Προς το περιεχόμενο

Προκηρυξη ΕΠ.ΟΠ


empire21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εδω μεσα δυσκολο να βρεις απαντηση. παρε τηλεφωνο στο γραφειο τυπου του ΓΕΣ, περσι που ημουνα εκει ειχαν παρει αρκετοι για τετοιες πληροφοριες

 

νατο το βυσμα, μιας και το εφερε η κουβεντα :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 165
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
  • 1 μήνα μετά...

Δυστυχως διαβασα ολοκληρο το topic για τους επ.οπ και πραγματικα δεν μπορω να καταλαβω γιατι τοσο μισος..απο οσο ξερω δουλευουν πολυ περισσοτερο και σε χειροτερες συνθηκες αποτι ενας αλλος δημοσιος υπαλληλος σε οποιαδηποτε θεση κ αν ειναι αυτη..τωρα αν καποιοι φανταροι μισουν τους εποπ γιατι στην ταξη του στρατου ειναι σε υψηλοτερο βαθμο..ή γιατι οι εποπ επελεξαν να ειναι αυτο το επαγγελμα τους και πληρωνονται γιαυτο ενω οι φανταροι το κανουν με το ζορι..τα ρεστα θα τα ζητησετε απο αλλου νομιζω...οσο για το μορφωτικο τους επιπεδο δεν νομιζω οτι δεν θα βρεις παντου αμορφοτους και τεμπελιδες οι οποιοι δουλευουν για το ελληνικο κρατος αλλα για καποιο λογο σας εκνευριζουν μονο αυτοι!.. αλλα αυτο το μεγαλο τσουβαλι που εχετε δημιουργησει και τους εχετε πεταξει ολους μεσα ελπιζω καποια μερα να μην γραφει απεξω το δικο σας επαγγελμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχως διαβασα ολοκληρο το topic για τους επ.οπ και πραγματικα δεν μπορω να καταλαβω γιατι τοσο μισος..απο οσο ξερω δουλευουν πολυ περισσοτερο και σε χειροτερες συνθηκες αποτι ενας αλλος δημοσιος υπαλληλος σε οποιαδηποτε θεση κ αν ειναι αυτη..τωρα αν καποιοι φανταροι μισουν τους εποπ γιατι στην ταξη του στρατου ειναι σε υψηλοτερο βαθμο..ή γιατι οι εποπ επελεξαν να ειναι αυτο το επαγγελμα τους και πληρωνονται γιαυτο ενω οι φανταροι το κανουν με το ζορι..τα ρεστα θα τα ζητησετε απο αλλου νομιζω...οσο για το μορφωτικο τους επιπεδο δεν νομιζω οτι δεν θα βρεις παντου αμορφοτους και τεμπελιδες οι οποιοι δουλευουν για το ελληνικο κρατος αλλα για καποιο λογο σας εκνευριζουν μονο αυτοι!.. αλλα αυτο το μεγαλο τσουβαλι που εχετε δημιουργησει και τους εχετε πεταξει ολους μεσα ελπιζω καποια μερα να μην γραφει απεξω το δικο σας επαγγελμα

 

Συμφωνώ. Αυτοί που περνάνε καλά στα στρατό είναι

Υπαξ αεροπορίας

Γυναίκες (όχι πάντα)

Συγκεκριμένες ειδικότητες.

Κάποιοι σε συγκεκριμένες μονάδες (επιτελεία κλπ). Η κατάσταση είναι σχεδόν πάντα χειρότερη από το δημόσιο με εξαίρεση στα γενικά επιτελεία ίσως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχως διαβασα ολοκληρο το topic για τους επ.οπ και πραγματικα δεν μπορω να καταλαβω γιατι τοσο μισος..απο οσο ξερω δουλευουν πολυ περισσοτερο και σε χειροτερες συνθηκες αποτι ενας αλλος δημοσιος υπαλληλος σε οποιαδηποτε θεση κ αν ειναι αυτη..τωρα αν καποιοι φανταροι μισουν τους εποπ γιατι στην ταξη του στρατου ειναι σε υψηλοτερο βαθμο..ή γιατι οι εποπ επελεξαν να ειναι αυτο το επαγγελμα τους και πληρωνονται γιαυτο ενω οι φανταροι το κανουν με το ζορι..τα ρεστα θα τα ζητησετε απο αλλου νομιζω...οσο για το μορφωτικο τους επιπεδο δεν νομιζω οτι δεν θα βρεις παντου αμορφοτους και τεμπελιδες οι οποιοι δουλευουν για το ελληνικο κρατος αλλα για καποιο λογο σας εκνευριζουν μονο αυτοι!.. αλλα αυτο το μεγαλο τσουβαλι που εχετε δημιουργησει και τους εχετε πεταξει ολους μεσα ελπιζω καποια μερα να μην γραφει απεξω το δικο σας επαγγελμα

Καλα καμια σχεση. Ο φανταρος τον ΕΠΟΠ δεν τον μισει επειδη ειναι ανωτερος ουτε επειδη ο ΕΠΟΠ πληρωνεται.

Για το μορφωτικο επιπεδο που λες συμφωνω σε ολες τις δουλειες υπαρχουν και αμορφωτοι. Με τη διαφορα ομως οτι οι ΕΠΟΠ δεν ειναι ΚΑΙ αμορφωτοι αλλα το 90% απο δαυτους ειναι αμορφωτοι, με οτι συνεπαγεται αυτο.

Περι τεμπελιας ΕΠΟΠ. Και παλι συμφωνω μαζι σου οτι σε ολες τις δουλειες υπαρχουνε τεμπεληδες. Ωστοσο οι ΕΠΟΠ οταν τεμπελιαζουν το κανουν επιδεικτικα εις βαρος των φανταρων και αν χρειαστει βαζουν και τις φωνες/βγαζουν αναφερομενο το φανταρακι που δεν εκανε τη δουλεια του ΕΠΟΠ.

Και ειναι και πολλα αλλα που δεν ειναι ωρα αν αρχισω να εξηγω.

Γενικα με οσα λες εχω την εντυπωση οτι δεν εχεις υπηρετησει στρατο. Η αν εχεις υπηρετησει, τοτε δεν εχεις υπηρετησει παραμεθωριο στο στρατο ξηρας παρεα με ΕΠΟΠια. Και δεν το λεω επιθετικα η προσβλητικα, απλα φαινεται οτι δεν εχει αντιληψη των πραγματων οπως ειναι στην πραξη, απλα μιλας θεωρητικα. Εκτος αν εισαι ΕΠΟΠ οποτε οκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τωρα αν καποιοι φανταροι μισουν τους εποπ γιατι στην ταξη του στρατου ειναι σε υψηλοτερο βαθμο..ή γιατι οι εποπ επελεξαν να ειναι αυτο το επαγγελμα τους και πληρωνονται γιαυτο ενω οι φανταροι το κανουν με το ζορι..τα ρεστα θα τα ζητησετε απο αλλου νομιζω..

 

ναι, γι' αυτό τους μισούνε, γιατί τους ζηλεύουν. Θέλαν να γίνουν και αυτοί εποπ, αλλά η ζωή δεν τους τα φερε όπως θέλανε. Με την ίδια λογική, αν εγώ πάω κ βιάσω κάποια, δε θα φταίω εγώ, αλλά η γκόμενα μου, που δεν μου έκατσε. Και κάτι άλλο. Το να γίνεις εποπ, ματάς κλπ... είναι επιλογή σου. Δε σε υποχρεώνει κανείς. Αν δε γούσταρες να βασανίζεις κόσμο και να βαράς παιδάκια, δε θα γινόσουν κάτι από αυτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Αν δε γούσταρες να βασανίζεις κόσμο και να βαράς παιδάκια, δε θα γινόσουν κάτι από αυτά.

 

Τι από τα δύο κάνει ο ΕΠ.ΟΠ, γιατί από τη δική μου εμπειρία δεν προκύπτει κάτι τέτοιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι από τα δύο κάνει ο ΕΠ.ΟΠ, γιατί από τη δική μου εμπειρία δεν προκύπτει κάτι τέτοιο.

 

Μεταφορικά μιλάμε. Κατά πρώτον, αν σε βρίσει κάποιος στο δρόμο, δε θα του ζητήσεις το λόγο? Ο εποπ, μπορεί να σε βρίζει, να σου κάνει τη ζωή δύσκολη χωρίς να έχει το δικαίωμα. Το αφεντικό στη δουλειά σου, μπορεί να σε χώνει, αλλά πληρώνεσαι. Και είναι επιλογή σου*. Στο στρατό ούτε πληρώνεσαι, ούτε είναι επιλογή σου να πας. Και η πλάκα είναι, ότι αυτός πληρώνεται με τα δικά σου λεφτά, για να σε βρίζει. Μαγκιά, ε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα καμια σχεση. Ο φανταρος τον ΕΠΟΠ δεν τον μισει επειδη ειναι ανωτερος ουτε επειδη ο ΕΠΟΠ πληρωνεται.

Για το μορφωτικο επιπεδο που λες συμφωνω σε ολες τις δουλειες υπαρχουν και αμορφωτοι. Με τη διαφορα ομως οτι οι ΕΠΟΠ δεν ειναι ΚΑΙ αμορφωτοι αλλα το 90% απο δαυτους ειναι αμορφωτοι, με οτι συνεπαγεται αυτο.

Περι τεμπελιας ΕΠΟΠ. Και παλι συμφωνω μαζι σου οτι σε ολες τις δουλειες υπαρχουνε τεμπεληδες. Ωστοσο οι ΕΠΟΠ οταν τεμπελιαζουν το κανουν επιδεικτικα εις βαρος των φανταρων και αν χρειαστει βαζουν και τις φωνες/βγαζουν αναφερομενο το φανταρακι που δεν εκανε τη δουλεια του ΕΠΟΠ.

Και ειναι και πολλα αλλα που δεν ειναι ωρα αν αρχισω να εξηγω.

Γενικα με οσα λες εχω την εντυπωση οτι δεν εχεις υπηρετησει στρατο. Η αν εχεις υπηρετησει, τοτε δεν εχεις υπηρετησει παραμεθωριο στο στρατο ξηρας παρεα με ΕΠΟΠια. Και δεν το λεω επιθετικα η προσβλητικα, απλα φαινεται οτι δεν εχει αντιληψη των πραγματων οπως ειναι στην πραξη, απλα μιλας θεωρητικα. Εκτος αν εισαι ΕΠΟΠ οποτε οκ.

 

Χμμμμ να σου πω εγώ τι είδα στο στρατό;

απόψεις φαντάρων [

ΔΕΑ είσαι; ε και εσύ φαντάρος είσαι. Γιατί πήγες ΔΕΑ; έχει μόνο μείον!. (βέβαια μετά κλέγονταν για τις εξόδους και ήθελαν όλοι άγραφες, για αγγαρίες ούτε λόγος αφού είχαν πτυχία)

Καραβανάδες όλοι αμόρφωτοι και βλάχοι. (οι βάσεις όπως έχου γίνει θα πήγαιναν τους καφέδες από έξω)

ΕΠΟΠ μία από τα ίδια κάθονται όλοι μέρα και πληρώνονται... εμείς τα βγάζουμε όλα (ανάλογα τη μονάδα)]

βασικά όπως τα γράφεις φαίνεται ότι είσαι φαντάρος :P

Στα λέει άτομο που έχει βρεθεί και από τις δύο πλευρές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι, γι' αυτό τους μισούνε, γιατί τους ζηλεύουν. Θέλαν να γίνουν και αυτοί εποπ, αλλά η ζωή δεν τους τα φερε όπως θέλανε. Με την ίδια λογική, αν εγώ πάω κ βιάσω κάποια, δε θα φταίω εγώ, αλλά η γκόμενα μου, που δεν μου έκατσε. Και κάτι άλλο. Το να γίνεις εποπ, ματάς κλπ... είναι επιλογή σου. Δε σε υποχρεώνει κανείς. Αν δε γούσταρες να βασανίζεις κόσμο και να βαράς παιδάκια, δε θα γινόσουν κάτι από αυτά.

εχεις δει πολλους ματαδες να βαρανε παιδακια κα να βασανιζουν κοσμο????ξυπνανε το πρωι και λενε δεν παμε να δειρουμε κανα παιδακι??????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχεις δει πολλους ματαδες να βαρανε παιδακια

 

Nαι.

 

Όχι ότι την βρίσκουν συγκεκριμένα με παιδάκια.

Δεν κάνουν διακρίσεις, παιδάκια, μεγαλύτερα παιδάκια, ώριμους, συνταξιούχους...

 

 

(καθόλου δε μ'αρεσει που κάνω τον δικηγόρο του omni, αλλά δεν γινόταν να αντισταθώ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nαι.

 

Όχι ότι την βρίσκουν συγκεκριμένα με παιδάκια.

Δεν κάνουν διακρίσεις, παιδάκια, μεγαλύτερα παιδάκια, ώριμους, συνταξιούχους...

 

 

(καθόλου δε μ'αρεσει που κάνω τον δικηγόρο του omni, αλλά δεν γινόταν να αντισταθώ).

μεγαλυτερα παιδακια και παιδακια με λοστους και μολοτοφ εννοεις???ε ας τους αφησουν τοτε να τα καψουν και να τα σπασουν ολα αλλιως εγω δεν εχω δει κανενα να βαραει τα κακομοιρα αυτα παιδακια χωρις λογο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μεγαλυτερα παιδακια και παιδακια με λοστους και μολοτοφ εννοεις???ε ας τους αφησουν τοτε να τα καψουν και να τα σπασουν ολα αλλιως εγω δεν εχω δει κανενα να βαραει τα κακομοιρα αυτα παιδακια χωρις λογο.

 

 

 

 

 

49387.jpg

 

ξεχνάς...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49387.jpg

 

ξεχνάς...

μου δειχνεις μια εικονα στο τελος της που ξερεις τι εκανε πιο πριν????????η μονη περιπτωση που εχει χτυπησει ματας καποιον χωρις λογο ειναι με την ζαρτινιερα αντε να ειναι και αλλες 2 σε καθε επαγγελμα υπαρχουν οι μ@@@@κες και οι εξαιρεσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...