Προς το περιεχόμενο

Forex Trading


not87not

Προτεινόμενες αναρτήσεις

διάβασα τα περισσότερα ποστ του θέματος ψάχνοντας έναν αξιόπιστο ECN broker αλλά δεν έβγαλα άκρη......μπορείτε κάποιος να βαλει μια λίστα από αξιόπιστους traders(εμπειρικά πάντα).....και μια ακόμη ερώτηση είναι να επιλέξω ECN broker η Bucket shop???

Σας ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας.

 

http://www.simple-4ex.gr/el/fxbrokers.html

 

εδω θα βρεις μια λιστα με αξιοπιστους brokers 

 

Για ECN θα συνιστούσα την orbex . Ειναι αξιοπιστη εταιρια και συνεργαζομαι με αυτους καιρο . Επισης εχει rebate rate 7,5$ /Lot αν κανεις εγγραφη χρησιμοποιωντας το λινκ που θα βρεις στο σιτε . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 676
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

διάβασα τα περισσότερα ποστ του θέματος ψάχνοντας έναν αξιόπιστο ECN broker αλλά δεν έβγαλα άκρη......μπορείτε κάποιος να βαλει μια λίστα από αξιόπιστους traders(εμπειρικά πάντα).....και μια ακόμη ερώτηση είναι να επιλέξω ECN broker η Bucket shop???

Σας ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας.

 

Έχω κλείσει 2 χρόνια στην XM, δεν είχα ποτέ θέμα, μπορείς να την δοκιμάσεις άφοβα. Επίσης είναι απ τις λίγες που προσφέρουν μπόνους κατάθεσης, άλλες φορές 30%, άλλες 50% και σε κάθε νέο λογαριασμό μπόνους εγγραφής. Όσες φορές χρειάστηκε να επικοινωνήσω με τον προσωπικό μου ακάουν μάνατζερ με εξυπηρέτησε άμεσα. 

Μια απο τις στρατηγικες που ακολουθω ειναι αυτη . 

 

 

SMS 55

S-roc 

TDI 

 

time frame 4H 

 

όταν η τιμή είναι πανω απο το SMA 55 το S-ROC ειναι πανω απο το μηδεν και η πράσινη γραμμη του TDI εχει περασει πανω απο την κοκκινη στις 4 ωρες αγοραζω . 

 

για πωληση πρεπει να ισχυουν ακριβως τα αντιθετα. 

 

αποφευγω να κανω συναλλαγες πριν απο νεα . και για αυτο χρησιμοποιω το FFCal . 

 

Πόσα pips κυνηγάς σε κάθε εντολή?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω κλείσει 2 χρόνια στην XM, δεν είχα ποτέ θέμα, μπορείς να την δοκιμάσεις άφοβα. Επίσης είναι απ τις λίγες που προσφέρουν μπόνους κατάθεσης, άλλες φορές 30%, άλλες 50% και σε κάθε νέο λογαριασμό μπόνους εγγραφής. Όσες φορές χρειάστηκε να επικοινωνήσω με τον προσωπικό μου ακάουν μάνατζερ με εξυπηρέτησε άμεσα. 

 

Πόσα pips κυνηγάς σε κάθε εντολή?

 

 

στα 50 pips μετακινω το στοπ σε break even και μετα την αφηνω να τρεξει .. 100 ειναι ο στοχος καμια φορα την αφηνω και για παραπανω ..

 

 

Η ΧΜ ειναι market maker . Δεν ειναι ECN αν και στα υπολοιπα θα συμφωνησω .. ειναι καλη εταιρια και συνεργαζομαστε καιρο . εχει και αυτη rebate rate 7,5 $ / Lot 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα φίλοι μου έχω ένα πρόβλημα με την επιβεβαιωση διευθυνσης στο plus500 ξέρει κανείς τι έγγραφα δέχονται. Και αν τα. Θέλουν στα αγγλικά που ακριβώς θα τα βρω.... Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα φίλοι μου έχω ένα πρόβλημα με την επιβεβαιωση διευθυνσης στο plus500 ξέρει κανείς τι έγγραφα δέχονται. Και αν τα. Θέλουν στα αγγλικά που ακριβώς θα τα βρω.... Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

λογαριασμο ΔΕΗ ή ΟΤΕ . Βασικα οτιδηποτε απο λογαριασμους που να εχει πανω το ονομα σου και την διευθυνση σου ..

δεν χρειαζεται να ειναι στα αγγλικα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σε ολους θα ηθελα να ρωτησω αν καποιος γνωριζει εκτος απο forex για μετοχες για μια ερωτηση που θελω να κανω. Σας ευχαριστω πολυ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το setup για αυτή την εβδομάδα, για το EUR/USD, έχει ως εξής:

 

Δυο pending orders μία BuyStop και μία SellStop τοποθετημένες στα υψηλά και τα χαμηλά της Δευτέρας, αντίστοιχα, έχοντας στόχο 500 pips στη κάθε μια.

post-251528-0-83048400-1424169985_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα επισημάνει πως σε πλάγια τάση η στρατηγική αυτή της διάσπασης των υψηλών ή των χαμηλών της Δευτέρας δεν αποδίδει. Τελειώντε με τα Eurogroup κει στις Βρυξέλες να πάμε ταμείο επιτέλους παιδιά δεν είναι κατάσταση αυτή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σε ολους θα ηθελα να ρωτησω αν γινετε να κανω trading στην spot price μιας μετοχης. Δηλαδη να αγοραζω και να πουλαω στην τιμη που εχει αυτη την στιγμη η μετοχη(οπως δειχνω και στην εικονα) και οχι σε αυτοι που μου προσφερουν οι αγοραστες/πωλητες. Καποιοι μου ειπαν πως γινετε αλλα με 60.000 ευρω και πανω, αλλοι μου ειπαν οτι γινετε οταν αγοραζεις πακετο μετοχων δηλαδη 250,000 ευρω και πανω και αλλοι μου ειπαν πως δεν γινετε. Τελικα τι απο ολα αυτα ισχυει ? Παρακαλω αν γινετε να μου απαντησει καποιος που γνωριζει αρκετα καλα το χωρο του trading. Σας ευχαριστω πολυ 

post-320530-0-41113400-1424815979_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπερα εμενα με ενδιαφερει να κανω scalping δηλαδη να κανω πολλες αγορες και πωλησεις με πολυ μικρο κερδος π.χ 0,010- 0,020 cents. Αυτο πως μπορω να το πετυχω ? Μην μου πειτε το κλασσικο να στησω την τιμη που θελω και να περιμενω να ερθει αυτα τα γνωριζω ηδη. Δεν με νοιαζει αν λεγεται scalping ή καπως αλλιως, εγω θελω να εχω προσβαση σε καθε tick της τιμης δηλαδη να εχω την δυνατοτητα να μπω και να βγω οποτε θελω. Π.χ Η τιμη της ΕΤΕ ειναι τωρα στο 1.27. Εγω θελω να αγορασω στο 1.27 και να πουλησω στο 1.28 κατευθειαν. Αν ξαναπαει παλι 1,27 να κανω το ιδιο ή να πουλησω στο 1,26 αν κατεβει.


spot ειναι αυτη που σου προσφερουν οι πωλητες.

Καλησπερα εμενα με ενδιαφερει να κανω scalping δηλαδη να κανω πολλες αγορες και πωλησεις με πολυ μικρο κερδος π.χ 0,010- 0,020 cents. Αυτο πως μπορω να το πετυχω ? Μην μου πειτε το κλασσικο να στησω την τιμη που θελω και να περιμενω να ερθει αυτα τα γνωριζω ηδη. Δεν με νοιαζει αν λεγεται scalping ή καπως αλλιως, εγω θελω να εχω προσβαση σε καθε tick της τιμης δηλαδη να εχω την δυνατοτητα να μπω και να βγω οποτε θελω. Π.χ Η τιμη της ΕΤΕ ειναι τωρα στο 1.27. Εγω θελω να αγορασω στο 1.27 και να πουλησω στο 1.28 κατευθειαν. Αν ξαναπαει παλι 1,27 να κανω το ιδιο ή να πουλησω στο 1,26 αν κατεβει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λογαριασμο ΔΕΗ ή ΟΤΕ . Βασικα οτιδηποτε απο λογαριασμους που να εχει πανω το ονομα σου και την διευθυνση σου ..

δεν χρειαζεται να ειναι στα αγγλικα .

λογαριασμο ΔΕΗ ή ΟΤΕ . Βασικα οτιδηποτε απο λογαριασμους που να εχει πανω το ονομα σου και την διευθυνση σου ..

δεν χρειαζεται να ειναι στα αγγλικα .

......

Έστειλα από ΔΕΗ και δεν μου το δέχτηκε έχει κανείς καμία άλλη λύση για επιβεβαίωση διεύθυνσής???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα εμενα με ενδιαφερει να κανω scalping δηλαδη να κανω πολλες αγορες και πωλησεις με πολυ μικρο κερδος π.χ 0,010- 0,020 cents. Αυτο πως μπορω να το πετυχω ? Μην μου πειτε το κλασσικο να στησω την τιμη που θελω και να περιμενω να ερθει αυτα τα γνωριζω ηδη. Δεν με νοιαζει αν λεγεται scalping ή καπως αλλιως, εγω θελω να εχω προσβαση σε καθε tick της τιμης δηλαδη να εχω την δυνατοτητα να μπω και να βγω οποτε θελω. Π.χ Η τιμη της ΕΤΕ ειναι τωρα στο 1.27. Εγω θελω να αγορασω στο 1.27 και να πουλησω στο 1.28 κατευθειαν. Αν ξαναπαει παλι 1,27 να κανω το ιδιο ή να πουλησω στο 1,26 αν κατεβει.

Καλησπερα εμενα με ενδιαφερει να κανω scalping δηλαδη να κανω πολλες αγορες και πωλησεις με πολυ μικρο κερδος π.χ 0,010- 0,020 cents. Αυτο πως μπορω να το πετυχω ? Μην μου πειτε το κλασσικο να στησω την τιμη που θελω και να περιμενω να ερθει αυτα τα γνωριζω ηδη. Δεν με νοιαζει αν λεγεται scalping ή καπως αλλιως, εγω θελω να εχω προσβαση σε καθε tick της τιμης δηλαδη να εχω την δυνατοτητα να μπω και να βγω οποτε θελω. Π.χ Η τιμη της ΕΤΕ ειναι τωρα στο 1.27. Εγω θελω να αγορασω στο 1.27 και να πουλησω στο 1.28 κατευθειαν. Αν ξαναπαει παλι 1,27 να κανω το ιδιο ή να πουλησω στο 1,26 αν κατεβει.

Δε μπορεις να φανταστεις ποσο γρηγορα θα χασεις τα χρηματα σου. Καλυτερα να μπεις αγοραστης και να περιμενεις να παει στα 2,00 ή να μπεις πωλητης για να παει στα 0,50 αναλογα με την αναλυση και την εκτιμηση σου βεβαια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...