Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρονικό τσιγάρο


hyrytama

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δεν ταιριάζουν οι BVC του μικρού στον μεγάλο ναυτίλο;

 

Απ οτι διαβασα ταιριαζουν. http://www.ilektronikotsigaroexcel.gr/aspire-nautilus-bvc-coil

 

http://www.hlektronikotsigaro.com.gr/kefales-aspire-bvc

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω κατα μπερδευτει με ολα αυτα που διαβαζω.

ρε παιδια,

για αρχη και κατι πολυ φθηνο υπαρχει?

15-20 ευρω το πολυ?

να το παρω να το αγορασω να βαλω και αυτο το ρημαδι το λαδακι να δω τι ρολο βαραει αυτο τι τσιγαρο?

σας διαβαζω που μιλατε για 40αρια 80αρια ευρω,ειπαμε να το κοψουμε καπως,αλλα με το καλημερα να δωσεις τοσα χρηματα?

κατι για αρχη και φθηνο οσο περρισοτερο γινεται, υπαρχει?

επισης η χρηση του δεν ειναι απεριοριστη αποσα διαβασα.

θελει και ανταλακτικα,ποια ειναι αυτα?

κοστος?

σε τι βαση τα αλλαζεις η πρεπει να τα αλλαζεις?

εχω βρει κατι 1000 mAh doublestarter kit personal electronic vaporizer vapor kit  με 15 ευρω απο αγγλια.

καλα δεν ειναι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω βρει κατι 1000 mAh doublestarter kit personal electronic vaporizer vapor kit  με 15 ευρω απο αγγλια.

καλα δεν ειναι?

 

οχι δεν ειναι.θα πεταξεις 15 ευρω και μετα η θα γυρισεις στο κανονικο τσιγαρο,η θα το κοψεις επειδη αγορασες μαλακια σετ απ ή θα παρεις μετα  κατι απο αυτα που λεγονται εδω.Γνωμη μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

εχω βρει κατι 1000 mAh doublestarter kit personal electronic vaporizer vapor kit  με 15 ευρω απο αγγλια.

καλα δεν ειναι?

 

οχι δεν ειναι.θα πεταξεις 15 ευρω και μετα η θα γυρισεις στο κανονικο τσιγαρο,η θα το κοψεις επειδη αγορασες μαλακια σετ απ ή θα παρεις μετα  κατι απο αυτα που λεγονται εδω.Γνωμη μου.

 

οταν λες μαλακια,επειδη δεν ειναι επωνυμο?δεν θα λειτουργησει καν?δεν συμφερει?τι ειναι αυτο που το καθιστα μαλακια?

εξηγησε μου σε παρακαλω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό ακριβώς που είπε ο simaras.

 

Υπάρχουν σετ και με 15 ευρώ, ναι. Πας στο μαγαζί της γειτονιάς, σου δίνει ένα σετάκι με 15, 19 ευρώ

με έναν ατμοποιητή που κοστίζει κανονικά 1 ευρώ (ναι, ΕΝΑ ευρώ) και μια μπαταρία της κακιάς ώρας.

 

Πας σπίτι, ΑΝ δουλέψει λες τι μαλακία είναι αυτό, η μπαταρία σου κρατάει κανά 2ωρο, στην καλύτερη κάνεις υπομονή

2-3 μέρες γιατί λυπάσαι το 20άρικο που έδωσες και στο καπάκι πας στο περίπτερο και αγοράζεις πακέτο.

 

Η γνώμη μου είναι ότι από την στιγμή που οι διαφορές κατ' εμέ είναι μικρές, αντί να δώσεις 20 ευρώ και να πάρεις κάτι κάκιστης ποιότητας, να δώσεις 45 και να πάρεις το τοπ που θα σου μείνει. Αν δώσεις το 20άρι και σου αρέσει, έτσι κι' αλλιώς σε 10-20 μέρες θα πας από μόνος σου να πάρεις το καλύτερο, ουσιαστικά γλυτώνεις λεφτά με το να πας κατευθείαν στο καλό.

 

Ένας νέος υποψήφιος χρήστης διαβάζοντας τα διάφορα ονόματα και τις τιμές, τις μάρκες κτλ. μπορεί να μπερδευτεί και να επιμείνει στην ευκολία του έτοιμου σετ του 20ρικου, όμως τα πράγματα δεν είναι ιδιαίτερα πολύπλοκα.

 

Θέλεις έναν ατμοποιητή, μια μπαταρία και έναν φορτιστή για την μπαταρία σου που είναι στάνταρ και κάνει 2 ευρώ.

Μετά δοκιμάζεις και 4-5 υγρά και παίρνεις και ένα υγρό που να σ'αρέσει.

 

Αυτά είναι. Το θέμα είναι ποιον ατμοποιητή και ποια μπαταρία να πάρεις. Και στα 2, χονδρικά υπάρχουν 3 κατηγορίες. Τα σκουπίδια, τα αξιοπρεπέστατα έως πολύ καλά και τα πολύ ψαγμένα για έμπειρους χρήστες. Οι επιλογές δεν είναι άπειρες, για την ακρίβεια λίγες είναι, τα ονόματα έχουν ήδη αναφερθεί.

 

Εγώ προτείνω ένας νέος χρήστης να πάει κατευθείαν στην 2η κατηγορία αντί να περάσει πρώτα από την φάση των σκουπιδιών.

Το κόστος δεν είναι τεράστιο. Θες 45 ευρώ για ατμοποιητή και μπαταρία, 2 ευρώ για τον φορτιστή και 4-5 ευρώ για το υγρό σου.

 

Από εκεί και πέρα, ο ατμοποιητής έχει μέσα μια αντιστασούλα η οποία με την χρήση καίγεται και αναλόγως του πόσο πολύ ατμίζεις, κάθε μερικές μέρες θέλει αντικατάσταση. Το κόστος έχει αναφερθεί πολλές φορές. Ξανά, πολύ χονδρικά, από την στιγμή που δώσετε το αρχικό 45άρι για έναν καλό ατμοποιητή και την μπαταρία σας, το κόστος για έναν μέτριο χρήστη βγαίνει κάτω από 1 ευρώ την μέρα, για τα ανταλλακτικά σας και το υγρό σας. ΧΟΝΔΡΙΚΑ, καθώς κάποιος μπορεί να το 'χει πιπίλα όλη μέρα και κάποιος να κάνει μισό ml την μέρα.

 

EDIT: Μαλακία λέμε γιατί είναι ποιοτικά κακό. Θα βγάζει λιγότερο ατμό, δεν θα σου δίνει την ίδια αίσθηση με το τσιγάρο, δεν θα νιώθεις αυτό που λέμε "χτύπημα" στον λαιμό, δεν θα σου δίνει την ίδια δυνατή γεύση με έναν καλό ατμοποιητή, θα στάζει, μπορεί να τραβάει υγρό και να αηδιάζεις, μπορεί να έχει γεύση πλαστικού ή σιλικόνης ενώ η μπαταρία θα κρατάει πολύ λίγο και δεν θα έχεις την άνεση να βγεις έξω και να την έχεις μαζί όλη μέρα. Επίσης παίζει και να μην δουλέψει καθόλου εξαρχής, πολύ πιθανό λόγω κακής κατασκευής, αν και επειδή ακριβώς το κόστος είναι απειροελάχιστο για τον μαγαζάτορα, πας και σου δίνει άλλο τσάμπα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαιρετώ την παρέα.

 

Αγόρασα ένα epsilon 1100 της nobacco.

 

Δεν έχω κανένα παράπονο εκτός του ότι το tank μου φαίνεται μικρό.

Μπορώ να αγοράσω άλλο και να του βάλω?

 

Επίσης στο μαγαζί με είπε οτι πρέπει να αλλάζω τον ατμοποιητή αν θυμάμαι καλά 1 φορά την εβδομάδα ??

 

Γενικότερα πείτε μου τι άλλο να προσέξω και τι αξίζει να αλλάξω.

Το πήρα στα 25 ευρώ μαζί με ένα υγρό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαιρετώ την παρέα.

 

Αγόρασα ένα epsilon 1100 της nobacco.

 

Δεν έχω κανένα παράπονο εκτός του ότι το tank μου φαίνεται μικρό.

Μπορώ να αγοράσω άλλο και να του βάλω?

 

Επίσης στο μαγαζί με είπε οτι πρέπει να αλλάζω τον ατμοποιητή αν θυμάμαι καλά 1 φορά την εβδομάδα ??

 

Γενικότερα πείτε μου τι άλλο να προσέξω και τι αξίζει να αλλάξω.

Το πήρα στα 25 ευρώ μαζί με ένα υγρό.

 

Ναι, μπορείς να πάρεις κάποιον άλλο ατμοποιητή με μεγαλύτερο tank. Όλοι αυτοί που αναφέρουμε κάνουν.

 

Το ανταλλακτικό στον ατμοποιητή σου δεν το αλλάζεις κάθε βδομάδα αναγκαστικά, αλλά αναλόγως την χρήση.

Μπορεί να σου πάει και μήνα αν δεν το χρησιμοποιείς συνέχεια.

Το πότε θα χρειαστεί αλλαγή θα το καταλάβεις και μόνος σου, θα σταματήσει να βγάζει πολύ ατμό, θα μειώνεται συνέχεια μέχρι να καεί εντελώς και να μην βγάζει τίποτα. Δεν χρειάζεται να τον τερματίσεις,μόλις αισθανθείς ότι ρουφάς και δεν μένεις ικανοποιημένος με το αποτέλεσμα, άλλαξε τον. Με μέτρια χρήση, 2 βδομάδες βγάζεις άνετα πιστεύω.

 

Δεν έχει κάτι ιδιαίτερο να προσέξεις, τις μπαταρίες απλά μην τις αφήνεις να φορτίζουν με τις ώρες, μόλις δεις ότι φόρτισαν βγάζε τες, μην τις αφήνεις όλο το βράδυ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό το λινκ ειναι από αμερική, οτι γλυτώσω θα μου το φανε τα μεταφορικά. :P

BVC για ναυτίλο δεν βλέπω σε κάνα ελληνικό μαγαζί. Παίζει να μην έχουν;

 

Το μέγεθος δεν με νοιάζει, το να μην το χρησιμοποιώ έξω καλό θα μου κάνει.

 

Καλες τιμες σε aspire εχει το fasttech.com

Εχω ηδη ψωνισει και ειμαι πολυ ευχαριστημενος.

 

 

 

Ναι, μπορείς να πάρεις κάποιον άλλο ατμοποιητή με μεγαλύτερο tank. Όλοι αυτοί που αναφέρουμε κάνουν.

 

Το ανταλλακτικό στον ατμοποιητή σου δεν το αλλάζεις κάθε βδομάδα αναγκαστικά, αλλά αναλόγως την χρήση.

Μπορεί να σου πάει και μήνα αν δεν το χρησιμοποιείς συνέχεια.

Το πότε θα χρειαστεί αλλαγή θα το καταλάβεις και μόνος σου, θα σταματήσει να βγάζει πολύ ατμό, θα μειώνεται συνέχεια μέχρι να καεί εντελώς και να μην βγάζει τίποτα. Δεν χρειάζεται να τον τερματίσεις,μόλις αισθανθείς ότι ρουφάς και δεν μένεις ικανοποιημένος με το αποτέλεσμα, άλλαξε τον. Με μέτρια χρήση, 2 βδομάδες βγάζεις άνετα πιστεύω.

 

Δεν έχει κάτι ιδιαίτερο να προσέξεις, τις μπαταρίες απλά μην τις αφήνεις να φορτίζουν με τις ώρες, μόλις δεις ότι φόρτισαν βγάζε τες, μην τις αφήνεις όλο το βράδυ.

 

Νομιζω πλεον αυτο δεν ισχυει (γενικοτερα για ολες τις λιθιου), εχουν κυκλωμα που μολις φορτισουν κοβουν την παροχη (εξου και  τα led τροφοδοτικου - μπαταριας αλλαζουν συμπεριφορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαιρετώ την παρέα.

 

Αγόρασα ένα epsilon 1100 της nobacco.

 

Δεν έχω κανένα παράπονο εκτός του ότι το tank μου φαίνεται μικρό.

Μπορώ να αγοράσω άλλο και να του βάλω?

 

Επίσης στο μαγαζί με είπε οτι πρέπει να αλλάζω τον ατμοποιητή αν θυμάμαι καλά 1 φορά την εβδομάδα ??

 

Γενικότερα πείτε μου τι άλλο να προσέξω και τι αξίζει να αλλάξω.

Το πήρα στα 25 ευρώ μαζί με ένα υγρό.

Το κάθε πότε θα αλλάζεις αντίσταση, πέρα από την χρήση, εξαρτάται και πολύ από το υγρό που χρησιμοποιείς. Υπάρχουν υγρά στην αγορά που τις γονατίζουν (χωρίς αυτό να σημαίνει πως δεν είναι ποιοτικά).

 

Σαν γενικός κανόνας στο ηλεκτρονικό τσιγάρο ισχύει πως ότι πληρώνεις πέρνεις. Δλδ, άλλη απόδοση θα έχει ένας ατμοποιητής των 10ε και μια απλή μπαταρία σε επίπεδο γεύσης και ατμού, και άλλη ένα πιο προχωρημένο και αντίστοιχα πιο ακριβό.

 

Το παν είναι να καλύπτει εσένα και να σε κρατάει μακριά από τον καρκινοσωλήνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

vcY8a5R.jpg

 

Προχωράω; Καλά για αρχή; 40€ βγαίνουν.

 

Υγρό δεν ξέρω καθόλου με ποιο να αρχίσω, αλλά ξέρω ότι θα πάρω από Ελλάδα. Θέλω κάτι με πιο πολύ VG (για κάπνα) και όχι τελείως γεύση καπνού αλλά όχι και mango ας πούμε! :) Κάτι που να φέρνει σε γεύση ναργιλέ κανέλα ας πούμε θα ήταν μια καλή μέση λύση. Κάνω μια χρυσή κασετίνα Καρέλια τη μέρα. Προτάσεις ευπρόσδεκτες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

vcY8a5R.jpg

 

Προχωράω; Καλά για αρχή; 40€ βγαίνουν.

 

Υγρό δεν ξέρω καθόλου με ποιο να αρχίσω, αλλά ξέρω ότι θα πάρω από Ελλάδα. Θέλω κάτι με πιο πολύ VG (για κάπνα) και όχι τελείως γεύση καπνού αλλά όχι και mango ας πούμε! :) Κάτι που να φέρνει σε γεύση ναργιλέ κανέλα ας πούμε θα ήταν μια καλή μέση λύση. Κάνω μια χρυσή κασετίνα Καρέλια τη μέρα. Προτάσεις ευπρόσδεκτες.

Για υγρό ξεκίνα με bebeca από atmos lab ή με tribeca από halo. τσιγαρίσια γεύση  χωρίς να ''τσιγαρίζει'' τόσο πολύ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

vcY8a5R.jpg

 

Προχωράω; Καλά για αρχή; 40€ βγαίνουν.

 

Υγρό δεν ξέρω καθόλου με ποιο να αρχίσω, αλλά ξέρω ότι θα πάρω από Ελλάδα. Θέλω κάτι με πιο πολύ VG (για κάπνα) και όχι τελείως γεύση καπνού αλλά όχι και mango ας πούμε! :) Κάτι που να φέρνει σε γεύση ναργιλέ κανέλα ας πούμε θα ήταν μια καλή μέση λύση. Κάνω μια χρυσή κασετίνα Καρέλια τη μέρα. Προτάσεις ευπρόσδεκτες.

 

Μια χαρα αλλα επρεπε να χτυπησεις κανα αυθεντικο vamo η κανα itaste svd.

Tις μπαταριες κλωνους δε τις εχω εμπιστοσυνη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρα αλλα επρεπε να χτυπησεις κανα αυθεντικο vamo η κανα itaste svd.

Tις μπαταριες κλωνους δε τις εχω εμπιστοσυνη.

 

Δεν έχω πάρει ακόμα. Αυτό εννοείς: http://www.fasttech.com/products/0/10009229/1491700-vamo-v5-variable-voltage-wattage-mod-apv; Είναι αυθεντικό το συγκεκριμένο; Θέλει να αγοράσω και μπαταρία έξτρα (μάλλον ναι... http://www.fasttech.com/products/0/10002357/1170800-authentic-samsung-icr18650-26f-18650-3-7v-2600mah);Φαντάζομαι είναι καλύτερο από (αυθεντική) Vision Spinner 2 επειδή μπορείς να διαλέξεις Watt;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό το kit με όλα τα παρελκόμενα ωραίο δεν φαίνεται; Έχει και 2 μπαταρίες με εξτρά φορτιστή, και 3 ατμοποιητές οι οποίοι δεν ξέρω ποιοι είναι, τους αναγνωρίζει κάποιος;

Με κάνα 50ρικο ξεμπερδεύω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...