Προς το περιεχόμενο

ΕΤΟΙΜΕΣ καψουλες nespresso απο αλλες εταιρειες


nek4d

Προτεινόμενες αναρτήσεις

δοκιμασα τελικα τις jacobs και μπηκαν ανετα στη μηχανη.ο καφες βγηκες λιγο αραιος μαλλον εχουν κανει πιο χοντρο κοψιμο.η γευση δεν ηταν κακη ειχα παρει τη κλασικη γευση.στο τελος φρακαρε η καψουλα και δεν επεφτε αλλα με ενα ελαφρύ σπρώξιμο βγηκε.

για 3 και κατι ευρω (λογο προσφορας)δεν ηταν κακες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δηλ στα coffee island ο κλασικος εσπρεσο δεν ειναι coffe island??

Τι ειναι;

Εννοώ ότι έχει διάφορες γεύσεις. Ίσως δεν το διατύπωσα καλά. Έχει μια γεύση η οποία είναι η γεύση που βάζουν στους καφέδες που φτιάχνουν αυτοί και την λένε Coffee island και άλλες δύο ακόμα γεύσεις η οποία είναι η κλασική γεύση εσπρέσο η μία από αυτές.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τις εχω δοκιμασει εγω, δεν ειναι καλες σε γευση, κατι σαν μαιμου καφες, το μονο καλο οτι δεν εχουν προβλημα με 2-3 μηχανες που δοκιμασα. Τις βγαζουν συνεχεια με κουπονι. Παρε καλυτερα την μικρη ποσοτητα για να τις δοκιμασεις και εσυ.

Πριν λιγες ωρες παρελαβα.Ηρθαν απο Κυπρο.Δεν θα λεγα οτι ειναι μουφα οπως λες παντως.Μου θυμισε πολυ τον Molinari σε γευση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα αγορασω τον supremo και τον fortissimo της douwe egberts και θα βγαλω τελικο συμπερασμα.Παντως μεχρι στιγμης ψηφιζω δαγκωτο vergnano!!!

O Jacobs intenso μου φανηκε αρκετα ελαφρυς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άσχετα με την τιμή γιατί προσωπικά τα 6 και 7 λεπτά στον ένα καφέ που πίνω την μέρα δε μου κάνουν διαφορά, οι vergnano αξίζουν ως γεύση; Έχοντας συνηθίσει τις nespresso ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θεσσαλονίκη ξέρει κανείς που μπορώ να τις βρω; Δε χάνω κάτι να ρωτήσω και γνώμες άλλων. Αυτή τη στιγμή έχω 200 καφέδες άρα μέχρι το καλοκαίρι. Αν πάρω θα πάρω μόνο για να δοκιμάσω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

δοκιμασα τελικα τις jacobs και μπηκαν ανετα στη μηχανη.ο καφες βγηκες λιγο αραιος μαλλον εχουν κανει πιο χοντρο κοψιμο.η γευση δεν ηταν κακη ειχα παρει τη κλασικη γευση.στο τελος φρακαρε η καψουλα και δεν επεφτε αλλα με ενα ελαφρύ σπρώξιμο βγηκε.

για 3 και κατι ευρω (λογο προσφορας)δεν ηταν κακες.

 

Δοκιμασα σημερα ακριβουτσικες 3.9 η δεκαδα η εκχυληση ειναι πιο συντομη απο την νεσπρεσο και ηταν οντως λιγο αραιος, ποιο καλες απο της νταου εγκμπερτς αλλα χειροτερες απο τις νεσπρεσσο αξιζουν μονο αν εχουν τελειωσει οι νεσπρεσο και δεν εχεις προλαβει να παραγγείλεις 

Δεν διαβαζεις πιο πανω.Βεροπουλο γραφω

 

τις βρηκα και εδω και ειναι ακριβες εσυ τοσο τις παιρνεις ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σορρυ για το οφφ τοπικ, θελω να ρωτησω αν γνωριζει κανεις για τη πατεντα με τις καψουλες, οπως εληξε στις καψουλες της nespresso να περιμενουμε και για τις αλλες, dolce gusto κλπ?..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

δοκιμασα τελικα τις jacobs και μπηκαν ανετα στη μηχανη.ο καφες βγηκες λιγο αραιος μαλλον εχουν κανει πιο χοντρο κοψιμο.η γευση δεν ηταν κακη ειχα παρει τη κλασικη γευση.στο τελος φρακαρε η καψουλα και δεν επεφτε αλλα με ενα ελαφρύ σπρώξιμο βγηκε.

για 3 και κατι ευρω (λογο προσφορας)δεν ηταν κακες.

 <p>Δοκιμασα σημερα ακριβουτσικες 3.9 η δεκαδα η εκχυληση ειναι πιο συντομη απο την νεσπρεσο και ηταν οντως λιγο αραιος, ποιο καλες απο της νταου εγκμπερτς αλλα χειροτερες απο τις νεσπρεσσο αξιζουν μονο αν εχουν τελειωσει οι νεσπρεσο και δεν εχεις προλαβει να παραγγείλεις
δυστυχώς είδα χθες ότι έβγαλαν τη προσφορά και πήγαν στα 3,90 όπως είπες. Οσες κάψουλες μου είχαν μεινει τις έβαλα σε μορφή ριστρετο με πολύ καλύτερα αποτελέσματα.ναι ομως για τέτοια τιμή δεν αξίζει.με λίγα λεπτά παραπάνω περνεις το αυθεντικό.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε μη κολλατε!Τι θα πει δηλ αυθεντικο;Καφε εχουν και τα 2 μεσα!!!Εληξε η πατεντα αρχισαν να βγαζουν και αλλοι τωρα.Δηλ με αυτη τη λογικη η εταιρια που συσκευασε πρωτη καφε ειναι καλυτερη απο καποια αλλη που ανοιξε μετα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και από εμένα! 

Έχω εδώ και 2 χρόνια την Tassimo της Bosch αλλά με έχει απογοητεύσει τόσο από τη ποιότητα όσο και από τη ποσότητα των ροφημάτων της.

 

Ψάχνω να βρω κάποια καλή μηχανή ΚΥΡΙΩΣ για ροφήματα σοκολάτας αλλά και για κανέναν cappuccino ή latte machiato, και με δυνατότητα και για κρύα ροφήματα.

 

Σκέφτομαι να πάρω τη Dolce Gusto αλλά δεν ξέρω αν αξίζει και αν εχει διαφορά από την Tassimo. 

 

Μπορείτε να προτείνετε κάποια οικονομική και με ωραία ροφήματα σε συνδυασμό με αξιοπρεπή ποσότητα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...