Προς το περιεχόμενο

Δισκοκήλη - εμπειρίες


ilias8513

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχθές έκανα την έκτη συνεδρία αποσυμπίεση της σπονδυλικής στήλης (decompression table) και την τέταρτη στο λέιζερ.. Αισθάνομαι πάρα πολύ καλά, δεν ξέρω ποιο απ τα δυο με βοήθησε ποιο πολύ αλλά το decompression table με ανακουφίζει επιτόπου. 

Πλέον μπορώ να κάθομαι και να περπατάω βέβαια πονάω ακόμα αλλά καμία μα καμία σχέση με εκείνους τους φριχτούς πόνους, ο κάθε ασθενής είναι διαφορετικός σε εμένα όμως έκανε τρομερή δουλειά και το συνιστώ σε όποιον θέλει να το κάνει...

δεν ξέρω ποιες  είναι οι τιμές αλλού, έμενα μου ζήτησε μαζί με το παραπεμπτικό 150 ευρώ θεωρώ ότι είναι πολύ καλά γτ άλλος για το λέιζερ σκέτο (το ίδιο μηχάνημα ) μου ζήτησε 300 ευρώ με το παραπεμπτικό... οπότε ψαχτειτε πριν κάνετε οτιδήποτε !!!!! ;)                    

Νεραιδα εσυ ποσα χιλιοστα κηλη εχεις?εγω ειχα 12 εκανα διααδερμικη δισκετομη με λαιζερ ειναι αυτο το πραγμα για να καταλαβετε 

τη αλλη μερα υποτροπιασα μαλλον και εχουν περασει κοντα 4 μηνες και δεν ειμαι τελειως καλα.κυριως τωρα εχω πονο στην μεση κ λιγοτερο στο νευρο
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Νεραιδα εσυ ποσα χιλιοστα κηλη εχεις?εγω ειχα 12 εκανα διααδερμικη δισκετομη με λαιζερ ειναι αυτο το πραγμα για να καταλαβετε 

τη αλλη μερα υποτροπιασα μαλλον και εχουν περασει κοντα 4 μηνες και δεν ειμαι τελειως καλα.κυριως τωρα εχω πονο στην μεση κ λιγοτερο στο νευρο

Katsarof καλημέρα  , δεν μου μίλησε κάνεις για χιλιοστά. ίσως το δικό μου θέμα να μην είναι τόσο σοβαρό όπως σε κάποιους από εσάς ι μαγνητική λέει..

Εκφύλιση-αφυδάτωση του μεσοσπονδύλιου δίσκου  Ο5-Ι1 με ελάττωση του ύψους του. Στο μεσοσπονδύλιο διάστημα απεικονίζεται δεξιά κεντρικοπλάγια κήλη με πίεση τόσο της δεξιάς νευρικής ρίζας στο κόλπωμα του σπονδυλικού σωλήνα όσο και του δεξιού νωτιαίου νεύρου μετά την έξοδο του από το μεσοσπονδύλιο τρήμα . Εκφυλιστικές αλλοιώσεις της κάτω τελικής πλάκας του Ο5 και άνω του I1.

Απεικονίζονται μικρές ενδοσωματικές κήλες στα σώματα Θ12, Ο1 και Ο2.

Όχι δεν έκανα αυτό που δείχνει το βίντεο …  έψαξα στο Google και βρήκα δυο τυχαία link με τα δυο μηχανήματα που κάνω  

 

http://www.medi-shop.gr/el/physiotherapy-laser/lasermed-2200

 

εγώ προσωπικά πιστεύω πως αυτό έκανε την μεγαλύτερη δουλειά

http://hochmanchiro.com/non-surgical-spinal-decompression.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

καλησπερα σε ολους, εχω και εγω θεμα με 2 κηλες η μια ειναι 04-05 η οποια μου εχει κανει προβλημα στο αριστερο ποδι με παρεση, και ενα μονιμο μουδιασμα και πονο στα οσπισθια μεχρι στο μπουτι και στη γαμπα....και μια δευτερη και πιο σοβαρη στο θ9-10 που εχει σπασει και ακουμπαει στο νωτυαιο μυελο, (με φοβο γιοα παραλυση) οπου και αν πηγα 6 στον αριθμο και ολοι νευροχειρουργοι θεσσαλονικη....... ολοι μου ειπαν να κανω χειρουργειο γιατι  τα πραγματα ειναι πολυ σοβαρα.... την δευτερα πρωτα ι θελος θα μπω σε δε ιδι κλινικη γιατι επελεξα ενα πολυ καλο νευροχειρουργο και πιστευω να πανε ολα καλα...

 

επελεξα το χειρουργειο γιατι σε ολους οσους πηγα ολοι μου ειπαν χειρουργειο....δεν εκανα τιποτα απο ολα αυτα που λετε εσεις και μπραβο σας που δοκιμαζετε τα παντα και τα αναφερετε κιολας γιατι ειλικρινα βοηθατε και αλλους με παρομοιες παθησεις!!!!!! ευχομαι ολοι να βρηκατε την καταληλη θεραπεια και να μη πονατε ποια!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

mariamary απο οτι καταλαβαίνω θα χειρουργήσεις κ τις δύο κήλες κ μάλλον αυτο είναι το καλύτερο για σένα εφόσον όλοι οι γιατροί το ίδιο σου λένε. Κάθε περίπτωση είναι διαφορετική κ εγω με δυο κηλες επελεξα να μην χειρουργηθώ δυο χρόνια σχεδον κ τα πρωινα μου ειναι εφιαλτικα κ η διάρκεια τις ημέρας χαλια κ ελπιζωντας πως η επόμενη μέρα θα ειναι καλύτερη η οποία όμως δεν ειναι, (με πόνο στη μέση και στο γοφό).Σου εύχομαι όλα να πάνε καλά κ να είσαι γερή κ δυνατή.

 

Μετά την επέμβαση καλό  θα ήταν να μας πείς πως τα πας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

mariamary απο οτι καταλαβαίνω θα χειρουργήσεις κ τις δύο κήλες κ μάλλον αυτο είναι το καλύτερο για σένα εφόσον όλοι οι γιατροί το ίδιο σου λένε. Κάθε περίπτωση είναι διαφορετική κ εγω με δυο κηλες επελεξα να μην χειρουργηθώ δυο χρόνια σχεδον κ τα πρωινα μου ειναι εφιαλτικα κ η διάρκεια τις ημέρας χαλια κ ελπιζωντας πως η επόμενη μέρα θα ειναι καλύτερη η οποία όμως δεν ειναι, (με πόνο στη μέση και στο γοφό).Σου εύχομαι όλα να πάνε καλά κ να είσαι γερή κ δυνατή.

 

Μετά την επέμβαση καλό  θα ήταν να μας πείς πως τα πας.

καλημερα, και εγω εδω και 3 βδομαδες ειμαι χαλια μαυρα εχω χειροτερεψει παρα πολυ.....ποναω υποφερω (μουδιασμα στο αριστερο ποδι,πονο απο το γοφο ως την γαμπα) ελπιζω αυριο που θα κανω το χειρουργειο να περασει ο πονος....δεν μπορω ουτε να κοιμηθω ουτε να γυρισω ουτε να περπατησω....αυριο θα κανω το πρωτο χειρουργειο στο 04-05 και σε 2 μηνες που θα επαναλθω θα κανω το δευτερο το οποιο ειναι και το πιο σοβαρο!!! εννοειτε οτι θα μπω θα γραψω πως πηγε!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα σε ολους, εκανα το χειρουργειο την δευτερα και εχω να σας πω πως ενω πονουσα και δεν μπορουσα την δευτερα ουτε να περπατησω μολις ξυπνησα δεν πονουσα ποια καθολου.....και αισθανομουν το ποδι μου.....δεν ημουν ποια μουδιασμενη.....στο χειρουργειο μπηκα ατης 13,00 και βγηκα 17,30 ηταν δυσκολο ενω η μαγνητικη δεν εδειχνε ποσο ηταν...τριτη πρωι στης 7 σηκωθηκα και περπατησα τωρα ανεβαινω σκαλες και περπατω μια χαρα ΔΕΝ ΠΟΝΑΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ!!!!! θα σας γραφω συχαν το πως ειμαι....αλλα επειδη και εγω δεν ηθελα να κανω χειρουργειο και σκαφτομουν να κανω διαφορα πρακτικα η μονη λυση ηταν αυτη...τζαμπα αγχος παιδια...ευχομαι σε ολους να παρετε την πιο σωστη αποφαση για την περιπτωση σας!!!!

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω φίλο που γυρισε 5 ορθοπεδικούς , 1 νευροχειρουργό , 3 φυσικοθεραπευτές , 1 χειροπράκτη και έκανε και 2 βελονισμούς .

 

Πέραν του γεγονότος οτι επιδεινώθηκε , πήρε την απόφαση να χειρουργηθεί και να ησυχάσει .

 

Παίδες , χειρουργείο , με τον νωτιαίο μυελό δεν παίζουμε .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω φίλο που γυρισε 5 ορθοπεδικούς , 1 νευροχειρουργό , 3 φυσικοθεραπευτές , 1 χειροπράκτη και έκανε και 2 βελονισμούς .

 

Πέραν του γεγονότος οτι επιδεινώθηκε , πήρε την απόφαση να χειρουργηθεί και να ησυχάσει .

 

Παίδες , χειρουργείο , με τον νωτιαίο μυελό δεν παίζουμε .

και εγω τις ιδιας αποψης ειμαι...χειρουργειο και παλι χειρουργειο....εχει αλλαξει η ζχωη μου παλι.....!!!!σταματησα να ποναωωωω!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να σου πω κατι...δεν συμφωνω με αυτο....δεν ισχυει παντα, σε εμενα ηταν τοσο γρηγοροι οι ρυθμοι που δεν μπορεσα καν να καταλαβω τι εχω....μεσα 7 μερες που πηρα την μαγνητικη στα χερια μου εφτασα στο σημειο να ποναω να σερνω το ποδι και πλεον να μη μπορω να περπατησω....ισως ειχε να κανει και με το επαγγελμα μου.....σιγουρα ενα χειρουργειο δεν ειναι παντα καλο αλλα οταν η μοναδικη λυση ειναι απαραιτητο!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...