Προς το περιεχόμενο

Καλύτερες κατεψυγμένες πίτσες.


ikaruga24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 210
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

το πιο δυσκολο πραγμα να πετυχεις σε μια σπιτικη πιτσα ειναι η σαλτσα τοματας. Εκει που παραδεχομαι τις πιτσαριες αλλα και τις κατεψυγμενες πιτσες ειναι στη σαλτσα που δε με νοιαζει αν ειναι ανθυγιεινα και τι υλικα βαζουν μεσα αλλα σιγουρα γευστικα στις σπιτικες μου πιτσες η σαλτσα υστερει.

Επισης οντως οι κατεψυγμενες πιτσες του λιντλ οι alfredo που εχω δοκιμασει εχουν πολυ καλη σαλτσα.

 

Να ρωτησω αν εχει κανεις δοκιμασει κατι κατεψυγμενες πιτσες του μαρινοπουλου που δε θυμαμαι μαρκα. μια ξενη ειναι σε ενα πορτοκολοκοκκινο μικρο σχετικα τετραγωνο κουτι σε πολυ καλη τιμη καπου 3 3.50 ευρω οι 2...

Τις βλεπω καθε φορα στο ψυγειο αλλα δε τολμησα να τις δοκιμασω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το πιο δυσκολο πραγμα να πετυχεις σε μια σπιτικη πιτσα ειναι η σαλτσα τοματας. Εκει που παραδεχομαι τις πιτσαριες αλλα και τις κατεψυγμενες πιτσες ειναι στη σαλτσα που δε με νοιαζει αν ειναι ανθυγιεινα και τι υλικα βαζουν μεσα αλλα σιγουρα γευστικα στις σπιτικες μου πιτσες η σαλτσα υστερει.

Επισης οντως οι κατεψυγμενες πιτσες του λιντλ οι alfredo που εχω δοκιμασει εχουν πολυ καλη σαλτσα.

 

Να ρωτησω αν εχει κανεις δοκιμασει κατι κατεψυγμενες πιτσες του μαρινοπουλου που δε θυμαμαι μαρκα. μια ξενη ειναι σε ενα πορτοκολοκοκκινο μικρο σχετικα τετραγωνο κουτι σε πολυ καλη τιμη καπου 3 3.50 ευρω οι 2...

Τις βλεπω καθε φορα στο ψυγειο αλλα δε τολμησα να τις δοκιμασω

Μια πολύ εύκολη συνταγή για σάλτσα είναι να πάρεις έτοιμη ντομάτα στον τρίφτη από του super, να βάλεις ελαιόλαδο, αλάτι πιπέρι, σκόρδο, κρεμμύδι , βασιλικό και λίγη ζάχαρη ριχτού μια βράση και είναι έτοιμη και πεντανοστιμη.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια πολύ εύκολη συνταγή για σάλτσα είναι να πάρεις έτοιμη ντομάτα στον τρίφτη από του super, να βάλεις ελαιόλαδο, αλάτι πιπέρι, σκόρδο, κρεμμύδι , βασιλικό και λίγη ζάχαρη ριχτού μια βράση και είναι έτοιμη και πεντανοστιμη.  

την εχω δοκιμάσει αυτη ακριβως πότε με βασιλικο πότε με βασιλικο και θυμαρι. Η σαλτσα βγαίνει πολύ βαριά για τα γούστα μου. νόστιμη μεν αλλα οχι αυτο που θελω. βασικά θέλω μια σάλτσα που ναι μεν να μην ειναι αδιαφορη σα να βαζει σκέτο πουμαρο αλλα  οχι και να θυμιζει στιφαδο η πιτσα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

την εχω δοκιμάσει αυτη ακριβως πότε με βασιλικο πότε με βασιλικο και θυμαρι. Η σαλτσα βγαίνει πολύ βαριά για τα γούστα μου. νόστιμη μεν αλλα οχι αυτο που θελω. βασικά θέλω μια σάλτσα που ναι μεν να μην ειναι αδιαφορη σα να βαζει σκέτο πουμαρο αλλα  οχι και να θυμιζει στιφαδο η πιτσα

 

ντοματα, αλατι, ζαχαρη, ελαιολαδο και ριγανη τα βαζεις να σιβογρασουν κανα 5λεπτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξερω αν οι ιταλοι την μαγειρευουν την σαλτσα αλλα δεν νομιζω οτι βαζουν πουμαρο κιολας οπως ειναι.

το εχω δοκιμασει. αμαγειρευτο πουμαρο με λιγο ξερο βασιλικο απο πανω και λιγοτερη ριγανη,

γευστικα ηταν καλο αν και ανοστο γενικως οπως ειναι λογικα.

 

τον τελευταιο καιρο δε μαγειρευω τη σαλτσα αλλα αρεσει μονο σε εμενα η αδιαφορη σαλτσα. ολοι οι αλλοι μου παραπονιουνται οτι ειναι αγευστη η πιτσα. για αυτο πιο πολυ ρωτησα για τη σαλτσα.

 

ευα και τη σαλτσα σου σχεδον την εχω κανει αλλα την εψηνα παραπανω απο 5λεπτο σιγουρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή σε ολόκληρη τη Μάνη που τα βάζουν όλα αυτά στα λουκάνικα κλπ είναι άρρωστοι? 

Και σε ολοκληρη Κινα (1/7 του πλανητη σχεδον) τρωνε κατσαριδες φιδια σκυλια και ο,τι εχει την πλατη στον ουρανο. Ειναι αρρωστοι? Για μας ναι. Για αυτους οχι. Καταλαβες τι θελω να πω.

 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτή του foodwish είναι αρρώστια. εγώ δεν είχα πάστα από αντζούγιες και έτσι έλιωσα μια κανονική.

 

η συνέχεια ήταν να τα συνδυάσω με τα κεφτεδάκια του foodwishes (εκεί να δεις αρρώστεια )

 

και όπως λέει ο τύπος στο foodwishes διαφορετικό να βράσεις την σάλτσα καμια 1.5 ώρα και άλλο 5 λεπτά.
όπως και ο κιμάς μια κατάσταση!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για γρηγορη σαλτσα "ετοιμη" εχει η pummaro ενα ketsup το οποιο εχει μεσα βασιλικο και αλλα τετοια... η γευση του μονο ketsup δε θυμιζει παρα σαλτσα τοματας... Το εβαλα μια φορα σε pizza και μπορω να πω πως ηταν πολυ καλο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Και σε ολοκληρη Κινα (1/7 του πλανητη σχεδον) τρωνε κατσαριδες φιδια σκυλια και ο,τι εχει την πλατη στον ουρανο. Ειναι αρρωστοι? Για μας ναι. Για αυτους οχι. Καταλαβες τι θελω να πω.

 

Χμ ναι... Δηλαδή τώρα συγκρίνουμε τις πιο ακραίες προς εμάς τροφές με τη χρήση γλυκών και αλμυρών συστατικών ταυτόχρονα? ΟΚ.

 

Πάω σούπερ μάρκετ γιατί τελείωσε το γλυκό περγαμόντο και έχει μείνει και λίγο κατσικίσιο τυρί σε κορμό στο ψυγείο και λέω να το περιποιηθώ ως ορεκτικό το βράδυ! :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...