Προς το περιεχόμενο

ΕΤΟΙΜΕΣ καψουλες nespresso απο αλλες εταιρειες


nek4d

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ρε παιδιά υπάρχουν κάψουλες που να πλησιάζουν την ποιότητα των nespresso.;Εγω πήρα καφετιέρα Nespresso επειδή λάτρεψα τον καφέ της και εχω πιει απο πάρα πολλές καφετιέρες για να εχω μια άποψη. Εμένα τα 41 λεπτά δε μου φαίνονται ακριβά αλλά είμαι μόνος σπίτι και πίνω το πολύ 2 καφέδες τη μέρα. Το να γλυτωνα 10 λεπτά την κάψουλα αλλά να μη μου άρεσε τόσο ο καφές το βρίσκω λίγο τραβηγμένο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά υπάρχουν κάψουλες που να πλησιάζουν την ποιότητα των nespresso.;Εγω πήρα καφετιέρα Nespresso επειδή λάτρεψα τον καφέ της και εχω πιει απο πάρα πολλές καφετιέρες για να εχω μια άποψη. Εμένα τα 41 λεπτά δε μου φαίνονται ακριβά αλλά είμαι μόνος σπίτι και πίνω το πολύ 2 καφέδες τη μέρα. Το να γλυτωνα 10 λεπτά την κάψουλα αλλά να μη μου άρεσε τόσο ο καφές το βρίσκω λίγο τραβηγμένο.

Συμφωνώ. Γιαυτο γύρισα παλι πισω στις κάψουλες νεσπρεσο.

 

Sent from my iPhone using Insomnia

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά δε καταλαβαίνω τον λόγο να πάρει κάποιος μηχανη nespresso και να προσπαθεί να χώσει άλλες κάψουλες. Καταλαβαίνω οτι αν ενα ζευγάρι στο σπίτι πίνει 4 καφέδες τη μέρα είναι καπως δαπανηρο το σκηνικό αλλά υπάρχουν και άλλες καφετιέρες με πιο φθηνές κάψουλες. Εγώ είχα την ευτυχία να τσιμπήσω με 50 ευρώ τη μηχανή σε προσφορά και τα 80 λεπτά που δίνω τη μέρα σε κάψουλες δε μου φαίνονται. Ο καφές που έπαιρνα απο εξω 1.50 μου ερχόταν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά. Για να μην ανοίγω νέο θέμα, και βλέποντας πως όλοι σας έχετε μεγάλη γνώστη για τις μηχανές εσπρέσο με κάψουλες, αξίζει η αγορά αυτής http://www.kotsovolos.gr/site/small-home-appliances/coffeemakers/espresso/098225-krups-%CF%87%CE%BD3006s-pixieσε αυτά τα χρήματα; Αυτό είναι και το μέγιστο budget για μένα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά. Για να μην ανοίγω νέο θέμα, και βλέποντας πως όλοι σας έχετε μεγάλη γνώστη για τις μηχανές εσπρέσο με κάψουλες, αξίζει η αγορά αυτής http://www.kotsovolos.gr/site/small-home-appliances/coffeemakers/espresso/098225-krups-%CF%87%CE%BD3006s-pixieσε αυτά τα χρήματα; Αυτό είναι και το μέγιστο budget για μένα. 

 

Κάτοχος της ίδιας μηχανής εδώ και ένα μήνα εκμεταλλευόμενος ακριβώς αυτήν την προσφορά. Είμαι απόλυτα ικανοποιημένος μέχρι τώρα. Βέβαια ακόμα ψάχνω τον ιδανικό-οικονομικό καφέ αλλά όπως φαίνεται οι original είναι οι καλύτερες ως ώρας σε σχέση απόλαυση-τιμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχει δοκιμασει καποιος αυτη εδω ;

 

http://i-home.gr/index.php?dispatch=products.view&product_id=30868

 

Για nespesso αν θες να βάλεις καφέ της επιλογής σου είναι αυτή http://i-home.gr/index.php?dispatch=products.view&product_id=30795. Προσωπική εμπειρία δεν έχω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γιατί να πάρει κάποιος nespresso καφετιέρα και όχι μια που να παίρνει χύμα καφε ας πούμε για να του έρχεται και πιο φθηνά; Αυτό δεν έχω καταλάβει. Εννοείται οτι ο καθένας έχει διαφορετική τσέπη απλά δε βρίσκω λογική στο να δώσεις 100 ευρώ να πάρεις μια καφετιέρα Nespresso και μετά να ψάχνεις να βρεις κάψουλα διαφορετικής μάρκας για να γλυτώνεις λεφτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

έχεις δίκιο σε αυτο που λες. Αν θέλεις vα βαζεις χύμα καφέ, παίρνεις την ανάλογη καφετιέρα.
Αυτό που συζητάμε εδώ είναι το τι μπορούνε να κάνουν όλοι όσοι για οποιονδήποτε λόγο έχουν ήδη nespresso.

Επεξ/σία από smpt
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και γιατί να πάρει κάποιος nespresso καφετιέρα και όχι μια που να παίρνει χύμα καφε ας πούμε για να του έρχεται και πιο φθηνά; Αυτό δεν έχω καταλάβει. Εννοείται οτι ο καθένας έχει διαφορετική τσέπη απλά δε βρίσκω λογική στο να δώσεις 100 ευρώ να πάρεις μια καφετιέρα Nespresso και μετά να ψάχνεις να βρεις κάψουλα διαφορετικής μάρκας για να γλυτώνεις λεφτά.

Γιατί κάποιος στην εργασία του θέλει τον καφέ του σε λίγα δεύτερα, χωρίς χύμα καφέ χωρίς πατήματα χωρίς πλυσίματα κτλ.

Εγώ για παράδειγμα γι αυτό την επέλεξα , σε 15 δεύτερα έχω καφέ και πολλές φορές φτιάχνω καφε και σε πελάτες , αν γινόμουν barista και στο μαγαζί  δεν θα είχα ηλεκτρολογείο αλλά καφετέρια..... :-)

Επεξ/σία από free-s
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γιατί να πάρει κάποιος nespresso καφετιέρα και όχι μια που να παίρνει χύμα καφε ας πούμε για να του έρχεται και πιο φθηνά; Αυτό δεν έχω καταλάβει. Εννοείται οτι ο καθένας έχει διαφορετική τσέπη απλά δε βρίσκω λογική στο να δώσεις 100 ευρώ να πάρεις μια καφετιέρα Nespresso και μετά να ψάχνεις να βρεις κάψουλα διαφορετικής μάρκας για να γλυτώνεις λεφτά.

Αν δεν σηκωθεις το πρωι, με την τσιμπλα στο ματι, να τις εχεις και τις 2 στημενες στον παγκο να σε περιμενουν, δεν θα καταλαβεις!

 

Με κλειστα ματια, θα παει το χερι στην καψουλιερα!

 

Χρονος και ευκολια, απλα.

Για καποιους δεν εχει διαφορά, για αλλους ομως, δεν υπαρχει συγκριση καν.

Ακομη και με τις επαναγεμιζομενες καψουλες με τον χυμα καφε, τις εχεις ετοιμες στο ψυγειο και σε μισο λεπτο, πινεις καφε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Βασικά εγώ πήρα καφετιέρα Nespresso γιατί έχοντας πιει καφέ απο πολλές καφετιέρες μόνο με της Nespresso (arpegio συγκεκριμένα) έπαθα πλακαρα.Εννοειται βέβαια οτι θα υπάρχουν και άλλες καφετιέρες με πολύ ωραίο καφέ αλλά εγώ τρελάθηκα με το συγκεκριμένο καφέ και τσίμπησα μια nespresso σε προσφορά 50 ευρώ και πίνω τον καφέ που γουστάρω.Εμενα βέβαια τα 80 λεπτά που ξοδεύω τη μέρα για να πίνω καφέ δε με πειράζουν. Αμα ειχα γυναίκα και δύο παιδιά που πιναν όλοι προφανώς και θα κοίταγα και την οικονομία (θα χωριζα) :-D

Επεξ/σία από gkalas
  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γιατί να πάρει κάποιος nespresso καφετιέρα και όχι μια που να παίρνει χύμα καφε ας πούμε για να του έρχεται και πιο φθηνά; Αυτό δεν έχω καταλάβει. Εννοείται οτι ο καθένας έχει διαφορετική τσέπη απλά δε βρίσκω λογική στο να δώσεις 100 ευρώ να πάρεις μια καφετιέρα Nespresso και μετά να ψάχνεις να βρεις κάψουλα διαφορετικής μάρκας για να γλυτώνεις λεφτά.

γιατι απλα καποιος πριν 3-4 χρονια ειχε την οικονομικη ανεση να παρει το κατι καλυτερο...

τωρα ψαχνει κατι ποιο οικονομικο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χτες ύστερα απο επίσκεψη σε supermarket sklavenitis βρήκα τις καπσουλες της Jacobs με -20% απ την αρχική τιμη με 3.10€ .

Απο γεύση μου φαίνεται ότι πίνω ελληνικό καφε . Υπόψιν ότι πίνω καφε παντα χωρις ζάχαρη .

post-74373-0-91314600-1419008668_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...