Προς το περιεχόμενο

Αυτοκίνητα με υγραέριο. Γνώμες


algait

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Για να μην ανοίξω καινούργιο topic . Ήθελα να ρωτήσω σκεφτόμαστε να τοποθετήσουμε σύστημα υγραερίου σε Ηonda Accord 2002 με 300.000 χλμ. Απο μια έρευνα που έκανα στην Qgas και σε άλλα μαγαζιά είδα οτι οι τιμές κυμαίνονται απο 800 εως 1200 ευρώ. 


Γιάννης Platano: Επειδή βλέπω οτι έχεις ψάξεις το θέμα υγραερίου και έχεις βάλει και σε Honda CR-V ήθελα να σε ρωτήσω τι επικρατεί στα Honda τοποθετούν λαδιέρα βγάζουν προβλήματα? Γιατί όσους έχω ρωτήσει σαφή απάντηση δεν εχω πάρει για τη λαδιέρα.Μένω επαρχία 60 χλμ εξω απο Αθήνα έχετε να προτείνετε κάποιο αξιόπιστο μαγαζί προς Αθήνα ή Θήβα ή Χαλκίδα? Ευχαριστώ


Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Για να μην ανοίξω καινούργιο topic . Ήθελα να ρωτήσω σκεφτόμαστε να τοποθετήσουμε σύστημα υγραερίου σε Ηonda Accord 2002 με 300.000 χλμ. Απο μια έρευνα που έκανα στην Qgas και σε άλλα μαγαζιά είδα οτι οι τιμές κυμαίνονται απο 800 εως 1200 ευρώ. 

Γιάννης Platano: Επειδή βλέπω οτι έχεις ψάξεις το θέμα υγραερίου και έχεις βάλει και σε Honda CR-V ήθελα να σε ρωτήσω τι επικρατεί στα Honda τοποθετούν λαδιέρα βγάζουν προβλήματα? Γιατί όσους έχω ρωτήσει σαφή απάντηση δεν εχω πάρει για τη λαδιέρα.Μένω επαρχία 60 χλμ εξω απο Αθήνα έχετε να προτείνετε κάποιο αξιόπιστο μαγαζί προς Αθήνα ή Θήβα ή Χαλκίδα? Ευχαριστώ

 

 

 

Στο δικο μου σε επισημο συνεργειο Honda δεν εβαλαν αλλα στα δυο ΤΤ στην Qgas που εχω απολυτη εμπιστοσυνη εβαλαν.

 

Αν εχεις σκοπο να κρατησεις το αμαξι παρα τα αρκετα του χλμ μην το σκεφετσαι καθολου .Στα ΤΤ εβαλα το Aeb κια στο crv  το NIGS (οχι κατι σπουδαιο...)

 

Προβληματα σε μια μπεκιερα μονο στο CRV αλλα εντος εγγυησης . Στα ΤΤ τιποτα ακομα αν και turbo .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο δικο μου σε επισημο συνεργειο Honda δεν εβαλαν αλλα στα δυο ΤΤ στην Qgas που εχω απολυτη εμπιστοσυνη εβαλαν.

 

Αν εχεις σκοπο να κρατησεις το αμαξι παρα τα αρκετα του χλμ μην το σκεφετσαι καθολου .Στα ΤΤ εβαλα το Aeb κια στο crv  το NIGS (οχι κατι σπουδαιο...)

 

Προβληματα σε μια μπεκιερα μονο στο CRV αλλα εντος εγγυησης . Στα ΤΤ τιποτα ακομα αν και turbo .

Σε ευχαριστώ και εγω που είχα ρωτήσει σε συνεργείο Honda δεν το πρότειναν. Με βλέπω προς το BRC με 1100 ευρώ . Στο Cr-v έχεις βάλει λαδιέρα? Είχα ρωτήσει και εγω στην Qgas αλλά φοβάμαι οτι εαν κλείσει που θα βρώ ανταλλακτικά ,ενω στο Brc βρίσκεις πιο εύκολα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο οτι θυμαμαι δεν εβαλαν λαδιερα....Θα ριξω μια ματια αυριο

 

Μακρυα μονο απο αυτον με τις πολλες διαφημισεις  που ολοι θεωρουν το μαυρο προβατο στην υγραεροκινηση .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο οτι θυμαμαι δεν εβαλαν λαδιερα....Θα ριξω μια ματια αυριο

 

Μακρυα μονο απο αυτον με τις πολλες διαφημισεις  που ολοι θεωρουν το μαυρο προβατο στην υγραεροκινηση .

τον τσοπελογιαννη?

τα χειροτερα εχω ακουσει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα σε ολους κ απο εμενα.εχω ενα ford focus 2010 1600cc κ σκεφτομαι να το κανω υγραεριο.μενω στην ραφηνα κ θα ηθελα να ρωτησω εαν εχουμε καποια αποψη για καποιο συνεργειο στην περιοχη??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παρομοια ερωτηση για focus 2008 1400 κυβικων....αν και προσωπικα ακουω τα χειροτερα για το αεριο σχετικα με τις φθορες που προκαλει μακροπροθεσμα στον κινητηρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παρομοια ερωτηση για focus 2008 1400 κυβικων....αν και προσωπικα ακουω τα χειροτερα για το αεριο σχετικα με τις φθορες που προκαλει μακροπροθεσμα στον κινητηρα

 

 

Μπορεις να πεις ενα παραδειγμα που ξερεις εσυ ?Δεν νομιζω να υπαρχει αρκετη εμπειρια γαι να πει καποιος ή οχι για κατι τετοιο .

 

Μεγαλη σημασια εχει και η σωστη εγκατασταση και να λεμε οχι στα φτηνιαρικα συστηματα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παρομοια ερωτηση για focus 2008 1400 κυβικων....αν και προσωπικα ακουω τα χειροτερα για το αεριο σχετικα με τις φθορες που προκαλει μακροπροθεσμα στον κινητηρα

K εγω το ακουσα για ford πως εχουν προβληματα κ μου ειπαν να βαλω αυτο που καιει κ βενζινη μαζι με το υγραεριο εαν το καταλαβα καλα... k να ειναι κ ιταλικο.θα εκτιμουσα την αποψη σας καθοτι δεν εχω ιδεα απο αυτοκινητα.απο τιμες ειδα απο 800-900 κομπλε με το κτεο???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ μα παρα πολυ σημαντικο ειναι στο θεμα του υγραεριου να ειναι καλος ο εγκατασταστης ...Εκει να ψαξετε και να δωσετε μεγαλη προσοχη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξερετε κ.Γιαννη καποιον καλο στην Αθήνα?

 

 

Χωβρις να θελω να κανω διαφημηση εβαλα σε δυο αμαξια Audi TT στην www.qgas.gr και εχω μεινει απολυτα ικανοποιημενος . Αν πεις οτι θα πας να ρωτησεις στειλε μου μηνυμα να σου πω σε ποιον θα μιλησεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...