Προς το περιεχόμενο

ΕΤΟΙΜΕΣ καψουλες nespresso απο αλλες εταιρειες


nek4d

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε μη κολλατε!Τι θα πει δηλ αυθεντικο;Καφε εχουν και τα 2 μεσα!!!Εληξε η πατεντα αρχισαν να βγαζουν και αλλοι τωρα.Δηλ με αυτη τη λογικη η εταιρια που συσκευασε πρωτη καφε ειναι καλυτερη απο καποια αλλη που ανοιξε μετα;

 

το αυθεντικο παει στην πατεντα ρε, παντως σαν χαρμανι η νεσπρεσο ειναι πολυ μπροστα γενικα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μέχρι στιγμής έχω δοκιμάσει τα κάτωθι σε διάφορες γεύσεις & εντάσεις. Η σειρά είναι και προτίμησης.

 

1. Nespresso (μακράν οι καλύτερες) 4.10-4.50€/10άδα

 

2. Douwe Egberts 3.90€/10άδα

 

3. Magic Capsules by Coffee Island 3.20€/10άδα

 

4. Jacobs 3.90€/10άδα

 

5. Ethical Coffee Conpany (Τις φέρνει ο Σκλαβενίτης) 3.60€/10άδα

 

6. Jumbo (oh yes! Μακράν οι χειρότερες.) 3.00€/10άδα

 

<UIControlTargetAction: 0x16aa9e40>

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω εχω δοκιμασει 2...

μια ιταλικη (προσφορα στο ιντερνετ), δεν μου αρεσε ιδιαιτερα! σαν να επινα lavazza blue

και coffe island που ειναι καλουτσικες αλλα στις μισες μου εβγαζε ελαχιστη ποσοτητα στο ποτηρι!!! (το αλλο δεν περναγε την καψουλα)

 

γενικα οτι και να κανουν η νεσπρεσσο ειναι καλυτερη ... αφου εχει χρονια εμπειριας και καλυτερα υλικα συσκευασιας!

ΑΛΛΑ ειναι πανακριβοι οι αναθεματισμενοι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια να σας πω ενα μυστικο: nespresso & dolce gusto ειναι το ιδιο πραγμα και λεγεται nestle!Πολυεθνικη λεγεται και ειναι η μεγαλυτερη στον κοσμο στα τροφιμα.Αν ψαξετε λιγο καλυτερα μπορει να δειτε οτι και αλλες εταιριες που θεωρειτε καλυτερες ή χειροτερες, ανταγωνιστριες ή οχι ειναι η ιδια εταιρια και πολυ απλα μας δουλευουν και μας τα παιρνουν χοντρα.Και συ νομιζεις οτι υπαρχει ανταγωνισμος μετα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμείς παίρνουμε κάψουλες και δοκιμάζουμε γεύσεις, δε ψάχνουμε αν είναι οι εταιρείες στον ίδιο όμιλο. Μέχρι στιγμής οι κάψουλες της Nespresso δεν πλησιαζονται σε γεύση τουλάχιστον στο δικο μου λαρύγγι και αλλων 10 φίλων που έχουν καφετιέρα που παίρνει Nespresso ή και άλλης μάρκας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω δοκιμάσει 10+ διαφορετικές γεύσεις nespresso kai 4 διαφορετικές γεύσεις DE. H διαφορά στην γεύση είναι πολύ εμφανής όχι πως δεν πίνεται ο DE. Όσο για την κάψουλα της DE με έχει απογοητεύσει που πετάει κόκκους καφέ μέσα στο ποτήρι και νομίζω οτι μερικές φορές ζορίζεται μέσα στην μηχανή (Krups). Μου έχει τύχει και ελαττωματική DE κάψουλα. Τα 0,20 δεν τα αξίζει για μένα αλλά βολεύει που τα βρίσκεις στα S/M

 

Θα δοκιμάσω απο τα Coffee Island το Jacobs και βλέπουμε.

(Δοκίμασα ποικιλία espresso(χύμα)  από τα coffee island και με εντυπωσίασε, τώρα δεν ξέρω το τελικό αποτέλεσμα στην nespresso μου)

 

ΥΣ: Ο ΑΒ έχει προσφορά 3 nespresso DE στην κανονική τιμή αλλά δίνει 100 πόντους (Μισή δωροεπιταγή). Με λίγα λόγια κερδίζουμε 1ε σε κάθε συσκευασία. Έτσι αξίζει πάρα πολύ ο DE

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λεω τοσο καιρο για τις καψουλες vergnano που τις θεωρω κορυφαιες αλλα μαλλον κανεις δεν ψωνιζει απο βεροπουλο LOL!

Έχω δει τα ποστ σου. Θα τις πάρω και αυτές. Ούτε μήνα δεν  έχω την νεσπρεσο. Με τον καιρό θα τις δοκιμάσω όλες.

Δεν μπορούμε να κρίνουμε χωρίς να τις δοκιμάσουμε.

 

ΥΣ: οντως κανεις δεν ψωνιζει :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λεω τοσο καιρο για τις καψουλες vergnano που τις θεωρω κορυφαιες αλλα μαλλον κανεις δεν ψωνιζει απο βεροπουλο LOL!

 

Πηρα το Σαββατο γιατι ξεμεινα τον arabica και lungo intenso. Μια χαρα ειναι, απο τους αλλους κλωνους μ'αρεσαν περισσοτερο. Οι D.Ε. δεν μου αρεσαν ενω του Coffee Island ειναι αρκετα καλοι. 

Βεβαια το αρωμα και την κρεμα που εχουν οι nespresso..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί, αλλά αν γίνει παραγγελία μέσω του app της Nespresso για iOS/Android, τα μεταφορικά είναι δωρεάν.

 

Ελάχιστη παραγγελία 50 κάψουλες.

 

Η παράδοση γίνεται εντός 2 εργάσιμων που είναι πολύ κυριλέ ως χρόνος.

 

Δεν το έχω κάνει ακόμα γιατί έχω φορτώσει με aftermarket μέχρι στιγμής αλλά μαζί με το kit αφαλάτωσης θα πέσει και παραγγελία σε κάψουλες.

 

Sent from my iPhone

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω κατεβηκα σημερα κεντρο χτυπησα μια δεκαδα Roma παντως απ το μαγαζι.Με 4-5 μονους τη μερα που πινω φροντιζω παντα να εχω ενα στοκ 30 κομματια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αληθεια ρε παιδια αν πας σε ενα καφεκοπτειο και πεις θελω αλεσμα εσπρεσο για νεσπρεσο θα ξερουν η θα σου μαμησουν την μηχανη ?

 

Έτσι τις κάνει το Coffee Island...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...