Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρονικό τσιγάρο


hyrytama

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά εμένα μου αρέσει σαν γεύση η Halo Turkish αλλα θέλω χωρίς νικοτίνη και δεν υπάρχει απο οτι έχω ψάξει.

 

Έχετε να μου προτείνεται κάτι αντίστοιχο χωρίς νικοτίνη; (έχω κόψει την νικοτίνη εδω και βδομάδες και δεν θα την ξαναρχίσω)

 

Επίσης μία άλλη ερώτηση (και πιο βασική απο την απο πάνω). Έκοψα το τσιγάρο χωρίς την βοήθεια του ηλεκτρονικού. Αλλα μια και την αγορά (του ηλεκτρονικού) την έχω κάνει αρκετά παλιότερα είπα να το ξαναχρησιμοποιήσω σε φάση για το ποτό μόνο 1-2 φορές την βδομάδα (αξίζει ή κάθε φορά που θα κάνω θα μου γαμάει τα πνευμόνια). Γενικά όταν κάπνιζα και έκανα ταυτόχρονα και ηλεκτρονικό μετα απο λίγε τζούρες έφτυνα τα πνευμόνια μου. Δεν το άντεχα.

 

Υ.Γ. Κάπως το έχω ξεπεράσει το τσιγάρο μόνο και μόνο επειδή νιώθω πολυ ωραία με το σώμα μου. Έχω πιο καθαρό μυαλό και βγάζω πολυ περισσότερα χιλιόμετρα αντοχή. Αν είναι να τα χάσω αυτά λόγω του ηλεκτρονικού δεν παίζει να το βάλω στόμα μου, γιαυτό ρωτάω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

παιδια μια ερωτηση θελω να κανω..σκεφτομαι να αγορασω εναν ατσαλινο ατμοποιητη(kangertech aerotank mini),για ποσο καιρο μπορω να τον χρησιμοποιω μεχρι να τον αποσυρω? γιατι εχω ακουσει οτι εναν απλο clearomizer καλο θα ειναι να τον αλλαζεις γυρω στις 40 μερες..ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά εμένα μου αρέσει σαν γεύση η Halo Turkish αλλα θέλω χωρίς νικοτίνη και δεν υπάρχει απο οτι έχω ψάξει.

 

Έχετε να μου προτείνεται κάτι αντίστοιχο χωρίς νικοτίνη; (έχω κόψει την νικοτίνη εδω και βδομάδες και δεν θα την ξαναρχίσω)

 

Επίσης μία άλλη ερώτηση (και πιο βασική απο την απο πάνω). Έκοψα το τσιγάρο χωρίς την βοήθεια του ηλεκτρονικού. Αλλα μια και την αγορά (του ηλεκτρονικού) την έχω κάνει αρκετά παλιότερα είπα να το ξαναχρησιμοποιήσω σε φάση για το ποτό μόνο 1-2 φορές την βδομάδα (αξίζει ή κάθε φορά που θα κάνω θα μου γαμάει τα πνευμόνια). Γενικά όταν κάπνιζα και έκανα ταυτόχρονα και ηλεκτρονικό μετα απο λίγε τζούρες έφτυνα τα πνευμόνια μου. Δεν το άντεχα.

 

Υ.Γ. Κάπως το έχω ξεπεράσει το τσιγάρο μόνο και μόνο επειδή νιώθω πολυ ωραία με το σώμα μου. Έχω πιο καθαρό μυαλό και βγάζω πολυ περισσότερα χιλιόμετρα αντοχή. Αν είναι να τα χάσω αυτά λόγω του ηλεκτρονικού δεν παίζει να το βάλω στόμα μου, γιαυτό ρωτάω.

 

Μ' αυτά που γράφεις, ακούγεται σαν να μην έχεις ανάγκη το ηλ. τσιγάρο και να την παλεύεις μια χαρά και χωρίς αυτό. Αφού την παλεύεις, ποιος ο λόγος να το αρχίσεις; Μια μαλακία και μισή είναι, ναι, πολύ καλύτερο από το τσιγάρο, αλλά το να μην έχεις ανάγκη τίποτα είναι το καλύτερο από όλα και ο τελικός στόχος κατά την γνώμη μου. Δεν βλέπω τον λόγο να κάνει κάποιος ηλ. τσιγάρο με 0 νικοτίνη, εγώ δεν θα το ξεκινούσα.

 

παιδια μια ερωτηση θελω να κανω..σκεφτομαι να αγορασω εναν ατσαλινο ατμοποιητη(kangertech aerotank mini),για ποσο καιρο μπορω να τον χρησιμοποιω μεχρι να τον αποσυρω? γιατι εχω ακουσει οτι εναν απλο clearomizer καλο θα ειναι να τον αλλαζεις γυρω στις 40 μερες..ευχαριστω

 

Έχει αναφερθεί πολλάκις, σε κάθε σελίδα σχεδόν το λέμε. Τα ανταλλακτικά (coils) αναλόγως την χρήση κρατάνε από μια βδομάδα μέχρι 3 ή και 4 αν κάποιος χρησιμοποιεί σπάνια το ηλ. τσιγάρο. Το πότε αλλάζεις το coil σου το καταλαβαίνεις μόνος, αν αρχίσεις να ρουφάς και βλέπεις ότι δεν βγαίνει καθόλου καπνός (ατμός, whatever), είναι ώρα να το αντικαταστήσεις. Δεν χρειάζεται να το τερματίσεις τελείως, αν δεις ότι είναι σαν να ρουφάς αέρα με καλάμακι, άλλαξε το. Για έναν μέσο χρήστη, ο χρόνος αντικατάστασης συνήθως είναι 2 βδομάδες, αλλά είπαμε, αναλόγως την χρήση.

 

Για διευκρίνιση, και επειδή δεν το έθεσες καθαρά, τον ατμοποιητή τον κρατάς, δεν τον πετάς κάθε 40 μέρες. Ένα μικρό εξαρτηματάκι αλλάζεις που κοστίζει 2-4 ευρώ, αναλόγως από που θα το αγοράσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια μια ερωτηση θελω να κανω..σκεφτομαι να αγορασω εναν ατσαλινο ατμοποιητη(kangertech aerotank mini),για ποσο καιρο μπορω να τον χρησιμοποιω μεχρι να τον αποσυρω? γιατι εχω ακουσει οτι εναν απλο clearomizer καλο θα ειναι να τον αλλαζεις γυρω στις 40 μερες..ευχαριστω

 

Αν ειναι γυαλινο πυρεξ δεν υπαρχει λογος να τον πεταξεις.Συνηθως σπαει μονος του με κανα πεσιμο μικρο η ραγιζει με κανα σφυξιματακι παραπανω απο τα υπολοιπα μερη.

Αν καταφερεις να τον κρατησεις δεν το πετας ανα 2 μηνες που κανεις συνηθως στους "πλαστικους"

 

Παιδιά εμένα μου αρέσει σαν γεύση η Halo Turkish αλλα θέλω χωρίς νικοτίνη και δεν υπάρχει απο οτι έχω ψάξει.

 

Έχετε να μου προτείνεται κάτι αντίστοιχο χωρίς νικοτίνη; (έχω κόψει την νικοτίνη εδω και βδομάδες και δεν θα την ξαναρχίσω)

 

Επίσης μία άλλη ερώτηση (και πιο βασική απο την απο πάνω). Έκοψα το τσιγάρο χωρίς την βοήθεια του ηλεκτρονικού. Αλλα μια και την αγορά (του ηλεκτρονικού) την έχω κάνει αρκετά παλιότερα είπα να το ξαναχρησιμοποιήσω σε φάση για το ποτό μόνο 1-2 φορές την βδομάδα (αξίζει ή κάθε φορά που θα κάνω θα μου γαμάει τα πνευμόνια). Γενικά όταν κάπνιζα και έκανα ταυτόχρονα και ηλεκτρονικό μετα απο λίγε τζούρες έφτυνα τα πνευμόνια μου. Δεν το άντεχα.

 

Υ.Γ. Κάπως το έχω ξεπεράσει το τσιγάρο μόνο και μόνο επειδή νιώθω πολυ ωραία με το σώμα μου. Έχω πιο καθαρό μυαλό και βγάζω πολυ περισσότερα χιλιόμετρα αντοχή. Αν είναι να τα χάσω αυτά λόγω του ηλεκτρονικού δεν παίζει να το βάλω στόμα μου, γιαυτό ρωτάω.

 

Ειμαι 1 χρονο χρηστης ηλεκτρονικου.Ειναι πιο καλο γιατι δεν παιρνεις τις ουσιες του τσιγαρου αλλα αν το εχεις πιπιλα

δεν ειναι και οτι καλυτερο.

Προσωπικα εχω φτασει να ξερναω λογο πιπιλας με ηλεκτρονικο.

Στη δικη σου περιπτωση αν θελεις να κανεις οπωσδηποτε ηλεκτρονικο με κανα ποτο δε τρεχει κατι.Ανετα το κανεις.

Παρε μια 6αρα νικοτινη και κανε καποιες τζουρες και κομπλε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έχω "ανάγκη" το τσιγάρο αλλα κρατιέμαι με νύχια και με δόντια (11 χρόνια βαριά καπνιστής χωρίς ούτε μία μέρα κόψιμο ενδιάμεσα) γιατι το έχω πάρει απόφαση (κάνω διατροφή εδω και χρόνια, ψιλογυμνάζομαι και θα γαμάω την υγεία μου με το τσιγάρο;;;; ε όχι)

 

Το ηλεκτρονικό το σκέφτομαι μόνο για όταν αράζω και πίνω το ποτάκι μου ή όταν η ανάγκη μου για να κατεβάσω καπνό βαράει καμπανάκι (αυτο θέλει χρόνια για να το ξεπεράσεις). Τώρα το ξεπερνάω κάπως πηγαίνοντας δίπλα στην κοπέλα μου την ώρα που καπνίζει, οσφραίνοντας αυτήν την γλυκιά σαπίλα που εκπνέει.

 

Νικοτίνη δεν θέλω με την καμία παναγία (ούτε 6) γιατι παρατήρησα οτι τώρα που έχω απεξαρτηθεί οτι είμαι πολυ πιο ήρεμος (νεύρα κτλ.) και δεν θέλω να ξαναμπώ στο κλιπάκι.

 

Ξέρετε κανένα υγρό που να μυάζει με το Halo Turkish και να βγαίνει με 0 νικοτίνη;

 

Σκεφτόμουν να κάνω τον εαυτό μου πειραματόζωο. Να κάνω μία βδομάδα καθημερινό τρέξιμο χωρίς ηλεκτρονικό και μία βδομάδα με ηλεκτρονικό και να καταγράφω κάθε μέρα, όλη μέρα πως νιώθω, επιδόσεις κτλ. Κανονικά θα ήθελε πιο μεγάλα χρονικά διαστήματα για να είναι πιο βέβαια τα αποτελέσματα αλλα θα πάρω μία ιδέα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έχω "ανάγκη" το τσιγάρο αλλα κρατιέμαι με νύχια και με δόντια (11 χρόνια βαριά καπνιστής χωρίς ούτε μία μέρα κόψιμο ενδιάμεσα) γιατι το έχω πάρει απόφαση (κάνω διατροφή εδω και χρόνια, ψιλογυμνάζομαι και θα γαμάω την υγεία μου με το τσιγάρο;;;; ε όχι)

 

Το ηλεκτρονικό το σκέφτομαι μόνο για όταν αράζω και πίνω το ποτάκι μου ή όταν η ανάγκη μου για να κατεβάσω καπνό βαράει καμπανάκι (αυτο θέλει χρόνια για να το ξεπεράσεις). Τώρα το ξεπερνάω κάπως πηγαίνοντας δίπλα στην κοπέλα μου την ώρα που καπνίζει, οσφραίνοντας αυτήν την γλυκιά σαπίλα που εκπνέει.

 

Νικοτίνη δεν θέλω με την καμία παναγία (ούτε 6) γιατι παρατήρησα οτι τώρα που έχω απεξαρτηθεί οτι είμαι πολυ πιο ήρεμος (νεύρα κτλ.) και δεν θέλω να ξαναμπώ στο κλιπάκι.

 

Ξέρετε κανένα υγρό που να μυάζει με το Halo Turkish και να βγαίνει με 0 νικοτίνη;

 

Σκεφτόμουν να κάνω τον εαυτό μου πειραματόζωο. Να κάνω μία βδομάδα καθημερινό τρέξιμο χωρίς ηλεκτρονικό και μία βδομάδα με ηλεκτρονικό και να καταγράφω κάθε μέρα, όλη μέρα πως νιώθω, επιδόσεις κτλ. Κανονικά θα ήθελε πιο μεγάλα χρονικά διαστήματα για να είναι πιο βέβαια τα αποτελέσματα αλλα θα πάρω μία ιδέα. 

 

 

Δοκιμασε και σκετη βαση χωρις νικοτινη μηπως σε καλυψει.

ΓΙα το turkish δε γνωριζω διοτι δεν εχω κανει ακομα αλλα πιστευω ενα bebeca,ry69,gina απο atmos lab

ισως σε καλυπταν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O Turkish της Halo, φέρνει πολυ σε καπνό πίπας (κάπνιζα και πίπα και εννοείται οτι απο άποψη γεύσης και αρώματος καπνού δεν την άλλαζα)... 

 

Απο atmosLab οτι είχα δοκιμάσει δεν με τρέλαναν απο άποψη καπνικών υγρών γιατι μόνο αυτά με ενδιαφέρουν. Όλα παραγλύκιζαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O Turkish φέρνει πολυ σε καπνό πίπας (κάπνιζα και πίπα και εννοείται οτι απο άποψη γεύσης και αρώματος καπνού δεν την άλλαζα)...

 

Ισως αξιζει μια δοκμη σε umami pipe type.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω έχω τον Vamo 5 και τον Anyvape Davide (http://www.alibaba.c...1878939794.html) αλλα θυμάμαι οτι δεν ήμουν ευχαριστημένος απο το άτμισμα (δηλαδή πιο πολυ μου άρεσαν τα φτηνιάρικα σετ που δοκίμαζα υγρά στα μαγαζιά παρα το δικό μου). Έφταιγε ο ατμοποιητής; Άμα πάρω τον Aspire Nautilus που προτείνετε αρκετοί θα δώ διαφορά; Επίσης τι είναι αυτό το BVC, υπάρχει Nautilus Bottom Vertical Coil αντι για τον Bottom Double Coil που βλέπω στα site;

 

Υ.Γ. χθες είχα άπειρη ανάγκη για ένα τσιγάρο. Ευτυχώς δεν έπεσα (αλλα για να μου φύγουν τα νεύρα χλαπάκιασα δύο πιτόγυρα - και τις έχω κόψει αυτες τις αηδίες)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ εξάρτηση λέμε.... :P

Ηρέμησε όλα στο μυαλό σου είναι....εγώ το είχα σχεδόν 2μιση χρόνια κομμένο και φέτος στον γάμο της αδελφής μου(καλοκαίρι) κάπνισα μετά απο άπειρο gin :P  και κλασικά το "ένα έφερε το άλλο" και έκανα 3-4 εκείνο το βράδυ.

Έπειτα ξεκίνησα ν'αγοράζω κάτι πραγματικά απίστευτα πουράκια(με φίλτρο/πάρα πολύ ελαφριά) που ανακάλυψα.Έκανα 1-2 την ημέρα,πήγα διακοπές->έγινε 1 πακέτο(10 πουράκια) την ημέρα :P αλλά έμεινε εκεί στις διακοπές....μετά ΤΕΛΟΣ!!!Τώρα είμαι πάλι χαλαρά και μάλλον σε κανένα καφέ ή ποτάκι θα έχω το ηλεκτρονικό(που σκέφτομαι ν'αγοράσω) οπότε και θα είμαι κομπλέ.....ειλικρινά στο γράφω όλα στο μυαλό σου είναι,"έλεγξε" το,προσπάθησε να μην το σκέφτεσαι,πήγαινε για τρέξιμο,περπάτημα,console gaming/βοηθάει επίσης..... ;) :P.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικά η μόνη σκέψη μου με κρατάει είναι το πως νιώθω το σώμα μου και τους στόχους που έχω βάλει. Πχ. εγω έκανα απο παλιά ορειβασία, αλλα τώρα έχω στο μυαλό μου πιο extreme πράγματα και αυτή η σκέψη είναι που με καλμάρει τις περισσότερες φορές. Τις άλλες που δεν πιάνει αυτό, συνήθως ΤΡΩΩ (γαμώ)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικά η μόνη σκέψη μου με κρατάει είναι το πως νιώθω το σώμα μου και τους στόχους που έχω βάλει. Πχ. εγω έκανα απο παλιά ορειβασία, αλλα τώρα έχω στο μυαλό μου πιο extreme πράγματα και αυτή η σκέψη είναι που με καλμάρει τις περισσότερες φορές. Τις άλλες που δεν πιάνει αυτό, συνήθως ΤΡΩΩ (γαμώ)...

 

:D

Και εγώ το είχα ρίξει στο φαγητό όταν το έκοψα μετά απο 11 χρόνια τσιγάρου,έβαλα 10-12 κιλά ο μλκας και μετά πλακώθηκα στην γυμναστική(πολύ περπάτημα και τρέξιμο) και είμαι οκ πλέον στο θέμα αυτό. ;)

Κοίτα το ηλεκτρονικό βάσει της "έρευνας"(κατά κάποιο τρόπο) που έχω κάνει δεν έχει καμία απολύτως σχέση με τον διάολο τον άλλο(και προφανώς αναφέρομαι στο κανονικό τσιγάρο).

Είναι απλώς μια μαλακο-συνήθεια που έχουμε πρώην και νυν καπνιστές με την "κίνηση" η οποία όμως πλέον μπορεί να μετατραπεί απο καπνίζω->ατμίζω με το ηλεκτρονικό! ;)

Και στην τελική αν δεν γουστάρεις να το "κόψεις" γιατί υπάρχουν άνθρωποι(και μάλιστα πάρα πολλοί) που δεν έχουν σκοπό στο άμεσο μέλλον να το "κόψουν" γύρισε το στο ηλεκτρονικό....γνώμη μου.Διαφορετικά το τσιγάρο θα σε "κόψει" όπως και αν έχει.

Ηλεκτρονικό για να βρεις την υγειά σου με απλά λόγια.....!!! ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα τώρα είναι 2ρη και τελευταία απόπειρα να κάνω ηλεκτρονικό τσιγάρο (αλλα και πάλι για ελάχιστη χρήση, έτσι). Την πρώτη κάπνιζα και κανονικά ταυτόχρονα και τα πνευμόνια μου δεν άντεχαν τον ατμό (πέθαινα στον βήχα). Και είχα μάθει τον σωστό τρόπο να ατμίζω, δεν ήταν αυτός ο λόγος.

 

Τώρα που έχω κόψει λιγο καιρό το κανονικό, ευελπιστώ εκείνες τις φορές που θα κάνω ηλεκτρονικό να μην έχω θέμα. Αν και πάλι έχω τότε απλα θα το πουλήσω σε κανα παλικάρι που ψάχνεται εδω μέσα κανα 50€ όλο το πακέτο και δεν θα το ξανα επιχειρήσω.

 

Υ.Γ. Εντωμεταξύ και με ένα άλλο παλικάρι που μίλαγα χθες, 10 κιλά είχε βάλει. Τι σκατά στάνταρ είναι; Εγω δεν πάιζει να αφήσω τον εαυτό μου να πάρει 10 κιλά γιατι μετα σίγουρα θα ξαναξεκινήσω το τσιγάρο γιατι θα πάθω σίγουρα μια μίνι "μιζερο-κατάθλιψη".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα τώρα είναι 2ρη και τελευταία απόπειρα να κάνω ηλεκτρονικό τσιγάρο (αλλα και πάλι για ελάχιστη χρήση, έτσι). Την πρώτη κάπνιζα και κανονικά ταυτόχρονα και τα πνευμόνια μου δεν άντεχαν τον ατμό (πέθαινα στον βήχα). Και είχα μάθει τον σωστό τρόπο να ατμίζω, δεν ήταν αυτός ο λόγος.

 

Τώρα που έχω κόψει λιγο καιρό το κανονικό, ευελπιστώ εκείνες τις φορές που θα κάνω ηλεκτρονικό να μην έχω θέμα. Αν και πάλι έχω τότε απλα θα το πουλήσω σε κανα παλικάρι που ψάχνεται εδω μέσα κανα 50€ όλο το πακέτο και δεν θα το ξανα επιχειρήσω.

 

 

Κάνε ΜΟΝΟ ηλεκτρονικό.....αν δεν θέλεις/γουστάρεις να το κόψεις ή για καφέ,ποτάκι κ.λ.π.!!!

Προφανώς είναι μλκία συνδυασμός και να καπνίζεις και ν'ατμίζεις.Φαντάζομαι δεν είναι και "επιστήμη" ο σωστός τρόπος/πως να ατμίσεις δλδ....και σ΄ότι αφορά γεύσεις κ.λ.π λίγο που το έψαξα έχει πραγματικά πάρα-πάρα πολλές(επιλογές) και χωρίς νικοτίνη αν γουστάρεις μάλιστα.

Όπως και αν έχει μην κάνεις με τπτ και τα 2 ταυτόχρονα(κάπνισμα-άτμισμα).Και επειδή διακρίνω μια ανασφάλεια/φοβία(όπως θέλεις εξέλαβε το καλοπροαίρετα στο γράφω ούτως ή άλλως) μην σε "κυριεύει"/"συνεπαίρνει" η άλλη μλκία/το τσιγάρο.Απο την στιγμή που έχεις πλέον επιλογή,πολύ απλά μην το σκέφτεσαι και προχώρα. ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην το λες... Όταν είσαι χρόνια καπνιστής (11 χρόνια και τα τελευταία 2 βαρύ αγρινιώτικο τσεμπέλι) καπνίζεις το ηλεκτρονικό σαν στριφτό και πνίγεσαι. Αυτό εννοούσα παραπάνω οτι δεν έφταιγε ο τρόπος που άτμιζα για τον βήχα...

 

Thnx boy ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...