατι ειναι κοντα μου κ με βολευει????περασα μου φανηκαν αρκετα ενημερωμενοι αλλα θα εκτιμουσα εαν καποιος τους ξερει πιο καλα!!ευχαριστω πολυ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Χωβρις να θελω να κανω διαφημηση εβαλα σε δυο αμαξια Audi TT στην www.qgas.gr και εχω μεινει απολυτα ικανοποιημενος . Αν πεις οτι θα πας να ρωτησεις στειλε μου μηνυμα να σου πω σε ποιον θα μιλησεις.

οκ . ποσο κοστιζει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ . ποσο κοστιζει?

 

 

Το Ιταλικο Aeb 950 ευρω με ΚΤΕΟ περασμενο .

Και ενα δυο "πραγματακαι" που θελουν προσοχη για οσοσυς σκοπευοουν να βαλουν υγραεριο :

 

Να εχουν κοντα τους ή στον δρομο που περνανε τακτικα πρατηριο με υγαρεριο γιατι αν ειναι να κανουν πολλα χλμ για να βρουν αυτο σημεθναι κοστος καυσιμου. Τα πραταηρια με υγαρεριο θελουν μεγαλο χωρο για την εγκατασταση δεξαμενων κλπ και ειναι δυσκολο να "ξεφυτρωσουν" σε πικνοκατοικημενες περιοχες με ελλειψη χωρου .

 

Το αυτοκινητο παντα ξεκιναει με βενζινη μεχρι να ερθει ο κινητατηρας σε μια επιθυμητη θερμοκρασια και μετα γυρναει μονος του σε υγαρεριο .Αυτο εχει φυσικα σχεση και με την εξωτερικη θερμοκρασια του περιβαλοντος .

 

Το καλοκαιρι το δικο μου CRV θελει 200-300 μετρα για να γυρισει σε υγραεριο ενω τον χειμωνα μερικες φορες ακομα και 2χλμ

 

Αυτο σημαιει οτι οποιος καθημερινα κανει μικρες διαδρομες εστω και επαναλαμβανομενες αν εχει κρυωσει ο κινητηρας ενδιαμεσα , καλο ειναι να το λαβει υπ οψιν του .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ΑΕΒ emena μου ειπαν 850 με το κτεο κ 960 για ενα landirenzo κομπλε με φπα κ κτεο??υπαρχουν πολλοι τυποι ΑΕΒ η ενα ειναι το κιτ???κ ευχαριστω για τις πληροφοριες??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι ειναι τα rail k τα HANA?? Ποια ειναι καλυτερα??εμενα μου ειπαν για ΑΕΒ ΜΕ ΖΑVOLI πνευμονα κ ayta ta HANA ta mpek.sorry αλλα δεν το εχω με τα αμαξια!!

 

 

Μην ψαχνεις εδω τετοιες λεπτομερειες .Μονο ειδικος θα μπορει να απαντησει .Δειξε εμπιστοσυνη απο συστασεις σε καποιον εγκατασταστη και προχωρα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε ευχαριστω πολυ κ εγω αυτο λεω να κανω ..απο τους τρεις που εχω παει με μεχρι τωρα θα παω σε αυτους που μου φανηκαν πιο "αληθινοι" σε αυτα που μου ειπαν..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε ευχαριστω πολυ κ εγω αυτο λεω να κανω ..απο τους τρεις που εχω παει με μεχρι τωρα θα παω σε αυτους που μου φανηκαν πιο "αληθινοι" σε αυτα που μου ειπαν..

 

 

Ετσι !! Ειναι μονοδρομος για την επιλογη.Μονο μακρυα απο αυτον στην Μεταμορφωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

θελω να βαλω υγραεριο στο golf tsi 140ps που εχω


εχει βαλει κανεις?τι λεει συμφερει?


σε λαρισα τρικαλα καρδιτσα εχετε να προτεινετε καποιον?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για ενα Golf TSI turbo του κουμπαρου μου που ειχα ρωτησει μου ειχαν πει 1200 ευρω. Αλλα ηθελαν αριθμο πλαισιου για να μου πουν σιγουρα.Τα ατιμα ρουφανε πολυ βενζινη....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

80000km απροβληματιστα στο επιβατικο μου αλλα 75000χλμ στο προηγουμενο ΙΧ που ειχα και στα 2 επαγγελματικα 200000χλμ το ενα και 250000 το αλλο κανενα προβλημα.

 

μαλλον παιζει ρολο η εγκατασταση...ε?

 

και δεν ειναι τα μονα αυτοκινητα που εχω με υγραεριο εχω κιαλα απλα εχουν κανει μεχρι τωρα λιγοτερα χλμ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

80000km απροβληματιστα στο επιβατικο μου αλλα 75000χλμ στο προηγουμενο ΙΧ που ειχα και στα 2 επαγγελματικα 200000χλμ το ενα και 250000 το αλλο κανενα προβλημα.

 

μαλλον παιζει ρολο η εγκατασταση...ε?

 

και δεν ειναι τα μονα αυτοκινητα που εχω με υγραεριο εχω κιαλα απλα εχουν κανει μεχρι τωρα λιγοτερα χλμ.

 

 

Πολυ μεγαλο ρολο !!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...