Προς το περιεχόμενο

ΕΤΟΙΜΕΣ καψουλες nespresso απο αλλες εταιρειες


nek4d

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έτσι τις κάνει το Coffee Island...

 

A ναι και τι λεει σαν ποιοτητα αξιζουν ? Επισης αγοραζεις με το κιλο κανονικα ?

Επεξ/σία από Anorymous
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Όχι δεν πάει με το κιλό. Αν θυμάμαι καλά έχει €3 η 10άδα...

 

μμμ μαλακια αν παρεις χυμα καφε και πεις να στον αλεσουν για νεσπρεσο το κανουν ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η λυση ειναι οι επαναγεμιζομενες καψουλες.Φιλος που τις χρησιμοποιει αγοραζει απο το super market lavazza crema e aroma μου φαινεται και εχει καλο αποτελεσμα.Εγω γεμισα 2 καψουλες vergnano (που δεν τρυπανε απο πανω!) τις γεμισα με καφε και εκλεισα μπροστα με αλουμινοχαρτο αλλα η ροη ηταν πολυ μικρη.Προφανως λογω του λεπτου κοψιματος που χρησιμοποιω στην gaggia.

ΥΓ. Εχω μυλο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασα μέσα στις γιορτές τις Douwe Egberts Fortissimo, το καπάκι της Citiz ήθελε λίγο ζόρισμα παραπάνω αλλά κούμπωνε κανονικά. Δεν παρατήρησα διαρροές και ο εσπρεσσο βγήκε σωστή ποσότητα με καιμάκι. Δυστυχώς όμως σε ένταση δεν πλησίαζε ούτε τον Roma και μου φάνηκε αραιωμένος σε γεύση σαν να πρόσθεσα νερό. Καμμιά σχέση σε ένταση με τις κάψουλες Nespresso. Στην τελική δεν έχει μεγάλη διαφορά στην τιμή 3,90 με 4,10-4,50 που κάνουν Nespresso, οπότε δεν θα ξαναπροτιμηθεί...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί, αλλά αν γίνει παραγγελία μέσω του app της Nespresso για iOS/Android, τα μεταφορικά είναι δωρεάν. <br><br> Ελάχιστη παραγγελία 50 κάψουλες. <br><br> Η παράδοση γίνεται εντός 2 εργάσιμων που είναι πολύ κυριλέ ως χρόνος. <br><br> Δεν το έχω κάνει ακόμα γιατί έχω φορτώσει με aftermarket μέχρι στιγμής αλλά μαζί με το kit αφαλάτωσης θα πέσει και παραγγελία σε κάψουλες. <br><br> Sent from my iPhone

Εδω και καιρο το εχει αλλα ισχυει και μεσω υπολογιστή. Γενικα απο παντου εκτος της εφαρμογής.

 

Σε αλλα νεα εκανα παραγγελία 26 πακέτα(για την δουλεια) και μου έδωσαν ενα πακέτο απο τις νέες δωρο. Αν γινει μέχρι τις 16.00 έρχονται την αλλη μερα.

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λεω τοσο καιρο για τις καψουλες vergnano που τις θεωρω κορυφαιες αλλα μαλλον κανεις δεν ψωνιζει απο βεροπουλο LOL!

Διαβασα το ποστ σου και πηγα σημερα και πηρα την lungo intesso.

 

Πιο φολα καφε δεν εχω δοκιμασει. Αγευστος, νερουλος.... Χαλια

 

Προφανως κατι παει λαθος με την παρτιδα. Δεν μπορω να πιστεψω πως τοσο γνωστη μαρκα φτιαχνει τετοιο καφε. Συν οτι λες πως ειναι καλος που δεν εχω λογο να μην σε πιστεψω.

 

Θα κοιταξω να τους καλεσω... Πραγματικα απαραδεκτος

 

Και μαλιστα εφτιαξα και δευτερο μηπως ειχα κανει κατι λαθος στον πρωτο

 

Νεροζουμι και ο δευτερος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικα τα lungo μονο nespresso.

 

Δοκιμασα Caffesso aromatica απο τον Θανοπουλο και κλαιω τα λεφτα μου (3,5€)

 

Σημερα ειχε ο Βασιλοπουλος τα παντα -10% πηρα 3 DE με 3.51€ τον εναν και μου εδωσε και 100 ποντους (=3€) με λιγα λογια βγηκε στα 2,51 το τμχ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβασα το ποστ σου και πηγα σημερα και πηρα την lungo intesso.

 

Πιο φολα καφε δεν εχω δοκιμασει. Αγευστος, νερουλος.... Χαλια

 

Προφανως κατι παει λαθος με την παρτιδα. Δεν μπορω να πιστεψω πως τοσο γνωστη μαρκα φτιαχνει τετοιο καφε. Συν οτι λες πως ειναι καλος που δεν εχω λογο να μην σε πιστεψω.

 

Θα κοιταξω να τους καλεσω... Πραγματικα απαραδεκτος

 

Και μαλιστα εφτιαξα και δευτερο μηπως ειχα κανει κατι λαθος στον πρωτο

 

Νεροζουμι και ο δευτερος

δοκιμασε να τον κανεις 40ml μονο και δες αν πινεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέχρι στιγμής με τις καψουλες απο coffee island ειμαι πολυ ευχαριστημενος... 3.2 ευρω 10 καψουλες. 3 γευσεις

Μετα τον μυλο σπιτιού ειναι οτι πιο φρεσκο για μενα..

Εχει δουλέψει κανεις επαναγεμιζομενες καψουλες σίδερενιες οχι πλαστικες.. Αξιζουν? Απο που κ ποσο?

Thanx

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και από Ελλάδα μπορείς να πάρεις αυτή http://www.mycoffeestar.gr/shop/capsule-beta/?lang=el Παλαιότερα που έψαξα κατέληξα στο συμπέρασμα πως  είναι μικρή η διαφορά τιμής από έξω και η ποιότητα της είναι πολύ καλύτερη από άλλες_κινέζικες και λοιπά.Σε λίγο πάντως καιρό βγαίνει καινούριο μοντέλο https://el-gr.facebook.com/mycoffeestargrcy   Βέβαια τελικά πήρα μια τριάδα πλαστικές από Αγγλία και χρησιμοποιώ αυτές.   με μέτρια αποτελέσματα.Με δυο λόγια πάντως μέχρι σήμερα σαν τον αυθεντικό δεν έχω βρει αλλά ούτε και πλησιάσει καν.Αυτή είναι η γνώμη μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...