Προς το περιεχόμενο

Apple iPad 2


alexzzz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 806
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ευτυχώς, στο δικό μου δε βλέπω καθόλου bleeding :-)

Ε πρέπει να είσαι ο μοναδικός ... Διάβασα εκαντονταδες αναφορές στο Ίντερνετ και όλοι αναφέρονται σε bleeding .... Παντως τυχερός !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μένα με ξανά πήραν τηλ από document (άσχετα που είχα πάρει). Προφανώς ήρθαν λίγα καινούρια κομμάτια.

 

Μάλλον ήρθαν αρκετά αυτές τις μέρες.

Χθες με πήραν και απο το Multirama αλλά και απο το Public.

Εκτός αν για κάποιο λόγο έτυχε να είναι σχεδόν ταυτόχρονα η σειρά μου και στον Κωτσόβολο που το πήρα, και στους άλλους 2...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ipad2 βγαίνει σε δυο εκδόσεις, από Verizon καθ att. Μονό η δεύτερη παίζει στην Ελλάδα, προσοχή λοιπόν. Όταν εννοώ παίζει, αναφέρομαι στο 3g

 

Τι ακριβώς εννοείς?

Όταν μου έφεραν το iphone 1 από usa είχε μέσα sim της att. Αντικατέστησα τη sim με μια cosmote και... εντάξει (φυσικά ξεκλείδωμα ,jailbreak κλπ).

Με το ipad2 από usa θα πρέπει να κάνω ξεκλειδώματα και άλλες... φασαρίες? Δεν θα αρκεί η αλλαγή της sim?

Επειδή η εμπειρία μου (γνώσεις) σε apple έμειναν στο iphone 1, τι γίνεται με τα ελληνικά ?

Ως άσχετος με τα λειτουργικά της apple θα εκτιμούσα την όποια βοήθειά σας.

(την επόμενη εβδομάδα πάει για 6-7 μέρες ο ξάδερφος Χιούστον και πρέπει να αποφασίσω σύντομα)

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά να ρωτησω κατι

 

Θα έρθει για καλοκαίρι ενας γνωστός απο usa τον άλλο μηνα και θελω να μου φέρει το ipad, αλλα μου είπαν ότι στο αεροδρόμιο εκεί πρέπει να δηλώσει ότι έχει μαζί του κατι τέτοιο και ότι είναι δικό του. Αρα λογικά θα πρεπει και επιστρέφοντας να το έχει πάλι μαζί του.

 

Ισχύει αυτό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χωρίς να ξέρω σίγουρα, δεν νομίζω ότι ισχύει. Και αν ισχύει μπορεί αν πει ότι του το έκλεψαν ή το χάρισε... δεν νομίζω να μπορούν να κάνουν τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χωρίς να ξέρω σίγουρα, δεν νομίζω ότι ισχύει. Και αν ισχύει μπορεί αν πει ότι του το έκλεψαν ή το χάρισε... δεν νομίζω να μπορούν να κάνουν τίποτα.

 

 

Να πει οτι το έκλεψαν δεν νομίζω ότι θα ήταν ότι καλύτερο για μενα....

 

όσο για το χάρισμα θα ήταν καλυτερα να το έλεγε εξάρχής?

Το πάω δώρο στον αδερφό μου π.χ. θα έχει κάποια επιβάρυνση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, σκέψου όμως ότι το φέρνει από Αμερική -> Ελλάδα... και να πει ποιος του το έκλεψε κανείς δεν θα κάνει τίποτα.

 

Παρόλα αυτά όμως αρκετές φορές έχουν κάνει κάτι ανάλογο και το έχουν αναφέρει εδώ στο φόρουμ (να φέρουν από έξω ipad/iphone/macbook) τα δήλωσαν ως δικά τους ενώ ήταν για άλλον και πρόβλημα δεν είχαν. Το μόνο θέμα είναι ότι δεν θα πρέπει να είναι στο κουτί του νομίζω, θα πρέπει να το έχει ανοιχτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τελευταίο πράγμα που θέλω ειναι, να δημιουργηθεί έστω και το παραμικρό θεμα για το ipad, διοτι η κοπέλα που θα το φέρει θα έχει μπολικα πράγματα μαζί της +2 παιδάκια. Οπότε καταλαβαίνεις το μονο βάρος και έννοια που θέλω να έχει, ειναι να βρεί χώρο σε μια βαλίτσα να το βάλει και το όσο επιπρόσθετο βάρος θα της προσθέσει, αντε και μια δικαιολογία ερχόμενη, εφόσον χρειάζεται... τιποτα άλλο.

 

Και εννοείτε ότι θα είναι ανοιγμένο (και χωρίς κουτι)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...