Προς το περιεχόμενο

Καλύτερες κατεψυγμένες πίτσες.


ikaruga24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προτεινετε κατι.Ζυμη ετοιμη προφανως , ποια ? Ποια τυρια ?

εγω και τη ζυμη μονος μου τη φτιαχνω, αν τωρα βαριεσαι παρε μια pilsbury

τυρι προτιμω mozzarella, γενικα βαλε οποιο μαλακο τυρι σου αρεσει για να λιωσει ομορφα (γκουντα, ενταμ, κασερι)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 210
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγώ εδώ και καιρό παίρνω τις πίτσες Margherita απο τα Lidl (3 πίτσες με 1,99 euro) και πριν το ψήσιμο προσθέτω ό,τι επιπλέον υλικά θέλω (μανιτάρια, πιπεριές, έξτρα τυρί, αλλαντικά, φέτα κτλ).

Βγαίνει πιο φθηνά απο το να πάρεις έτοιμη ζύμη τύπου pilsbury, και είναι σαφώς λιγότερο μπελαλίδικο απο το να τη φτιάξεις μόνος σου.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εφαγα ακυρο. Οι τυποι εδω δεν παιζονται. Βρηκα σε 2 σουπερ μαρκετ τις Restorante -μονές- (οχι 2 σε μια συσκευασια) στα 5.80!!! Δεν πανε καλα αυτοι ρε. Τελικα ψαχνοντας ελαφρα κατελληξα στις Creta farm 3 πιτσες σε 1 συσκευασια (460 γραμμαρια η μια) στα 10 ευρω περιπου. Τσιμπησα 2 και ολα καλα και ωραια. Ελπιζω μονο να ειναι καλες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκιμασε να παρεις κατεψυγμενη απο επιχειρηση τυπου πρατηριου ζυμης της περιοχης σου, ενα δυο ευρω ακριβοτερη απο του υπολοιπου εμποριου, αλλα σαφως καλυτερης ποιοτητας και νοστιμοτερες. Ενδεχομενος να βρεις και σε σουπερ μαρκετ τετοιες, δοκιμασε μικρομεσαιες τοπικων εργαστηριων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολυ υπερεκτιμημενες οι κρετα φαρμς στις πιτσες και ακριβες.

Αλλα αφου δεν πηρες την rock n roll του κανακη, τη χειροτερη κατεψυγμενη πιτσα του διαγαλαξιακου μας συστηματος τοτε εισαι οκ

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανως και ανα χωρα διαφερουν. Γενικα σε τιμες Κυπρος - Ελλαδα διαφερουν τρελα παντου. Σε καποια εδω ειναι αρκετα φθηνοτερα και σε καποια αλλα (οπως πιτσες) απαραδεκτα ακριβοτεροι. Για να καταλαβεις τη διαφορα, σε πιτσαριες φυσιολογικες τιμες εδω περα μεση τιμη για οικογενειακο μεγεθος πιτσας (οχι γιγας, ουτε σουπερ γιγας) ειναι περι τα 17-20 ευρω και να ειναι και καπως ποιοτικη. 

 

Απο οτι παρατηρησα το παραπανω ισχυει και στις κατεψυγμενες. Υπερβολικα ακριβες χωρις λογο. Μονο αυτην την Rock and Roll και την Creta farm ειδα σαν ποιο οικονομικες λυσεις απο οσες ειδα. Κανακης γενικα δεν το εχει γι αυτο και την απεφυγα και πηγα Creta farm. Σε λιγο θα εχω το πρωτο δειγμα, θα σας πω εντυπωσεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει η Κύπρος έχει πάνω από το διπλάσιο κατα κεφαλή εισόδημα από Ελλάδα, οπότε είναι άλλο σκηνικό.

 

 

Μαλακιες τουμπανα, καποτε ισως. Τωρα δεν παιζει. 700 και 800 ειναι συνιθισμενο φαινομενο για παρα πολλες δουλειες αλλα ας μην ξεφευγουμε απο το θεμα. 

 

Λοιπον εκανα την πρωτη δοκιμη ο ιδιος και δεν μπορω να πω οτι ειναι ασχημη. Για πιτσα που κοστισε περιπου 3.5 ευρω δεν ειναι κακη. Ειμαι σιγουρος ομως οτι υπαρχουν και καλυτερες. Καμια μερα στο τσακιρ κεφι μπορει να δοκιμασω την Ristorante μονο και μονο για να εχω αποψη και εγω. Το μονο που με χαλασε στην Creta farm ειναι οι πιπεριες. Οι χειροτερες που εχω φαει ever. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η rock n roll του Υφαντή είναι είναι ένα κλικ πάνω από όποια κατεψυγμένη έχω φάει

Αν και γενικά δεν πολυαξίζουν τέτοιες πίτσες

 

 

φετα στην πιτσα...

gi7P6CR.gif

 

tumblr_lxi4g9JgxW1r5gvg1o1_400.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...