Προς το περιεχόμενο

Προτάσεις για παιχνίδια τρόμου (horror / survival)


Luxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βλέπω αρκετούς να λέτε τρομακτικό το FEAR. Που είδατε να είναι τρομακτικό, όταν βγαίνουν τα φαντάσματα; Εγώ πάντως σε καμία περίπτωση δεν το θεωρώ τρομακτικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 572
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

tromaktiko ena game den einai kyriws apo ta grafika alla apo ton ixo!!! den nomizw na eides sto fear to koritsaki kai na xestikes den paizei, apla xwneis terma ton ixo kai einai to tromaktiko oti den ksereis px apo pou tha sthn pesoune :) pantws epimenw condemned nice game :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προσωπικά θα πρότεινα κ το Alien vs Predator 2 το campaign του marine, εντάξει δεν είναι τόσο τρομακτικό όσο τα παραπάνω αλλά έχει κ αυτό μία δόση ατμόσφαιρας κ πλοκής κ άμα παίξεις όλα τα campaign θα δεις ότι συνδυάζονται πολύ όμορφα μεταξύ τους, είχα χ@$^*;ί σε πολλά σημεία, όσοι πιστοί των ταινιών προσέλθουν!!!α sorry το εν λόγω game είναι fps

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

darkknight tha simfwnisw mazi sou.

h marine campaign einai poly kalh kai me poly kalo ixo.

 

eideika sti simeio pou mpaineis mesa stis spilies kai akous ton sensora sou na trelainetai enw esy den blepeis tipota logo skotous einai koryfaio simeio....

ekei ta eixa peksei kai egw poly asxima.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Epimenoume me bethesda kai call of cthlulu (pws sto diaolo proferete ?? :P)

 

Sumfona me merika keimena pou eixa diabasei palia prepei na einai kapos san: κ(ου)-θ(ου)-λου opou parentheseis profereis upoxthonia :-D

 

Fusika mporei na kano lathos...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια δεν μπορω να παιξω το SH1. ο μονος χρονος που βρισκω για να το παιζω ειναι τα μεσανυχτα.. και τρελενομαι! φανταζομαι δλδ τι αθ γινει στο undying..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισης υπαρχουν τα The Suffering και Nosferatu. τα εχει παιξει κανεις; τα farcy, painkiller, half life 2 μπορουν να χαρακτηριστουν τρομακτικα;

 

παντως εγω ακομα και με το Half Life ψιλοτρομαζα!! και μερικοι λενε οτι το Doom 3 δεν ειναι τρομακτικο, αλλα εγω απο το λιγο που ειχα παιξει σε ενα net cafe, 2 φορες επεσα κατω απο την καρεκλα!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sumfona me merika keimena pou eixa diabasei palia prepei na einai kapos san: κ(ου)-θ(ου)-λου opou parentheseis profereis upoxthonia :-D

 

Fusika mporei na kano lathos...

 

Kapos etsi prepei na proferetai.. se en a simeio tou paixnidiou einai enas trellos sti fulaki kai kapos etsi to leei :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Εγώ προτείνω ανεπιφύλακτα το System Shock 2. Τρέχει ωραιότατα και σε XP, συνδυάζει action με RPG. Πάρα πολύ καλή ατμόσφαιρα, σενάριο και χαρακτήρες. Δε λέω περισσότερα γιατί είναι δύσκολο να περιγράψεις ένα sci-fi thriller χωρίς spoilers.

 

Looking Glass, οι άνθρωποι ήταν έτη φωτός μπροστά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά εγώ τώρα προσπαθώ να τελειώσω το AvP 2: Primal Hunt...

 

Πρέπει να πω ότι το θεωρώ ένα από τα πιο τρομακτικά παιχνίδια που έχω παίξει... μόνο που ακους τα alien να πετάγονται, τον ήχο του Predator χωρίς να μπορείς να δεις που είναι... παίξτε το λίγο το βραδάκι με ακουστικά και μετά ελάτε να μου πείτε... το ψηφίζω πάντως για καλύτερο παιχνίδι στην κατηγορία.... scared shitless....

 

Πιστεύω πάντως το Doom 3 αν δεν είχε αυτή την ηλιθιότητα που δεν μπορούσες να έχεις φακό και όπλο μαζί, δεν θα ήταν καν τόσο τρομακτικό... τί στο καλό, και εγώ να ήμουν στη θέση του, θα 'χα κολλήσει με UHU ή σελλοτέιπ ένα φακό απʼ το περίπτερο... έλεος δηλαδή!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...