Προς το περιεχόμενο

Προτάσεις για παιχνίδια τρόμου (horror / survival)


Luxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ti egine kanenas den exei paiksei to System Shock 2? :?

 

Το εχω παιξει' date=' αλλα ειναι τρομακτικό το system shock 2 ? :???:

Τα [b']The suffering[/b] 1&2 ειναι πολυ τρομακτικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 572
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Είμαι κι εγώ οπαδός των horror games και ταινιών. Έχω ακούσει τα καλύτερα για το Νosferatu The Wrath of Malachi και βλέπω ότι και οι δικές σας απόψεις είναι ίδιες. Μήπως όμως ξέρει κανείς που μπορούμε να το βρούμε; Σε μαγαζιά που ρώτησα δεν το είχανε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

AvP 2 και απο μένα. Η μουσική και ο ήχος του ανιχνευτή όταν παίζεις marine είναι όλα τα λεφτά...

 

Το SShock 2 αν και όχι εξίσου τρομαχτικό, έχει καταπληκτικο gameplay/σενάριο και interface. (αν εξαιρέσουμε την πίστα με τη φωλιά των Many που ακόμα και με άπειρα cheats πάλι δύσκολα βγαίνει και σου σπάει τα νεύρα)

 

στο Doom III βαρέθηκα να χτυπαω τερατάκια με το φακό (γιατί δεν πρόλαβα να αλλάξω ή δεν το "επιασε" η μηχανή -έλεος)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχει αναφερει κανεις, ενα απο τα ποιο χεζμεντεν games για pc (κατα εμε).

Νομιζω λοιπον οτι το ποιο τρομακτικο game ειναι το NOcturne.

Αν και ψιλοπαλιο 2000, αν θυμαμαι καλα, εχει τρομερη ατμοσφαιρα και αξιζει πολλα, μπορω να πω.Δυστηχως δεν υπηερχε sequel και η εταιρια αυτη εβγαλε μετα το Bloodraine.

Για κοιταξε τo λιγο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω το εχω αναφερει. αλλα δυστυχως δεν μπορω να το βρω πουθενα!! φαινεται οτι ο θειος δεν ειναι και τοσο καλος και σταματησε το seeding.. :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mporw na sou dosw merikous titlous apo paliotera "klasika" sxedon pleon games gia pc ta opoia mporeis na vreis akoma sxetika eukola k 8a sou aresoun arketa arkei na exeis ypomonh,an den se endiaferoun k toso ta "grafika" tous pou exoun psilo-kseperastei pleon(nai yphrxan kapote game pou ektos apo entyposiaka gia thn epoxh tous grafika eixan poly kalo senario/plokh k e8izoun xwris ta uber-wow-omg effects!:P).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχει αναφερει κανεις' date=' ενα απο τα ποιο χεζμεντεν games για pc (κατα εμε).

Νομιζω λοιπον οτι το ποιο τρομακτικο game ειναι το NOcturne.

Αν και ψιλοπαλιο 2000, αν θυμαμαι καλα, εχει τρομερη ατμοσφαιρα και αξιζει πολλα, μπορω να πω.Δυστηχως δεν υπηερχε sequel και η εταιρια αυτη εβγαλε μετα το Bloodraine.

Για κοιταξε τo λιγο.[/quote']

 

To exw original 8elei kaneis kamia kopia? :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

AvP 2 και απο μένα. Η μουσική και ο ήχος του ανιχνευτή όταν παίζεις marine είναι όλα τα λεφτά...

 

Απότι βλέπω δεν είμαι ο μόνος που χ......ε με το AvP κ είχα αρχίσει να ανυσηχώ ιδιαίτερα :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ασυζητητί Scratches. Προσωπικά τρόμαξα σε αρκετά σημεία.

 

Τελικά έχω ακούσει τα καλύτερα λόγια για το Scratches, και θα του αφιερώσω λίγο χρόνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

αρχισα εχθες να παιζω undying με ενα φιλο και παρολλο που ειμαστε οι δυο μας και ηταν ημερα, τρομαξαμε αρκετα! ειδικα εκει με τους καθρεπτες..!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

AvP 2 tromaxtiko se kapoia shmeia an k den to exw termatisei logo bag tou cd

to undying korufaio an k den thumamai na eixa tromaksei kapou makari na thumomoun pou to xa dwsei gia to arxiza pali gmto:(

k to the thing pou to xa paiksei htan arketa kalo aa eixa paiksei prin xronia

to demo tou blair witch k eixa klasei mentes!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tora teleutaia epeksa arketa singleplayer games mias kai ixa xrono.Kateliksa oti oso horror kai na einai to game an sou dinei 125 guns kai save opou thes, den einai horror, ginete ena load-save splater tou kerata.Opos to Fear pou arxise oraia alla meta egine etc, ekane kai "kilia" logo twn epanalipsewn, kai genika katastrafike.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...