Προς το περιεχόμενο

Ερωτήσεις για σύνδεση PlayStation 3 με TV [PS3]


surfboy

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δοκιμασα το ps3 μου σε ενως φιλου μου την tv με το δικο μου καλωδιο και επαιζε κανονικα, και την tv δοκιμασα στο pc μου παλι με το ιδιο καλωδιο και επαιζε και αυτη, οποτε δεν υπαρχει προβλημα πουθενα. Μεταξυ τους οταν συνδεονται κατι παει στραβα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 267
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ξανακανε reset video settings

Κλεινουμε ΠΣ3 + Τηλεοραση. Αποσυνδεουμε και τα 2 απο την πριζα

Αφαιρουμε το καλωδιο HDMI και απο τις δυο συσκευες

Το ξαναενωνουμε και στις 2 συσκευες που βρισκονται εκτος πριζας

Ενωνουμε και τις 2 συσκευες στη πριζα ξανα

Ανοιγουμε TV και επιλεγουμε καναλι HDMI στην TV

Ανοιγουμε το ΠΣ3 κρατωντας το on/off πατημενο συνεχως για 5 δευτερολεπτα εως οτου ακουσουμε 2 μπιμπ

Το ΠΣ3 μπουταρει σε Standard Definition και μας ρωταει αν θελουμε να αλλαξουμε σε HDMI mode, και εκει επιλεγουμε yes

 

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=dMexfcOzreE

 

Αν δε δεις και με αυτο γιατρεια δοκιμασε αλλο καλωδιο HDMI η το MULTI καλωδιο που παιζει μεσω scart σε standard definition και σε αλλη tv παλι με reset video settings

Τι μοντελο κονσολας ειναι ακριβως;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε τα δοκιμασα ολα αυτα που ειπες και τιποτα παλι. Δοκιμασα και αλλο καλωδιο και σε αλλη τν, σε αλλη τν παιζει, στην δικη μου δεν παιζει. Εχω το 80gb την πρωτη εκδωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι TV (ακριβες μοντελο-αναλυση, an einai FullHD η HDReady) ειναι και τι θυρες εχει ακριβως;

Απ οτι καταλαβα παιζει

PC to TV με HDMI, αλλα δεν παιζει PS3 to TV με το ιδιο HDMI. Στη συγκεκριμενη TV παιζει PS3 to TV με MULTI (SCART)?

PS3 to other TV με HDMI παιζει απ οτι καταλαβα, σωστα; (επισης ακριβες μοντελο - αναλυση της αλλης TV)

 

Σκεφτομαι μηπως του φιλου σου η TV ειναι FULLHD και η δικη σου HDReady, οποτε τοτε θα εχει κολλησει το ΠΣ3 στο 1080p, και δεν μπορει να παει στο 1080i. Αυτο μπορει να συμβει και τρωει σκαλωμα εκει το ΠΣ3 μερικες φορες που δεν απενεργοποιειται με τα reset video settings.

Σε αυτη τη περιπτωση πρεπει να βαλεις το ΠΣ3 σε FULLHD TV, να παιξει κανονικα, να απενεργοποιησεις το 1080p στην FULLHD (να το βαλεις σε 1080i) μεσα απο το ΧΜΒ, και μετα να δοκιμασεις ξανα στην HDReady απευθειας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πω κάτι και ίσος φανεί χαζό, μήπως έχει πρόβλημα η υποδοχή hdmi στην tv?

 

Ακυρο τώρα ειδα οτι παίζει με HDMI σtο PC. Όπως γράφει ο φίλος mtzs

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε mtzs σωστα ειναι αυτα που λες, καλα καταλαβες. Απλα το θεμα ειναι οτι την τελευταια φορα που πηγα στον φιλο μου το εβαλα στο 480ρ και παλι δεν επαιζε στην δικη μου. Εγω εχω Lg Flatron m2094d HDready και ο φιλος μου εχει Lg και αυτος, αλλα δεν θυμαμε το ακριβες μοντελο, και η δικη του ειναι FullHD.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γι αυτο δε σου παιζει και σκαλωσε, ακριβως οπως το σκεφτηκα ειναι

Θα βαλεις το ΠΣ3 στην FullHD η σε οποιαδηποτε FullHD. θα παιξει κανονικα. θα μπεις στο μενου με τις ρυθμισεις και θα απενεργοποιησεις το 1080p. θα την βαλεις να παιξει σε 1080i οταν ειναι στη FullHD. τραβα κι ενα ρεσταρτ στη κονσολα οταν ειναι στη fullhd και ελεγξε οτι ξεκιναει σε 1080i και οτι το 1080p ειναι απενεργοποιημενο. Οι μικροτερες αναλυσεις δεν πειραζουν αν ειναι ενεργοποιημενες (αστες να ειναι)

Μετα αν τη βαλεις στη δικη σου θα παιξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

ps3 fat και προβλημα συνδεσης με τηλεοραση..

χθες αγορασα απο εδω ps3 fat 40gb και αφου το εβαλα (σε απλο καλωδιο σκαρτ) δουλευε μια χαρα...μετα απο δυο τρεις ωρεσ οταν προσπαθησα να παιξω ενα παιχνιδι η ιδια τηλεοραση δν αναγνωριζε σαν συσκευη το Ps3...

εχω δοκιμασει τα παντα..απο το να παταω παρατεταμενα το κουμπι μεχρι να το δοκιμασω σε 4 διαφορετικες τηλεορασεις..αλλα καμια τους δν δινει εικονα...

Χρειαζομαι την βοηθεια σας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το δοκιμασα και αυτο ναι...το λαμπακι ειναι πρασινο μπλε οπως οταν παιζει κανονικα το παιχνιδι..

 

εχω δοκιμασει με 3 διαφορετικα hdmi καλωδια και τεσσερις τηλεορασεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...