Προς το περιεχόμενο

Apple iPad 2


alexzzz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ πάλι ο apple hater κατά σειρά είχα:

 

iphone (το πρώτο) [πουλήθηκε]

ipod touch (το πρώτο) [χαρίστηκε]

macbook pro 13'' [πουλήθηκε]

iphone 3g [πουλήθηκε]

macbook [το είχα- το έδωσα στην μάνα μου και τελικά το πούλησα]

ipad wifi [πουλήθηκε]

iphone 4 [το μόνο που έχει απομείνει]

 

στην παλιά μου συλλογή να προσθέσω:

ipad 2 16gb wifi λευκό [πουλήθηκε]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 806
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πότε πρόλαβες?????? Πόσες μέρες το κράτησες??

 

Αύριο θα έκλεινε εβδομάδα... πάρα πολύ ωραία και εντυπωσιακή συσκευή απλά σαν κατηγορία (tablet) δεν βρήκα καμία χρήση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και την πηρες για να βγαλεις 91€ παραπανω απο την αξια της ε;;; Επειδη ειδα την πουλαγες 600!!!!!

 

 

Sent from my iPhone

 

Ναι λογιστή μου... ναι τσολιά της τσέπης μου...

 

καμιά άλλη απορία;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Αύριο θα έκλεινε εβδομάδα... πάρα πολύ ωραία και εντυπωσιακή συσκευή απλά σαν κατηγορία (tablet) δεν βρήκα καμία χρήση.

Ακριβώς την ίδια αίσθηση αποκόμισα κι εγώ, τόσο από το αρχικό iPad όσο και από το iPad2. Τουλάχιστον προσωπικά, η κατηγορία tablet προς το παρόν με αφήνει παντελώς αδιάφορο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβώς την ίδια αίσθηση αποκόμισα κι εγώ, τόσο από το αρχικό iPad όσο και από το iPad2. Τουλάχιστον προσωπικά, η κατηγορία tablet προς το παρόν με αφήνει παντελώς αδιάφορο.

 

έχεις ψιλιαστεί ότι όποτε συμφωνείς μαζί μου πανικοβάλλομαι και το κάνεις όλο και πιο συχνά, ε; έλα, πες την αλήθεια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

έχεις ψιλιαστεί ότι όποτε συμφωνείς μαζί μου πανικοβάλλομαι και το κάνεις όλο και πιο συχνά, ε; έλα, πες την αλήθεια...

Όντως, πρέπει να ανησυχείς. Όχι γιατί συμφωνώ μαζί σου τώρα τελευταία.

Αλλά γιατί εσύ έρχεσαι πιο κοντά στις απόψεις μου...

 

;)

 

ΥΓ: Κι εγώ τρομάζω πάντως, to be honest...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Me 2... το Honeycomb φαινεται αρκετα πιο υποσχομενο (οπως αλλωστε και στα κινητα το Android 2.Χ - για μενα τουλαχιστον) πχ δυνατοτητα πολλων παραθυρων (= true multitasking!) (link)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Me 2... το Honeycomb φαινεται αρκετα πιο υποσχομενο (οπως αλλωστε και στα κινητα το Android 2.Χ - για μενα τουλαχιστον) πχ δυνατοτητα πολλων παραθυρων (= true multitasking!) (link)

 

+1

 

Και εμενα μου φαινεται πως για τα tablets ειδικα το android ειναι πιο ιδανικο για λειτουργικο. Το βασικο του μειονεκτημα ειναι οι ελληψη native apps για tablets.

Αλλα σαν λειτουργικο λογω multitasking,gadgets, notifications μου φαινεται ιδανικο για tablets.

 

Το iOS ειναι app centric, ουσιαστικα δεν βοηθαει σε τιποτα το λειτουργικο και πρεπει να τρεχεις καποια εφαρμογη για να κανεις το πιο απλο πραγμα.(πχ ακομα και για να δεις τον καιρο)

 

Με λιγο polish , περισσοτερες native tablets εφαρμογες και φυσικα καλυτερο hardware, το android honeycomb φανταζει ιδανικο για tablets.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα, αντίθετα, το iPad 2 με βόλεψε πάρα πολύ αφού αντικατέστησε το netbook που είχα στη δουλειά (και συνεχώς μαζί μου) για όλους τους λόγους που μπορείτε να φανταστείτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις παρέλαβα την θήκη της puro για ipad2 όπως και το screen front protector. Mια χαρά κάθησε και το αυτοκόλλητο και η θήκη...

 

Τώρα νιώθω πιο επειχειρηματίας, χεχε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια ερωτηση παιδες:

 

δε ξερανε τι απηχηση θα ειχε και στην ελλαδα το ipad2 ?

 

γιατι ηρθαν λιγα τεμαχια?

 

ποιος ξερει να μου πει μια υπευθυνη απαντηση?

 

(το λεω επειδη διαβαζω εδω στο φορουμ οτι αμεσως τελειωσαν και αναμονη 1-2 μηνες κτλπ)

 

δηλαδη τι φερανε εδω στη ελλαδα σε τεμαχια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα, αντίθετα, το iPad 2 με βόλεψε πάρα πολύ αφού αντικατέστησε το netbook που είχα στη δουλειά (και συνεχώς μαζί μου) για όλους τους λόγους που μπορείτε να φανταστείτε.

 

 

τη χρήση του κάνεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις παρέλαβα την θήκη της puro για ipad2 όπως και το screen front protector. Mια χαρά κάθησε και το αυτοκόλλητο και η θήκη...

 

Τώρα νιώθω πιο επειχειρηματίας, χεχε...

Φιλε μου απο που τα πηρες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...