Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρονικό τσιγάρο


hyrytama

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν έχω πάρει ακόμα. Αυτό εννοείς: http://www.fasttech.com/products/0/10009229/1491700-vamo-v5-variable-voltage-wattage-mod-apv; Είναι αυθεντικό το συγκεκριμένο; Θέλει να αγοράσω και μπαταρία έξτρα (μάλλον ναι... http://www.fasttech.com/products/0/10002357/1170800-authentic-samsung-icr18650-26f-18650-3-7v-2600mah);Φαντάζομαι είναι καλύτερο από (αυθεντική) Vision Spinner 2 επειδή μπορείς να διαλέξεις Watt;

 

Το Vamo είναι mod που λειτουργεί με επαναφορτιζόμενες μπαταρίες, σαν αυτές τις ροζ που έβαλες, δεν είναι μπαταρία από μόνο του σαν την Vision Spinner. Ένας μεταλλικός άδειος σωλήνας είναι ουσιαστικά. Θα χρειαστείς και έναν φορτιστή για τις μπαταρίες του. Είναι καλύτερο από την Vision Spinner, ναι, μεγαλύτερη δύναμη και με επιλογές παραμετροποίησης. Παίρνει μία 18650 μπαταρία ή 2 18350 μπαταρίες.

 

Αυτό το kit με όλα τα παρελκόμενα ωραίο δεν φαίνεται; Έχει και 2 μπαταρίες με εξτρά φορτιστή, και 3 ατμοποιητές οι οποίοι δεν ξέρω ποιοι είναι, τους αναγνωρίζει κάποιος;

Με κάνα 50ρικο ξεμπερδεύω!

 

Ακριβό κιτ για αυτά που προσφέρει. Οι 2 ατμοποιητές είναι οι κλασικοί CE4, οι φτηνότεροι της αγοράς, αυτοί που βάζουν σε κάθε φτηνό κιτ και 1 Vivi Nova που κάνει 5-6 ευρώ. Εγώ θα προτιμούσα κάτι καλύτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

vcY8a5R.jpg

 

Προχωράω; Καλά για αρχή; 40€ βγαίνουν.

 

Υγρό δεν ξέρω καθόλου με ποιο να αρχίσω, αλλά ξέρω ότι θα πάρω από Ελλάδα. Θέλω κάτι με πιο πολύ VG (για κάπνα) και όχι τελείως γεύση καπνού αλλά όχι και mango ας πούμε! :) Κάτι που να φέρνει σε γεύση ναργιλέ κανέλα ας πούμε θα ήταν μια καλή μέση λύση. Κάνω μια χρυσή κασετίνα Καρέλια τη μέρα. Προτάσεις ευπρόσδεκτες.

 

Προχωρας, αλλα για μενα, οχι με μια μπαταρια. Ειναι ρισκο, ειδικα αν ξεκινας τωρα, γιατι, εστω σου χαλαει, εστω ξεχνας ενα βραδυ να τη φορτισεις, εστω σου ξεφορτισε ενω εισαι ακομη εξω και τα πινεις... τον ηπιες μετα, θα ψαχνεις παλι τη χρυση κασετινα. Για μενα οι δυο μπαταριες ειναι κανονας, εστω κι αν η δευτερη ειναι μια απλη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Vamo είναι mod που λειτουργεί με επαναφορτιζόμενες μπαταρίες, σαν αυτές τις ροζ που έβαλες, δεν είναι μπαταρία από μόνο του σαν την Vision Spinner. Ένας μεταλλικός άδειος σωλήνας είναι ουσιαστικά. Θα χρειαστείς και έναν φορτιστή για τις μπαταρίες του. Είναι καλύτερο από την Vision Spinner, ναι, μεγαλύτερη δύναμη και με επιλογές παραμετροποίησης. Παίρνει μία 18650 μπαταρία ή 2 18350 μπαταρίες.

Οπότε κάπως έτσι;

 

ZRk9Vau.jpg

 

66€ βγαίνει, βάλε και άλλα 10€ το υγρό από Ελλάδα 76-80€ πες. Ανεβαίνει επικίνδυνα το ποσό... :( Αλλά από την άλλη δίνω 114€ το μήνα για τσιγάρα, οπότε αν το υγρό με βγάλει 21 μέρες είμαι μια ή άλλη. Βγάζουν όμως 30ml υγρού 21 μέρες; Δηλαδή 1.4ml τη μέρα. Με χρήση παρόμοια με κανονικού τσιγάρου, δηλαδή ρουφιξιές για κανένα πεντάλεπτο ανά 45 λεπτά.

 

Προχωρας, αλλα για μενα, οχι με μια μπαταρια. Ειναι ρισκο, ειδικα αν ξεκινας τωρα, γιατι, εστω σου χαλαει, εστω ξεχνας ενα βραδυ να τη φορτισεις, εστω σου ξεφορτισε ενω εισαι ακομη εξω και τα πινεις... τον ηπιες μετα, θα ψαχνεις παλι τη χρυση κασετινα. Για μενα οι δυο μπαταριες ειναι κανονας, εστω κι αν η δευτερη ειναι μια απλη.

 

Φαντάζομαι αν πάρω το Vamo και το σετάκι με τις δυο 18650 μπαταρίες θα μπορώ να έχω μια μέσα και την άλλη φορτισμένη έτοιμη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικά οσες θέλεις θα εχεις.Εγώ έχω μια μεγάλη για το σπίτι και τη μικρή τη 18350 για τη καφετερια.Εσύ μπορείς να εχεις μονο 18650 αν δε σε πειράζει το μεγεθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπότε κάπως έτσι;

 

ZRk9Vau.jpg

 

66€ βγαίνει, βάλε και άλλα 10€ το υγρό από Ελλάδα 76-80€ πες. Ανεβαίνει επικίνδυνα το ποσό... :( Αλλά από την άλλη δίνω 114€ το μήνα για τσιγάρα, οπότε αν το υγρό με βγάλει 21 μέρες είμαι μια ή άλλη. Βγάζουν όμως 30ml υγρού 21 μέρες; Δηλαδή 1.4ml τη μέρα. Με χρήση παρόμοια με κανονικού τσιγάρου, δηλαδή ρουφιξιές για κανένα πεντάλεπτο ανά 45 λεπτά.

 

 

Φαντάζομαι αν πάρω το Vamo και το σετάκι με τις δυο 18650 μπαταρίες θα μπορώ να έχω μια μέσα και την άλλη φορτισμένη έτοιμη...

 

Μετά την αρχική αγορά όμως, μόνο υγρά θα χρειάζεται να παίρνεις, τα άλλα σου μένουν. Υπολόγισε το κόστος σου για έναν χρόνο π.χ. και θα δεις πόσα λεφτά γλυτώνεις. Το πόσα ml θα κάνεις την μέρα εσύ θα το δεις, άλλοι κάνουν 1 ml την μέρα και άλλοι 5, δεν είναι στάνταρ. Εξαρτάται και τι υγρό θα πάρεις, με πόση νικοτίνη. Αν πάρεις κανά 24άρι μπορεί να μπαφιάσεις με 1 ml, αν πάρεις κανά 8άρι μπορεί τα 5 ml να μην σου φτάνουν. Εσύ αποφασίζεις, πρέπει να πειραματιστείς λίγο. Επίσης, δεν είναι μόνο το να πάρεις την νικοτίνη που έπαιρνες, αν έκανες 2 πακέτα την μέρα π.χ. δεν θα σου αρκεί να ατμίζεις για 10 λεπτά την μέρα, θα θέλεις να κρατάς κάτι στο χέρι και να βγάζεις καπνό, θα σου λείπει η κίνηση. Το σετάκι πάντως αυτό είναι άψογο, η ιδανική επιλογή για μένα.

 

Για αρχή θα πρότεινα 2 καπνικά υγρά, ένα 18άρι αν νιώθεις ότι σου λείπει το τσιγάρο και θες νικοτίνη και ένα 12άρι για να "παίζεις" την υπόλοιπη μέρα. Μην ξεκινήσεις με φρούτα και γλυκές γεύσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Οπότε κάπως έτσι;

 

ZRk9Vau.jpg

 

66€ βγαίνει, βάλε και άλλα 10€ το υγρό από Ελλάδα 76-80€ πες. Ανεβαίνει επικίνδυνα το ποσό... :( Αλλά από την άλλη δίνω 114€ το μήνα για τσιγάρα, οπότε αν το υγρό με βγάλει 21 μέρες είμαι μια ή άλλη. Βγάζουν όμως 30ml υγρού 21 μέρες; Δηλαδή 1.4ml τη μέρα. Με χρήση παρόμοια με κανονικού τσιγάρου, δηλαδή ρουφιξιές για κανένα πεντάλεπτο ανά 45 λεπτά.

 

 

Φαντάζομαι αν πάρω το Vamo και το σετάκι με τις δυο 18650 μπαταρίες θα μπορώ να έχω μια μέσα και την άλλη φορτισμένη έτοιμη...

 

 

 

Ως νεος δε θα πηγαινα σε κατι τοσο ακριβο.

Ηδη μετα απο τρια χρονια ντουμανι, βολευομαι με το παρακατω, και με μονο τσιμπιμα στα 3,8 volt.

(ο ατμοποιητης ειναι στο περιπου, μπορεις να διαλεξεις κατι αλλο).

post-40057-0-65629500-1414015632_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ως νεος δε θα πηγαινα σε κατι τοσο ακριβο.

Ηδη μετα απο τρια χρονια ντουμανι, βολευομαι με το παρακατω, και με μονο τσιμπιμα στα 3,8 volt.

(ο ατμοποιητης ειναι στο περιπου, μπορεις να διαλεξεις κατι αλλο).

 

Δεν ειναι στανταρ.

 

Εκανα στην αρχη 18αρα νικοτινη πιπιλα και ενας φιλος πιο φανατικος καπνιστης μπουκωνε με 18αρα

και εκανε 9αρα.

 

Ετσι συμβαινει και στις συσκευες.Aυτος εχεις βολευτει εδω και 1 χρονο με μια spinner 1300αρα ολη μερα και εγω ειμαι με vamo και με 2 μπαταριες τη μερα χαλαρα.

Καποιοι πανε και σε επισκευασιμους αργοτερα για πιο δυνατο χτυπημα.

 

Εγω θα λεγα να ξεκινησει με κατι καλο για αρχη,ειδικα στην αρχη ειναι που πρεπει να εχεις κατι καλο

να σε ικανοποιει και μετα χαλαρωνεις συνηθως.

 

Αν ξεκινησει με λιγα βολτ η με καμια 1000αρα απλη δε θα αργησει να πιασει το πακετακι με τα τσιγαρα παλι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμ, δεν το είχα προσέξει, το βάμος δηλαδή δεν και φορτίζει απ'ευθείας με καλώδιο και usb?

Αν όχι ίσως μιλάμε για deal breaker, νομίζω δεν με βολεύει να κουβαλάω κάθε μέρα μπαταρίες ή και φορτιστές στην δουλειά.

 

Επίσης, φορτιστής και μπαταρία δεν είναι μέσα στην αρχική του συσκευασία;

 

Άλλο αξιόλογο mod που να φορτίζει κανονικά έχουμε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι στανταρ.

 

Εκανα στην αρχη 18αρα νικοτινη πιπιλα και ενας φιλος πιο φανατικος καπνιστης μπουκωνε με 18αρα

και εκανε 9αρα.

 

Ετσι συμβαινει και στις συσκευες.Aυτος εχεις βολευτει εδω και 1 χρονο με μια spinner 1300αρα ολη μερα και εγω ειμαι με vamo και με 2 μπαταριες τη μερα χαλαρα.

Καποιοι πανε και σε επισκευασιμους αργοτερα για πιο δυνατο χτυπημα.

 

Εγω θα λεγα να ξεκινησει με κατι καλο για αρχη,ειδικα στην αρχη ειναι που πρεπει να εχεις κατι καλο

να σε ικανοποιει και μετα χαλαρωνεις συνηθως.

 

Αν ξεκινησει με λιγα βολτ η με καμια 1000αρα απλη δε θα αργησει να πιασει το πακετακι με τα τσιγαρα παλι.

 

Σιγουρα, καθε ατομο εχει και διαφορετικη συμπεριφορα ως προς το θεμα.

Ο λογος που ως νεος δε θα διαλεγα κατι ακριβο (και ειδικα με ξεχωριστες μπαταριες, επισκευασιμους κλπ), ειναι διοτι, το 90% αυτων που ξεκινανε ηλεκτρονικο, θα το παρατησουν μεσα στο μηνα (αν οχι στη βδομαδα). Και αυτο οχι λογω volt, αλλα λογω γευσεων και λογω λαθους ιδεας που ειχε για το ηλεκτρονικο. Εχω δυστυχως εμπειρια απο δεκαδες ατομα. Το Α και το Ω στο ηλεκτρονικο ειναι η γευση, και η καθαρη αντισταση, τιποτε αλλο, με 600αρες και 900αρες ξεκινησαμε ολοι και χωρις ρυθμιστη τοτε. Αν δε σου κατσει η γευση, ή αν νομιζεις οτι η γευση που θα παρεις θα ειναι 100% ιδια με του τσιγαρου, και μπαταρια με χιλια ευρω να σου δωσω, παλι θα το πεταξεις.

Επισης ως νεος, θες κατι απλο, εχεις μια κλασσικη συνηθεια, πας περιπτερο, παιρνεις πακετο, ανοιγεις καπνιζεις. Θελεις κι εδω κατι ευκολο, που να μην αντισταθμιζει μονο τη νικοτινη και τον εθισμο της, αλλα να αντισταθμιζει (οσο το δυνατον), και τις υπολοιπες συνηθειες. Οταν λοιπον καποιος που μεχρι χτες εκανε 1-2 κινησεις και αναβε τσιγαρο, και τωρα του λες χιλια δυο νεα πραγματα, και πρεπει να ξεκινησει καμποσες εξτρα διαφορετικες συνηθειες, πιο πιθανο ειναι να τον αποτρεψεις απο την αρχη. Ποσο δε μαλλον, οταν στο μυαλο του εχει το κοψιμο του τσιγαρου, οχι μονο ως θεμα υγειας, αλλα και ως μειωση εξοδων, και παω εγω να του προτεινω με το καλημερα, ενα σετακι των 100 ευρω ας πουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμ, δεν το είχα προσέξει, το βάμος δηλαδή δεν και φορτίζει απ'ευθείας με καλώδιο και usb?

Αν όχι ίσως μιλάμε για deal breaker, νομίζω δεν με βολεύει να κουβαλάω κάθε μέρα μπαταρίες ή και φορτιστές στην δουλειά.

 

Επίσης, φορτιστής και μπαταρία δεν είναι μέσα στην αρχική του συσκευασία;

 

Άλλο αξιόλογο mod που να φορτίζει κανονικά έχουμε;

 

Υπαρχει της nobacco αυτο http://www.vaporsolutions.gr/nobacco-hlektroniko-tsigaro/622-nobacco-mas-apv-mod.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό μου φαίνεται λίγο άβολο έτσι όπως το έχουν κάνει.

Επίσης, (τα θέλω όλα δικά μου), αλλά καλό θα ήταν να βρω κάτι που να φορτίζει μεν με usb, αλλά να μην έχει ενσωματωμένη μπαταρία, μη δώσω 60€ και σε 5 μήνες ψοφήσει πάλι και το πετάξω.. :/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό μου φαίνεται λίγο άβολο έτσι όπως το έχουν κάνει.

Επίσης, (τα θέλω όλα δικά μου), αλλά καλό θα ήταν να βρω κάτι που να φορτίζει μεν με usb, αλλά να μην έχει ενσωματωμένη μπαταρία, μη δώσω 60€ και σε 5 μήνες ψοφήσει πάλι και το πετάξω.. :/

 

Αν καταλαβα καλα δε σε ενοχλει να εχει μπαταριες αυτες τις κοκκινες ξεχωριστα αλλα σε νοιαζει να φορτιζουν με usb?

 

Αν ναι παρε εναν φορτιστη xtar  http://www.vaporsolutions.gr/fortistes/505-xtar-mc1-charger.html καιφορτιζεις με usb.

Τον εχω και εγω 1 χρονο ειναι πολυ καλος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, βασικά θέλω τα σύνεργα να χωράνε σε ένα τσαντάκι π.χ ώστε να μην ξεμείνω κάπου από μπαταρία - φορτιστή.

Αυτό από πάνω μου κάνει.

 

Οπότε λέω να παραγγείλω όλο το σετ που έχει διαλέξει ο mindtrapper παραπάνω, με αυτόν τον φορτιστή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mια χαρα απλα αν κανετε παραγγελια απο Κινα παρτε μπολικες κεφαλες γιατι Ελλαδα ειναι ακριβες.

Αυτες σε 1-2 βδομαδες τις πετας.2 βδομαδες βαρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O V6 δικαιολογεί με κάποιο τρόπο την σχεδόν διπλάσια τιμή του σε σχέση με τον V5;

 

edit, τις βρήκα τις διαφορές, θα πάρω τον V5, δεν αξίζει την διαφορά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...