Προς το περιεχόμενο

ΕΤΟΙΜΕΣ καψουλες nespresso απο αλλες εταιρειες


nek4d

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σημερα αγορασα μεταχειρισμενη μια μηχανη nespresso.Εχοντας ηδη μια gaggia για χυμα καφε, εναν μυλο, μια tassimo, ενα handpresso, μια bialetti mukka express και ενα αλλο κλασικο μπρικακι καθως και μια αφρογαλιερα μπορεις να πεις οτι εχω δοκιμασει τα παντα απο εσπρεσο.Ενας φιλος μου εδωσε δυο καψουλες nespresso ristreto και αγορασα απ το super market καψουλες της douwe egberts.Νομιζω οτι οι καψουλες της nespresso ειναι μια κλαση πιο πανω.Θα δοκιμασω και της jacobs ελπιζω να εχει ο βασιλοπουλος γιατι εμεις θεσσαλονικη δεν εχουμε σκλαβενιτη, οπως επισης και της vergnano και θα κρινω αναλογως.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Να προσθέσω κι εγώ τις κάψουλες που μπορείς να πάρεις από τα Coffee island με 3.20 ευρώ οι 10.γεύσεις δοκίμασα την δικιά τους που βάζουν στους καφέδες που σερβίρουν και την κλασική.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τις εχεις δοκιμασει;Σκεφτομαι να παραγγειλω μαζι με εναν φιλο την επιλογη 4 (100 καψουλες).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χτες ύστερα απο επίσκεψη σε supermarket sklavenitis βρήκα τις καπσουλες της Jacobs με -20% απ την αρχική τιμη με 3.10€ .

Απο γεύση μου φαίνεται ότι πίνω ελληνικό καφε . Υπόψιν ότι πίνω καφε παντα χωρις ζάχαρη .

τις ειδα σημερα.το σχημα της καψουλας φαινεται ποιο βολικο και ποιο κοντα στο αυθεντικο απο αλλες καψουλες που δοκιμασα στο παρελθον.μιας και ειναι προσφορα μπορει να παρω καποιο κουτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τις εχεις δοκιμασει;Σκεφτομαι να παραγγειλω μαζι με εναν φιλο την επιλογη 4 (100 καψουλες).

Τις εχω δοκιμασει εγω, δεν ειναι καλες σε γευση, κατι σαν μαιμου καφες, το μονο καλο οτι δεν εχουν προβλημα με 2-3 μηχανες που δοκιμασα. Τις βγαζουν συνεχεια με κουπονι. Παρε καλυτερα την μικρη ποσοτητα για να τις δοκιμασεις και εσυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεχρι στιγμης απο super market εχω δοκιμασει τις forza απο douwe egberts, intenso απο vergnano και intenso απο jacobs βρισκοντας καλυτερες τις vergnano που ειναι και πιο φθηνες (3,80 εναντι 3,90 των αλλων 2).Βεβαια τις vergnano μονο στο Βεροπουλο τις βρηκα αλλα αξιζουν πραγματικα παρολο που ζοριζουν αρκετα τη μηχανη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με τις κάψουλες τις nespresso τι παίζει ακριβώς; σε κάθε κουτάκι γράφει απέξω lungo, ristreto κλπ. κάθε κάψουλα την ίδια ποσότητα καφέ δεν έχει μέσα; κι αν πάρεις υπόψιν τα defaults των nespresso μηχανών έχουν για ristreto 25ml, για espresso 40ml και για lungo120ml(!!!!) :shock: δηλαδή με μια κάψουλα που γράφει απεξω lungo και έχει την ίδια ποσότητα espresso με την άλλη που γράφει ristreto θα βγάλεις ρόφημα 120ml! ουτε αμερικάνο είναι το συγκεκριμένο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι lungo ουσιαστικά είναι για την ποσότητα των 125ml, δεν παίζει ρόλο η ποσότητα του καφέ αλλά η επεξεργασία που του κάνουν για το ανάλογο αποτέλεσμα. Οι υπόλοιπες οι 40αρες είναι για την ανάλογη ποσότητα. Και όμως ισχύει αυτό που λένε, εγώ δεν αγοράζω nespresso λόγω κόστους και επειδή βαριέμαι παραγγελίες κλπ, συνήθως παίρνω egberts από το super market...αν πάρεις τις 40αρες και βγάλεις μεγάλη ποσότητα 125ml θα είναι σαν νερό ενώ με τις lungo είναι καφές... Όσο για το ποιές θεωρώ καλύτερες σαφώς τις nespresso, μετά για εμένα ακολουθούν οι egberts και τελευταία που δοκίμασα πρόσφατα και είναι πολύ μέτριες του cofee island...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να προσθέσω κι εγώ τις κάψουλες που μπορείς να πάρεις από τα Coffee island με 3.20 ευρώ οι 10.γεύσεις δοκίμασα την δικιά τους που βάζουν στους καφέδες που σερβίρουν και την κλασική.

και πως σου φάνηκαν;γιατι σκέφτομαι να πάρω και εγώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και πως σου φάνηκαν;γιατι σκέφτομαι να πάρω και εγώ

Η δική τους γεύση ( η Coffee island) μου άρεσε πολύ ιδιαίτερα σε σχέση με την κλασική εσπρέσο που πήρα από εκεί. Εγώ ζήτησα από 5 κάψουλες τις δύο αυτές γεύσεις για δοκιμή. Για τα γούστα μου θα προτιμήσω πάλι την δική τους γεύση που με λίγο γάλα και ζάχαρη είναι πολύ γευστική και κοντά στα γούστα μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...