Προς το περιεχόμενο

Καλύτερες κατεψυγμένες πίτσες.


ikaruga24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1) Υποθέτω σωστά ότι το πρώτο «γλυκό και ξινό» είναι το πορτοκάλι; Αν ναι, ωραία μέχρι εδώ. Το άλλο - που είναι και γλυκό - ποιο είναι; Μη μου πεις ότι το λαδόξυδο είναι έστω κι ελάχιστα γλυκό, διότι θα με στείλεις...

 

2) Εν αγνοία μου ίσως (να είχε πορτοκάλι μέσα το λουκάνικο και να το έφαγα χωρίς να καταλάβω τη γεύση του, είναι πιθανό). Αν όμως δε γίνεται αντιληπτή η γεύση του, ποιος ο λόγος να υπάρχει;

 

Αν όμως ξέρω από πριν ότι ο ψυχοπαθής που το έφτιαξε, έχει βάλει μέσα πορτοκάλι, φυσικά και δε θα το δοκιμάσω... ας κάνουν σε άλλον τα πειράματά τους! 

1) Αμα ειναι το ξυδι μπαλσαμικο ειναι γλυκοξυνο

2) Στο λουκανικο μπαινει κυριος για το αρωμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 210
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ποτε δεν εχω φαει πιτσα ανανα.χανω κατι? :P

πιστευω χανεις. κομματακια ανανα να εχουν καραμελωσει απο το ψησιμο και ο συνδιασμος του με ενα ξεροψημενο μπεικον και ζαμπον ειναι απιστευτος.

δεν ειμαι οπαδος κανενος γλυκοξινου ουτε καυτερων ουτε κινεζικου αλλα η παραπανω πιτσα ειναι τουλαχιστον για τα γουστα μου παρα πολυ καλη. αυτα βεβαια ειναι γουστα παντα και προσωπικες αποψεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την ντοματα την εχουμε αγκαλιασει ως λαχανικο.Εχουμε και αποφαση δικαστηριου με το μερος μας  :-)

Το κοτοπουλακι θελει τα μπαχαρικα του και το ρυζο-ζυμαρικο του η τις πατατουλες του.Και φυσικα την παγωμενη μπυρα.Τωρα κατι αναναδες, πορτοκαλια  B)

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Την ντοματα την εχουμε αγκαλιασει ως λαχανικο.Εχουμε και αποφαση δικαστηριου με το μερος μας  :-)

Το κοτοπουλακι θελει τα μπαχαρικα του και το ρυζο-ζυμαρικο του η τις πατατουλες του.Και φυσικα την παγωμενη μπυρα.Τωρα κατι αναναδες, πορτοκαλια  B)

 

Είδες? Όλα μια ιδέα είναι! :P

 

o ορισμος της ανωμαλιας ειναι κατι λουκανικα με πορτοκαλι  και συνδυασμοι για εμετο...

 

Δηλαδή σε ολόκληρη τη Μάνη που τα βάζουν όλα αυτά στα λουκάνικα κλπ είναι άρρωστοι? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nαι καλα  :lol:

 

 

(συγνωμη που δεν το εβαλα σε spoiler  :( )

Ποιος στοκος σερβιρε κατι τετοιο?!

 

Οι πιο πολλοι ανθρωποι εχουν προβλημα με εναν συνδιασμο ή ενα υλικο επειδη το φαγανε λαθος. Μετα το κολλημα τους δεν τους αφηνει να δοκιμασουν κατι ξανα.

Μετα εχουμε μια αλλη ομαδα ανθρωπων, που σαν πραγματικοι κωλογεροι δεν δοκιμαζουν κατι επειδη νομιζουν οτι ξερουν καλυτερα. Φυσικα και αυτοι ειναι οι χειροτεροι, γιατι νομιζουν οτι αυτα ειναι εξωτικα/περιεργα και αλλες τετοιες μπουρδες που μονο καποιος γερος θα τα λεγε.

Σταματηστε να ειστε κολλημενοι, υπαρχει λογος που μερικοι συνδιασμοι δουλευουν, οσο και να λετε τις ανοησιες σας πως δεν: https://www.foodpairing.com/en/what-is-foodpairing/the-science-behind/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λουκανικα με πορτοκαλι;Μια φορα δοκιμασα(εν γνωση μου τι ετρωγα) και πραγματικα μου ηρθε να κανω εμετο.Απλα δεν κατεβαινε.Απο τοτε μονο τα παραδοσιακοτατα χωριατικα λουκανικα που φερνει ο ξαδερφος απο την καρδιτσα με το κιλο. :-D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιος στοκος σερβιρε κατι τετοιο?!

 

Οι πιο πολλοι ανθρωποι εχουν προβλημα με εναν συνδιασμο ή ενα υλικο επειδη το φαγανε λαθος. Μετα το κολλημα τους δεν τους αφηνει να δοκιμασουν κατι ξανα.

Μετα εχουμε μια αλλη ομαδα ανθρωπων, που σαν πραγματικοι κωλογεροι δεν δοκιμαζουν κατι επειδη νομιζουν οτι ξερουν καλυτερα. Φυσικα και αυτοι ειναι οι χειροτεροι, γιατι νομιζουν οτι αυτα ειναι εξωτικα/περιεργα και αλλες τετοιες μπουρδες που μονο καποιος γερος θα τα λεγε.

Σταματηστε να ειστε κολλημενοι, υπαρχει λογος που μερικοι συνδιασμοι δουλευουν, οσο και να λετε τις ανοησιες σας πως δεν: https://www.foodpairing.com/en/what-is-foodpairing/the-science-behind/

 

Oμαδα που κερδιζει δεν αλλαζει !

 

Οι...περιπετειωδεις τυποι μπορουν να φανε τα λουκανικα τους και με μανγκο αν θελουν  :-D

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιος στοκος σερβιρε κατι τετοιο?!

 

Οι πιο πολλοι ανθρωποι εχουν προβλημα με εναν συνδιασμο ή ενα υλικο επειδη το φαγανε λαθος. Μετα το κολλημα τους δεν τους αφηνει να δοκιμασουν κατι ξανα.

Μετα εχουμε μια αλλη ομαδα ανθρωπων, που σαν πραγματικοι κωλογεροι δεν δοκιμαζουν κατι επειδη νομιζουν οτι ξερουν καλυτερα. Φυσικα και αυτοι ειναι οι χειροτεροι, γιατι νομιζουν οτι αυτα ειναι εξωτικα/περιεργα και αλλες τετοιες μπουρδες που μονο καποιος γερος θα τα λεγε.

Σταματηστε να ειστε κολλημενοι, υπαρχει λογος που μερικοι συνδιασμοι δουλευουν, οσο και να λετε τις ανοησιες σας πως δεν: https://www.foodpairing.com/en/what-is-foodpairing/the-science-behind/

Eγω παντως δοκιμαζω τα παντα ,τα παντα ομως αλλο αυτο και αλλο εαν μου αρεσουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...